Kai virtuvėje esi tikra katastrofa


Jau prisitatyme rašiau, kad virtuvėje esu visiškas
nulis ir moku gaminti tik savo mėgstamiausią
patiekalą - makaronus. Patikėkit, tikrai neperdėjau.
Ir dabar kartais bijau, kad kai mesiu valgį į puodą
pliūptels visas karštas vanduo į viršų ir mane
nudegins, o kai jungsiu gartraukį, jis užsidegs.
Tad nusprendžiau parašyti straipsnį, kuris bent
truputį pagelbėtų tokioms kaip aš. 

Kelių mano draugių atsakymai į klausimą "Kaip išmokai gaminti?"
Urtė: Nežinau, mama, močiutė pamokė, o šiaip pagal recepto nurodymus viską darau. Dar gal technologijų pamokose.
Simona:Gaminti išmokau iš meilės maistui. Daug valgau ir skaniai, bet kavinėms pinigų neužtenka. Tai skatina išmokti gaminti pačiai, savo noru.
Eva: Gaminti išmokau tada, kai vienai reikėjo namuose pavalgyti pietus, o mama paliko itin neskanų apkepą, tad pasiėmusi receptų knygą šiaip ne taip sumeistravau lietinius. Žodžiu, iš būtinybės.

Geriausias pagelbėjimo būdas - patarti. Nuoširdžiai. Dar geriau - iš patirties. Tai štai mano patarimai norinčioms išmokti gaminti:
  • Nepradėkite nuo sunkių patiekalų. Nebūtinai iš karto mokytis gaminti steiką, geriau pradžiai paimti paprastesnį bei lengvesnį receptą.  Aišku, sumuštinį susitepti nereikia didelių pastangų (nors man su sviesto tepimu - vis dar didelė problema), tad galite mokintis daryti jį keptą. O norint išmokti darbuotis su keptuve - įvaldyti techniką - padės kepta duona. Lengva, greita, bei skanu. Tereikia paprasčiausios duonos ir aliejaus - papilkite jį ant keptuvės ir kepkite kol duona apskrus. Pats sunkumas - perversti, bei žiūrėti, kad neapdegtų.
  • Pirma išmokite gaminti savo mėgstamiausią patiekalą. Tai paskatins - ką daryti, jei labai to patiekalo nori, o išvirti nėra kam? Ir, aišku, maloniau. Tiesa, daugelio dabartinių vaikų (aišku, nesakau, kad visų) mėgstamiausias valgis - pica. Bet ir ją nesunku padaryti. Netgi keli variantai yra - pavyzdžiui mano mama gamindama pica paplotėlius perka, o močiutė - daro iš mielių.
  • Lankykite gaminimo pamokas. Ir tikras, ir pas mamą, tetą, močiutę. Tikros gali ir kainuoti, bet bent aš tikrai žadu jų imtis - ypač tinka beviltiškiems atvejais. Pamokų gerumas yra tas, kad dažniausiai moko profesionali virėja, kuri gali daug naudingų patarimų duoti, bei kai ji daro - Jūs kartu. O juk su artimaisiais taip nepadarysi - nebent dvi virykles turite. Bet aišku tokios pamokos nieko nekainuoja, taigi pliusas taip pat yra. Tad patys pasirinkite kuris variantas Jums prieinamesnis.
  • Knygos, filmukai, televizijos programos, išmaniųjų telefonų programėlės taip pat gali padėti. Yra tikrai daug receptų knygų - kai kurios tikrai storos, su stalo dengimo etiketo taisyklėmis - tik kainuoja labai brangiai. Beto, galite sudalyvauti įvairiose konferencijose, susitikimuose su maisto ruošėjais, kulinarijos renginiuose - esu tikra, rasite daug tokių įvykių. Taip pat patartina pasižiūrėti televizijos laidas skirtas šiai sričiai - tokių teisiog apstu - Beatos virtuvė, Jamie Oliverio patiekalai per 15/30 minučių, Marthos Stewart šou, Pasaulis tavo lėkštėje.... Niekada nepristigs, dar pagalvojus apie užsienio šalis.... Taip pat galite rasti daug online pamokų, youtube įkeltų filmukų. Naudingos nuorodos:
          Online gaminimo pamokos:

           http://www.smartkitchen.com/
           http://rouxbe.com/

           Taip pat daug video galima rasti įvairuose bendruose portaluose, pavyzdžiui ČIA.
           Bei yra labai gražiai padarytų blogspot'ų ta tema - man ypač patinka vienas (nuoroda
           ČIA).
           Paminėjau ir išmaniųjų telefonų programeles - tokios irgi ypač padeda. ĮĮvairūs
           receptai! Tik spėk gaudytis. Neseniai atsisiunčiau vienos firmos visus siūlomus: "Cake"
"Cupcake",  "Smoothies", "Coffee". Šių progremėlių nuoroda ČIA, o šiaip patarčiau visiems
          atminties mažai užėma, o labai patogu.

           Taip pat labai padeda gaminimo žaidimai. Galbūt žinote "Sara's cooking class" - receptai ten yra tikri! Kartą su mama bandėme - gavosi nuostabiai. Tik gaila, kad kompiuteris pastaruoju metu stringa, tad ir žaidimas ne itin gerai veikia.
Tai tiek šiandieną. Visi būdai mano
išbandyti, ir jei kanors naujo atrasiu,
būtinai Jums pranešiu.

3 Komentarai

  1. Straipsnis buvo geriausias iš kol kas tavo parašytų, bet vis dar turiu porą pastabėlių - rašai nenuošidžiai: vardini, vardini, vardini... gerai, kad idėjai nuomonių, tai pagyvino straipsnį, bet jas siūlau įterpti viduryje. Antra pastaba - viena nuoroda neveikia. Trečia - šio sakinio tikrai nereikėjo - Tik gaila, kad kompiuteris pastaruoju metu stringa, tad ir žaidimas ne itin gerai veikia. Keturi - protarpiais buvo nuobodu skaityt, pernelyg išsipėtei. Siūlau trumpinti tekstą.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Patiko straipsnis. Kai kur radau stiliaus klaidų, bet jos netrukdė skaityti (na gerai, truputį tik). O šiaip, nesu dažna viešnia virtuvėje. Mėgstu kepti tik saldumynus, rimti patiekalai - ne man... :D Ačiū!

    AtsakytiPanaikinti