Tumblr_mia337uf5u1rlj5ijo1_500_large
Sveikos panelės. Pagaliau... Pagaliau aš galiu jums parašyt jums. Manau, kiekviena svajojame apie tai, kuo būsime užaugusios. Dažnai vieni norai trunka savaitę, tačiau anksčiau arvėliau atrandi tą savo kibirkštėlę. Ją atradau ir aš. Tad šiandien pristatysiu jums savo svajonių profesiją-ŽURNALISTIKĄ.


Kas yra žurnalistika?
Žurnalistas – fizinis asmuo, kuris profesionaliai renka, rengia ir teikia medžiagą viešosios informacijos rengėjui pagal sutartį su juo ir (ar) yra žurnalistų profesinės organizacijos narys. Paprastai tai žiniasklaidos (priemonės) darbuotojas (dirbantis pagal darbo sutartįarba laisvai samdomas, t. y. autorinės sutarties pagrindu), kuris profesionaliai renka, rengia ir teikia informaciją apie įvykius, problemas, tendencijas, žmones. Paprasčiau-tai žmogus, kuris renka ir pristato informaciją kitiems.

Koks turi būti, kad taptum žurnalistu?
Geras, tikras žurnalistas turi norėti visame kame rasti ir suprasti tiesą, turėti smalsumo, mėgti bendrauti su žmonėmis, jausti didelį troškimą dalintis naujienomis, atradimais su kitais. Taip pat svarbios savybės - kruopštumas, nuoseklumas, pagarba detalėms ir tikslumui.


Ar tai perspektyvu?
Ne. Jei norite šito darbo, tačiau jums labai rūpi pinigai-labai nusivilsite. Net pakilus iki redaktoriaus pareigų. Reikia labai daug dirbti, turėti daug minčių. Tačiau tai visvien nebus perpektyvus darbas.

Ar to greitai išmokstama?
Jei nori tik pliekti naujienas "Delfi"-ne. Tačiau jei nori dirbti tikro žurnalisto darbą, nuolat tobulėti ir gilinti žinias-tuomet teks padirbėti.

Dažniausiai norint stoti į universitetą 12 kl. reikia laikyti Lietuvių ir užsienio k., Istoriją ir In. Technologijų egzaminus. Galima stoti į VU arba KU (Klaipėdos) universitetus. 

Tai toli gražu ne straipsnis, tik trumpas supažindinimas su žurnalistika. Labai nesirašė šiandien, bet prisiverčiau parašyti bent tiek.

7 Komentarai

 1. o dieve, vėl kentėt tave turėsim........

  AtsakytiPanaikinti
 2. vaikas tu dink is cia

  AtsakytiPanaikinti
 3. Silpnas straipsnis.. Pati labai domiuosi šia sritimi, nes planuoju studijuoti žurnalistiką, tad galiu pasakyti, jog šį Tavo supažindinimą oi, oi kaip papyldyčiau.. Jeigu rimtai domiesi žurnalistika, manau, kad galėjai parašyti daug daugiau ir plačiau. Sėkmės.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pritariu Simonai. Trūko iki puikaus straipsnio, o ir nieko naujo nesužinojau, nes šios detalės dažniausiai būna minimos interviu (pastebėjau, kad šiame blog'ę yra daug merginų, kurios žada studijuoti žurnalistiką). Bet tema pasirinkta gera, tik turbūt pritrūko noro.. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nepatiko. Nežinau ar tai pirmas tavo darbas, bet šis - ne koks.
  Pavargau skaityti skiltį 'Kas yra žurnalistas'. Pripainiota įvairių visiškai nereikalingų detalių.
  O dar gale pasiskundei, kad nesirašo tau šiandien. Jei negali parašyti tinkamo straipsnio - nerašyk iš vis. Geros dienos!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Visiškai pritariu Laurai... Jeigu pati nori būti žurnalistė (kaip mini straipsnio pradžioj) tai negali jo užbaigti taip, kaip straipsnio pabaigoj... "Šiandien nesirašo"... tai apie kokią žurnalistiką dar čia galvoji? :O

  AtsakytiPanaikinti