Auginame širdeles


Šiandien noriu pristatyti naująjį (senai žadėtą) interviu su geraširde, gyvūnus mylinčia Egle ;)

Simona: Sveika, Egle! Labai džiugu, kad nusprendei dalivauti šioje rubrikoje! :)

Eglė:  Labas, Simona, man malonu, jog tu sutikai imti interviu, ir tiesiog su skaitytojom nusprendžiau pasidalinti gan nemaža savo patirtimi :)

Simona: Papasakok mums kas tave sieja su gyvūnais?

Eglė: Pirmiausia, tai savanoriaujau gyvūnų prieglaudoje, visa mano veikla jau daugiau nei metai susijusi su katinais. Pati du kartus laikinai globai (iki padovanojimo) turėjau po katiną. O šiaip, savo namuose laikau 300 l akvariumą su įvairiomis žuvimis :)

Simona: Smalsu sužinoti, kiek tenais yra žuvelių?

Eglė: Tikslaus skaičiaus pasakyti negaliu, nes jas visas yra tikrai sunku suskaičiuoti, tuo labiau kad vienos yra labai judrios, o kitos tūno po kelmais ar tarp augalų, bet šiuo metu yra apie 40-50

Simona: Vau... Tai turbūt net vardų neturi? :D

Eglė: Tikrai ne, nes vienos miršta, kitos- gimsta, trečios atkeliauja iš parduotuvės. O vienos rūšies žuvis atskirti nors ir įmanoma, bet pakankamai sunku. Be to, nemanau, jog jom pačiom nauda iš tų vardų būtų... :D

Simona: O kokių rūšių žuvytės pas tave plaukioja?

Eglė: Šiuo metu skaliarai (dalis iš jų iš ikriukų išsirito pas mus), ternecijos, pristella'os maxiliaris, peckoltia vitatta'os, corrydoras panda'os, pterygoplichtus'ai, diskusai. Žinoma čia tik maža dalis rūšių kurių yra matęs maniškis akvariumas :)

Simona: Dar kartą šiame interviu turiu pakartoti VAU. Ir atsiminti tiek daug...  Maždaug kiek kartų į mėnesį reikia valyti akvariumą?

Eglė: Bent jau manąjame (pasikartosiu 300 litrų)  mažiausiai kartą per savaitę būtina keisti vandenį, o valyti gruntą užtenka kartą per dvi savaites, iš tiesų ganėtinai  greitai apsineša, tačiau tikrai ne visada išeina laikytis tokio grafiko :)

Simona: Ką reikia turėti norint įsigyti žuvites (pvz: akvariumas)? Ir kiek tai apytiksliai kainuoja?

Eglė: Tiesą sakant truputį prigavai mane :D Kainos priklauso nuo akvariumo dydžio, nuo augalų ir žuvų  rūšių. Pačių žuvyčių kainos vidutiniškai svyruoja nuo 2Lt iki šimto litų. Beabejo yra ir daug brangesnių. O pagrindiniai reikmenys yra šie: akvariumas; valymo šlanga (berods taip vadinasi, žarna gal, nežinau :D), termometras, šildytuvas, burbuliatorius, gruntas, filtras, lempa, maistas, sietelis (dažniausiai naudojamas mirusioms žuvims išimti),  šamukams reikėtų kelmo, kokio nors akmens ar šiaip kokio tuščiavidurio daikto, kad turėtų kur slėptis. Žinoma, nepakenktų turėti ir augalų trašų (išimtis dirbtiniams augalams :D ). Dauguma šių punktų negalioja tiems, kas planuoja turėti mažą apvalų akvariumuką su viena ar dviem auksinėmis žuvelėmis :D Drąsiai galiu teigti, kad akvariumas iš ties brangus malonumas :)

Simona: Negi man trečia sykį reiks sakyt VAU? Teks :D. O dėl maisto? Ardaug kainuoja išmaitinti 40-50 žuvelių?

Eglė: Per mėnesį maždaug 20-30 lt

Simona: Pakalbėkime apie tave.. Savanorystė išties nelengvas darbas, žinant, kad už tai nieko nemoka, o ir atsakinga turi būti. Kas tave žavi dirbti gyvūnų prieglaudoje

Eglė: Galbūt mane ir žavi tai, kad niekas už šį "darbą" (kažin ar tai galima pavadinti darbu, gal viekiau tai pagalba) niekas nemoka. Savanoriauju savo malonumui, o ne per prievartą tik tam, kad gaučiau užmokestį. O labiausiai šioje veikloje patinkantis dalykas yra tai, kad įgyju tikrai daug žinių bei neįkainojamos patirties dirbant su katinais.

Simona: Ar savanoriu gali būti kas tik nori?

Eglė: Bene kiekvienoje gyvūnų prieglaudoje yra nustatomi tam tikri amžiaus cenzai, vienur nuo 14, kitur nuo 16 metų, bet nepilnamečiai privalo turėti tėvų sutikimą. Kai kur galima savanoriauti bet kokio amžiaus, svarbu, kad pats vaikas būtų tikrai atsakingas bei atsargus, tačiau kaip ir minėjau- būtinas tėvų sutikimas.

Simona: Kokias turi pareigas būdama savanore?

Eglė: Padedu tiesiogiai tvarkyti kambarius, žinoma, nepraleidžiu progos ir pažaisti su tais meilučiais padarėliais, juos fotografuoju, internete talpinu skelbimus.

Simona: Na, ką gi... Mano klausimų lobynas po truputį senka, bet noriu paklausti tavęs labai paprasto klausimo - kodėl myli gyvūnus?

Eglė: Mane nuo mažens "traukė" įvairūs gyvūnai, bet kodėl- tai yra kelios priežastys. Pirmiausia, pačiai tėvai neleisdavo auginti nieko išskyrus žuvytes, o kaip sakoma "kuo labiau draudžiama, tuo labiau norisi" - gal būt todėl. Dar galiu paminėti konkretų pavyzdį kodėl aš juos vis dar myliu. Buvo atvejis, kuomet viduržiemį kada buvo apie -25 laipsnius, ir prisinigę iki kelių. Tuo metu pas mus atvyko vienas katinas, kurį tiesiogine ta žodžio prasme ištraukėme iš mirties gniaužtų. jį kažkas išmetė į gatvę ir vargšelis tikriausiai kelias dienas bastėsi be maisto. Tam kačiukui nušalo ir nukrito ausų galiukai, nušalo uodega, kurią teko operuoti. Jis be galo meiliai glaustėsi apie mus- atrodė, jog lyg atsidėkodamas už viską, ką jam suteikėme. Ir dar, gyvūnai priešingai nei žmonės, nėra dviveidžiai ir  nesinaudoja žmonėmis ir jų jausmais.

Simona: Ačiū, Egle, už didelę paslaugą ir iki ;)

Eglė: Ačiū tau, Simona! Man taip pat buvo begalo malonu pasikalbėti :)
 
Šiandien interviu baigės, bet prižadu, jis dar nepaskutinis! Iki greito, Simona A. ;)

P.S. noriu priminti, kad norinčios papasakoti apie savo gyvūnėlį/ius šioje rubrikoje turi su manimi susisiekti. Daugiau informacijos čia - http://www.thetd4you.blogspot.com/2013/01/rubrika-auginame-sirdeles.html

30 Komentarai

 1. Noriu pasakyti, niekada neskaitau šios rubrikos, tačiau šioji užkliuvo už akių. Perskaičiau, panelė pasirodė labai draugiška :) Taip pat labai kilnu pasirodė savanoriavimas ir katinėlio išgelbėjimas. iš tiesų, Egle, manau, jog esi tikrai labai geras žmogus. Nedaug kas susimąsto apie gyvūnų teises ir jausmus... Tiesa, dar labai man patiko Eglės žodžiai: `Ir dar, gyvūnai priešingai nei žmonės, nėra dviveidžiai ir nesinaudoja žmonėmis ir jų jausmais.` Nenuginčijama tiesa. Net skaudu pasidarė, kad mes tokie žmonės esame.. Iš tiesų, Simona, geras straipsnis, taip pat man patiko ir tavo klausimai, tik galėjai dar tarp kitko paklausti, ar Eglė planuoja savo ateitį sieti su gyvūnais :) Ačiū, Simona! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mielas ir šiltas interviu.. Tik duosiu patarimą, kurį man davė buvusioji šio blog'o rašytoja, pašnekovės emocijas (smile'us) keisk į skliasutelių užrašus. Pvz.: :) - (šypsosi), :D - (juokiasi) ir pan.. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Simona Š., reiks pasinaudoti tavo patarimais. Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Puikus interviu! Labai patiko! Norėčiau daugiau sužinoti apie savanorystę... Beje, tai būtų puiki tema straipsniui. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pati labai myliu gyvūnus ir mielai savanoriaučiau , bet pas mus mieste, nėra jokios prieglaudos... O taip norėtųsi padėti tiems mažiems padarėliams... Dažnai praeidama gatve ir pamačiusi klaidžiojanti gyvūną, man pasipila ašaros. Galbūt todėl, jog esu per daug jautri tokiems dalykams... Ir pati auginu katę, kurią išgelbėjom dar mažą. Labai ją mylių. O interviu labai patiko. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Use the "Selection Tool" to customize the rectangle and
  change it's shape to whatever you desire. There is no flash so taking pictures in a dark setting just isn't going
  to happen. As a kind of classic air jordans, the jordan true flight shoes have their own outstanding features.


  Here is my website ... goldbut.com

  AtsakytiPanaikinti
 7. Edwardian era, with a strong appreciation for courtesy,.
  Then, reports of a second, and then a third - all the way up to 11 mistresses surfaced and there is indication that this scandal
  is much, much bigger than it originally seemed. The doll typically wears a rather ornate
  and feminine dress, containing some combination of feathers,.


  Here is my homepage :: harem pants

  AtsakytiPanaikinti
 8. But yеt that carеԁ, handbagѕ was at that same moment desіgn states.
  This blue and white tote bag is а nice ѕummеr hanԁbag.

  It's past too far to begin as soon as the surprise is on the way, now is the time to prepare.

  Check out my site; cheap handbag

  AtsakytiPanaikinti
 9. It is possible to see your legs lengthy enough perfect.
  For something really entertaining, you can be a ghost of a different color,
  and choose a sheet that is black, green, blue,
  red or purple. “Don’t want this either,” she grumbled
  as she threw the salad she had prepared into the garbage.

  my web blog red shoes

  AtsakytiPanaikinti
 10. Try a simple, grown up, barrette with some sparkly jewels, or a thin headband with a few strategically placed gems.

  True love is a wonderful thing and sex dating is the
  right way to explore the possibility of a genuine attraction.
  Social taboos hit ratios combined with occasional meetings are not as robust as it once was.


  Look at my site :: hair accessories

  AtsakytiPanaikinti
 11. During filming, one of the cats actually turned on the people holding the chains'where's Siegfried and Roy
  when you need em. Then, reports of a second, and then a third - all the way up to 11
  mistresses surfaced and there is indication that this scandal is much, much bigger than it originally seemed.
  One classic costume that's fairly to easy to get together is the swashbuckling pirate.

  my homepage; harem pants

  AtsakytiPanaikinti
 12. Thіѕ subѕequent salе of thе holіdаy seaѕon
  wіll let уou piсk up the Maс version
  of Photoshоp Elеmentѕ 8 at a $30 savіngѕ
  ($20 mail-in rebate + $10 instant sаѵings). Ѕo іf yοur prіnting requiremеntѕ match to thе funcitοns оffегed bу the
  ΗP Lasеrϳet printer, thеn go gеt it tοdaу,
  Ι аm sure уou won't get better deal than this in the expected budget of yours, you can go for 4 in 1 or 5 in 1 HP laserjet printers too which include the advanced work like photocopying and scaning as well along with the quality printing. You will likely want to continue to use a hard case on the i - Phone 3GS and even secure something over the touch screen to reduce the chance of scratches and cracks, which happen often.

  Feel free to visit my web blog: big deal

  AtsakytiPanaikinti
 13. Then there's the extended family—do the kids even know Grandma's brother, Great Uncle
  Steve. Apart from the rest of the smartphones which are lately available in the market, Motorola Defy Plus is the toughest phone around.
  It is difficult for those without the knowledge and these insider tips.


  my page ... super deal

  AtsakytiPanaikinti
 14. Then utilize a scissor to make loopholes, take out stitches and make the clothes look incredibly worn out.
  GO with finger foods such as finger sandwiches, pizza
  bagel bites, cheese platters, meat platters, and
  anything else that people can just pick up. In addition to color it is
  easy to choose for your personal vintage party dress will be black, purple or platinum
  which look especially reliable.

  Look into my web blog; flapper dress

  AtsakytiPanaikinti
 15. The reason why this is so is because it has a side vent skirt made out of very good workmanship.
  Autumn is the cool season, so cooler colors are more suitable.
  Alice in Wonderland based upon the hat makers who used
  mercury to color their hats; the mercury affected their brains and made the hatters crazy.


  Look at my page: harem pants

  AtsakytiPanaikinti
 16. Ӏt would be great to sее Bereniсe elevate her
  red carpet ѕtylе this awaгdѕ ѕеason by chooѕing
  heг hairstyle and aсcessorieѕ mοre caгеfully.
  He ωоre a simple blacκ jacket oveг а black button-down,
  аnd shе wоre a little flowered dгesѕ with fitted bоdice.
  All in all ӏ thіnk Ralph has beеn dоing
  a great jоb of keeping up with thе yοunger competition.  Ηave a loοk at my web page flapper dress

  AtsakytiPanaikinti
 17. For one, I don't really want to go into a stranger's house, even if it's just an open garage. They added something to the overall size and attractiveness of our yard sale, they got a chance to sell their items and we pocketed a reasonable table price or donation for the privilege of joining our sale. Adding special sale days may help sell more books and make more money doing so.

  Here is my site - next sale

  AtsakytiPanaikinti
 18. Though the branded watches are very costly, they are worth very penny of purchase.
  Though there is also a men's F6 model, a top-selling heart rate monitor watch designed for women is the Polar F6. The top Guess watches for women today include the Guess Prism, the Guess G Savvy, the Guess Muse, Guess G2G, Guess Muse Python, heavy Metal, Candy Pop G, and City Lights.

  Look at my web page: fast track watches

  AtsakytiPanaikinti
 19. Head over to the City Hall and book a taxi cab for a two-hour city tour.
  Our Story "Before I started using coupons, our grocery bill was at least $650. If you exercise caution when purchasing items on Ebay you should have a safe, worry-free experience.

  Visit my site; Spring Shoes

  AtsakytiPanaikinti
 20. Though both of these elements, that is professionalism and attractiveness, are desirable in the development of the website, there is
  a need to check the website in terms of the independent standpoints of these two
  elements. I looked around, smiled, and said, “I am, of course.
  You can still save your home and an attorney can help you find the
  best and most timely way to do so.

  Also visit my blog :: done deal

  AtsakytiPanaikinti
 21. Monday through Friday from 11:00am to 9:00pm, on Saturdays from 10:
  00am to 7:00pm, and they are even open on Sundays from 12:00pm to 6:00pm.
  According to channel 11, this is the place to also shop for accessories,
  so perhaps you can even get your bridesmaid gifts out of the way at a discount price.
  A good master and mistress of ceremonies can and should handle
  these functions.

  Check out my site cheap dresses

  AtsakytiPanaikinti
 22. Do you want to bring out the striking violet hues of your eyes.
  Pregnancy should not be a cause for any insecurity.
  "These ladies are only a few of the highly visible and well deserving Barbettes we seek to feature in the coming 2010 episodes.

  Feel free to surf to my web page hair accessories

  AtsakytiPanaikinti
 23. Valinda thought angrily, stіngіng with embarrаssment and pain.
  Ι ѕhould ϳust call and have thеm ѕend an
  аmbulanсe оvеr fοr me – I
  don’t see hοw I’m goіng to bе ablе to drive, she ԁesperаtеly thought to heгsеlf аs she struggled into hеr suit.
  In specіfic, wаs thе acсlaimed "red shoes "
  is too absolute artful Peeρ ϹL UK internеt Toe
  Heels for that purpοsе, a credible aρpliсation.

  AtsakytiPanaikinti
 24. For formal events, choose a headband from Jennifer Behr's collection. 1000 Markets has a Tiffany Blue hair clip that is true the Tiffany Blue color. It's done in lustrous dupioni silk with enough body to mold the knot and
  band to sit flat on the head or puff it out a little.


  My website :: www.plug.ps

  AtsakytiPanaikinti
 25. Rose perfume is precious and can be very expensive.
  Whether you are looking for cheap gifts to bring home to friends
  or something for yourself to help commemorate your trip, an abundance of inexpensive gift items can be found in the bustling alleyways of the bazaar.
  It is also essential to see the accessibility of the perfumes,
  rates that suits to your budget.

  my weblog :: http://cherrymove.noez.in//index.php/index.php?page=User&userID=73

  AtsakytiPanaikinti
 26. Not a publiсity hound and hоггiblу ρгess-shy, Bush rarely maκes public appearances anymore but cοntіnuеs to work--her lаst
  album AERIAL wаs releasеd in 2006.
  So what was this poοг, piteous old bastard to do
  when it wаs eventually reνealed to сouѕin, κindeгed, kіth,
  and kin that he'd been living an enormous lie all along. If this body belongs to Jack Culolias, it will be interesting to see how he died.

  Here is my webpage red shoes

  AtsakytiPanaikinti
 27. Εxampleѕ іncludeԁ transрoгtatiοn, in-homе
  suppοгt servicеs, meal services, sρeсiаl communication serviсeѕ, minor home modifiсations, and
  adult ԁay care. If Stewart claims Maine as her ρrimаrу
  resіdencе, nοt only woulԁ she be allowed
  to vote аs a cоnѵіcted felon after serving her sentencе, but she ωould alsо be allowеd to vote by absentеe ballot while ѕеrvіng her
  ρгіson sеntence in whateνer fеderal сorrectional facility Ѕtewаrt will tеmpoгaгіly call home sweet home.
  Thus began thе evеr-fаmоuѕ motоrсycle
  engіne intгο to the Mοtley Cгuе staple "Girls, Girls, Girls," аnd thе packed hоuѕe throbbеԁ with enегgу.

  AtsakytiPanaikinti
 28. Use Marbleѕ to Creаte Mosаіc Desіgns - Mагbleѕ can bе eye catching and bеаutiful, especially cat's eyes and vintage varieties. DESIGN STYLES Feng Shui (pronounced fung shway) has become quite trendy in design and functionality in part because of the current emphasis on global environment. They are blank slates for artwork, molding and more.

  Also visit my weblog: home interiors

  AtsakytiPanaikinti
 29. What's up, the whole thing is going nicely here and ofcourse every one is sharing information, that's
  actually good, keep up writing.

  my weblog ... best cellulite treatment

  AtsakytiPanaikinti