"The hunger games" - Bado žaidynės


Sveikos, sveikos!  Užvakar iš „anonimo“ sulaukiau nekokio atsiliepimo. Bet juk visiems neįtiksi . Taip pat iškarto atsiprašau už klaidas. Stengiuosi rašyti be jų, bet jau kaip matote man tai kiša koją ir gan smarkiai.. Na, o dabar prie temos  :) Šiandien noriu su jumis pasidalinti puikia knyga ir pagal ją sukurtu filmu. Taigi pagrindinė informacija :

Autorė – Suzanne Collins

Knygos\filmo pavadinimas  - „Bado žaidynės“

Orginalo klaba pavadinimas – „The hunger games“

Puslapių skaičius – 348 psl.

Kelintais metais parašyta autorės  – 2008 m.

Leidykla, kuri išleido – Alma Littera

Išleista (kelintais metais) – 2010 m.

Filmo režisierius – Gary Ross

Pagr. aktoriai -
                                                          Jennifer Lawrence - Ketnė
Willow Shields - Ketnės sesė Prima
Liam Hemsworth - Geilas
Paula Malcomson - Ketnės mama
Josh Hutcherson - Pitas
Sandino Moya - Ru
 
Ir kiti.
 
 
Apie ką filmas, apie ką knyga?
Ant kadaise buvusių Šiaurės Amerikos valstijų griuvėsių įkurta Panemo valstybė, sudaryta iš dvylikos apygardų. Šalį griežtai ir negailestingai valdo Sostinė, ji verčia apygardas paklusti, kasmet reikalauja atsiųsti po vieną vaikiną ir merginą dalyvauti Bado žaidynėse, žiauriame realybės šou, kuriame kaunamasi iki mirties.
 Šešiolikmetė Ketnė Everdin pasiryžta tapti paaukotąja vietoj savo dvylikametės sesutės Primos. Mergina yra užgrūdinta gyvenimo, nes po tėvo mirties jai teko išmaitinti šeimą. Ketnė - tikra kovotoja, sumani, apdairi, puiki šaulė. Šios savybės leidžia jai siekti pergalės Bado žaidynėse. Tačiau jai teks rinktis tarp noro išgyventi ir žmogiškumo, tarp pergalės ir meilės.
Kuo  skiriasi knyga ir filmas?
Tiesą pasakius abu jie mažai skiriasi. Yra mažos detalės, kurios filme tiesiog neparodomos. Pvz : knygoje Ketnei  vieną daiktą (koks tai daiktas tegul kolkas lieka paslaptyje) , kurį gali veštis į bado žaidynes duoda jos draugė Madžė.  O filme Ketnė daiktą nusiperka. Bet gerai pagalvojus tai nenuostabu. Juk jei visas detales rodysi filme jis jau nebebus filmas. Greičiau serialas ;)
Tai vis dėl to kas yra BADO ŽAIDYNĖS?
Manau, kad kiekvienas yra matęs nors vieną realybės šou “Baimės faktorius” epizodą. Bado žaidynės kiek primena šį realybės šou. Viskas daroma, kad auditorija mėgautųsi žaidynėmis, pavyzdžiui, kliudoma vieniems žaidėjams, kad žaidynių pabaigoje liktų du įsimylėjeliai, kurie turės nužudyti vienas kitą. Ir jie tą bus priversti daryti.
Kartą 13 apygardų nusprendė atimti iš sostines dideles galias. Deja, sostinė buvo per daug turtinga, stpri ir norėdama parodyti savo galingumą tryliktąją apygardą nušlavė nuo žemės. Nuo to laiko sostinė kasmet rengia bado žaidynes norėdama pralinksminti sostinės gyventojus. Kiekviena apygarda kiekvienais metais turi paaukoti po vieną mergaitę ir vieną berniuką kaip duoklę sostinei, kurie kausis bado žaidynėse. Taip, sostinė daro, kad daugiau niekada nebebūtų karų ir jeigu kuri nors apygarda vėl nepaklus, jai atsitiks kaip  tryliktai apygardai. Surinkti 24 paaukotieji suleidžiami į arena, kurioje turi išgyvent norint laimėti. Išgyvena tik vienas... Kad kiti greičiau mirtų juos galima nužudyti, atimti iš jų maistą...

Arena, kurioje vyksta žaidynės nėra paprastas laukas. Apsiginklavę neribotomis technologijomis, Kapitolijus sukūrė ypatingą areną, kurioje esti visko: nuo miškų ir dykumos iki arktinių kraštovaizdžių. Valdžia gali kontroliuoti orą, klimatą žaidynių metu. Visa tai filmuojama ir rodoma per Panemo pramoginę televiziją. Šios žaidynės yra Kapitolijaus būdas kontroliuoti visuomenę pasitelkiant baimę. Žaidynės siunčia žinutę: “Štai ką mes galime. Mes galime paimti jūsų vaikus ir priversti juos žudyti vienas kitą, kol tu visą tai stebi. Ir tu negali sustabdyti mūsų”.
LAIMĖJIMAS ATNEŠ ŠLOVĘ IR TURTĄ.
 PRALAIMĖJIMAS MIRTĮ.

 
Kodėl man patiko šį knyga?
Jei jau kalbant atvirai knygoms neesu itin išranki. Skaitau nuo įvairių pasakų (tik jos į mano rankas retai patenka), romanų iki istorinių knygų.  Bet ši knyga... Ją perskaičiau per dvi dienas. Amžinai  (valgydama, prieš miegą) jaudinausi dėl veikėjų. Ši knyga paveikė mano požiūrį. Vis dėl to, kaip aš gerai gyvenu ..

Rekomendacija –

Ooo... Tai knyga tiesiog visoms, o gal ir visiems. Patiks ieškantiems orginalių knygų. Knyga parašyta lengvu stiliuku, vyksta greitas įvykių tempas.  Šita knyga mano rankose atsidūre labai paprastai. Buvau pavargusi nuo paprastų, banalių ir šiaip neorginalių knygų. Taip ir pasakiau bibliotekininkei.  Tai laaaaabai nereali knyga.. Dar iki šiol nuo jos neatsigaunu ir vėl skaitau banalybes :D Tik pirmą skaitykit knygą, o poto žiūrėkite filmą. Taip ilgiau išliks įspūdis ;) Na, o jei knygos netraukia, bent jau pažiurėkite filmą.

Bendrai paėmus, “Bado žaidynės” yra intriguojanti istorija, kurioje pilna suktybės, permainų, sukrėtimų ir veiksmo, kuris verčia neužversti knygos ir skaityti toliau. Ne tik tai. Knygoje neneigiamas karas ir smurtas, paliekantis gilias žaizdas ir tai puikiai perteikiama knygos puslapiuose.
P.S. "Bado žaidynės” filmas apdovanotas keturiais MTV kino apdovanojimais!!!

Tikiuosi mano pristatoma knyga/filmas patiko ;) Na, o šiandien ką norėjau pasakyt, pasakiau viską. Iki ;]
 


12 Komentarai

 1. Nepyk už nuomonę, bet ši knyga verta tikrai geresnio ir įtaigesnio aprašymo, straipsnio. Tiesiog buvo nuobodu skaityti, ypač nepatiko tiek faktai, kaip: kokia leidykla išleido knygą... Kitą kartą susitelk ties dalykais, kurie išties įdomūs ir vertingi net tiems, kurie skaitė tą knygą. Jeigu būčiau neskaičius šios nuostabios knygos ir perskaityčiau tavo straipsnį - manęs ji nesudomintų.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū už pastabą, pataisiau :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Gal ir nieko straipsnis.. Nelabai išsamus, bet tobulybių juk nėra :)
  Tik užkliuvo, kad The Huger Games visur mažąja raide. Visgi tai pavadinimas :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ir dar: jei neklystu, toks posakis "bendrai paėmus" yra nevartotinas :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pritariu Gabyx2 nuomonei. Pati skaičiau šią knygą, paliko neišdildoma įspūdį.. Ne tik perskaičiau pirmąją dalį, bet ir kitas dvi. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Knygos ir filmas labai, labai patiko. Knygos tokios neeilinės, originalios. :) Na, tik straipsnį norėjosi kažko daugiau, galėjai aprašyt ir kitas dvi knygų dalis ir apie tai jog bus kuriami ir kiti filmai. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Gali siusti, pykti, žargoniškai tariant - sumti ant manęs, tačiau tavo straipsnis nėra geras. Viskas labai sausa, jaučiu, kad tau dar daug kur reikia tobulėti, labai daug kur. Straipsnis šaltas, neįdomus. Ši knyga nusipelnė daugiau. Pirmą kart Bado žaidynes skaičiau 13,tada dar jų visiškai nesupratau, tačiau neseniai perskaičiusi iš naujo supratau viską ką autorė norėjo pasakyti. Tai gi, galbūt galiu teigti, jog tu dar per jauna suprasti šią knygą, į ją įsigilinti. Ir tavo žodynas, o gal minčių perteikimas yra per silpnas, kad sugebėtum viską "atiduoti" taip kaip reikia.
  "I love you all" - S. S.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Pritariu Simonai. Ir aš tai pastebėjau.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Esu skaičiusi ir knygą ir žiūrėjusi filmą, ir tikrai sutinku su visomis, kurios sakė, kad straipsnis sausas :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Taip pat pritariu Gabyx2 nuomonei. Skaičiau tris dalis, mačiau pirmą filmą ir jau laukiu antros dalies. :)

  Straipsnis tikrai galėtų būti geresnis. Ypač tokiai knygai...

  AtsakytiPanaikinti