Rubrika apie knygas

Sveikutės visos! :) Štai ir vėl aš, rašanti jums naują straipsnį.. Šį kartą nusprendžiau pasivogti kažkieno idėją ir parašyti apie knygas, o jei tiksliau - šiokią tokią motyvaciją skaityti. Na ir žinoma aprašyti kelias savo mėgstamiausias knygas, o tuo pačiu jas parekomenduoti :)

Suradau pora tikrai gerų pasakytų minčių, kurios galbūt privers susimąstyti, o gal tiesiog bus įdomu sužinoti ką kiti žmonės mano apie knygų svarbą žmogui :)

 • „Skaitymas veikia gydančiai. Jis yra pašventimas, stebuklingas raktas, atveriantis duris į mūsų sielos erdvių gelmes, į kurias kitaip nesugebėtume patekti..." (M. Prustas)
 • Žmogus, turintis rankose vertingą knygą, niekada negali būti vienišas. (K. Goldonis)
 • Bibliotekos – tai žmogaus dvasinių vertybių lobynas. (G. Leibnicas)
 • Skaitymas protui – tolygu fiziniai pratimai kūnui. (Dž. Adisonas)

Mano mėgstamiausios:

"Puolęs angelas"

"Nora Grei nė neketino įsimylėti. Jos visai netraukė mokyklos berniukai, kuriuos taip uoliai piršo geriausia draugė Vi. Vieną dieną Nora sutiko Lopą. Šelmiška Lopo šypsena ir kiaurai veriančios akys pavergė užsispyrusios merginos širdį.   Po kelių stingdančių kraują nuotykių Nora nebežino, kuo pasikliauti. Jai dingojasi, kad Lopas visuomet atsiduria ten, kur ir ji, ir žino apie ją daugiau negu geriausia draugė. Nora negali apsispręsti: pulti vaikinui į glėbį ar bėgti nuo jo ir pasislėpti. Mėgindama rasti atsakymą, ji priartėja prie tiesos, kuri kelia kur kas daugiau nerimo negu jausmai Lopui."

Mano nuomonė apie knygą - Visų pirma tai kuo ji mane patraukė.. Iš pradžių tikėjausi kažko fantastinio ir skaičiau tik dėl to, kad per klaidą pasiėmiau iš bibliotekos, tačiau vėliau ji mane taip sužavėjo, kad neatsitraukiau nuo jos tol, kol neperskaičiau. O dabar išvaikščiojau visas bibliotekas ieškodama antros šios knygos dalies "Crescendo" ir trečiosios "Tyla". Tačiau jos kol kas tik knygynuose.. O pati knyga traukia skaityt dėl veikėjų šmaikštumo, įtempto veiksmo ir savo išskirtinumo. Kiekviename puslapyje vis naujas įvykis, kiekvienoje eilutėje kažkas keičiasi, visur įtampa ir net labai norėdamas niekaip negali atsiplėšti.. -Rekomenduoju-

"Užgesęs žvilgsnis"

"Žaliaakei Leonai penkiolika metų. Tos žalios lyg miškinė girūnė akys jos draugui Frederikui patinka labiausiai. Tačiau vieną dieną įvyksta baisi avarija, ir Leona atsibunda visiškai kitame pasaulyje, tamsos pasaulyje. Ji apanka. Kiekvienas žingsnis atgal į buvusį gyvenimą tampa tikra kančia. Bet draugai neleidžia jai galutinai nugrimzti į tamsos bedugnę. Tai tikra gyvenimo istorija. Sunkiai ir be galo skaudžiai Leonai teko mokytis vėl tapti savarankiškai ir atgauti pasitikėjimą savimi."

Mano nuomonė apie knygą - Ši tikrai viena geriausių. Labai sugraudina ir įtraukia, daug jausmų knygoj, kuriuos labai puikiai perteikia. Ne vieną ašarą teko nubraukt, bet tai tik parodo, kad knyga neeilinė. Pabaiga labai sužavėjo, įkvepianti, perduodanti tą tokį įspūdį, kad niekada nereikia nuleisti rankų ir visada yra viltis.. Žodžiu, ir pamokanti, ir įtraukianti:)Na va, šiam kartui tiek apie knygas!

14 Komentarai

 1. O Mamyte kaip aš buvau pasiilgusi tavęs, Guste!! parašyk į skype ;)

  Puolęs angelas - kažkas tobulo. Mėgstamiausia mano knyga. Skaičiau ir antrą, ir trečią dalį - JOS TOKIOS TOBULOS! Tikrai geriausia skaityta mano knyga...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Begalo dziugu tai girdeti! As taip pat jusu visu, rasytoju komanda!:) tuoj pat begu i skype, virsininke:D

   Panaikinti
 2. Pritariu Vilijai. Kaskart vis laukiu puolusio angelo kitų dalių, gaila, kad laukia jau paskutinė. :(
  "I love you all" - S. S.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puolęs angelas ir jo serijos man mėgstamiausios

  AtsakytiPanaikinti
 4. Turiu nuosavą knygą "Puolęs angelas", bet vis neprisiruošiu skaityti, turbūt pats metas pradėti. :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Puolęs angelas geriausia knyga?
  ..J-jūs rimtai?
  Ir net kitos sutinka?
  Siūlyčiau paskaityti tikrų knygų, o ne paaugliškų nesąmonių, nes banalesnio romano nesu skaičius.
  Jeigu vedi tokią rubriką, tai siūlyčiau turėti platų, gerą ir ne tipinį banalų skonį.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Geriausios knygos!! ^^ daugiau tokiu straipsniu dek :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Viskaaaas.Šiandien į biblioteką varau :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Ai, aš jau ir nesitikiu kažko rimto iš knygų rubrikos. Man kartais net gėda pasidaro už jūsų pasirinkimą. Nors ,bendrai, ko norėti? Nevisi yra tokie, kokie esu aš ar anonimas kiek viršiau už manęs. Vieni renkasi pigų literatūrinį šlamštą, kuriuo apsiriboja visam gyvenimui ir patys tampa, kaip knygų siužetai – banalūs, nuspėjami, perdėtai, kokčiai pompastiški. O kiti – laiku susigriebia. Suauga ir supranta, jog meilės pasakomis neapsiribosi, pasauly yra kur kas rimtesnios literatūros, kuri, dažnai, žmogų išlaisvina iš rėmų ir verčia jį tobulėti.

  P.S. kiek tau metų, Guste? Jei neimtinai iki 14 m. , na, tada neteisiu tavęs.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Kiekvieno skonis skirtingas, vienas renkasi fantastines, kitas detektyvines knygas ir t.t. Nėra ko norėti. Kiekvienas turime savita skonį ir renkamės tai, kas mums labiausiai prie širdies. Noriu - klajoju po fantastinį, netikrovišką pasaulį, noriu - grįžtu į realybę ir kenčiu tai, ką kenčia knygos personažai, noriu - skaitau meilės romanus.. Dėl ko Jūsų manymu pasaulyje yra tiek daug skirtingų žanrų knygų? Todėl, kad kiekvienas iš mūsų skaitoma tai, ką norime skaityti. Nepatinka knygų pasirinkimas - neskaitykit. Čia jau ne rašytojų problemos, kad skoniai nesutampa ;)

  O iš šių dviejų knygų nė vienos neskaičiau. Tiek sudomino pirma, tiek antra. Gaila, kad mūsų bibliotekoje nėra nė vienos.. :/

  AtsakytiPanaikinti
 10. Bet čia ne knygos, čia tualetinis popierius.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Mielas anonime, džiugu, kad taip drastiškai reiški savo nuomonę, aš taip pat tau daug ką pasakyčiau, bet deja, esu priversta būti maloni. Taigi, atsakau į tavo klausimą dėl mano amžiaus - man 15 metų. Aprašiau savo mėgstamiausias knygas, o tu ar bent vieną iš jų skaitei? Apgailestauju, kad neskaitau mokslinės literatūros, kaip pageidauji tu, bet drįsčiau suabejoti ar tai tavo reikalas :) O beje, kas per ekspertas esi, kad leidi sau nuspręsti kokias knygas mano amžiaus žmonėms skaityti?
  P.s - Gal išdrįstum tą anonimo etiketę nusiimt? Būtų malonu su tavimi padiskutuoti už blog'o ribų :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Dėl pirmosios knygos tai visiškai pritariu.. Puolęs angelas buvo turbūt vienintelė knyga, kuri taip mane įtraukė į skaitymą. Iš pradžių pasiimiau iš bibliotekos vien dėl to, nes nežinojau ką skaityti. Paskui delsiau dėl skaitymo, bet kai pradėjau negalėjau sustoti. Per 2 dienas baigiau skaityti knygą. O vėliau ir abudu tęsinukus. Antrosios nesu skaičiusi, tačiau manau reiktų paskaityti, nors atrodo labai liūdna.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Esu skaičiusi Puolusį Angelą ir labai man patiko :) Na, o antrąją knygą labai norėčiau perskaityti :)

  AtsakytiPanaikinti