Kuo ypatingi 1960-tieji?


2013-taisiais metais įkvėpimo siūloma ieškoti atsigręžus 50 metų atgal. 1960-tieji vadinti "The swinging sixties". Tie metai mados pasaulyje reiškė tikrą perversmą. Drabužiai atpigo ir tapo prieinami kiekvienam, taigi kiekvienas galėjo kurti savo stilių. Mada tapo mažiau suvaržyta. Ėmė ryškėti įvairios subkultūros - laisvieji menininkai,  hipiai, rokeriai - visi jie įtakojo kartą, kuri klausėsi Bitlų bei "Rolling stones" ir stebėjo nusileidimą mėnulyje.
Taigi, kuo ypatingi 1960-tieji, ir ko galime pasimokyti iš tų laikų damų?

Drabužiai
 
Ryškios, spalvingos, preciziškai pasiūtos suknelės

1960-taisiais drabužiai būdavo be galo spalvingi. Gėlėti, raštuoti, ornamentuoti, vasariškų spalvų ir paprastų siluetų.
  Dabar taip apsirengusios moterys būtų palaikytos vaikiškomis (o gal jaunatviškomis?), tačiau tais laikais spalvų turėdavo būti kuo daugiau. Vienintelė taisyklė aprangoje - batai turi derėti su rankinuku. Nors dabar ši nuostata beviltiškai pasenusi, tačiau kai ko galėtumėme pasimokyti iš 60-tųjų mados tendencijų.  Tais laikais moterys lygiavosi į prezidentienę Jaqueline Kennedy. Ji išpopuliarino ir aukštakulnius.
 Moterys mokėjo pabrėžti savo figūrą, dėvėdavo sijonus aukštu liemeniu (kurie, beje madingi iki šiol ir jau tapo klasika), aptemptas sukneles.
6 dešimtemetyje užsimezgė hipių judėjimas - paaugliai keldavo siaubą savo tėvams ir konservatyviai visuomenei savo laisvomis pažiūromis ir drabužiais.  Iki hipių visi drabužiai buvo padorūs ir funkcionalūs: atskiri kiekvienam gyvenimo atvejui. Laikantis etikos vis dar būdavo privaloma persirengti penkis kartus per dieną – darbui, arbatai, kokteiliui, vakarui ir namams.
  Hipiai laužė visas visuomenės normas, rengėsi plačiomis kelnėmis, gėlėtais sijonais iki žemės, o vietoje batų avėsi kaliošus. Įvyko mados perversmas.
 Pasaulinio hipių judėjimo idėjos pasiekė net ir Lietuvą per užsienio radiją, daugeliu atveju kaip tuomet naujų stulbinančių grupių „The Beatles“, „The Rolling Stones“, Bobo Dylano dainos, siejamos su laisve.


makiažas


 1960-taisiais makiažas tapo ryškesnis, ekstravagantiškesnis. Daugiausiai dėmesio būdavo skiriama akims - damos jas ryškindavo juodais, pilkais, baltais šešėliais, gausiai apvesdavo pieštuku ir galiausiai  priklijuodavo dirbtines blakstienas. Skruostų ir lūpų dažniausiai nedažydavo, nebent natūraliomis - pilka ir smėline spalvomis. Kai kurios moterys nusiskusdavo ir vėl nusipiešdavo plonus antakius.


Žinoma, skustis antakių nerekomenduoju, bet siūlai pabandyti atkartoti 1960-tųjų mados ikonos Twiggy įvaizdį. Ji buvo Amerikiečių modelis, aktorė ir dainininkė, labai populiari 6 dešimtmetyje ir daranti įtaką iki šiol. Jos vizitinė kortelė - didelės akys ir ypatingai paryškintos blakstienos.

Twiggy išvaizdą kopijuoja net įžymybės, tokios kaip Marina and the Diamonds ir Kim Kardashian.
Kaip pasidažyti?


Nuvalyk veidą ir pasistenk, kad antakiai būtų tvarkingi. Jeigu oda labai blizga arba yra nevienodos spalvos, gali papudruoti persikų spalvos pudra. Viršutinį voką lengvai paryškink juodais arba tamsiai mėlynais šešėliais. Turbūt jau žinai, kad baltas pieštukas didina akis? Twiggy juo pasidažydavo akių kampučius. O jeigu tavo akys mažos, brėžk liniją po visu apatiniu voku. tada tušu pasidažyk blakstienas, tik nepadaugink, kad nesuliptų. Ir galiausiai, akių pieštuku (geriausiai skystu) brėžk apatines blakstienas, pasidažyk lūpas blizgiu. Štai ir viskas! Toks makiažas puikiai tik į diskoteką ar pasimatymą."Katės akys" taip pat yra atėję iš 1960-tųjų.

Šukuosenos

6 dešimtmetyje dominavo koketiškos garbanos bei pūstos šukuosenos. Buomadingi vadinamieji "bičių aviliai" - tai yra pūsti kuodai.Gražiai prie šaknų suvelti plaukai iki pačių galiukų gausiai supurkšti laku sudaro tvirtos šukuosenos įspūdį. Svarstai, kas neišdrįstų pasidaryti masyvios purių plaukų šukuosenos?
Norėdama sukurti pūstą 60-tųjų šukuoseną, gerai išsiplauk plaukus, tuomet  iššukuok, kol jie dar drėgni. Ant plaukų paskirstyk nuo karščio apsaugantį losjoną arba putas, tuomet išsidžiovink plaukus žemyn galva. Jei nori, gali juos susukti suktukais arba plaukų garbanojimo žnyplėmis. Galiausiai supurkšk laku.
Gero vakaro :)
Akvilė.

2 Komentarai

  1. Labai patiko straipsnis. Ypač sužavėjo, to meto moterų šukuosenos. Jos taip dailiai ir moteriškai atrodo..!

    AtsakytiPanaikinti