"Auginame širdeles"


Sveikos! Su džiaugsmu pranešu, kad rubrika – „Auginame širdeles“  prasideda! Taip pat  noriu pasidžiaugti, kad ši rubriką daug ką sudomino ir sulaukiau nemažai laiškų... ;)

Ema šiandien papasakos apie savo auginama augintinę, jūrų kiaulytę Ketnę.

Simona: Labas, Ema! Džiugu, kad sutikai dalyvauti interviu rubrikoje „Auginame širdeles“ ;)

Ema: Labas ir tau, Simona! Man malonu, esu tikra, kad ši rubrika sulauks populiarumo :)

Simona : Taigi, kas ta tavo  širdelė? Pristatyk – vardas, kaip atsirado tavo šeimoje...

Ema: Mano širdelė yra jūrų kiaulytė Ketnė. Ištikrujų, gyvūno norėjau seniai, ypač  šuns, bet mama neleido, sakė, kad nemokėsiu pasirūpinti. Tik šiaip ne taip, dvyliktojo gimtadienio proga išprašiau leidimo auginti kriuksę :)  Tiesa, po gimtadienio praėjo mėnuo, kol įsigijau gyvūnėlį, nes buvo vasaros atostogos, bet dabar jau šešis mėnesius esame kartu. Tik renkant vardą buvo problem  - norėjau pavadinti Pabarstuke, bet mama sakė, kad per ilgas. Tada mėnesį vadinau Spurga (pusseserės išmislas) ir tik perskaičius knygą  "Bado žaidynės", mano širdelė pagaliau turi jau minėtą vardą  - Ketnė.

Simona: O taip, knyga nuostabi :] Gaila, šį kartą ne apie ją… Jūrų kiaulytė gan populiarus gyvūnėlis :] Štai, aš auginau žiurkėną, ir jo auginimas kainuoja labai pigiai – iki 10 Lt per mėnesį… O kaip su jūrų kiaulyte? Vis dėl to ji didesnė…

Ema: Mano  jūrų kiaulytės išlaikymas kainuoja apie 30 Lt per  mėnesį, nebent pirkčiau įvairių žaisliukų. Granulės  ir pjuvenoms - apie 10-15 Lt, maistas - apie 5 Lt. Dar mano jūrų kiaulytė labai mėgsta šieną – 10 Lt. Sudėjus visas mėnesio išlaidas,  gaunasi  maždaug tiek, kiek ji pati kainavo ;)

Simona: Kokios įrangos reikia norint laikyti jūrų kiaulytę (narveliai, gertuvės ir t.t.)? Kiek maždaug kainuoja šiems padarėliams įkurti būstą? :]

Ema: Na, gal įrangos ir nėra daug, bet reikėtų  apie 250 Lt. Reikia narvelio  - 80-100 Lt (priklauso nuo didumo), tik nereikia pirkti įvairiose mažose parduotuvėlėse - nepatingėkite nuvažiuoti į kokią "Kiką" - namelį už tokią pačia kainą įsigysite daug didesnį. Gertuvė (geriausia didesnė)  - apie 10 Lt, indeliai maistui bei žolėms, namelis, kur jūrų kiaulytė galėtų pasislėpti,  bet galite pasirinkti ir "Hamaką".  Taip pat patartina turėti tualetą.

Aišku, reikia ir papildomų priemonių  dantukams - kreidos bei druskos, taip pat saldainių - drąsinkite savo jūrų kiaulytę jais. Galite  įsigyti ir kelioninį narvelį. Reikės granulių arba pjuvenų pakratui, taip pat šieno valgymui.

Aišku, nepamirškite ir pačios kiaulytės. Jos kaina priklauso nuo veislės . Pavyzdžiui angliškoji  kainuoja 30-40 Lt, verpetuotoji - 50-60 Lt, o peru kiaulytės -  dar brangiau.

Na, bet palyginus su kitais gyvūnėliais, tai nėra ypač dideli pinigai, nes jūrų kiaulytė vidutiniškai išgyvena 6-7 metus, rekordininkė - 14 metų. :)

Simona: Ar mėgsti palepinti Ketnę? Kaip nudžiugini savo augintinę?

Ema: Taip, mano kiaulytė neturėtų skųstis..... Jau susirūpinau, kad per stora pasidarė :D Lepinu dažniausiai specialiai jūrų kriuksėms sukurtais saldainiukais - jų būna įvairių skonių, pakabinami  bei su  įvairiom žaliom daržovėm. Ketnė ypač mėgsta špinatus ir petražoles. Juokinga, kad šiaip visko valgytoja (kartą suvalgė pusę draugės saldainio),  prie brokolių ir cukinijų nė artyn neprieina, lyg sakydama - "Suprask, jau ŠITO aš  tai tikrai nevalgysiu".

Simona: Matosi, tavo Ketnė gan išranki… O kaip su išdaigomis, ar jas mėgsta? Štai kartą mano žiurkėną tėtis nusineše pas save į darbą parodyti darbuotojams… Parodyt, parodė, bet paskui…Po pietų sėdi prie kompiutėrio ir staiga žiūri, nėra Kurmio (toks mano žiurkėno vardas). Ieško, ieško ir po kiek laiko pažiūri į prie spausdintuvo padėtus dokumentus… O juose per vidurį lapo daug mažų juodų kojyčių antspaudų… Pasirodo, jis buvo į dažus įlipęs… Ar Ketnei  buvo kažkas panašaus nutikę? :]

Ema: Neblogas tavo žiurkėnas :) Na, šiaip Ketnė neišeina iš mano kambario, bet vienas toks įvykis buvo..... Tada aš paleidau Ketnę pasivaikščioti po kambarį, negi vien ant rankų nešiosiu. Užkaišiau visus plyšius, lovos apačią, kad nepralįstų (ten ją labai traukia bėgti) ir padėjau narvelį ant grindų, kad jei užsinorėtų gerti, ar valgyti,  įliptų. Taip ir darė, kol pakankamai prisivaikščiojusi namelyje užmigo. Užkėliau narvelį atgal į jo vietą - ant dežės - ir išėjau  valgyti. Grįžusi žiūriu, Ketnės nebėr! Ir po lova, ir po stalu…Dingo! O narvelio dureles visada paliekam atidaras, bet nuo jų iki žemės  gal metras su puse...... Prisišūkaliojom, nusigalavom, kol galiausiai radome po stalu, į tamsiausią kertelę įlindusią - prasibrovė pro žurnalą. Buvo šoko :D Ir dar buvo į kakavos puodelį "reikaliuką atlikusi" :)

Simona: Ach, tie linksmuoliai graužikai :] O kaip su paslaptimis? Kartais būna, kad neturi kam išsipasakoti, net geriausia drauge nepasitiki… Ar tada išsipasakoji Ketnei? Gyvūnai tokioms situacijoms puikiai tinka… Deja, jie nepaguos tavęs, bet gal švelniai palaižys tavo žandą ir žiūrės į tave supratingom akim… Beja, jie tavęs niekada neįskaudins.

Ema: Taip, taip..... Mintis Ketnė tikrai sužino..... Abejones, svajones.... Taip pat kontrolinių darbų medžiagą :) Kiekvieną vakarą, kai mama uždaro duris, Ketnė yra išimama iš narvelio trumpam dienos apmąstymui, apipasakojimui: kas įvyko, kas sunervino. Palengvėja pasikalbėjus, geriau miegoti išeina.... Tik kartais pagalvoju, kas būtų, jei ji pradėtų kalbėti....

Simona: Tikiu, kad tau ji pasakytų daug gražių žodžių… Buvo labai smagu su tavim pakalbėti, Ema ;]  Supratau, kad jūrų kiaulytė išties maloni augintinė ;) Ką galėtum pasakyti pabaigai “Teenage dreams” blog’o skaitytojoms? Kaip atrasti sau tinkamą naminį gyvūnėlį? :]

Ema: Ir man smagu atsakinėti į klausimus, galbūt kažkam padėti apsispręsti. Naminį gyvūnėlį reikėtų atrasti paprasčiausiai pasiskaičius, pasižiūrėjus į pavyzdžius, bei paklausus  tėvų, ką jie apskritai leidžia auginti. Galite pasirūpinti draugų, kaimynų augintiniais, kol jie išvykę..... Žodžiu, būdu daug :) O "Teenage dreams" blog'o skaitytojoms palinkėčiau šilčiausių akimirkų su blog'u bei su savo širduku ;)

Taigi, tai pirmasis interviu… Kartais pirmas blynas būna prisvilęs, kartais ne… Čia jau jums spręsti…

                                 Iki greito, Simona ;)

P.S. noriu priminti, kad norinčios papasakoti apie savo gyvūnėlį/ius šioje rubrikoje turi su manimi susisiekti. Daugiau informacijos čia - http://www.thetd4you.blogspot.com/2013/01/rubrika-auginame-sirdeles.html

5 Komentarai

 1. Labai mielas interviu. Šypsojausi nuo pat pirmo sakinio.
  Aš taip pat auginu jūrų kiaulytę. Žavūs padarėliai. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai įdomus, bei šiltas interviu. Labai patiko, o ir daugiau apie šį gyvūnėlį sužinojau... :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Visai nieko, tikrai šiltas interviu ir patiko idėja, tik kai kurie klausimai buvo keistai suformuluoti (iš pradžių kalbama apie viena, tada apie kita) ir nemanau kad klausiant reikia pačiam atsakinėt į užduotą klausimą. :/

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū ;) Audre, taip nusprendžiau padaryti, kad būtų įdomiau skaityti.. Bet ateičiai atsiminsiu tavo pastabą ;)

  AtsakytiPanaikinti