Netolima ateitis.

Sveiki visi, kurie apsilankė TD bloge ir skaitot šį pranešimą.
Trumpam atlekiau pasirodyti Jums, kadangi dar laiko skirti straipsnių rašymui sesijos metu nelabai galiu, o po egzaminų arba naktimis nesirašo, tai po sesijos tikrai sulauksit straipsnių. Tačiau ne teisintis čia atėjau.
Sėdėdama sugalvojau, kad Jums turėtų būti įdomu ir praversti informacija apie universitetus, kolegijas, profesines mokyklas. Labiau Lietuvos, tačiau kartu ir užsienio. Taigi nusprendžiau daryti tokią kaip ir rubriką apie aukštąsias mokyklas.
Taigi rašykit klausimus, kurie Jus dominą ir apie ką Jus norėtumėt sužinot daugiau informacijos būtent šia tema ir pasistengsiu Jums pateikti pilną informaciją apie kuo daugiau universitetų, kolegijas ir ne tik Lietuvos. Taip pat paklausinėsiu tam tikruose universistetuose besimokančių studentų, kad gautumėte ne tik sausą informaciją, tačiau tikrą.
Laukiu jūsų atsakymų. 
Tikiuosi, kad straipsniai šia tema Jums tikrai pravers ir sudomins. : )
Gero vakaro.


9 Komentarai

 1. Esmė tame, kad į Lietuvos univerus net nežiūriu :DDD
  Geriau patark, kaip išsirinkti profesiją ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Žinok, neverta nusistatyti taip prieš Lietuvos univerus, aš ir buvau nusistačius prieš juos labai, tačiau teko šiek tiek pakeisti savo nuomonę. Žinoma, jie nėra tobuli, tačiau nėra jau tokie ir prasti. ^^ Bet žinoma, tai kiekvieno pasirinkimas : )
  Būtinai, kai turėsiu laiko, patarsiu, kaip išsirinkti profesiją : )

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nepeikit Lietuvos universitetų! Nes yra blogų ir gerų. Lietuvoje ypač stipri yra medicina, todėl į užsienį net nepatariu važiuoti. Tačiau, jei kas norės studijuoti žurnalistiką, na, patarčiau ilgai neužsibūti Lietuvoje.

  AtsakytiPanaikinti
 4. o, gerai, kad zmogus virs manes primine. :D
  ar tokias specialybes kaip zurnalistika, visokie vertimai ir pns, kur vienaip ar kitaip reikia lt kalbos, apsimoka studijuot uzsieny? nes juk vistiek manau, kad siu studiju metu mokomasi ir lt kalbos specialybiu ir kt dalyku. jei pvz po tokiu studiju uzsieny nori grizt i lietuva? ar nebus kaip tik didesnis minusas? juk prarasim kazkiek kalbos mziniu vietoj to, kad gautumem au daugiau. pasimeciau visai... tai galioja ir su kitomis panasiomis specialybemis. a!blogiausia yra tai, kad noriu studijuot uzsieny, bet visos specialybes apie kurias galvoju butent tokios, kurias aprasiau. pakonsultuokit mane siuo klausimu : D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aš taip pat planavau studijuoti žurnalistiką, bet po to sužinojau, jog šie mokslai yra gan prasti Lietuvoje, galvojau važiuoti į užsienį, tačiau kalba trukdo, gi reikia išmanyti ir gramatiką gerai, o ne vien gerai žinoti šnekamąją kalbą. Plius, dar žurnalistai yra labai išnaudojami, ir atlyginimai menki. Dar mąsčiau apie psichiatriją, ekonomiką, tačiau su matematika man ne taip gerai, kad įstočiau į nemokamą mokslą ( tėvai nė nesiruošia mokėti, jie per daug griežti mokslų atžvilgiu, sako: reikia mokytis savu laiku). Tada dar galvojau apie teisę, bet kas iš jos? Norint būti gerai apmokamu ir geru advokatu, reikia turėti reikiamas savybes, pažinčių, kas be ko. Tada galvojau, gal politika? Norėčiau būti europarlamentare, bet ir žmonės, baigę politologiją, sunkiai randa darbą. Todėl esu labai pasimetusi, tiems dalykams, kuriuos noriu studijuoti nesu pakankamai gabi, o tiems, kuriems esu gabi (tiksliau – humanitariniams mokslas), žinau, jog iš jų menkai uždirbsiu. Gal galėtum patarti, Živile? :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aš prieš Lietuvos universitetus nieko neturiu - puikiai žinau, kad jie labai geri :)
  Tik pati noriu pakeliauti po pasaulį, kol dar galiu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Gabi, iš ties sudėtinga man ką nors pasakyt šia tema, kadangi ja nesidomėjau. : ) Kalbant būtent apie vertėjos darbą, tai manau, kad vis dėl to svarbiausia, kad tu mokėtum labai gerai kalbas ir nėra labai svarbu kurios šalies diplomą turi. : ) Na, o dėl žurnalistikos, pati asmeniškai, manau, kad yra skirtumas kur tu studijuoji, nes vis dėl to daug dėmesio yra atkreipiama į kalbą, struktūrą, gramatiką ir panašius dalykus, kurie yra svarbus kuriant straipsnius. : ) O kiekvienoje šalyje tai skiriasi. Todėl geriau studijuoti toje šalyje, kurioje ir nori dirbti. : ) Jei nori, galiu tuo labiau pasidomėti ir tuomet tau parašyti, nes žinau panelę, kuri Anglijoj žada studijuoti žurnalistiką, tai jinai apie tai tikrai žinos daugiau . : ) Jei ką, parašyk : zikon9@gmail.com

  Kristina, iš ties sunku pasakyti, kurios specialybės žmonės greičiau ir lengviau randa darbą, o kurios ne. Tai priklauso nuo daug ko ir kaip reikia tokių specialistų šalyje : ) Ir nėra taip, kad vieni specialistai uždirba mažai, o kiti daug, iš ties geras specialistas bet kokios srities uždirba pakankamai, kad galėtų pragyventi : ) Negaliu pasakyti, ką geriau tau rinktis studijuoti, pabandyk susidėti pliusus ir minusus prie specialybių ir pamatysi, kad tikrai kai kurios atkris, ir vis dėl to rinkis tikrai ko tu pati nori, kas tau patinka, nes jei pasirinksi tai kas tau nepatinka, ne tik mokytis bus neįdomu ir sunkiau, bet ir dirbt : ) Tikiuosi, kad bent kažkiek padėjau, sėkmės renkantis specialybę ^^

  AtsakytiPanaikinti
 8. Aš pritariu Laurai, aš irgi dairausi po užsienio universitetus ne vien todėl, kad Lietuvoje jie blogi :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Užpildžiau anketą ir prirašiau nemažai klausimų. Kadangi iki mokyklos baigimo beliko 4 metai, reikia pradėti galvoti ir apie ateitį... :)

  AtsakytiPanaikinti