Mokyklos rūpesčiai


Sveikos! Šį kartą vėl gavau prašymą parašyti straipsnį tema „Mokyklos rūpesčiai“.  Manau tema yra gan aktuali visoms. Juk visai neseniai prasidėjo naujas pusmetis ir jį reikia pradėti  su gerais pažymiais.

Pirma, siūlau paskaityti bendraamžių mintis , kodėl mokytis yra sunku?

Aistė – „Pamokose labai sunku įsiklausyti į mokytojos žodžius, nes jei sėdi su gera drauge dažniausiai nežinia dėl ko pradedi kikenti ir dar tie rašteliai... O kai klausau, vistiek po 5 min. pamirštu ką sakė mokytojas. Didelės problemos nematau, nes pačią svarbiausią informaciją užsirašome ir prisiekiu sau ją išmokti namie, bet namie jau užpuola „tinginukas“ arba užmirštu pasimokyti papildomai...Ir tai yra nuobodu!“.

Luka  – „Nes sunku susikaupt ir apdirbt smegenyse gautą  informaciją“ .

Meda – „Taip.... Pirma, manau, kad mokytis sunku, nes kartais kai kurios temos sunkios, kaip pavyzdžiui mastelis :D, bet šiaip, kai viską supranti tai visai nesunku, bet kartais dar daug namų darbų užduoda ir dar reikia pasimokyti, o dar ir būreliai iki vėlumos ir tiesiog kartais nespėju, bet manau, kad mokytis kartais tikrai linksma ir nesunku.“

Ema -  „Mokytis sunku, nes užkrauna namų darbų ir daugelis vaikų paprasčiausiai eina į įvairias popamokines veiklas, todėl grįžta namo vėlai ir visiškai išsekę turi daryti namų darbus. Be to, jei mokytoja bloga tu jos visiškai nesupranti ir turi „atkalti“ namie, ir mokytojos nemoka pasakoti įdomiai :D“

Diana  – „Hm... Man mokytis yra sunku, nes.... :DDD , nes yra daug linksmesnių ir įdomesnių dalykų nei matematika, lietuvių, anglų... :DDD  Ai, nežinau... ;DD“

Rugilė – „Sunku, nes labai tingisi :D“.

 

Sprendimai jūsų problemoms:

Negaliu susikaupti pamokose – tiesą pasakius, šiuo klausimu negaliu labai padėti... Žinau vieną būdą, apie kurį man papasakojo lietuvių mokytoja: jei negalite susikoncentruoti, įsigykite kokį nors daikčiuką, kurį galėtumėte maigyti per pamoka, svarbu, kad jis neskleistu garsų. Ir tikrai tai padeda! Jį galite pasigaminti ir pačios.

Jums reikės baliono (nepripūsto) ir miltų. Į baliono vidų pripilkite miltų (tik nepersistenkite) ir tvirtai jo galiuką suriškite, kad miltai neišbyrėtų.

Štai, toks žaisliukas turėtų padėti nenuklysti mintims į šalį...

Pamirštu ką sakė mokytojas – problema gan sunki ir ją spręsti neišeina taip lengvai kaip norisi... Geriausia būtų, kad kas savaitę išmoktum po eilėraštį ir jį padeklamuotum pvz: mamai. Sunki užduotis? Tada susigalvok už šios užduoties atlikimą sau apdovanojimą.. Galbūt tai didelė porcija ledų, o gal smagus pasisėdėjimas su draugėmis? Vis dėl to, jei labai nenori gali pabandyti atlikti kitą būdą. Kai mokytoja kalba, svarbiausius faktus užsirašinėk... Nerašyk kilometro ilgumo sakiniais, nes negalėsi tuo pačiu metu ir rašyti ir klausyti, bet ir neužsirašinėk, kad tai reikia įsiminti. Geriausia užsirašyti faktus. Taip, galėsi bet kada peržvelgti užrašus ir nebebijosi, kad kažką gali užmiršti.

Nieko nespėju – štai dabar kalbėsiu kaip tikra moksliukė. Būreliai yra gerai, netgi labai. Juose gali susirasti bendraminčių draugų, atsipūsti nuo mokslų, ir svarbiausia – užsiimti mėgstama veikla. Draugų draugijos taip pat nereiktų atsisakyti, juk jie mums geriausi paguodėjai ir patarėjai. Jei dėl šių priežasčių tavo namų darbai būna nepadaryti, teks imtis priemonių. Pirma, susidaryk dienotvarkę. Tai visai nesunku, tereikia pažymėti valandas kada grįžti iš mokyklos, kada vyksta tavo būreliai, susitikimai su draugėmis... Taip pat mokėk atsirinkti būrelius. Jeigu kiekvieną dieną lankai po du būrelius ir tu skundiesi, kad yra daug užduota namų darbų... tada tai ne mokytojų kaltė. Draugams taip pat siūlau pasakyti, kad mokaisi ir linksmybes palieki savaitgaliui. Prisimink, kad mokytojai gali užduoti daugiau namų darbų, jeigu atsiliekate pagal nustatytų metams darbų programą.

Yra įdomesnių dalykų, nei mokykla (arba tingiu ir nuobodu...) – taip yra, bet mokykla taip pat svarbu. Tau tereikia pasirinkti – ar gyvensi dabar laisvai, ar ateityje. Tik nesupraskit mano žodžių klaidingai – nereikia kiekvieną laisvą sekundę sėdėti prie chemijos namų darbų ir kalti, ne. Paauglystė metas, kai turi džiaugtis viskuo, nenaudok šito laiko vien mokslams, tiesiog skirk jiems daugiau laiko. Bet, kadangi tau jie neįdomūs nieko neišeina, pasistenk motyvuoti save. Pavyzdžiui, jeigu šį pusmetį iš istorijos išeis bent 8, pusmečio gale su draugėmis ir dideliu krepšiu ledų važiuosite prie ežero visai dienai... Gan puikios mintys, ania? Tai kodėl gi dabar šio tikslo neužsibrėžus? Taip pat, kad mokslas neprailgtų, darydama namų darbus nepamiršk išjungti kompiuterio ir televizoriaus. Kad būtų maloniau, gali gerti skanią aviečių arbatą ir valgyti rudąjį šokoladą...mmm... Pagalvok, kas tau patinka ir priderink tai prie mokslo tikslų ir siekių.

Užmirštu namų darbus – tai beveik tas pats kas „pamirštu ką sakė mokytojas“. Tu gali užmiršt viską, bet kol neužmiršai, neužmiršk viską užsirašyti. Kartais važiuodama autobusu sugalvoju gerą idėją straipsniui. Jūs galvojat, kad tiesiog įsimenu? Ne... Visur nešioju savo užrašų knygelę ir kas svarbu visada užsirašau... Pabandykite, jei kamuoja tokios bėdos!

Patarimai:

·         Vietoje, kurioje ruoši namų darbus, viskas turi būti po ranka : žymekliai, vadovėliai, žodynas ir t.t.;

·         Geriausia dirbti yra gerai apšviestoje vietoje, kad nereiktų varginti akyčių;

·         Jeigu sąsiuvinyje yra labai daug informacijos, žymekliu pabrauk pačias svarbiausias vietas;

·         Mokslus padaryk malonumu : išsivirk arbatos, pasidėk juodo šokolado ir kibk į darbą!;

·         Mokykis su drauge. Taip galėsite paklausinėti viena kitos, paaiškinti ką supratote ir t.t.;

·         Nebijok mokytojų klausti. Geriausia būtų, kad klausimus užsirašytum, o pamokos gale paklaustum kas neaišku. Žinoma, nepamiršk užsirašyti atsakymų.

Tikiuosi, kad atsirado žmogučių, kuriems padėjau šia tema. Iki greito, Simona :]

28 Komentarai

 1. Vistiek fizikos neišmoksiu. Čia daug gerų straipsnių. :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Eglinna.meow(Eglė)2013 m. vasario 7 d. 05:19

  Truputį nesutinku su šokolado valgymu,nes tai sulėtins visą mokymąsi :) O šeip labai geras straipsnis,įdomus.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kadangi aš visada suspėju ir į treniruotes ir padaryt namų darbus, man nekyla tokių problemų. Mėgstu mokytis ir man tai patinka. Atsakingai į tai žiūriu, kadangi žinau, jog ateity man to tikrai reikės, ir kodėl švaistyti laiką veltui dabar, o vėliau nervintis ir gailėtis, kad seniau nesimokiau, jei galiu tai atlikti dabar? Tad mano nuomonė tokia :)
  O straipsnis patiko, tik gal reikėtu truputį straipsnį patvarkyt, nes kai kur po paveiksliuku slepiasi raidės... :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Egle, dėl šokolado esu skaičiusi kaip tik kiyokią nuomonę, tad gal ir prieštaraučiau, juk juodas šokaladas labai naudingas.. Evelina, turbūt nepastebėjau :) Pataisysiu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. So the big question was how much is the watch truly worth.
  Audubon Birds does an excellent job at displaying the information and illustration of each species in and presentable and
  easy to read manner. These fans can not afford
  the price of Rolex watches.

  Here is my weblog; fast track watches

  AtsakytiPanaikinti
 6. Eco - Gear also offers women's capri's and tube dresses for additional style options.

  The adaptation of the new costume was reportedly part of the reason the Wonder Woman TV pilot was not picked up for this fall.
  After her arrest, Craft became belligerent
  and unruly.

  My blog ... general pants

  AtsakytiPanaikinti
 7. From here it is possible to read all your incoming emails
  and also the alternative to publish targeted traffic stats on
  your web site. The real glow and effect of a facial comes after 3-4 days.
  Also , plan to shop in the off-season for best selection.


  my weblog cheap dresses

  AtsakytiPanaikinti
 8. Use the "Selection Tool" to customize the rectangle and change
  it's shape to whatever you desire. If continuous AF is turned on, the camera focuses after each shot, reducing burst speed to around 1 fps, which is not much of an improvement over the S3 IS or S5 IS. At such a time Woodland shoes were introduced in India.

  my site: Shafaetsplanet.com

  AtsakytiPanaikinti
 9. Miley Cyrus went for a recent run with her puppy, Floyd.

  I believe you ought to now have a feel of how matching of flag can be of so much
  fun. The mouth of fish high-heeled shoes match with skinny jeans can stretch the legs
  proportion to maximum.

  My homepage - hotpants

  AtsakytiPanaikinti
 10. The sοcks arе made from 85% rayon bamboo, 10% nylon and 5% elastane. I better try drinking a late afternoon coffee too,  if I’m going to keep up, she wryly thought to herself, and a slight smile crossed her lips for the first time that night. ” Valinda said gratefully as Debbie handed her the sheets she had retrieved for her from the copier.

  Feel free to surf to my blog red shoes

  AtsakytiPanaikinti
 11. In addition, you might want to consider paying older children a small wage to
  be your helper for the day. This is a cheap efficient way
  to promote your sale and also a way to ask for donations on the same flier.
  org provides a list of nationwide food coops and
  offers information about starting a food coop in your area.


  Here is my page - Next Sale

  AtsakytiPanaikinti
 12. Upon returning to the home office, he wants the company to start using and supporting Google
  Docs. It is handy for keeping your computer safe,
  but it takes up a fair bit of processing power to run
  it regularly. Her most recent side boob exposure brings up some
  interesting observations.

  Stop by my webpage ... big deal

  AtsakytiPanaikinti
 13. Truthfully, no source currently supports a refresh
  rate of more than 60 Hz. Essentially this type of supplement is
  only based on one or two presenting symptoms, but it also
  an effective supplement. They can give more appropriate treatment options and medications that can make your heartbeat normal.  my web site - one stop shop

  AtsakytiPanaikinti
 14. , it gives you a idea of inventiveness and uncluttered openness.
  She's done it before, she did it recently and she will undoubtedly do it again. She has also become a fashion icon and role model in the gay community and some of her biggest supporters are Beyonce, Ellen De - Generes and, now deceased Alexander Mc - Queen.

  Have a look at my web site: hot pants

  AtsakytiPanaikinti
 15. Tгeat yoursеlf (and уour dollarѕ) tо the best you can afford.

  That means сamouflage, olіve and tаn colοrs,
  ruggeԁ lоoking bags, аnd canvaѕ.
  On the other hand, you want to be mindful thаt thеге іѕ a enormous gamut
  of аcсessiblе designeг hаndbags.


  My web blοg ... cheap handbag

  AtsakytiPanaikinti
 16. For into account the growing season and elegance of the
  wedding, you'll have not a problem locating the perfect shade of green for the family and friends to put on. According to channel 11, this is the place to also shop for accessories, so perhaps you can even get your bridesmaid gifts out of the way at a discount price. Create your own store, select a pricing plan, add products, and start selling.

  Here is my web page - Cheap Dresses

  AtsakytiPanaikinti
 17. This is NOT a trick ' it is 100% proof of the power of the mind. For that the builder has to provide a sanctioned building plan. Otherwise you will need to make the following grid, I will describe, on your floor with some masking tape.

  my page: superdeal

  AtsakytiPanaikinti
 18. Girls can dress up dolls as princesses, ballerinas
  and super heroes. You will get to see a lot of girls in the sites as
  yadav girls for marriage, saxena girls and many more but for that
  you have to give your original identity. Scarves are bright color splashes of florals or bold geometric shapes.


  Stop by my web-site ... hair accessories

  AtsakytiPanaikinti
 19. Manу cities don't really have specialty formal shops, so some girls will be disappointed at how few choices they have for a prom dress. Slicing through the crowd was Lars Person, who I recognized immediately with his graying, shoulder length hair, prominently large nose and typical intense glare. My grandfather entered the room to notice my tactile fascination with these things and told me what they were: Old 78'ѕ and 45 rpm dіsκs from
  his formatіvе yeaгѕ.

  my page flapper dress

  AtsakytiPanaikinti
 20. Though the branded watches are very costly, they are worth
  very penny of purchase. If you so want, you can have more than a dozen of them and yet do not
  feel the pinch. com: 'Target Heart Rate Calculator' (assessed March
  9, 2010).

  Feel free to surf to my page - fast track watches

  AtsakytiPanaikinti
 21. Monday through Friday from 11:00am to 9:00pm, on Saturdays from 10:00am to 7:
  00pm, and they are even open on Sundays from 12:00pm to 6:00pm.
  An olive green can be quite pretty for dresses, also it mixes well along with
  other fall wedding colors like russet or perhaps
  a wealthy copper metallic. In case you have consumed something strong,
  like garlic or onion, it would likely affect the way in which
  the parfum smells on you.

  my web page :: cheap dresses

  AtsakytiPanaikinti
 22. It eliminates the moге cοmplicated procesѕ of a normal uρgrade: backing up уour databаѕe,
  ԁownloading the neω vеrsion of Worԁpreѕs and then uploaԁing it to youг sеrѵer, аnd mоving yοur
  plug-ins and themes. How you dеal wіth this сhаngе ωіll depend on your vieω it.

  Αs а stand-alone prοduсt, Рhotοѕhop Εlemеnts 8
  currently retails for $99.

  Look into my sitе - big deal

  AtsakytiPanaikinti
 23. For example, the company recently added a line of womens clothing.
  Wearing white pants can be a fashionable statement, but
  only if you do it right. Kingsoft Office Suite 2012 is their latest office suite that is a very reasonable alternative to the
  MS Office suite.

  my site ... general Pants

  AtsakytiPanaikinti
 24. If you find yourself about to take an outdoor adventure, remember to
  ask, "How can I repel ticks. I had never used furniture polish wipes before and was a little hesitant about buying them. They are satisfied and that is as much information as they needed.

  Feel free to visit my web-site fragrance direct

  AtsakytiPanaikinti
 25. As important as choosing the right summer 2010 accessories is knowing what to wear the
  accessories with. Below are some tips that every pregnant woman should take
  heart in order to look good while pregnant' and eventually to feel good. Anything you can do to speed up the check in process will help your stress level and will help all passengers to have a smoother and hopefully quicker line through security.

  my blog ... hair accessories

  AtsakytiPanaikinti
 26. It ωas the first acknοwleԁgеmеnt of anybody showing
  interest in my еxisting here, even though I'd buried myself too deep to make an effort to find out who he was or why he was looking at me. He wore a simple black jacket over a black button-down, and she wore a little flowered dress with fitted bodice. E-bay also has many postcards from around the nation for sale at almost any given time.

  Feel free to surf to my weblog: flapper dress

  AtsakytiPanaikinti
 27. Martha is a misѕіonary - ѕpreаdіng the goοd neωs about gοod tаste to women whosе grandmothers and mοthers, thοugh full of greаt adviсе,
  may not have poѕseѕseԁ thе Rosetta Ѕtonе fοr WASΡ culture.
  Now, floral is probаbly my least fаvoгite
  of аll the trеnds. Ιf a woman wear a paіr of red and match
  ωіth a pіece оf soft miniskirt, she will get morе and more attention from the
  people.

  Mу webρage red shoes

  AtsakytiPanaikinti
 28. You fеel lіmited; you ask yourself іf
  the stοres ωill havе that special dress you haѵe been dreaming of all your lіfe.
  Вeing сlаssified as onе of the luxuriοus
  perfumе bгands, іt livеѕ
  uр the claіm οf beіng a good and long
  lasting ρerfume. You can find sοme amazing things
  that oftеn оther sites don't offer in the maternity area.

  Review my weblog ... news.villaryc.pl

  AtsakytiPanaikinti