Akcija "Free Hugs"


Sveiki ! Šiandien, šia tema, noriu pakalbėti ne šiaip sau. 2013.02.13 15:30 Mano organizuota akcija “Nemokami apsikabinimai” startavo Kėdainiuose. Taigi, noriu pasidalint emocijomis bei į visą tai įtraukti ir jus, kad ir jūsų miestai pasipildytu gėriu ir šypsenomis.
 
Galbūt derėtų pradėti nuo pačios “Free Hugs” akcijos, kuri yra vykdoma visame pasaulyje. Manau, kiekvienas bent kartą pagalvojome kas buvo šios šaunios akcijos pradininkas. Ogi eilinis , paprasta žmogus Juan Mann. Jei gerai suprantate anglų kalba, pasiskaityti jo istoriją galite čia : http://www.freehugscampaign.org/
Taip pat, manau, jog bent kartą gyvenime visi esame matę šį video klipą, po kurio kiekvienas užsinorėjome tiesiog šokti į batus, pasiimt į ranklas plakatą ir lėkti į žmonių minią.

Pasiknaisiojau internete ir suradau porą balsavimo rezultatų apie akciją “Free Hugs”. Manau, visiems įdomu žinoti, kaip gi aplinkiniai vertina šią akciją.


 Ar esate girdėję apie Free Hugs akciją, vykdomą visame pasaulyje?

 Ar dalyvautumete Free Hugs akcijoje Lietuvoje ir dovanotumėte apkabinimus?


 Ar norėtumėte, kad Jus gatvėje apkabintų šios akcijos savanoriai?

 Kokia Jūsų nuomonė apie tokio tipo socialines akcijas?
 
Taigi, norėčiau dabar prieiti, prie šiandien įvykusios akcijos.
Smagu pasigirti, jog tai buvo mano idėja padaryti tokią akciją Kėdainiuose. Galbūt pagalvojote, kaip tai įmanoma, negi aš ėjau viena tik su plakatu rankuose? Bet viskas buvo kur kas paprasčiau. Taigi, keliu paprasčiausią planą kaip viskas buvo organizuojama.
1. Kadangi esu įstojusi į organizaciją “Kuriame Respubliką” tai ši idėją tapo viena iš mūsų grupės darbų. Taigi visa mano komanda, kurioje buvo apie 20 žmonių kibome į darbą.

2. Išsikėlėme sau tikslą – sulaukti kuo daugiau miestiečių šypsenų, kadangi Lietuva, nors ir maža šalis, po truputi naikina žmonių džiaugsmą gyventi, taip pat ir pasitikėjimą aplinkiniais.
3. Buvo daromi keli susrinkimai su visa grupe. Vyko ilgi svarstymai ko reikia, kad pritrauktume žmones.
4. Buvo nuspręsta, kad nemokama arbata, keletas žaidimų, nemokami balionai vaikams, gyvo garso muzika, bei nemokami apsakibinimai bus pats geriausias variantas.
Karšta arbata, muzika, bei prizai už žaidimus.

5. Vyko plakatų, lentų darymas.
6. Buvo sukurtas “event” facebooke ir sukviesti visi Kėdainiečiai, taip pat paviešinome renginį ir savo mokykloje.
 
7. Susirinkę visus reikiamus daiktus, patraukėme į miestą. Įsikūrėme gerai matomoje vietoje ir pradėjome akciją!

Linkėjimų, sveikinimų lenta.

Atrodo, jog šį renginį suorganizuoti yra labai paprasta? Nepasakyčiau. Nes labai sunku suorganizuoti viską tiksliai, taip pat ir paruošti savo grupės narius galimoms pasėkmėms. Juk ne visi žmonės gali būt malonus, tad tikrai teko save raminti išgirdus piktų replikų.
Nuotrauka iš mano asmeninio archyvo. Pasitelkiau į pagalbą velnio ragiukus ir pirmyn apdovanoti vaikučius balionais!

Turbūt jums bus įdomu, kaip gi pasisekė visas šis renginys?
 Viskas vyko tiksliai pagal planą! Žinoma, ne visimonės noriai apsikabino, tačiau visi pamatę mus plačiai šypsojosi. To mes ir siekėme, sulaukti kuo daugiau šypsenų ir suteikti žmonėms džiaugsmo. Kas buvo maloniausia, kai žmonės tiesiog imdavo ir apsikabindavo tave palinkėdami gero Valentinos dienos, taip pat dar ir pabendraudavo prie arbatos puodelio.
Žinoma, nebuvo viskas taip tobula. Pasitaikė ir nesklandumų, kaip girtas žmogus ar jaunuolių kabinėjimasis/graibymasis.
Tačiau, viso ko pasėkmėje, suorganizavę šį renginį, padarę šventę ne tik kitiems, bet ir sau, netikėtai sulaukėme ir žiniasklaidos atstovų. Kurie neprašyti, patys fotografavo viso renginio vyksmą, bei pažadėjo apie tai parašyti laikraštyje.

Taigi, raginu visus, kuo greičiau suskubti, surinkti didelę grupę žmonių ir surengti šią išties nuostabią akciją. Nes matyti žmones laimingus , pats geriausias jausmas, kokį pati esu patyrusi!

8 Komentarai

 1. Įdomus straipsnis!!! Šaunuole :P

  AtsakytiPanaikinti
 2. Vieną kartą mano mieste buvo nemokami apkabinimai, ir dar muzika buvo paleista ir viskas.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man patiko. :)Tiek straipsnis, tiek šis renginys. Šaunu, Laura, kad tuo užsiėmei. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pritariu Simonai, kadangi lietuviai - yra gan niuri tauta, o ši "dozė" šilumos, turėjo kiekvienam sukelti bent mažytę šypseną... Ačiū, buvo įdomu! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Šiam blogui velniškai reikia tokių straipsių! Dieeve, kaip įdomu skaityti tai, ką parašė pats tuo užsiimantis žmogus. :)

  Žiauriai gerai, žiauriai ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aš taip pat dalyvauju "Kuriame respubliką" projekte. Žinoma, mūsų komandos iškeltos problemos yra visiškai kitokios, negu jūsų. Labai šauniai viską atlikot, o tas apsikabinimų video - sužavėjo.
  Ačiū už puikų straipsnį. :)

  AtsakytiPanaikinti