Draugystė - svarbi vieta mūsų gyvenime


Sveikos merginos! Šiandien norėčiau pakalbėti visoms mums aktuolia tema. Turbūt visos esate patyrusios išdavystes, susipykusios su daug draugių, verkusios dėl išduotų paslapčių. Kai viskas tampa beviltiška galvoji – kas yra tikra draugystė? Kaip ją išsaugoti?
Vikipedija sako:
Draugystė – žmonių tarpusavio santykiai, kuriems būdinga bendra patirtis, panašios vertybės ir artimi tikslai. Draugai mielai būna kartu. Jie nesiekia vienas kitam pakenkti, neretai vardan draugo interesų apribodami ir savuosius. Jų polinkiai paprastai irgi būna gana artimi, ir jiems patinka užsiimti pačia įvairiausia bendra veikla. Draugai taip pat padeda vienas kitam, pradedant gero linkinčiu patarimu ir baigiant bendrai įveikiamais rimtais sunkumais.
Psichologė Milda Astrauskaitė sako:
Draugystė – viena iš pagrindinių žmogaus gyvenimo vertybių. Ji egzistuoja aukščiausioje tarpasmeninių santykių grandyje, leisdama atsiskleisti vienas kitam, pasitikėti, teikti ir gauti paramą. Žmogus – socialinė būtybė, todėl jis ieško asmenų, kuriems galėtų būti artimas. Tačiau artimą, tvirtą draugystę užmegzti ir išsaugoti sunku.
Kas Jums yra draugystė?
Įsiskaitykite į šiuos žodžius. Ar turite bent vieną draugą, kuris puikiai tinka šiam aprašymui? Nepamirškite, geriau vienas tikras draugas, nei daug pažįstamų.
Tu pasidarai amžinai atsakingas už tą, su kuriuo susibičiuliauji.
(A. De Sent Egziuperi)
Tos, kurios žiūrėjo serialą "Hana Montana" galėjo pastebėti kokia tvirta buvo Mailės ir Lilės draugystė: jos daug pykosi, melavo, bet gale visada išlikdavo geriausiomis draugėmis. Žinoma, tai netikrovė, bet mano manymu tai puikus pavizdys, kurį galime pabandyti pritaikyti :)
Turbūt vienas iš stipriausiai kenkiančių dalykų draugystei yra PAVYDAS
Kartą sumanė gyvatė sugauti drugelį ir pradėjo jį persekioti. Baimė suteikė drugeliui jėgų, ir jis skrido vis toliau ir aukščiau. Galiausiai jis pavargo ir atsitūpė ant gėlės, nes neturėjo jėgų skristi. Gyvatė taip pat sustojo ir ruošėsi pulti, bet drugelis paklausė:
 - Ar galėčiau prieš žūtį užduoti tau kelis klausimus?
 - Ne mano būdui skirti savo aukoms tokias galimybes, bet… gerai, klausk, skaitysim, kad tai tavo paskutinis noras, – šnypštelėjo gyvatė.
 Drugelis paklausė:
 - Tu minti drugeliais?
 - Ne…
 - Aš tau padariau kažką blogo?
 - Ne.
 - Tai kodėl tu nori mane pražudyti?
 - Nekenčiu stebėti, kaip tu plasnoji!..
 Moralė: labai dažnai mes pykstame, nekenčiame vienas kito, linkime blogo, ir net nesusimąstome – kodėl. O juk priežastis dažniausiai glūdi mumyse, tereikia atidžiau pažvelgti į savo širdį, ir tuomet mes galėsime pamatyti tą gyvatę – pavydo gyvatę, kuri yra viena iš žmogaus neapykantos priežasčių.
Kodėl mes pavydim? Nes mums sunku žiūrėti kaip artimam žmogui viskas puikiai einasi, o tau nesiseka. Problema? Mes nesame laimingi. Kodėl? Galbūt dėl to, nes: gavai blogą pažymį mokykloje, o tavo draugė – dvigubai geresnį (gali kaltinti tik save. Juk TU nepakankamai gerai pasiruošei testui. Kitą kartą labiau pasistenk); tavo draugė jau nusipirko naujos kolekcijos „la coste“ batelius, o tu dar nešioji senąsias basutes (galbūt čia ne vien tavo kaltė, gal draugė tiesiog gauna daugiau kišenpinigių, bet pripažink, ji taupė kai tu pinigus švaistei (pvz: pirkdama brangią kavą „Coffe inn‘e“)); tavo draugė suviliojo gražiausią klasės vaikiną, o tu likai be nieko (bet ji kažką darė, kad pradėtų draugaut su vaikinu, galbūt daugiau šypsojosi? Juk sakoma, kad berniukai mėgsta besidžiaugiančias gyvenimu paneles) ir t.t.
SUSIMĄSTYK. Ar verta gadinti gražią draugystę, dėl to, kad pati nesistengei? NE.
Dažnai su draugėmis susipykstame dėl melo
Gerai pagalvojus, melas mums patiems nekenkia (bent jau tą akimirką kai meluoji). Juk su juo gali lengvai išsisukti iš blogos situacijos,  išvengti kritikos ir t.t. Taip daug lengviau gyventi... bet čia nevertėtų padėti taško, nes aš nesu už melą ir jo netoleruoju. Prisiminkime seną senolių patarlę – melo kojos trumpos. Jeigu vieną kartą pamelavai reikės pameluoti ir antrą, ir trečią kartą, nes iš jo išbristi sunku, tai lyg niekada nesustojanti suktis karuselė.
Kodėl draugės pyksta kai meluoji? Jos mano, kad tu galvoji, kad joms nepatiks tiesa ir jos įsižeis. Na, tu taip įžeidi jas dar labiau nei gali įsivaizduoti.
SUSIMĄSTYK. Ar pati esi patyrus melą iš draugės pusės? Kaip jauteisi? Negi nusišypsojai ir pasakei – viskas gerai?
Draugystės apyrankės - puikus būdas parodyti žmogui, kad jis tau svarbus. Padaryti jas lengva (jei norėsite būtinai įkelsiu pamokėlę į "Rankdarbių kampelį", tad parašykit į komentarus jei Jums tai aktualu :)), o sulaukti to mielo žodžio AČIŪ ir plačios šypsenos yra labai smagu!
Apkaltinome, nors girdėjome tik vieno žmogaus nuomonę
Būtinai įamžink gražias akimirkas su draugėmis! Nuotraukų koliažas - gera dovana tavo draugės gimtadadienio proga, jei tai tikrai patiks!
Per įprastus romantinius filmus dažnai susipyksta draugai ir nenori išklausyti vienas kito, o mes, anapus ekrano rėkiame – leisk jai/jam pasakyt! Pasirodo, kad būna taip ir tikrovėje. Nejaugi nesi apkaltinus draugės nežinodama visos tiesos? Sakai ne? O kada paskutinį kartą aprėkei / supykai ant jos? Ar ji tau kažką sakė? Stengėsi? Norėjo pasiaiškinti?... Žinoma, kartais atsiprašymai būna lėkšti ir neatitinka akivaizdžios tikrovės, bet šį kartą kalbu ne apie šiuos tipus. Jeigu tavo draugė yra tikra draugė, ji stengsis atsiprašyti maloniai, pasakys visą tiesą. Vis dėl to, kartais ir jos klysta, bet jei nori išsaugoti draugystę – nusileisk. Atsiprašyk ir tu jos, nes tikriausiai abi kažką darėte ne taip.
SUSIMĄSTYK. Nėra tobulų žmonių, nesi ir tu tokia. Ant lapelio susirašyk savo ydas (pačias slapčiausias), nejaugi esi tokia doruolė?

Stipriai draugystei palaikyti yra svarbūs pokalbiai (apie pomėgius, šeimą). Stenkis daugiau kalbėti su draugais, nes tokiu būdu atsiranda stipresnis ryšys.
5 taisyklės, kurias verta prisiminti vystant draugišką bendravimą:
·         Būkite aktyvus klausytojas (išgirskite ką kitas nori Jums pasakyti, ne tik laukite progos, kada galėsite pasisakyti pats).
·         Parodykite susidėjimą draugų interesais, susirūpinimą kylančiais sunkumais mokykloje, šeimoje.
·         Nepamirškite svarbių smulkmenų, rodančių Jūsų dėmesį. Tai gali būti Jūsų siųsta atvirutė atostogų metu, sveikinimas svarbia proga ir t.t.
·         Neapkalbėkite, nesmerkite, nekritikuokite draugų už jų nugaros. Venkite reikšti neigiamą, tik emocijomis paremtą nuomonę kitiems draugams. Tai sugriaus jūsų įvaizdį, pasitikėjimą, pagarbą.
·         Pasidomėkite, kaip sekasi Jūsų draugams, kokios naujienos jų profesinėje karjeroje, gyvenime. Nelįskite pernelyg giliai, leiskite papasakoti tiek, kiek norisi.
Tikiuosi šis straipsnis Jums padėjo atpažinti tikrą draugą, rasti jame pliusų ir minusų,
Iki kito karto,
„draugė“ Simona A. ;)

7 Komentarai

 1. Puikus straipsnis! Buvo labai labai įdomu. Man tikrai padėjai, todėl sakau: ačiū. Ir toliau taip, Simona! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai patiko taip, kaip dėstai mintis. Buvo kelios klaidelės, bet taiklūs apibūdinimai viską sutvarkė. Šis straipsnis buvo pilnas visko - ir wiki, ir psichologės minčių, ir istorijų, ir gyvenimiškų pavyzdžių...

  Mano manymu, šauniai padirbėjai. :) Spaudžiu 'Patiko' :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. O man pasirodė gana vaikiškas straipsnis, ir klaidelių buvo.
  Bet iš esmės neblogai padirbeta. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš prisidedu prie daugumos ;) Išties,tu gerai dėstai mintis.Perskaičiau nuo pirmojo žodžio iki paskutiniojo taško :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kaip smagu žiūrėti į tave! Tu lyg plasnojantis drugelis, kuris kiekvieną dieną vis skrenda ir skrenda aukštyn! Tavo straipsniai tikrai puikūs. Džiaugiuosi, kad esi šiame blog'ę. Ačiū tau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Straipsnio tema pasirinkta gera, vietomis išplėtota puikiai, vietomis mano nuomonė buvo visiškai kitokia. Bet klaidų tikrai daug! Kaip bebūtų, straipsnis pusė velnio, manau, galėtum ir geriau, sėkmės! :)

  AtsakytiPanaikinti