Pykčiai su drauge...


                                                       
Alio valio! Sveikos dar kartą. Kaip matote, jau gavau kortelę... ^^  Bet rašau ne iš džiaugsmo, kad gavau kortelę. Rašau todėl, kad viena mergina paprašė parašyt apie barnius su draugėmis ir atsakyti į jai rūpimą klausimą. Į klausimą atsakysiu pabaigoje, o dabar , kad ir jums būtų naudinga, aptarsiu pykimąsi su draugėmis.:)

Visos kartais pykstamės su draugėmis. Tik ar mokame įvertinti, už ką nederėtų pykti, ir į ką negalima numoti ranka?

Jeigu susipykstate dėl draugės kaltės...
Žingsnis nr.1: įvertink situaciją. Kaip būtum pati pasielgusi jos vietoje? Žingsnis nr.2: įvertinusi situaciją, pamąsčiusi kaip būtum pasielgusi pati, pagalvok. Ar tu supykai dėl menkniekio? Dauguma nemėgsta pyktis dėl smulkmenų, arba supyksta tik iš principo, nes po kelių dienų jau vėl pasiilgsti draugės...

Žingsnis nr.3: mesk principus į šoną. Gal situacijos metu TU pasielgei pernelyg audringai, gal per daug persistengei?
Žingsnis nr. 4: jeigu ramiai įvertinusi padėtį nusprendei, kad nei viena nėra kalta, atsiprašyk (jeigu nemanai, kad draugė taip paprastai atleisk, žr. žemiau). Jeigu įvertinusi padėtį nusprendei, kad draugė tikrai buvo kalta, pati lauk atsiprašymo - tada jau pati rinkis, ar atleisti, ar ne.

Jeigu susipykote dėl tavo kaltės...
Žingsnis nr.1: pamąstyk, ar pasielgei teisingai. Jei pasielgei neteisingai, svarbiausias dalykas - pripažinti savo kaltę. Tai sunku, bet įmanoma.
Žingsnis nr.2: pamąstyk, koks tokiu atveju būtų teisingas poelgis. Labai svarbu suvokti teisingą poelgį, kad daugiau tokių klaidų nedarytum.
Žingsnis nr. 3: atsiprašyk. Net jeigu manai, kad kaltos esate abi, vis tiek atsiprašyk.

Susipykome dėl jos kaltės, bet aš jos jau pasiilgau... 

Žingsnis nr.1: būk pirmesnė už ją. Pamažu pradėk elgtis taip, lyg nieko neįvyko.
Žingsnis nr.2: atsiprašyk pati. Na, ir kas, kad nieko tuo momentu nepadarei netinkamo, rasi už ką atsiprašyti. Gali atsiprašyti, už, pvz.: buvimą šiurkščia ar nedraugiška. Pamatysi, reikalai pasistaisys. Nebent draugė dar nenori taikytis...

Atsiprašau!

Kaip tinkamai atsiprašyti? Na, žinoma, yra lengviausias būdas - parašyti žinutę "nu sorry, Onute, baigiam pyktis krč...". Šio kelio rinktis tikrai nepatariu. Toks atsiprašymas atrodo nenuoširdus. O ir atleidimo sulauksi tikrai ne visada. Jeigu manai, kad draugė tau neatleis.
Pirmasis atsiprašymo būdas. Atsiprašyk į akis. Toks atsiprašymas parodys, kad draugės pasiilgai ir kad nebijai jos atsiprašyti. Tegu atsiprašymas būna ne "atsiprašau Tavęs, daugiau taip nedarysiu". Atsiprašymas turi būti iš anksto apmąstytas, juo turi pasakyti, kad draugė tau labai brangi. 
Antrasis atsiprašymo būdas. Jeigu draugė bute ar name turi balkoną, padaryk plakatą. Jis turi būti matomas iš balkono. Plakate parašyk "atleisk" ir priklijuok jūsų nuotraukų, nepamišk prirašyti savo vardo. Atsistok prieš balkoną su plakatu ir paskambink jai. Prieš tai parašyk žinutę, kad atsilieptų. Jei atsilieps, paprašyk, kad ateitų į balkoną. Jei neatsilieps, neateis, ar jos nebus namie, palik ant žolės (jeigu  sninga, lyja, ar draugė gyvena daugiabutyje - to jokiais būdais nedaryk - visas darbas bus veltui). Šis būdas tinka tik esant geram orui. Jeigu draugė plakato nepamatys - nenusimink.:)
Trečiasis atsiprašymo būdas. Nupirk jai papuošalą - apyrankę, pakabutį, ar kokį kitą papuošalėlį. Būtų gerai, kad ant papuošalo būtų parašyta "best friends", ar kažkas panašaus. Jeigu nėra - nesvarbu. Bet atsiprašydama (į akis) padovanok papuošalėlį. Jis primins, kad Jūs esate draugės, ir kiekvieną sykį nebūdamos kartu turite po dalelę kitos savyje.
Ketvirtasis atsiprašymo būdas. Atsiprašyk, ir atsiprašydama padovanok balandį - ar porcelianinį, ar pliušinį. Nusipirk tokį ir sau. Balandžiai - taikos ženklas, tad tai būtų paskatinimas visada draugauti taikiai ir nebesipykti.
Penktasis atsiprašymo būdas. Atsiprašydama pasiūlyk pradėti naudoti pirštelių pažadą. Pasižadėkite, kad daugiau nesipyksite ir sutvirtinkinte ją pirštelių pažadu. Žinoma, galite šį būdą naudoti pažadėdamos ir kitokius pažadus.

O dabar, kaip ir pažadėjau, problemėlė ir sprendimas.

Labas. Yra viena problema - susipykau su drauge, nes mums į akis krito tas pats vaikinas. Jis apie pykčius nežino, o šiaip yra mūsų pažystamas draugas. Susipykom besiginčydamos, kurią iš mūsų jis myli labiau. Skauda širdį dėl to... Gali patarti?
                                                                                                                      -Anonimė

Nesu patekusi į tokią situaciją. Bet manau, kad pasiūlyčiau draugei taikytis. Juk niekas, joks vaikinukas nevertas DRAUGIŲ pykčių.:) Dėl tokių dalykų neverta pyktis. Gal verta būti pamiršti vaikiną? Juk jeigu jis pasirinktų draugę, tu pavydėtum, arba atvirkščiai - jeigu jis pasirinktų tave - pavydėtų draugė. Aišku, tavo pasirinkimas, širdžiai neįsakysi, bet apsidairyk - aplink pilna gražių vaikinukų, kurie galėtų patraukti tavo dėmesį... Rinktis tau pačiai, bet su drauge būtinai susitaikyk. - VaivaTikiuosi, kad straipsnis buvo naudingas. Linkiu ,kad mano patarimų prireiktų kuo rečiau :)  -Myliu,  
  VAIVA. ;*                          
      

3 Komentarai