Atsipalaiduok su arbata!


Laba :] Turbūt daugelis jūsų mėgstate su draugėmis gerti arbatą, smaguriauti šokoladu ar tiesiog atsipalaiduoti. Šis gėrimas mus veikia raminančiai ir pripildo geros energijos... tad išsivirkite savo mėgstamos arbatos ir sužinokite daugiau apie tai ką geriate :).

Legenda - 2737 m. pr. Kr. Kinijos imperatorius Šenas Nungas ilsėjosi po medžiu ir laukė, kol tarnai patieks jam virinto vandens. Valdovas buvo mokslininkas ir tikėjo, kad karštas vanduo gerina sveikatą, be to, tokiu būdu jį galima dezinfekuoti. Bepilant vandenį į puodelį, staiga į jį įkrito vėjo nešami ramunėlių žiedlapiai. Imperatoriui labai patiko naujas vandens skonis ir aromatas, ir taip buvo išrasta arbata. Tačiau daugybę amžių ji vartota kaip gydomoji priemonė, ir tik 300-aisiais mūsų eros metais tapo kasdieniu gėrimu.

Svarbų postūmį arbatos išpopuliarėjimui davė 780 m. vieno kinų mokslininko Lu Ju po 20 tyrinėjimo metų išleista knyga apie arbatą ir jos poveikį žmogaus organizmui. Vėlesni imperatoriai vis labiau pamėgo šį malonaus skonio gėrimą, kol šis tapo plačiai vartojamu – Kinijoje apie 900 -uosius metus veikė daugybė arbatos namų.

Po kiek laiko - Iki XIX a. arbata buvo gabenama tik iš Kinijos, tačiau ši šalis, išpopuliarėjus šiam gėrimui visoje Europoje, nebesugebėjo patenkinti klientų poreikių. Tad Anglijos kolonijose Indijoje buvo įkurtos arbatžolių plantacijos. Netrukus plantacijų poreikis išaugo ir kitose kolonijose – Indonezijoje, Kėnijoje. Taigi, arbatos kaina pamažu ėmė kristi, ir vis daugiau žmonių galėjo paragauti anksčiau tik karaliams įperkamo gėrimo.

 1908-aisiais visame pasaulyje ir arbatos istorijoje įvyko perversmas. JAV prekybininkas Tomas Sulivanas sugalvojo klientams išsiųsti arbatos pavyzdžius, sudėjęs po žiupsnelį arbatžolių į šilkinius maišelius. Tačiau žmonės nesuprato ir į puodelius dėjo po visą arbatos maišelį. Taip atsirado naujas arbatos užplikinimo būdas, iki šiol plačiai paplitęs Europoje ir JAV. Tyrimų duomenimis, vien JAV kasdien sunaudojama apie 130 mln. arbatų maišelių.

Arbata yra sveikas ir naudingas gėrimas - iš tiesų bet kokia arbata gaminama iš to paties augalo lapų, tačiau skirtingai juos apdorojus gaunama įvairių rūšių arbata: juodoji, žalioji, baltoji ir ulongo (tai tarpinis variantas tarp žaliosios ir juodosios arbatos). Poveikis organizmui priklauso ir nuo jos rūšies, ir nuo paruošimo būdo. Pavyzdžiui, užpylus arbatžoles karštu vandeniu, stimuliuojantis jos poveikis pasireiškia po 3 min., o raminantis – po 5 minučių.

Stipri žalioji arbata turi baktericidinių savybių, padeda gydyti skrandžio, dvylikapirštės žarnos opas, odos žaizdas, įvairius uždegimus.

Arbatoje esantys antioksidantai stabdo ląstelių senėjimą, saugo organizmą nuo aplinkos užterštumo. Šis gėrimas taip pat mažina infarkto ir insulto riziką, stiprina kaulus. Medikų teigimu, arbata padeda gydyti ir daugelį kitų ligų: kokliušą, reumatą, tymus, stiprina kraujagyslių sieneles, mažina kraujo spaudimą. Be to, ji turi kur kas mažiau kofeino nei kava ir ją galima saugiai gerti didesniais kiekiais. Tai apsaugos jūsų organizmą nuo dehidratacijos, padės sušilti šaltą arba vėjuotą dieną, arba atvirkščiai – atsigaivinti karštą vidurdienį.

Na, jau žinote arbatos istoriją ir kaip ji pagal vieną hipotezę atsirado. O juk šiandien arbata yra palyginus tokia pigi! Ech, o jeigu dar į ją įdedi šaukštelį medaus – mmmmmm... Įdomumo dėlei kviečiu Jus paskaitinėti porą faktų:

·         Arbatos pavadinimas kilęs iš kinų hieroglifo, kuris tariamas kaip „te“ arba kitu dialektu – „ča(i)“. Vienose šalyse paplito vienas tarimas, kitose – kitas. Tarkime, angliškai arbata yra „tea“, vokiškai „tee“, ispaniškai „te“, o rusiškai, portugališkai, rumuniškai tariama kaip „čai“, ukrainietiškai, turkiškai – „ča“. Lietuviškas žodis „arbata“ kilęs iš lenkų kalbos žodžio „herbata“, o šis išvertus iš lotynų kalbos reiškia „vaistažolių arbata“ (herba thea).

·         Daugiausia arbatos šiandien pagaminama Kinijoje – apie 1 mln. 360 tūkst. tonų, ir Indijoje – apie 1 mln. tonų.

·         Šiandien pasaulyje suskaičiuojama apie 1 500 skirtingų arbatos rūšių.

·         Pasaulyje per dieną išgeriama daugybė arbatos puodelių. Pavyzdžiui, vien Anglijoje šis skaičius siekia 165 mln. per dieną, o per metus – 60,2 milijardo.

·         Daugiausia arbatos, skaičiuojant išgertų puodelių skaičių, tenkančių vienam žmogui, išgeriama Airijoje, po to – Anglijoje.

·         Arbatos pertraukėlės – vienas geriausių būdų sužinoti naujienas. Net 80 % įmonių darbuotojų pripažįsta, kad daugiausia svarbių reikalų sutvarko ar naujienų sužino gerdami su kolegomis arbatą.

Na, o ar Jūs mėgstate arbatą? Man tai yra vienas iš skaniausių gėrimų... mane ypač žavi britų tradicija – arbatos pertraukėlė. Su draugėmis kartais tokią pramogą pasidarom. Tereikia, kad kiekviena, kuri dalyvauja atsineštu bent po porą rūšių arbatos ir gerą nuotaiką. Na, o rengėja tegu pasirūpina gražia atmosfera:

·         Žvakės... jos suteikia ceremonijai daugiau paslaptingumo;

·         Ratu sudėliotos įvairios pagalvėlės, juk taip daug įdomiau ir laisviau sėdėti, o gal net ir gulėti;

·         Tinkama muzika – neleisk kasdieninių melodijų, tada tai bus vakarėlis, o ne smagus paplepėjimas su draugėmis;

·         Desertai prie arbatos. Mano manymu labiausiai tam tiks šokoladas, juk reikia kartais pasilepinti.

Svarbiausia, kad šioje ceremonijoje dalyvautų draugės, kurios gali nusėdėti vietoje ir tos su kuriomis nereikia kalbant savęs varžyti J.

Na, o straipsnio pabaigai noriu jums pateikti labai skanios arbatos recepą:

Reikės:

·         2 puodukų verdančio vandens;

·         šaukšto sausų arbatžolių;

·         1,5 šaukštelių gvazdikėlių;

·         3 šaukštų medaus;

·         ketvirtadalio puoduko apelsinų sulčių;

·         2 šaukštų citrinos sulčių.

Gaminimo būdas:

Į maža fajansinį arbatinuką suberiamos arbatžolės, gvazdikėliai, užpilama vandeniu, uždengiama ir apie 5 min. laikoma šiltai. Paskui iškošiama į du didelius puodukus. Maišant į kiekvieną įdedama medaus, ir po lygiai įpilama apelsinų bei citrinų sulčių.

Taigi, šiam kartui tai viskas, apie ką norėjau jums papasakoti... tikiuosi patiko :)

Simona A.

32 Komentarai

 1. Patiko! Kai buvo užplūdusi gripo banga ir mano namuose, arbatų turėjau gerti, oi, oi kiek daug.. Galima sakyti, jog arbatų jau atsigėriau.. :D
  Beje, pastebėjau keletą klaidų. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Visai nieko straipsniukas. Einu pasidarysiu arbatos. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ačiū visoms :) Simona, žinau, žinau :( Bet kažkaip kitaip neįšeina... ;]

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pradžia buvo truputuką nuobodi, bet toliau labai patiko! Einu ir aš pasidaryti arbatos! :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai įdomus straipsnis, bei istorija - tikrai daug ko nežinojau ;) O arbata - tikra palaima (tik jei nnepriverstinai) ;D

  AtsakytiPanaikinti
 6. How I reeled off an entire emotional, psychological portrait of a person who didn't exist was still a mystery to me. GO with finger foods such as finger sandwiches, pizza bagel bites, cheese platters, meat platters, and anything else that people can just pick up. It would be great to see Berenice elevate her red carpet style this awards season by choosing her hairstyle and accessories more carefully.

  Here is my web site ... flapper dress

  AtsakytiPanaikinti
 7. Episode 12 will feature the following Barbettes, Stacy Kutz, Barbette to Eddie Murphy, Rachel Solow,
  Barbette to Dwayne "The Rock" Johnson, Natalie Monnie,
  Christina Goree, Platform Artist, Ladon Quivette of Major League Barber, Tameka Thomas, Davida Leary,
  Nish, Beedie and Tee. They offer a great variety in terms
  of color and size. Scarves are bright color splashes of florals or bold geometric shapes.


  my page: hair accessories

  AtsakytiPanaikinti
 8. These reliable online stores do not only supply Louis Vuitton fashion designer handbags to clients, but also offer other famous
  brands with attractive lower prices and good quality.
  Discount Louis Vuitton Handbags are cheap handbags.
  There are many shops that provide used bags on the internet.

  AtsakytiPanaikinti
 9. I bought all they had, about 30 of the flavors I like. Even if you refuse to go back to your natural color, doing your roots at home will save you in the long run - and the short run, too.
  The greater the price of the item I am getting the larger the amount of good feedback I want.  Look into my site ... superdeal

  AtsakytiPanaikinti
 10. As Apple learned the hard way, if everyone's company is dropping Microsoft on their desk, then the majority of people are going to be using Microsoft at home as well. Penis symptoms accompanied by sore throat, fever, headache or coughing - sores on the penis or painful urination may seem like no big deal, but when they are accompanied by these symptoms, it can be an indication of an STD such as gonorrhea, herpes, or chlamydia. Her most recent side boob exposure brings up some interesting observations.

  AtsakytiPanaikinti
 11. In addition, you might want to consider paying older children a small wage to be
  your helper for the day. This is a cheap efficient way to promote your sale
  and also a way to ask for donations on the same flier.
  org provides a list of nationwide food coops and offers information about starting a food coop in your
  area.

  my blog: next sale

  AtsakytiPanaikinti
 12. After a bit of a delay from getting back into the swing of
  work following our vacation, I'll be posting the remaining photos over the next few days. For that complete Bahamas experience, guests are usually encouraged to try local fish fries and see occasional Junkanoo performances and encounter nighttime cultural festivities at Count Basie Square. Do not order your tickets through Ticket Master or Tickets Plus if possible.

  My website - souvenir

  AtsakytiPanaikinti
 13. Throw on a pair of silver strappy sandals and you look is complete.
  Mom: "Because nobody will be there who's older than your grandfather. Now emerges a political candidate, wearing a dress, a moose hunter, a hockey mom, who is once again redefining the way women are to dress and act.

  Look into my blog - flapper dress

  AtsakytiPanaikinti
 14. Perfect with any dress, from the t-shirt dress to the very popular maxi, or even shorts,
  and in metallic shades, you can't miss with these sandals. Short hair cuts cry out for volume for special occasions. Social taboos hit ratios combined with occasional meetings are not as robust as it once was.

  Also visit my web page; Hair Accessories

  AtsakytiPanaikinti
 15. of the evening (to this day I have never owned a pair of red shoes, Christian Louboutin be damned).
  Selling Mark Cosmetics: Pros, Cons, Tips, & Tricks.
  Most of all just enjoy yourself and try new things with your wardrobe, but be balanced.

  AtsakytiPanaikinti
 16. So the big question was how much is the watch truly worth. The stunning designs
  and appealing colours used by Ice Watch have made a remarkable place for these trend setting
  watches in the traditional watch industry. One of its
  primary values is Vtap a search engine for video.

  Here is my blog post; fastrack watches

  AtsakytiPanaikinti
 17. You don't want to be the one talking badly about your x-company or x-manager in an interview, you don't want to be the one bringing problems to meetings rather than developing solutions,
  but you need to ensure every word and meaning getting through ears
  are really nice-to-keep words and nice to keep listening to.
  The perfume elements utilized in a fragrance perform a vital part
  in the long run end result with the scent. When it's all said and done I wouldn't trade a minute of our once a
  year Christmas shopping event at the mall.

  My webpage: the perfume shop

  AtsakytiPanaikinti
 18. , it gives you a idea of inventiveness and uncluttered openness.
  " On first listen, "Paparazzi" might come off as a love song to cameras , and in all honestly, Ga - Ga jokes "on
  one level it IS about wooing the paparazzi and wanting fame.
  Daily Mail- "Why sexy Transformers star Megan Fox is not body perfect.

  Stop by my web-site - hotpants

  AtsakytiPanaikinti
 19. Rompers now have a loose, almost dress-like look, with some tighter-fitting versions taking on
  a more retro pinup girl style. She's done it before, she did it recently and she will undoubtedly do it again. The mouth of fish high-heeled shoes match with skinny jeans can stretch the legs proportion to maximum.

  My web page; hot pants

  AtsakytiPanaikinti
 20. As shоωn by the pictuгes published by Wetрaint Entertainment,
  Lіsa ωas holding a big leopard-prіnt
  handbag that fеatureԁ a big beige boω on the fгont
  top рanеl of the handbag by thе straps.
  Do you think the persοnal informatiοn you enter
  when you buy thеse cheap knock оffѕ is
  in sаfe hands. The queue aѕ well functions alot
  mοге elegant "pretty" tattoo design concepts іncluԁіng roses,
  ѕeеing stars, dragonflies-all during dazzling
  delicate colоrings by meanѕ of ѕtanԁ-оut jeweled accessorіes.


  Feеl fгеe to surf to my weblоg .
  .. cheap handbag

  AtsakytiPanaikinti
 21. Flοгence said shе had played Marie Von
  Tгappе оn ѕtage for 15 monthѕ and haԁ an emotiоnal connection ωith thе sοng.
  Slіcіng through the crowԁ was Lаrs Pегsοn, ωhο I recоgnized іmmedіately with
  his gгayіng, shоulder length hair,
  prominently lаrgе nosе and typiсal intеnѕе glаrе.
  This set cаn hаνe а speсial personalіzation engrаνеd оn the κnifе.


  mу web page: flapper dress

  AtsakytiPanaikinti
 22. Moreover, they also provide skate surfaces, shuffleboard, roller hockey,
  and various other courts. com is another one stop shop for all things Christmas for your
  Myspace page. They can give more appropriate treatment options and medications that can make your heartbeat normal.

  AtsakytiPanaikinti
 23. The book that you rent may come to you used, and like
  when buying, your used book will probably have highlights and notes all through it.
  Maybe it has to do with living in New England where the running joke is that if
  you don't like the weather wait 5 minutes, and it will change. This will enhance the mental illness cases out there getting " NO HELP".

  Here is my site done deal

  AtsakytiPanaikinti
 24. To learn more about this rare fruit, visit the Pawpaw Foundation website at.
  They are solid and beautiful as well, they will signify a
  strong and vibrant love and let everyone know it. Rinse it
  thoroughly with lukewarm water and pat it gently with absorbent cotton towel.


  Feel free to visit my website fragrance direct

  AtsakytiPanaikinti
 25. During filming, one of the cats actually turned on the people holding the
  chains'where's Siegfried and Roy when you need em.
  Overlap the elastic a couple of inches and sew it in place.
  And tie a wide piece of silk as the belt to hold the
  gown tight.

  My web page; harem pants

  AtsakytiPanaikinti
 26. When I went to install the program, I unzipped the file, and saw two.
  Our basic message is that government should allow
  firms to experiment with different business models for Internet services.
  Safety Louis Delmas, the heavily-favored leader and heart of the
  defense is also a free agent.

  Also visit my web-site; big deal

  AtsakytiPanaikinti
 27. Examples included transportation, in-homе support ѕervicеs, meal services, special communication ѕervicеs, mіnor homе
  modifiсations, and adult day cаre. If Stewart clаims
  Mainе as her ρrimаry residence, not only
  would ѕhe be allowеd to vote as a сonviсted felon аftег seгνing her sеntence,
  but she would also bе allowed to vote by absentеe
  ballot while serving her prіsоn ѕеntencе in whatever federal correсtionаl facilitу Stewart will temporarily call home sweet home.
  Carrіе Unԁerwood may haνe beat him οut for the top spοt, but
  Bo Bice іѕ still mаκing musіc the
  way he wants to.

  AtsakytiPanaikinti
 28. First, find out if the insurаncе company is
  rated bу ΑϺ Best (link below),
  an insuгanсe гating company'and if they have an A rating. Your email open and click-through rates become lower'.

  The variety is greаt and уou сan
  evеn buy а barеbοnes kit or whatever you
  need tο builԁ your own PC from the grounԁ up.


  My weblog bizspeaking

  AtsakytiPanaikinti
 29. Cellulite is wіde-spread among pubertal and pοst-pubeгtal
  women. Kеnzo by Tokуo οffeгs the alluгe of uгbаn emotion mixed with
  the traditiоnаl Jаpanese nаture noteѕ.
  (oatmeal, grounԁ almonds, сoffee grinds,
  гaw sugаг, sea salt).

  my blog; fragrance direct

  AtsakytiPanaikinti
 30. Not tο mention they mοst liκely will be thе foсal point
  for the entire room anԁ ѕhould bе ωell thought out аnԁ spaced aгound.

  DESIGN STYLES Feng Shui (pronounced fung shωay) has become quitе trendy in ԁesign and functionality in part because of the сurrent emphаѕis οn global environmеnt.
  Howеver, a lοt can be learned frоm this shoω as to what you ωill
  need to gеt the job done like a ргo without wasting time anԁ mаterials.


  my web-site ... home interiors

  AtsakytiPanaikinti