Kokia veikla pakeisti kompiuterį?Kiekvieno paauglio silpnybė – kompiuteris. Šiais laikais, mes neįsivaizduojame dienos be kompiuterinių žaidimų ar interneto. Negalime gyventi be „facebook“, „twitter“  ar kitų socialinių tinklų.  
Saikingas šių puslapių naudojimas žalos nedaro, atvirkščiai, pabendrauti su seniai matytais draugais ar giminaičiais tikriausiai neturėtum galimybės, jei ne socialiniai tinklai.
Problema, būna tuomet, kai tokiuose puslapiuose kiurksai ilgiau nei tris valandas kiekvieną dieną.  Šis straipsnis padės tau, rasti veiklą, kuria galėsi pakeisti kompiuterį.
„Kokia veikla pakeisti kompiuterį?“
1)      LAISVALAIKO HOBIS.  Jei iki šiol dar neturi savo pomėgio, būtinai susirask tave dominantį hobį, tai padės tau nukreipti dėmesį nuo kompiuterio.  Norint atrasti laisvalaikio hobį, kuris išliktų visada, siūlau išmėginti daugelį variantų, nes dažniausiai tarp jų ir atsiranda hobis, kuris širdyje išlieka amžinai. 

2)      SKAITYK KNYGAS IR ŽURNALUS.  Nebūtina skaityti daug. Svarbu, kad bent šiek tiek tave domintų knygų skaitymas.  Jeigu knygos tavęs netraukia, skaityk žurnalus. Juos kaip ir žinia, galima užsiprenumeruoti, tad nereikės kiekvieną mėnesį, lakstyti po parduotuves ir ieškoti mėgstamo žurnalo, jis kiekvieną mėnesį atsidurs tavo pašto dėžutėje. Beje, jei savo ateitį planuoji sieti su rašytojos, žurnalistės ar redaktorės darbu, knygas skaityti yra būtina. Knygų skaitymas gerina rašinėlių rašymo įgūdžius, taip pat atsiranda didesnė vaizduotė.

3)      DALYVAUK KONCERTUOSE, RENGINIUOSE.  Kiekvieną mėnesį, nuėjus į biblioteką, gali sužinoti koki renginiai vyksta tavo mieste šį mėnesį. Ypač daug renginių ir festivalių būna vasarą: muzikos dienos, eilėraščių skaitymai, šokių ir dainų festivaliai..  Čia galima susirasti daug naujų draugų, sutikti įžymių ir įdomių žmonių.

4)      ŽIŪRĖK FILMUS.  Šiais laikais pagrindines žinias suteikia mokykla, bet žiūrėti filmus irgi verta!  Prieš šventes per televiziją rodo ypač daug gerų filmų. Pasidomėk kokia šiandien programa, ir susitark, su tėvais, drauge, sese, ar pan., kad visi žiūrėsite filmą. Geriau išmintingas filmas, nei beprasmis kompiuterinis žaidimas.

5)      SUSITIK SU DRAUGAIS.  Psichologai tvirtina, kad bendravimas internetu jokiu būdu negali pakeisti realaus gyvenimo. Gyvai matydama draugę arba draugą stebi jų elgesį, mimiką, gestus ar šnekėjimo būdą, juk to nieku gyvu negali padarysi susirašinėdama feisbuke. Taigi, jei dar po kelerių mėnesių ar metų, nenori jausti vienatvės, kasdien skirk kuo daugiau laiko gyvam bendravimui.

Linkiu, kad paauglystėje (ir ne tik) pasinaudotai mano patarimais ir, kad Tavo sėdėjimo laikas prie kompiuterio kaip mat sumažėtų. 
Sėkmės.

6 Komentarai

  1. Labai geras straipnis. Ačių. :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Aišku, viskas buvo ir taip žinoma, be to, čia jau kiekvienas gali pasirinkti tai kas jam patinka:rankdarbiai, sportas, turizmas ir kt. Bet ačiū, neblogai padirbėta ;)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Naudingas straipsnis, taip pat galima susigalvoti dar daugiau visokių veiklų :)

    AtsakytiPanaikinti