Drąsa ir pasitikėjimas savimi. Ar tai yda?                      Dažnai kreivais žvilgsniais būna nužvelgiami tie, kurie eina prieš sistemą. Žmonės, kurie nebijo atskleisti save, kurie žino savo vertę dažnai yra engiami. Tokios asmenybės yra vadinamos „pasikėlusiomis“, „pasipūtusiomis“. Ar tokie aplinkinių žodžiai yra tiesa?
                      O galbūt reikia pradėti nuo priežasčių kodėl vis dėl to verta pasitikėti savimi.
1. Jei esame drąsūs ir pasitikime savo jėgomis nebijome kovoti už save ir savo nuomonę. Tik tikintys savimi nebijo ir svarbiausia moka išreikšti savo mintis. Tokie žmogučiai žino ko jie nori ir ko jiems reikia. Šios asmenybės mąsto savo galva, o ne elgiasi taip, kaip nori kiti.
2. Tik pasitikėdami savimi galime ir drįstame bendrauti bendrauti su naujais žmonėmis. Mūsų aplinka – mūsų pasaulis, tad bendraudami su aplink esančiais žmonėmis kuriame savo asmenybę bei pasaulį.
3. Tikėdami savimi žinome ko esame verti ir taip neleidžiame aplinkiniams žeminti mūsų asmenybės, o ir apsiginti galime, jei būname pažeminti.
4. Tik drąsiai žvelgdami nors ir į karčiausią tiesą, o ne džiaugdamiesi saldžiu melu mokomės kaip reikia gyventi ir įveikti sunkumus, o ne egzistuoti.
5. Pasitikėdami savimi išmokstame mylėti save ir aplinkiniame pasaulyje gebame įžvelgti šviesius ir gražius dalykus, o ne amžinai dėl visko būti nepatenkintais ir nesustoti burbėti.
Tačiau kaip ir gyvenime, taip ir pasitikėjime savimi visko nebus vien juodo ar balto. Viskas turi ir pliusų ir minusų. Taip ir drąsa.
1. Apkalbos. Dažnas žmogus nukenčia ir nebeiškenčia apkalbų. Palūžta, juk jei drąsiai pasitiki savo jėgomis – esi kitoks. Tad apkalbų ir gandų išvengti sunku.
2. Kreivi žvilgsniai ir pavydas. Jei tvirtai pasitikite savimi, niekas dėl to medalio neužkabins. Juk jei gatve eina mergina, aukštai pakelta galva, kaukšinčiais aukštakulniais ir ji žino savo vertę, mergina traukia praeivių žvilgsnius... Ir tie žvilgsniai ne visada būna draugiški ar susižavėję. Toli gražu. Yra žvilgsnių, kurie kupini pavydo ir pagiežos.
3. Ir dar žinoma reikia nepamirši neteisingos nuomonės. Aš pasitikiu savimi visu šimtu procentų. Dėl šios priežasties daugelis susidaro neteisingą nuomonę apie mane, o ta nuomonė tikrai nėra tokia, kokios aš siekiu. Žmonės, kurie drąsiai žvelgia į pasaulį, dažnai vadinami „pasipūtusiais“, nes tos asmenybės nebijo sakyti jų manymu tiesos, t.y. jie nebijo reikšti tai ką mano.

Kaip matote drąsos ir pasitikėjimo savimi pliusų yra daugiau nei minusų. Tačiau minusai labai gniuždo mūsų asmenybę. Štai kodėl savimi pasitiki tik stipraus ir nesutrypiamo charakterio žmonės. Nors kartais net ir tokiems atskiriems individams prireikia pagalbos.
Tikriausiai  paklausite kaip išsiugdyti tą stiprų charakterį? Na štai keletas patarimų jums, kuriais naudojuosi pati:
1. Kad ir kaip kvailai gali skambėti, tačiau nėra dienos, kurios metu nepaminėčiau taisyklės, kuria vadovaujuosi: „Niekada niekuo nepasitikėk iki galo“ arba ją galima perfrazuoti ir kitaip: „Pasitikėk tik savimi.“ Žmonės dažnai žino tik dalį tiesos ir mano, jog tai viskas, bet taip nėra. Neatskleisdami visko aplinkiniams įgausite pranašumo prieš kitus, o tai tik tvirtins savitą charakterį. Galite sakyti, kad pasitikėti tik savimi, o ne kuo kitu yra beprasmiška, o galbūt ir neverta jeigu tai skaudina ir plėšo į gabalus iš vidaus, tačiau... Tačiau visi sunkumai yra įveikiami. Patikėkite, net jei jums skaudės iš vidaus žinosite, jog tai tik pradžia, nes kaip sako: „Per kančias į žvaigždes“.  Kai užkopsite į žvaigždes suprasite, jog buvo verta. Nes pasitikėjimo savimi ir tvirto charakterio malonumo neįmanoma išreikšti žodžiais.
2. Antrasis dalykas, kurį turite daryti, tai kasdien sau kartoti: „Aš esu nuostabi.“, „Esu nepakartojama.“, „Esu stipri.“, o svarbiausia „NIEKADA NESUSTOSIU, NES AŠ GALIU VISKĄ!“.
3. Stokite į kovą su sunkumais, kurių iki šiol bijojote ar tiesiog nedrįsote įveikti. Susikaukite su jais. Pajuskite pergalės skonį, net tada jei kelis kartus teks pralaimėti. Jei laimite, jūs džiaugiatės, tačiau jei pralaimite įgaunate išminties ir žinote koks kitą kartą gali būti jūsų priešas.
4. Galbūt toks elgesys nėra geras ar tvirtinantis charakterį, tačiau žinau, jog esu stipri ir galiu bet kada nuryti ašaras. Žinau, jog negaliu verkti kitų akivaizdoje, nes žmoguje tarsi užprogramuota, kad jei kitas verkia, vadinasi jis yra silpnas. Jei norite verkti, verkite vieni ar prie žmogaus, kuris tvirtai myli jus ir kurį tikrai mylite jūs. Vieni ar su mylimais žmonėmis galite pabūti silpni, tačiau prie aplinkinių, turite būti stiprūs. Turite būti kitiems pavyzdžiu, koks stiprus gali būti žmogus.
5. Atminkite, kad ir kas nutiktų, JŪS TAI ĮVEIKSITE, NES ESATE NEPAKARTOJAMI. Taip. Jūs esate tokie ir turite tai žinoti. Turite tai parodyti kitiems.

Tai gi. Galbūt kreivi žvilgsniai, pavydas, neteisinga nuomonė net ir apkalbos yra vertos to, kad esate drąsūs ir tvirto charakterio. Aš tikiu, kad tik taip žinote, kas yra tikrieji draugai, koks yra gyvenimas ir kokia yra to ką turite kaina. Mielosios ir mielieji, tik įveikdami sunkumus jūs branginate savo gyvenimą ir žinote jo vertę.

31 Komentarai

 1. Įdomus ir naudingas straipsnis. Well done!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai geras straipsnis. Kaip tik tokio man ir reikėjo. Ačiū tau. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man irgi patiko, tik kažko trūko, nežinau, ko, bet norėjosi vis skaityti ir skaityti. Atrodo, jog būtu neužbaigtas straipsnis... Nors, galbūt man tik taip pasirodė. Ačiū, buvo įdomu :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū.
  Evelina, aš tiesiog neberadau žodžių aprašyti tam kas mano mintyse ir sieloje. ;)
  "I love you all" - S. S.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Neblogas straipsnis, nors tikriausiai esi parašiusi ir geresnių. Noriu paprašyti, jog nepradėtum sakinio jungtuku ir skirtum išplėstines dalyvines aplinkybes. Žinoma, išplėstinių dalyvinių aplinkybių skyryba yra pasirinktina, tačiau vienur tu jas skiri, o kitur - ne.
  Linkiu sėkmės! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. MarionetteOfHarmony, galiu pasakyti tik tiek, kad kai penktoje ar šeštoje klasėje mokykloje mokėmės sintaksę - aš pramiegojau. O dabar (aštuntoje klasėje) sintaksę tik pradėjome mokytis, tad man pirma sunku suprasti ką parašei, o antrą, kai išmoksiu aš tikrai pasitaisysiu. Pažadu.
   "I love you all" - S. S.

   Panaikinti
 6. He had one crooked tooth in front that was sort of endearing.

  Now, floral is probably my least favorite of all the trends.
  AFTERWORD: I discovered years later that Mother St.

  my web blog :: red shoes

  AtsakytiPanaikinti
 7. ) or having not enough money (can I make my mortgage payment this month.
  A sharp eye and a little bit of speed is all it takes to become a
  Spot it. This will enhance the mental illness cases
  out there getting " NO HELP".

  my website :: done deal

  AtsakytiPanaikinti
 8. During this daу and age, I cannot really imaginе аnyone I κnow ωho wouldn't take pleasure in investing in and using a Smartphone. Clothes designed to enhance women's
  curves and ѕtyles that ѕuited all shapes and sizeѕ.
  The expаndable mechаniсѕ of its conѕtruction,
  alοng with the non-slip еdges, allоws for a secure grіp of your phone whether it iѕ in the сase or not.


  Review my ωeblog: cheap handbag

  AtsakytiPanaikinti
 9. Intense marketing for the Pink line is done through campus touring,
  in store displays, online and through mail order catalogs that are dedicated to the Pink collection.
  The adaptation of the new costume was reportedly part
  of the reason the Wonder Woman TV pilot was not picked
  up for this fall. Although you should avoid wearing overly oversized shoes,
  you should buy shoes with a high heel.

  Also visit my website general pants

  AtsakytiPanaikinti
 10. These are comfortable shoes for summer or spring shoes collection.
  Michael Kors' Scorpion gladiator sandals, made with patent leather, are available in a variety of colors to compliment any outfit. These are the colors dreamed up by designers and agreed upon as emerging trends, up to a year in advance.

  AtsakytiPanaikinti
 11. He was taking a break before doing a show at the theater around
  the corner. cheap air jordan shoes are innovators ascendancy technology character
  the industry,. This gives the video a cinematic quality (it's great for wedding video among other things).

  Feel free to surf to my webpage http://gotouchi.myht.org/index.php?title=利用者:FrancisSt

  AtsakytiPanaikinti
 12. I bought all they had, about 30 of the flavors I like.
  Even if you refuse to go back to your natural color, doing your roots
  at home will save you in the long run - and the short run, too.
  On the contrary, I've found it to be the ideal place to purchase the basics for nutritious meals for my family.

  Also visit my homepage: superdeal

  AtsakytiPanaikinti
 13. Then there's the extended family—do the kids even know Grandma's brother, Great Uncle Steve.
  Everyone knows by now about the record breaking foreclosures due to default mortgages that are on the market.

  It is difficult for those without the knowledge and these
  insider tips.

  Feel free to visit my web-site :: superdeal

  AtsakytiPanaikinti
 14. Use the "Selection Tool" to customize the rectangle and change it's shape to whatever you desire. t even touch it, and just told him the correct lyrics. This gives the video a cinematic quality (it's great for wedding video among other things).


  my page ... shoe carnival

  AtsakytiPanaikinti
 15. Her choices of fabric is fantastic - I still have a top that I bought well over 8
  years ago that looks great after what must have been hundreds of washes.
  To me, this mozzarella cheese tastes good enough to eat in a grilled cheese sandwich.
  The film, produced by Govind Menon & Vikram Singh Lamba, has
  hit a feverish pitch of anticipation about its release and has been in post-production in Hollywood for the past several months.


  Also visit my blog post http://www.szarza.bolecin.pl/modules.php?name=your_account&op=userinfo&username=iesha6917

  AtsakytiPanaikinti
 16. Upon returning to the home office, he wants the company to start using and supporting Google Docs.

  After following the on screen instructions, I installed the program with ease, and went back to my zip file to install the Power Save Loadin.
  Although it might not be obvious to you now, you probably need to buy one of these gadgets
  more than you think you do.

  my webpage big deal

  AtsakytiPanaikinti
 17. Here is everything you need to know to get started in the exciting world of online sample sales.
  Voted Northern Virginia's best consignment sale, Classy Kids is a place for everybody. Also, if something requires batteries, have them handy (once again, people want to know an item works before buy it).

  Visit my web blog next sale

  AtsakytiPanaikinti
 18. These reliable online stores do not only supply Louis Vuitton fashion designer handbags to clients,
  but also offer other famous brands with attractive lower
  prices and good quality. Finding some cheap handbag wholesale
  store is as easy as searching for your mails in your mailbox.

  Handbags are often used to express moods,
  individuality, style and status.

  Here is my blog cheap handbags

  AtsakytiPanaikinti
 19. All this builds your conviction - your trust - that it's coming, it's here, it's yours. Once the aspiring student is equipped with the basic knowledge and tools, he or she can opt to enroll in forex courses dealing with more advanced materials. This will enhance the mental illness cases out there getting " NO HELP".

  my blog post - done deal

  AtsakytiPanaikinti
 20. For example, the company recently added a line of womens clothing.
  Parents often express a positive perspective regarding quality
  of life issues raising a child with a severe disability, according to a new study.

  After her arrest, Craft became belligerent and unruly.


  Here is my web blog ... General Pants

  AtsakytiPanaikinti
 21. There tο sаve thе ԁay, howеveг, waѕ Вrunо, ωho рraiѕеd the NFL widе recеiver's ability "to retain the slinky, smooth, stealthy actions of a panther on the prowl" in his dance with Kym. One of the must-have morning dress shapes that a woman with most figures can don is the Grecian cover dress. "The smoke was so thick that no one could hear a word.

  Also visit my page ... flapper dress

  AtsakytiPanaikinti
 22. Her choices of fabric is fantastic - I still have a top
  that I bought well over 8 years ago that looks great
  after what must have been hundreds of washes. com is another One Stop shop for all things Christmas for
  your Myspace page. People with disabilities have to consider accessibility when planning vacations, business trips and other travel,'.

  AtsakytiPanaikinti
 23. Long story short, in August of 2004, more than 70 people attended the première screening of
  Searching for Norman: A Grandson's Journey. The Muscat holidays food is tasty with extravagant medleys to choose from. Do not order your tickets through Ticket Master or Tickets Plus if possible.

  Also visit my web-site: souvenir

  AtsakytiPanaikinti
 24. As you're probably well aware of, the eraser usually gets rid of both the Stroke and Fill Color. t even touch it, and just told him the correct lyrics. As a kind of classic air jordans, the jordan true flight shoes have their own outstanding features.

  My blog: shoe carnival

  AtsakytiPanaikinti
 25. It was the fiгѕt аcknowledgement of anybody showing inteгeѕt in mу eхisting hеre, еѵеn though Ι'd buried myself too deep to make an effort to find out who he was or why he was looking at me. Slicing through the crowd was Lars Person, who I recognized immediately with his graying, shoulder length hair, prominently large nose and typical intense glare. We can make any color for you according to your requires.

  My weblog; www.otakujanai.net

  AtsakytiPanaikinti
 26. Split up and see who can count the most restaurants, certain shops, people with a certain color bag, whatever.

  The painted desert is named for the colors caused by bands of different mineral content in the rocks.
  The Great Wall of China is certainly an extraordinary marvel.


  my site: souvenir

  AtsakytiPanaikinti
 27. Finally, I feel that уou shοuld ѕtoρ
  ignοrіng the cгеditor cаllѕ.

  After following the on sсгeеn instructiοnѕ,
  Ӏ inѕtalled the рrοgгam with еаsе, and went back to
  my ziρ file to inѕtall thе Poωer Savе Loadіn.
  I stronglу suggest you гeaԁ Chаptеr 9 іn my е-book,.


  Heгe іs my web blog ... big deal

  AtsakytiPanaikinti
 28. Eithеr his ρarents wеre also sloρpу, or constantly cleaneԁ up after him, sо he nеver
  learned: 1. You ωill notіce аn array of
  blue dots, this is the scannіng technology that Flow uses to help гecognize items usіng augmenteԁ
  гeality. What are the pros anԁ cons of rеnting a
  home with options to buу.

  My site :: bizspeaking.com

  AtsakytiPanaikinti
 29. It is often mixed with other oils to keep cost dοwn but still
  pгovidе benefіts. But when this іs ѕomеthing you
  аrе ԁoing bесausе yоu feel it in your soul, then
  nothіng in thе entire worlԁ can stoр yοu.
  She kindly directed me in an еasy to unԁerstanԁ directіon to whеrе the campsіte wаѕ, she gaѵе
  me a plаstic carгiеr buy half full οf сherrіes, which she haԁ picked а little while eаrlier.


  Heгe is my рage - kinky

  AtsakytiPanaikinti
 30. Alsο, if you conѕidеr thе
  health factors, a plus size pure whіte linen pаnt ԁоeѕn't obstruct blood flow in the body due to loose fitting. When you subject is posing, have them sit or stand at a slight angle to the camera. It sounds like she was purposely being rebellious against the court.

  my site; general pants

  AtsakytiPanaikinti