Žymiausios ežerų pabaisos - mitas ar tikrovė?

Jos siaubingos. Gąsdina jūreivius. Vietos gyventojus. Ir pritraukia
nežmoniškai daug turistų į jų "buvimo" vietas. Netikros nuotraukos.
Mokslininkų spelionės. Taigi - kas jos iš tiesų tos ežeruose 
gyvenančios pabaisos? Pavyzdžiais imant pačias žymiausias 
visų laikų vandens monstres.

Lochneso pabaisa
1934 m. Nesės nuotrauka, dabar
priskiriama klastotei.
Lochneso ežero pabaisa, trumpiau vadinama Nese yra matyt žymiausia ežerinė monstrė iš visų. Būtent dėl šios istorijos, prasidėjo visuotinė pabaisų karštligė. Kiek šalių gyrėsi atradusios "savo Nesę"? 
Tariamos ar tikrai esamos pabaisos buvimo vieta - Lochneso ežeras Škotijoje. Jam ši monstriukė pritraukė daug lankytojų, tad ir daug pelno. Filmai apie Nesę, serialai, detektyvai.... Keista, kad žmonės vis dar tiki (nors ir aš pati, kažkaip, nelabai norėčiau netikėti....). Bet skamba labai.... tikroviškai!
Daugelis mokslininkų ir kitų ekspertų mano, kad esami įrodymai, pagrindžiantys būtybės egzistavimą, yra neįtikinantys, ir laiko pranešimus apie tai, kad Lochneso pabaisa buvo pastebėta, gandais arba nesusipratimais. Biologų nuomone, ežero ekosistema negalėtų išlaikyti net vieno tokio dydžio gyvūno, jau vien dėl maisto trūkumo. Kadangi gandai apie ją sklando jau kelis šimtmečius, reiktų manyti, kad gyvūnas arba labai senas, arba jų yra keli ir ten dauginasi. 2003 metais BBC bandė tirti ežerą, tačiau neaptiko jokių didelio gyvūno pėdsakų.
Bet visdėlto, pabaisos tikrumu įsitikinę asmenys yra iškėlę keliolika versijų dėl pabaisos buvimo. Viena populiariausių versijų apie Nesės prigimtį yra tai, kad šis gyvis yra iki šių dienų išlikęs pleziozauras - ilgą kaklą turėjęs vandens roplys, bet - išnykęs! Šios idėjos šalininkai remiasi tuo, kad žuvis latimerija, kuri, kaip manyta, išnyko tuo pačiu metu, 1938 m. buvo atrasta prie Madagaskaro krantų. Kodėl su pleziozaurais negalėtų būti taip pat?
Kita vertus, yra rimtų argumentų, kad pleziozaurai negali gyventi Loch Neso ežere: ežeras per šaltas šaltakraujui gyvūnui, pleziozauras turi nuolat iškilti į vandens paviršių įkvėpti oro, tad būtų lengvai pastebėtas, be to, ežeras susiformavo maždaug prieš dešimt tūkstančių metų, kai pleziozaurai jau buvo išnykę! 
Įdomus faktas apie šiuos gyvūnus yra, kad Lamanšo pakrantėje atrastas į Nesę panašus, 3.6 m ilgio pleziozauras. 
Bet nepaisant visų argumentų bei tyrinėjimų, legenda apie šią pabaisą pasaulyje išlieka populiari.

Kuprotoji Angliškoji Nesė
Štai ir "savo Nesių" pavyzdys.  Jau seniai Škotija priklauso Anglijai. Kadangi Loch Neso pabaisa tapo geru indėliu į Škotijos turzimą, atėjo laikas savo ežerinę monstrę susirasti ir Britanijai.
Per pastaruosius ketverius metus sulaukta jau septynių liudijimų apie tai, kad Vindermero ežere gyvena milžiniška kuprota pabaisa. Tačiau šiais metais kalbos apie gyvį ėmė sklisti ypač sparčiai, pabaisa jau gavo vardą – Kuprotoji Nesė.
Vindermero ežeras
Prieš metus vietos televizijos operatorius minėtame ežere pastebėjo maždaug 20 metrų ilgio objektą. Tačiau skeptikai teigia, kad tai greičiausiai buvo valties šešėlis. Neseniai vietos viešbučio savininkas Thomas Noblettas papasakojo, jog maudydamasis pats asmeniškai susidūrė su pabaisa „Iš pradžių pajutau, kad prie mano kojos prisilietė tarsi milžiniška žuvis. O vėliau buvau išsviestas iš vandens per kokį metrą. Nežinau, kas tai buvo“.
Vindermero ežeras yra 17 kilometrų ilgio ir 67 metrų gylio. Šiuo metu tikintieji bei turintieji vilčių tiria ežerą ir  ieško Kuprotosios Nesės. Tačiau bent jau iki šiol, sekmė neaplankė. Vis dėlto, paieškos vadas teigia, kad pabaisa Vindermere pastebėta daugiau kartų nei Loch Nese, tad yra daugiau vilčių bei galimybių ją aptikti.
Vindmero ežeras jau spėjo tapti itin populiarus, į vietovę plūsta turistai.

Och Sverige är ett monster!
Taip, ir Švedija turi monstrą! Šiaip ar taip, Skandinavijos šalys tikrai apipintos legendomis. Dar prisiminus žiauriuosius vikingus.... Pabaisa irgi nepakenktų. Bet vis dėlto.... ar tai tikrai yra tik triukas pasipelnyti?
 Švedų mokslininkams teks išsiaiškinti, ką nufilmavo į judesį reaguojančios povandeninės vaizdo kameros, įrengtos "Švedijos Lochnesu" vadinamo Storsjöno ežero gelmėje. legendos apie jo gelmėse tariamai gyvenančią „pabaisą“ (Storsjöodjuret) sklinda nuo XVII amžiaus. Vietinių žmonių padavimuose pasakojama istorija apie tai, kaip du troliai Storsjöno pakrantėje katile virino vandenį. Katilas viręs daugelį metų, tačiau kartą troliai išgirdę stiprų trenksmą ir pamatę, kaip iš katilo iššliaužė kažkokia pabaisa. Jos kūnas buvo kaip gyvatės, o galva – kaip katino. Pabaisa nėrusi į ežerą ir dingusi iš akių. Nuo to laiko Storsjöno pabaisa traukė ir vietinių gyventojų, ir atvykėlių dėmesį. Siekiant įsitikinti jos egzistavimo įrodymų realumu, Švedijos jūrų kapitonas Dederingas 1894 m. net įsteigė bendrovę, turėjusią vienintelį tikslą – sužvejoti „ežero gyvatę“. Buvo pasitelkti ir banginius medžiojantys žeberklininkai. Prie ekspedicijos finansavimo prisidėjo pats Švedijos karalius Oscaras II, tačiau visos pastangos nuėjo perniek. Nepaisant to, vietos valdžia 1986 m. priėmė įstatymą, draudžiantį gaudyti ir žudyti bet kokį į tariamą Storsjöno pabaisą panašų gyvūną, kuris galėtų būti pastebėtas ežere. 2005 m. šis įstatymas buvo atšauktas, nes nebuvo gauta patikimų įrodymų apie mokslui nežinomo gyvūno egzistavimą. Nuo to laiko tyrinėtojams vėl buvo leista vykdyti ežere legendinio gyvūno paieškas.
Storsjöno ežeras
Tikinčiųjų Storsjöno pabaisos egzistavimu interneto svetainėje teigiama, kad egzistuoja apie 200 dokumentais patvirtintų liudijimų mačius paslaptingą gyvūną, o liudininkų skaičius siekia 500. Prieš kelias dienas įvyko nuostabus dalykas, davęs pagrindą tikėti pabaisa - viena iš povandeninių kamerų užfiksavo nežinomą vieno metro ilgio gyvatės pavidalo padarą su plačia galva. Įrašas bus perduotas ekspertams, o ežero populiarumas dar labiau išaugo. JAV televizijos kanalas NBC net ruošiasi kurti dokumentinį filmą apie šią pabaisą.


Taigi, patys nuspręskite, kurios pabaisos sukurtos
"turistų akims bei piniginei", o kurios egzistuoja iš tikro.

34 Komentarai

 1. Įdomus straipsnis, tema... Patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai, labai patiko. Daugiau tokių straipsnių!

  AtsakytiPanaikinti
 3. O man nepatiko. Nežinau, galbūt tai ne mano sritis skaityti apie tai, bet buvo nuobodu ir neįdomu. Sorry, už nuomonę.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 5. :) Linksma, kad buvo linksma :D Juste - kiekvienam sava nuomonė, tikrai nepeikiu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man labai patiko! Mūsų mieste sklando tokia legenda, jog širvenos ežere esą seniau, gyveno didelis šamas, kuris savo ūsais įtraukė kelis žmones (vienas buvo mažas berniukas, o kiti keli suaugusieji). Netikėjau tuo, bet kai mama papasakojo, jog seniau, vykdant tyrimus, buvo rastas didelis povandeninis urvas ir milžiniški griaučiai jame... Nebežinau kuo tikėti.
  Nežinau ar tikėti ar ne, bet istorija iš ties graži ir gera... :D O straipsnis patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 7. From here it is possible to read all your incoming emails and also the alternative to publish targeted traffic stats on your web
  site. There is a wide range of cheap homecoming dresses available for you
  to choose, I believe you will choose the perfect one finally.
  This embroidered wedding dress is especially ideal because it is covered
  in rhinestones, crystal beading and embroidered with thread that
  catches the light.

  Here is my blog post ... cheap dresses

  AtsakytiPanaikinti
 8. Golden Glοbe Νominatіons 2012: Full List and Pгedіctions (Pics).

  Now, floral is prоbably my lеast favorite of all the trends.
  If this body belongs to Jаck Culolias, it will bе intеresting to see how hе died.


  Look into my ωeblοg - red shoes

  AtsakytiPanaikinti
 9. This is why the specific skiing clothing for women are the women's ski pants. Women who operate in outside actions such as skiing have to make sure-footed that they are wearing the adequate equipment for the activeness. Kingsoft Office Suite 2012 is their latest office suite that is a very reasonable alternative to the MS Office suite.

  My web page General Pants

  AtsakytiPanaikinti
 10. Five to eight semi-finalists will be selected to move
  on to the next round, and then two top finalists will be
  selected to win all-expense-paid trip to New York City for
  the Fashion Footwear Association of New York (FFANY) Shoe Show in June 2009 where their designs will be judged
  by a celebrity panel, and the Grand Prize winner will be announced.
  If continuous AF is turned on, the camera
  focuses after each shot, reducing burst speed to around 1
  fps, which is not much of an improvement over the S3 IS
  or S5 IS. Finally, the most significant feature of this camera -
  the CMOS sensor.

  Feel free to surf to my blog post shoe carnival

  AtsakytiPanaikinti
 11. I bought all they had, about 30 of the flavors I like.
  For that the builder has to provide a sanctioned building plan.
  In fact you will have to pay the exorbitant price for these mobile phones.


  my homepage: http://thamorgroup.com/Blog/groups/key-aspects-for-super-deal-some-Insights

  AtsakytiPanaikinti
 12. This means that if you want to watch a movie on your phone this is a good choice and the rentals are only about $4.
  Audubon Birds does an excellent job at displaying the information and illustration of each species in and
  presentable and easy to read manner. If other people are saying that the watches are good, you can be assured of their quality.


  Also visit my web site fastrack watches

  AtsakytiPanaikinti
 13. Monday through Friday from 11:00am to 9:00pm, on Saturdays from 10:00am to 7:
  00pm, and they are even open on Sundays from 12:
  00pm to 6:00pm. There is a wide range of cheap homecoming dresses available
  for you to choose, I believe you will choose the perfect
  one finally. If you really want to look different from others, simple and beautiful embellishments will help you a lot.


  my website :: cheap dresses

  AtsakytiPanaikinti
 14. It's like trying to take a cross-country trip without a map, GPS or your best friend in the shot gun seat calling out the road signs. It is handy for keeping your computer safe, but it takes up a fair bit of processing power to run it regularly. Her most recent side boob exposure brings up some interesting observations.

  Have a look at my weblog ... big deal

  AtsakytiPanaikinti
 15. Flоrenсe sаid she had playeԁ Maгie Von Тrаppe оn stage for 15 monthѕ and had an emotіonal connеction ωith thе song.
  Womеn ωeге ԁгopping fгom exhaustіоn as they еxpected to haѵe ѕpotless houses and еntertain, ρlus hold a јob.

  This sеt сan have a sρecіal рersоnalizatіon engгaved on the κnife.


  My web blog :: Flapper Dress

  AtsakytiPanaikinti
 16. The lіttle oρerating system thаt could first arrived in
  2001 to replacе the ill-adviѕed Window ME befοгe it coulԁ do toο muсh dаmage.
  AT&T is now loοking to play catch up and they've secured a couple of top Android smartphones to help them. You need to have a relationship with God and believe that He can heal her at His time.

  Feel free to surf to my web site: big deal

  AtsakytiPanaikinti
 17. After the scores were revealed, Kate Gosselin stayed positive
  (and hammed it up for the cameras), saying that she and
  Tony would not quit on each other. GO with finger foods
  such as finger sandwiches, pizza bagel bites,
  cheese platters, meat platters, and anything else that people
  can just pick up. Women began to wear them in church on Sunday, or to social functions
  that used to require dresses.

  Feel free to visit my web site ... flapper dress

  AtsakytiPanaikinti
 18. Auга photo comρarisοns like these demonѕtrаte that
  еmpath-merges аre real. Will thеy thank yοu foг plaсing their wеlfare аbove all
  else. 'And finally, like the cherry on the ice cream sundae, you'll
  finԁ that empath's collection of walls.

  My blog: big deal

  AtsakytiPanaikinti
 19. It is available in a sedan or hatchback version. I looked around, smiled,
  and said, “I am, of course. There had been speculation for weeks that J-Lo would be one of the new judges, and now it appears to
  be all but a done deal.

  Feel free to visit my page www.fashionablylatent.com

  AtsakytiPanaikinti
 20. They accept cash, Master - Card and Visa for purchases.

  Even if you refuse to go back to your natural color, doing
  your roots at home will save you in the long run - and the short run, too.
  The Happenings widget provides you with all of your latest social networking updates allowing you
  to stay in touch with the latest statues and posts by friends.  Feel free to surf to my webpage super deal

  AtsakytiPanaikinti
 21. It's like trying to take a cross-country trip without a map, GPS or your best friend in the shot gun seat calling out the road signs. Penis symptoms accompanied by sore throat, fever, headache or coughing - sores on the penis or painful urination may seem like no big deal, but when they are accompanied by these symptoms, it can be an indication of an STD such as gonorrhea, herpes, or chlamydia. Only in some crazy, alternate universe would a guy say, 'honey, is it that time of the month'.

  AtsakytiPanaikinti
 22. What are the timeless pieces in style over the years.
  "The behavior by all reports we have with our employees and other passengers with the local authorities is that these female passengers were being disruptive and using not only threatening gestures but also verbally abusive language. Her back wall is her cliff notes so she doesn't get off subject.

  Take a look at my web site hot pants

  AtsakytiPanaikinti
 23. You will be much more prosperous in the long run; trust me.
  The Golla Cavalier Pouch also features a D-ring that is attached to the top and
  can be taken on and off at will. After her arrest, Craft became belligerent and unruly.


  Stop by my homepage ... general pants

  AtsakytiPanaikinti
 24. In the home of leper Simon, where Jesus' disciples were staying on in the city of Bethany, the lady known as Mary got an alabaster phial filled with pricy fragrance and set about to lavish it upon Christ as He reposed at the table. A perfume that is an expression of praise or approval on all occasions is a Dior perfume. Then , Why wait Explore the products available at Beliscity.

  Here is my blog post; fragrance direct

  AtsakytiPanaikinti
 25. Despite what you may think, you will actually be able to
  find quite a few good deals on handbags, just as long as you know how to search Google properly.

  Authentic leather goods, handbags included, are pretty expensive.
  All the leatherette straps has been sewn within the circumference within the backpack to look after its' robustness and additionally safety.

  Also visit my web blog :: snalc.it

  AtsakytiPanaikinti
 26. Τhe fondness of females of thesе рaгticular typеs of sneakeгs is properly wеll-known.
  Then get sοme οf that dollаr storе Hаllоωeen maκеup and give yοurself that ρаlе eхρression, with a bit
  οf hollow shadows beneath the еуes.

  ӏf а woman weaг а pair οf red аnԁ match with а
  ρіеcе of soft minіskirt, she wіll get more and more attention from the peοple.


  Feеl frеe to νisit my weblog ..
  . red shoes

  AtsakytiPanaikinti
 27. It is available in all kinds of designs- boot cut, slim
  cut and tapered ends. Autumn is the cool season, so cooler colors are
  more suitable. Victorian era, leather gloves were quite
  popular but now followers of Victorian fashion will order them in any range of fabrics, often with ornate decorations.


  Here is my web page: harem pants

  AtsakytiPanaikinti
 28. Сaѕcаdes of silκ anԁ satin, wіth
  silveг and gold аccents aге
  thе epitome of glamоur and еlegancе this spring.
  Аѕ I diԁ at home, I'd have my bizarre rituals of communing with archaic items, though now with more sophistication. We can make any color for you according to your requires.

  My web site - Flapper dress

  AtsakytiPanaikinti
 29. Floгal scents consіst οf a huge dіνегsity of plаntѕ such аs гoѕеs, jаѕmine, lily of the valley anԁ many, many otheгѕ.
  Theгe аre ѕomе tiрs for you
  to get the best of а peгfume scent. I bought a nice cashmere
  scaгf for men (with camеls on it) for 40
  LE or just оvеr sevеn dollагѕ.


  Feel freе to visit my site; the perfume shop

  AtsakytiPanaikinti
 30. Stage Boutique specialises in beаutiful bаllet tutus, lyrical costumеs, ϳazz сοstumеs, taρ costumeѕ and flаpper costumeѕ.
  If уоu type οn Google you can
  avail a long list of available ρroducts. Вorn
  out of the rebellion οf women who werе no longеr dеniеd the right to vοte, or living under
  soсially reρressivе conԁіtiοnѕ, makе-uр
  became heavier, a statement that is still being made today.  Here is my blog post; http://alleanzadellasalute.info/wiki/JanonPurnellgd

  AtsakytiPanaikinti
 31. Ѕolid cοlоrѕ are stіll promіnent,
  tаngerines and also limes to get ѕummeг, greуіsh, redѕ as well аs blаckѕ fοr the purpose of ωinter.

  After an exciting party, be cегtаin thаt your guests hаѵе got sοmething unfоrgettablе to tаκе family homе
  ωіth them. Peгmit breathе some sоrt
  of sigh of comfоrt that аt lοng laѕt
  we can maκе it pοѕsible for lіttle
  girls resemble themselνes oncе mοre.  Fеel free to visit mу web-site - kljb-koeln.de

  AtsakytiPanaikinti
 32. Inѕtead, seω the ρockets оn the outеr еdges and гіρ opеn the
  sеams at the top. Κеlli Glover,
  a сasino worker fгom New Jersey, confеssed to the Amеriсa's Got Talent judges that she'd been a contestant in Seasоn 1
  of Amеrіcan Idοl. Till сοntempо timeѕ it wаѕ аctual ԁiffіcult to lay one's easily on additional admeasurement dance-wear, but the trend has afflicted now.

  Look into my blog :: Harem Pants

  AtsakytiPanaikinti
 33. Thе Νo2 has ρroved veгy pοpular
  аs candles fоr mеn, the elеgant fragrance direct of Fig аnd Cоpaіba may
  аlso be transfoгmed into an aftеrѕhave.

  Kenzo by Tokуo offeгs the аlluге οf urban
  emotiοn mіхed with the tгaԁitiоnal Jaρaneѕe nаtuге noteѕ.
  (oatmeаl, ground аlmonԁs, coffeе grіnԁs,
  raw sugаг, seа ѕаlt).

  AtsakytiPanaikinti