Rašytojų atranka!

Ar galite jau įsivaizduoti, jog ne už kalnų pavasaris? Rodos ką tik atšventėme Kalėdas ir Naujus metus, o jau visas sniegas greitai nutirps, reiks mesti paltus į šalį ir išsitraukti lengvus batukus. Pavasaris ypač ypatingas TD blogui - tai metų laikas, kuomet kartu su visais pumpurais išsiskleidėme ir mes. Artėjant pirmam gimtadieniui mes privalome sutvarkyti savo kariuomenę, tiesa? :) Todėl likus savaitei iki pavasario pradžios metas ruoštis! Mums į pagalbą atnaujinant rašytojų komandą kaip visada skuba visų laukianti rašytojų atranka...

Net nežinau kiek kartų jau teko vardinti, kodėl VERTA dalyvauti. Taip, blogas užaugęs, ir jis vis dar auga, mūsų auditorija nenumaldomai didėja, todėl keliami ir didesnė kartelė rašytojoms. Tiek naujoms, tiek senoms. pastarieji mėnesiai buvo tikrai labai geri, todėl išmesti senas rašytojas visada sunku. Bet naujų vietų naujiems talentams reikia, todėl kartelė taip ir kyla... 

Bet galimybė yra! Tikrai - ji didžiulė! Tau tereikia pasitikėti savo jėgomis ir to NORĖTI VISA ŠIRDIMI.

Mūsų bloge viskas labai paprasta. Dar paprastesnės merginos ieško idėjų, rašo, bando pasiekti skaitytojų širdis straipsnių forma. Apie ką tie straipsniai - visiškai nesvarbu. Bloge lankosi įvairiaspalvės kaip rudenio lapai merginos, todėl ir straipsniai turi būti įvairūs.

Jeigu tu bent šiek tiek norėtum kažkur išsireikšti... kažkur rasti vietą, artimą menininkui - TD tavo vieta. Jeigu nori sužinoti daug įdomių dalykų, pagerinti savo lietuvių kalbos žinias ir išmokti rašymo subtilybių - TD tavo vieta. Jeigu nori sulaukti komentarų, nuomonių - TD tavo vieta. Čia tavo vieta jeigu tu tiesiog nori gerai praleisti laiką ir susirasti draugų!

Kiekviena buvusi ar esama rašytoja patvirtintų, jog rašyti bloge APSIMOKA. Iš tiesų verta.

Bet prieš rašant bloge reikia žinoti, jog blogas atims labai daug laiko. Kadangi rašytojų kartelės aukštos, aktyvumo ir kokybės reikia. Labai. Ar sugebėsi parašyti 2 straipsnius, pranešimus į savaitę? Ar turi idėjų? Ar moki/nori išmokti rašyti be klaidų?

Jeigu dar vis skaitai, reiškia tu tikrai privalai sudalyvauti. :) Pabandyti. Rašytojų atranka kaip visada susidės iš dviejų dalių.

1 dalis - atsakymai

Dažniausiai ar mergina tinkama galima spręsti jau iš atsakymų. Ne visos sugeba rišliai, įtraukiančiai papasakoti apie save ir savo planus. Kaip supratote, šios dalies tikslas pasižiūrėti kaip mokate įtraukti skaitytoją vien tekstu, paprastu pasakojimu.

Nusikopijuokite žemiau pateiktus klausimus į el.pašto laukelį ir atsakykite.

1. Vardas, amžius
2. Iš kur sužinojai apie TD blogą, kiek laiko jį skaitai/seki?
3. Ar turi kokios nors rašymo patirties? Jei taip, kokios? (Jei yra galimybė, atsiųsti savo darbų pavyzdžių)
4. Apibūdink save trimis žodžiais
5. Kodėl pasirinkai TD blogą?
6. Apie ką norėtum rašyti? (gali vardinti konkrečias temas)
7. Kiek straipsnių į savaitę galėtum parašyti?
8. Kaip bandytum dar labiau patobulinti šį blogą?
9. Tavo kontaktai (skype, facebook)
10. El.paštas, į kurį siųsti pakvietimą priėmimo atveju.

2 dalis - straipsnis

Dažnai merginas paslysti priverčiantis laiptelis. Kalbėti, rašyti, dėstyti mintis rišliai neužtenka. Reikia visa tai panaudoti straipsnyje.

Kaip ir tapo įprasta, jums bus duotos trys temos. Šį kartą man labai padėjo ir visas temas pasiūlė mūsų rašytoja Simona Š. 

Artėja pavasaris, todėl tikriausiai kiekviena norime atrodyti stulbinamai. Pats metas ieškoti informacijos, domėtis arba viską pasakoti iš savo patirties, nes šio mėnesio temos susijusios su GROŽIU! Žemiau pateiktos trys temos, pats metas išsirinkti jums artimiausią.

1. Gražios figūros link..
Tikriausiai dauguma iš mūsų per žiemą apsileidome... Praeitoje atrankoje buvo panaši tema, kur rašėme apie sportą. Čia - ne vien tai. Prie įvairių pratimų galima pridėti ir valgymo įmantrybes, naudingus patarimus. Pati labai lauksiu šių straipsnių, nes manau, tai įdomi ir aktuali tema. Pasinaudokit savo bei draugių patirtimi!

2. Plaukų priežiūra
Oi plaukai plaukai... Jie - lyg merginos vizitinė kortelė. Padėkime mūsų paauglėms atrodyti stulbinamai - ko reikia, jog plaukai būtų nuostabūs? Kaip juos tvarkyti, kokius šampūnus naudoti? O galbūt žinai kokią nerealiai veiksmingą kaukę?

3. Karas su spuogais
Ar kas nors gali būti blogiau negu spuogai? Įrodyk, jog visada yra būdas! Net gi karą su spuogais gali laimėti, jei tik labai norėsi! Patarimai, patarimai, patarimai ir būtų tobula, jei tai būtų sava ar aplinkinių žmonių patirtis.

Temos yra banalios, galbūt išsemtos, bet puikiai atskleis jūsų galimybes. Jeigu tokie straipsniai visiškai ne jūsų sritis - laiške parašykit, jog šios temos nebuvo artimos ir buvo sunku rašyti. Kai būsite priimta, galėsite rašyti visiškai apie bet ką. RĖMŲ jums nebus. :)
Straipsnis turi būti parašytas word formatu, o apimtis - mažiausiai 1 word lapas. Panaudokite daug paveikslėlių, paryškintų tekstų. Būtina rašyti lietuviškomis ąčęėįšųū raidėmis. Klaidų darome visi, bet tokios kaip 'čia - če' ar 'šiaip-šeip' tikrai netoleruojamos ir neleistinos.

Jeigu norite mano patarimų, parašykite - būtinai kažką patarsiu iš savo patirties. Manau jums padėti galėtų ir visos TD rašytojos, tad kreipkitės. Ieškokite pagalbos, jei jos reikia.

Atsakymus ir prikabintą straipsnį siųsti el.paštu teenagedreamsinfo@gmail.com iki vasario 28d. Kovo 1d. bus priimtos naujos rašytojos ir bus verčiamas naujas lapas.

Pats metas išdrįsti ir pabandyti. Jeigu kažkada ir nepavyko - bandyk dar. Stenkis, ieškok, tobulėk ir pasiseks. Pažadu.

Laukiu jūsų laiškų,
Vilija xx.

20 Komentarai

 1. Sėkmės būsimoms rašytojoms!
  O jei dar vis dvejojat ar verta - tai iš patirtie atsakau - tikrai taip!
  Tad pirmyn!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na, bet laiko tai nedaug skyrėte. Štai dabar tenka rašyti viešąsias kalbas, jas mokytis, ruoštis šimtadieniams ir t.t.
  Sėkmės bandančioms! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Taip, laiko tikrai nedaug... Na, šį kartą pati dar (turbūt) neišdįsiu sudalyvauti, bet kada nors reikės bandyti :)
  O šiaip, sėkmės dalyvaujančioms :))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sekmės visoms ;)... Pabandyti tikrai verta, juk tai nieko nekainuoja ;) O rašyti čia yra pasaka, nes šis blog'as aktyvus ir visada sulauki įvertinimų už darbą :))) Tad visos, kurios bent kiek prijaučiate rašymą, pirmyn! ;)**

  AtsakytiPanaikinti
 5. Eglinna.meow(Eglė)2013 m. vasario 20 d. 14:26

  Tikrai labai greitai paskelbta atranka...planavau dalyvauti,bet nežinau ar turėsiu jėgų(po ligų) bei laiko...Dar pagalvosiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Jei tikrai norit - pirmyn, tai puikus šansas parodyti savo sugebėjimus ir talentą. Net ir truputį prijaučiančios rašymą čia yra visada laukiamos. Sėkmės bandančioms! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Na, nežinau, laiko liko daugiau nei savaitė. Man irgi daug darbų, suprantu jus, bet jei per daugiau nei savaitę neišeis parašyti bandomojo straipsnio, tuomet gal tie rėmai '2 straipsniai, pranešimai per savaitę' būtų jums sunki užduotis.

  Bet jei kurį vakarą tikrai nuobodžiausit, viskas įmanoma. :) Tiesiog kaip ir minėjau, reikia to tiesiog norėti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sekmes kas dalyvaujat:) Rašymas tikrai ne man :D

  AtsakytiPanaikinti
 9. Vilija - manau, bėda yra tokia: daug kam (pavyzdžiui man) kaip tik atėjo trimestro galas. O mokytojams vienodai, dalyvauji kur nors ar ne. Užkrauna darbais ir nepabėgsi, tad ne visi gali viską aprėpti (ypač, jei dar turi kokios pamokinės veiklos ar šiaip problemų...). :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Išsiunčiau laišką TD, ir dabar tikrinu pastoviai savo gmail`ą :D Čia visoms tai buvo/yra? :D

  AtsakytiPanaikinti
 11. Eh... Sakykit žmonės, ar verta man bandyt dalyvaut? Jau užknisau jus turbūt su savo komentarais, bet vis vien :) :D

  AtsakytiPanaikinti
 12. Maybe, bandyk! Visos vertos nugalėti, tikrai, nebūkit užsislėpusieji talentai, ir man nesvarbu, jeigu ten per kažką nepakliūsiu, bent žinosiu, jog mėginau, ir kad tas žmogus už mane geresnis, bus kur tobulėt! Žodžiu, bandyk! ^^

  AtsakytiPanaikinti
 13. Aš manau, kad čia per grubiai pasakyta , kad reikia dviejų straipsnių per savaitę. Kadangi, mūsų rašytojų tikrai nemažai, ir jei yra tokių bėdų kaip trimestro pabaiga, nemanau, kad reiktų spausti labai. Juk svarbu ne kiekybė o kokybė. Manau vienas labai geras straipsnis per savaitę ar truputi daugiau irgi labai gerai :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Laura, tu sakai, tai ka pati darai. Manau, kad aktyvumas taip paciai svarbus kaip ir kokybe. Taigi manau jog dvieju straipsniu i savaite galbut ir per mazai. Na suprantu jei trimestro pabaiga ar kiti reikalai..

  AtsakytiPanaikinti
 15. Viskas tvarkoj panos, kas norės padarys tai!Bambėt visos mokam, reik prisitaikyt ir kažkaip visgi išgyvent :*

  AtsakytiPanaikinti
 16. Vilija (arba kitos) - kiek žadat priimti naujų rašytojų?

  AtsakytiPanaikinti
 17. Sveikos, norėjau paklausti ar gavote mano laišką? :) Virginija

  AtsakytiPanaikinti
 18. Maybe, iš tiesų net neaišku. Kiekvieną mėnesį būna skirtingai, nes viskas priklauso nuo to, kiek rašytojų paliksime... Bet manau kokias 6, o galbūt ir daugiau turėtume priimti. :)

  Virginija, taip! :)

  AtsakytiPanaikinti
 19. Tik mėnesiui galima tapti rašytoja?

  AtsakytiPanaikinti
 20. Tik mėnesiui galima tapti rašytoja?

  AtsakytiPanaikinti