„Auginame širdeles“


Sveikos, merginos! Nuostabu, kad jūsų, skaitytojų tarpe atsiranda tokių merginų, kurios mielai su manimi bendrauja ir kalbasi... Rubrikos „Auginame širdeles“ gyvūnėlių ratas tampa vis platesnis ir platesnis. Šiandien mūsų draugiją papildys Akvilė, kuri papasakos apie du katinus, šunį ir degu šeimą!
Simona: Labas, Akvile! Labai smagu, kad nori papasakoti apie savo "širdeles" ir leidi man iš tavęs paimti interviu... Tai man reiškia labai daug.

Akvilė: Sveika Simona, man tai visiškai nesunku (šypsosi).

Simona: Taigi, pradžiai papasakok ką augini, kaip atsirado tavo šeimoje gyvūnai... Taip pat pristatyk, kokie yra jų vardai.

Akvilė: Gyvūnų pas mus nei daug, nei mažai. Turim vokiečių aviganį - Amigo, dvi kates. Vienos iš jų  vardas - Misė, o kitos - bevardis, nes neseniai priglaudėm.  Bet didžiausią susidomėjimą svečiams, draugams, pažįstamiems kelia mano degu šeima: mama - Mažė, tėtis vardu Skypas ir dvi dukrytės (ir jeigu jūs manote, kad čia daug – klystate. Vienu metu kažkada turėjau 11 degučių!), kurios dar neturi vardų.

Simona: O... Tai gal skaitytojai komentaruose galės tau pasiūlyti! Dabar gal papasakok mums apie Misę... Ar būdama moteriškosios lyties asmenybė ji labai išdidi?

Akvilė: Taaaip, Misė pas mus praktiškai kaip karalienė. Visada išdidi, visada pasitempus, arogantiška ir nesileidžia bet kaip tampoma vaikų.

Simona: Vau, o bevardis skiria jai dėmesio? Ar pats bando tapti karaliumi?

Akvilė: Jis karalium tikrai netaps (juokiasi). Jis į Misę labiau žiūri kaip į mamą, o ji į jį, kaip į mažą, dėmesio nevertą padarėlį. Bet ji išlieka itin tolerantiška, netgi kai jis neduoda jai miegot arba ėst.

Simona: Ar namuose dažnai vyksta gaudynės, peštynės? Žinai, paskui degučius bėga bevardis, o paskui jį šuo? Ar aš tiesiog per daug vaikystėje žiūrėjau animacinių filmukų...

Akvilė: Oj, taip tikrai nebūna. Gaudynės vyksta tik tarp Misės ir kačiuko. O degučiai ramiai miega narveliuose, šuo voljere, būdoje.

Simona: Ah, ta laki mano vaizduotė... Dabar gal užduosiu kiek nepatogų klausimą, bet... Ar turi vieną mylimiausią gyvėnėlį iš šios gausios draugijos?

Akvilė: Kad ir kokia netaktiška pasirodyčiau, bet taip. Tik ne vieną, o du. Tėtį degutį ir Amigo. Nežinau kodėl, bet jie man mėgstamiausi iš visos gaujos (šypsosi).

Simona: Kiek kainuoja per mėnesį prižiūrėti šiuos gyvūnus? Ar bent vienam iš šių gyvūnėlių tu sumoki už maistą ar viskuo pasirūpina tėvai?

Akvilė: Visiems gyvūnams per mėnesį, drąsiai galima sakyti, kad išleidžiama apie 100 litų. Kadangi dažniausiai būtent tėvai duoda man pinigų, negaliu sakyti, kad už maistą ir kt. priežiūros priemones sumoku pati. Bet aprūpinti juos ėdalu dažniausiai būna mano pareiga (šypsosi).

Simona: O ar tavo gyvūnėliai turi kokį nors mėgstamiausią maistą? Ar lepini juos gardėsiais?

Akvilė: Visi turi po kažkokį mėgstamą gardėsį. Katės labiausiai mėgsta gryną kiaulieną arba vištieną, Amigo - tradicinius šunų skanėstus. Nors ir gauna jų labai retai.. O mano degai - visi sutartinai mėgsta džiovintus bananus. Visi gardėsių gauna retai, nes pvz. degam per daug saldėsių negalima, o kačių, juk kiekvieną dieną nešersi vištiena ir kiauliena (juokiasi).

Simona: Koks įsimintiniausias įvykis yra nutikęs  su šiais gyvūnais?

Akvilė: Tikriausiai su degais. Mažės pirmoji degučių vada.. Man buvo šokas ir džiaugsmas tuo pačiu, nes tikrai nesitikėjau to. Tiesiog vieną rytą pastebėjau, kad Mažė susuko lizdelį, o jame spurdėjo kažkas gyvo. Pažvelgus įdėmiau buvo matyti 5 maži ir gražūs padarėliai. Dauguma galvoja, kad ką tik gimę degučiai būna pliki, nematantys ir netgi šlykštūs. Taip tikrai nėra, jie gimsta atsimerkę, su kailiuku ir begalo judrūs (šypsosi).

Simona: Man su tavimi yra begalo įdomu šnekėti, bet juk interviu negali tęstis labai ilgai... Tad gal prieikime prie tradicinio paskutinio klausimo: pasiūlyk būdą skaitytojoms, kuriuo jos galėtų vadovautis besirenkant gyvūną ;)

Akvilė: ooch, kaip malonu (juokiasi).

Visų pirma renkantis gyvūną reikia išsiaiškinti kokios sąlygos jam auginti yra: namo/buto dydis, galimybė dažnai vedžioti/žaisti ir pnš. Kitas dalykas - kokio konkretaus gyvūno nori - ar vietoj nenustygstančio šuniuko, ar arogantiškos katės, ar pasyvaus vėžliuko, ar hiperaktyvaus graužiko, o gal didelio akvariumo su daugybe žuvyčių? Viskas priklauso nuo žmogaus poreikių ir galimybių, bet geriausias būdas įsigyti augintinį - nueiti į prieglaudą ir klausyti ką sako širdis arba nuojauta, prie kurio narvo sustosi ir kurios mėlynos arba rudos akys, graudžiai pažiūrėjusios ištirpdys tavo širdį (šypsosi).

Simona: Gal nuskambės banaliai, bet tu labai gražiai išreiški mintis ir jos šį interviu padaro daug gražesnį nei tikėjausi . Ačiū, kad sutikai dalyvauti šioje rubrikoje.

Akvilė: Tikrai nėra už ką, man buvo malonu sudalyvaut (šypsosi).
Šiandien interviu baigėsi  ir aš noriu tradiciškai priminti - tos, kurios nedalyvavo šioje rubrikoje, o norėtų, būtinai parašykite man (simona.aleksandraviciute@gmail.com)!

12 Komentarai

 1. Labai patiko.
  Kokia gausi gyvūnų šeimyna! Džiaugiuosi, kad Akvilė turi tiek daug mielybiųų :) Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Patiko. Tiktais,ištaisyk šį sakinį: "Akvilė: ooch, kaip malonu. :D" Visur emocijas, išreiškei žodžiais, o čia, ne.. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Koks įdomus interviu.

  AtsakytiPanaikinti
 4. O jeigu as ir savo deguciu seima noreciau tai kazi jeigu mano mazei 1 tai jeigu dbr antra nupirkciau tai nieko tokio?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonime, parašyk man į akvilepr@gmail.com padėsiu šiuo klausimu. :)
  Šiaip manau, kad jokių bėdų neturėtų kilti.:) Tik va, kartais dvi mergytės mėgsta pasipešti. :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ačiū už pagirimus :) Simona, net nepastebėjau :D Butinai ištaisysiu :}}}

  AtsakytiPanaikinti
 7. Akvile : o tavo degu ir narveliu groja? Nes mano tai iš vien net nežinau ką daryt. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Tas grojimas labai priklauso nuo charakterio degu. Vieni groja, kiti ne. Bet su tuo labai lengva kovoti. Reikia duoti degui veiklos ir negros. Įdėk ratelį, kreidos, medžio šakų, šieno ar dar ko ir neturėtų graužti grotų. Arba galima sumaišyti pipirų ir vandens ir tuo mišiniu patepti grotas, tai irgi sustabdo nuo grotų graužimo. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Turi tai lyg ir visko bet va kaip buvo maziuke tai labai megdavo ta kreida o dabar kad ir kokia pirkciau negrauzia jos. :(

  AtsakytiPanaikinti
 10. O kokia perki?
  Pabandyk įdėti šakų medžio, tik prieš tai išsiaiškink kokios yra tinkamos jiems, be to,yra pirkti įvairių skanėstų, jie irgi turėtų sustabdyti nuo grotų graužimo. :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Nu jaučiu neidomesnio straipsnio nesu mačiusi, šeip parašyta gerai, bet jau tasibodo to širdelės tik atsiverciu TD ir pamatau ta skyriu iškart praleidziu..+

  AtsakytiPanaikinti
 12. As, hmmm... kad palyginus su straipsniais nedažnai aš keliu tuos interviu :)

  AtsakytiPanaikinti