Filmas - „Pragaras rojuje“.

Sveikos, panelės! Kadangi yra prašymu, kad mes, rašytojos dažniau aprašinėtume knygas, filmus ir serialus, šiandien nusprendžiau aprašyti mano neseniai žiūrėtą filmą „Pragaras rojuje“.

"Pragaras rojuje"

Orginalus pavadinimas: „The impossible“

Režisierius: Juanas Antonio Bayona (“Prieglauda”).

Scenarijus: Sergio G. Sánchez (“Prieglauda”).

Muzika: Fernando Velazquez.

Vaidina: Ewanas McGregoras, Naomi Watts, Tomas Hollandas, Geraldine Chaplin ir kt.

Apie filmą: Henris su žmona gydytoja Marija bei trejais sūnumis atostogų atvyksta į Tailando Kao Lako kurortą ir pasijunta lyg patekę į rojų Žemėje: auksaspalviai smėlio paplūdimiai, skaidriai permatomas Indijos vandenyno vanduo, menkiausio debesėlio neįsileidžiantis mėlynas dangus, naktimis ryškiai tviskančios žvaiždės ir prabangūs, visus įgeidžius pildantys viešbučiai. Tačiau nuostabios ramybės idilę akimirksniu sugriauna atsiritusios milžiniškos Žemės drebėjimo Indonezijoje sukeltos vandenyno bangos, akimirksniu sužalojusios ir be žinios pradanginusios daugybę žmonių.

Nevaldomai šėlstanti stichija išskiria ir Henrio bei Marijos šeimą. Sunkiai sužeista Marija pirmiausiai atranda vyriausiąjį sūnų Luką. Bandydama ką nors sužinoti apie kitus savo šeimos narius, ji neatsisako padėti dar labiau nukentėjusiems turistams ir kurorto gyventojams. Tuo tarpu per stebuklą išsigelbėjęs Henris desperatiškai ieško mylimos žmonos bei vaikų, nekreipdamas dėmesio į paniką provokuojantį chaosą bei įspėjimus apie prognozuojamą antrąją cunamio ataką.

Tai tikrai neįtikėtina.

Filmas paremtas realia 2004 metais Tailande įvykusia tragedija, kuomet antrąją šv. Kalėdų dieną netikėtai kilęs cunamis nusinešė tūkstančius vietinių ir turistų gyvybių. Tarp nukentėjusiųjų buvo ir ispano Alvarezo Belonso šeima, apie kurią šiame filme ir yra pasakojama.

Filmo treileris:


Žodžiai, kurie liejosi ant lapo, iš karto kai peržiūrėjau filmą:  negalima išsakyti žodžiais to jausmo. Sėdžiu ir jaučiuosi tiesiog nesaugi, jautri. Filmas mane sukrėtė, bet nežinau ar tai gerai, ar blogai. Tiek daug reikia apmąstyti, kad suprastum, kokia jo pagrindinė mintis. Atrodo, kad prieš sekundę džiaugeisi gyvenimu, linksminaisi su visa šeima. O kita sekundė virsta pragarų : DIDELIS SKAUSMAS ir VILTIS – tai žodžiai, kurie nušvito galvoje pabaigus žiūrėti filmą. Kaip elgčiausis, jei man būtų nutikę panašiai, kaip jausčiausi? Kokia šio filmo esmė? Atrodo suprantu, bet žodžiais tai išsakyti neįmanoma, nes viskas, kas slypi manyje yra tik jausmai.  Reikia pačiam pažiūrėti, pačiam suvokti, nes viskas, ką aš tegaliu pasakyti yra banalus šlamštas, kuris šiam filmui netinka.  Nuostaba mano veide, kūne: sėdžiu ir galvoju, ką man davė „Pragaras rojuje“. O davė labai daug. Žodžiai “we need help” (mums reikia pagalbos)  tebeaidi mano galvoje. O kas ta pagalba, kai nebėra vilties? Visiškas absoliutus nulis.

Portalas tiesa.lt sako - šis filmas sulaukė ypač didelės sėkmės Ispanijoje, nes reali šios ispanų šeimos istorija gimtojoje šalyje buvo gerai žinoma. Tačiau ši istorija filme buvo gerokai pagražinta per dideliu netikrų faktų kiekiu, todėl daugelį žiūrovų tai gali tik suerzinti, o ne įkvėpti. (toliau skaityti - http://www.tiesa.com/naujienos/8417/savaites-filmas-pragaras-rojuj.html )

Nuomonė dabar: jau galiu aiškiai pasakyti šio filmo esmę. Viltis yra jausmas, kurio niekada negalima paleisti, nes tik ji mums suteikia stiprybės ir duoda jėgų bandyti. Kas yra žiauriausia, kad filmas yra paremtas tikra istorija (tik ta istorija šiame filme laaabai pagražinama). Jau esu sakiusi, kad esu jautri būtybė, kuri verkia per filmus ir kiekviena knyga, serialas, filmas, judesys, noras (ir t.t.) mane paveikia. Šis filmas man pravėrė akis. Mano manymu, visi kas jį pažiūrės, įgys daugiau supratingumo žmonėms ir džiaugsmo, kad bent Jūs gyvenat gerai. Iš tikro tai bijau kažką pridurti, nes galbūt esu dar per jauna šiam filmui ir bijau padaryti jį Jums neįdomų, bet iš širdies sakau, pažiūrėti  verta. Galbūt tiesa.lt sako kitaip, bet juk kiekvienas turime savo nuomonę. Gali būti, kad filmas ne itin tikroviškas, bet užtat pamokantis.

Šiam kartui tiek, tikiuosi patiko :). Simona A. ;)

6 Komentarai

 1. Nemačiau šio filmo, bet sudominai. Galbūt - peržiūrėsiu. Ačiū ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. žodžiais negaliu apsakyti kaip man patiko šis straipsnis! Tiesiog tobulas... Tiek nuoširdumo! Labai ačiū. Artimiausiu metu pažiūrėsiu šį filmą. :)
  P.S - puiku, kad atsižvelgi į skaitytojų norus.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Na, bet ir nusišneki Gintare jei nezinai koks yra tobulas straipsnis tai geriau patylek.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Vertindama atsižvelgiu į daugybę dalykų. Kad ir amžių. Man straipsnis labai patiko! Be to kiekvienas turime savo nuomonę, aš tavąją gerbiu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Buvo nežymių klaidelių, iki recenzijos toli, bet pradžia nebloga. :)

  AtsakytiPanaikinti