Kaip pritraukti sėkmę?Daugelis žmonių turi savo idealą. Šie idealai dažniausiai yra pasiekę sėkmę  vienoje ar kitoje srityje.  Žavimės jais ir vis mąstome, kodėl jiems taip pasisekė?  Kaip jiems pavyko pritraukti sėkmę ir pasiekti savo tikslą? Todėl šiandien aš jums papasakosiu, kaip tai padaryti.

Pagrindinės taisyklės

1.       Prisiimk visišką atsakomybę už savo gyvenimą.  Pripažink, kad tu ir tik tu kuri viską, kas tau atsitinka.Atmink - niekas kitas to už tave nepadarė.  Atsisakyk visų pasiteisinimų, kodėl padarei tą ar aną. Liaukis skųstis. Nuolatinis skundimasis tarsi „užsiprogramuoja“ tavo mąstysenoje.
2.     Nuspręsk, ko iš tikrųjų nori. Išsikelk sau aiškų tikslą. Vienas iš puikių būdų pradėti aiškintis, ko tu išties nori, - susidaryti norų sąrašą. Susirašyk 30 dalykų, kuriuos nori padaryti, 30 dalykų, kuriuos nori turėti, 30 dalykų, kuriuos nori išmokti per visą gyvenimą iki mirties.  O ar dažnai tave stabdo netikėjimas, kad užsiimdama tuo, kas tau labiausiai patinka, nesulauktum sėkmės? Juk yra daugybė pavyzdžių, kaip žmonės, sulaukę sėkmės, užsiima tuo, kas jiems patinka! Nesvarbu, ką tu mėgsti daryti – šokti, dainuoti, padėti kitiems – panaudok tai!
3.     Tikėk. Niekada neprarask tikėjimo! Tai labai svarbu. Gauni tai, ko tikiesi. Prisimink – „Anksčiau ar vėliau laimi tie, kurie mano, kad gali laimėti.“ Kelyje į sėkmę prireiks daug ryžto ir tikėjimo. Jei kada nors jų pritrūks, tiesiog atsistok priešais veidrodį ir tvirtai sau pasakyk – „Nors ir kaip būtų sunku, aš pasieksiu savo!“ Gerai, kai kas nors jumis tiki, – juk sunku, kai visi iš tavęs šaiposi ir sako, kad tu nieko nepasieksi. Niekada nepasiduok, jei ir netiki, – jie tiesiog pavydi.

 

4.     Kalbėk ir mąstyk teigiamai. Pasąmonė negirdi žodžio „ne“. Pavyzdžiui, „nedaryk šitaip“ ji supras kaip „padaryk šitaip“. Pasąmonė mato vaizdais. Sakinys „Netrankyk durų“ sukels durų trankymo vaizdą. Todėl labai svarbu kalbėti teigiamai. 
5.     Matyk, ko nori, gauk, ką matai. Vaizduotė – galingas ginklas kelyje į sėkmę. Ji suaktyvina pasąmonės kūrybines galias. Todėl kuo dažniau stenkis įsivaizduoti, kad jau pasiekei sėkmę. Pavyzdžiui, jei nori kur nors nuvažiuoti, įsivaizduok, kad ten jau esi. Įsivaizduok tai su visomis detalėmis. Koks buvo skrydis? Kur atvykai? Kokius žmones pamatei, su kuo susipažinai? Ar gerai ten jautiesi? Papildyk viską garsais ir jausmais. Sąmonė bus „užprogramuota“ siekti to, ko nori.

 

6.     Nesėdėk vietoje – judėk į priekį! Vien teigiamo mąstymo ir vaizduotės juk nepakanka. Nustok laukti, pradėk veikti! Daugelis veikia pagal “Pasirengti, nusitaikyti, šauti” komandą. Jie pasirengia, nusitaiko, bet taip ir neiššauna. Reikia daryti atvirkščiai. Būdas pataikyti – šauk, pažiūrėk, kur pataikei. Jei pataikei netoli nuo centro, nusitaikyk geriau ir vėl šauk. Šis principas galioja visur. Juk nepabandęs nesužinosi, ar ne? Taip pat būtina nustoti laukti įkvėpimo/leidimo/padrąsinimo/pokyčių ir dar visokių kitokių pačių susigalvotų pasiteisinimų. Atmink – “Niekada neperplauksi jūros, jei tik sėdėsi ir žiūrėsi į vandenį.”

 

7.      Būk pasirengusi sumokėti reikiamą kainą. Pasiekti sėkmę ne taip ir lengva. Reikia sunkiai dirbti, mokytis, treniruotis. Čia verta prisiminti pirmąjį punktą. Tu ir tik tu savo darbu pasieksi sėkmę, ne kas nors kitas. Negailėk laiko, ryžto, jėgų. Tačiau svarbu ir sužinoti, kokią kainą teks mokėti. Galbūt tu jos nenorėsi mokėti. Pasverk visus dalykus, viską gerai apmąstyk. Labai svarbu yra tobulėti. Pasaulis keičiasi. Tai reiškia, kad ir kad ir tu turi keistis. Tobulink savo įgūdžius. Visada yra kur tobulėti.
8.     Suburk aplink save atitinkamus žmones. „Jūs esate penkių žmonių, su kuriais praleidžiate daugiausia laiko, vidurkis.“ Tai tikra tiesa. Didelę įtaką jums daro žmonės, kurie jus supa. Būk su tais žmonėmis, kurie tave įkvepia, skatina kažko siekti. Būdama kartu su žmonėmis, tampi kažkiek į juos panaši. Todėl ir reikia būti su tokiais, kokia pati norėtum būti. Palik mėgstančių verkšlenti ir skųstis draugiją – tapsi į juos panaši ir taip nieko nepasieksi.

Ką dar daryti?

  Pradėk nuo mažų žingsnelių. Naudok „Penkių taisyklę“. Per dieną padaryk penkis dalykus, kurie padėtų tau pasiekti reikalingą tikslą.  Pavyzdžiui, aš groju pianinu ir noriu išmokti kokį nors kūrinį. Šiandien išmoksiu groti penkis taktus abiem rankom, ryt išmoksiu dar penkis taktus. Po kelių dienų jau mokėsiu abiem rankom groti visą kūrinį. Toliau – man reikia išmokti jį atmintinai, todėl šiandien išmoksiu penkis taktus, rytoj – taip pat...
  Nebijok suklysti. Visi juk darome klaidų, ar ne? Niekam nėra pasisekę iš pirmo karto. Pripažink, kad suklydai.  Žiūrėk į nesėkmes teigiamai, mokykis iš jų. Ateityje, iškilus tokiai pat problemai, žinosi, ką daryti.

 

  Kas vakarą padėkok sau, atsistojusi priešais veidrodį. Skamba keistai? Tiesiog atsistok vakare priešais veidrodį ir, žiūrėdama į save, kalbėkis! Dėkok už dalykus, kuriuos, tavo manymu, šiandien gerai padarei. Pirmąsyk jausiesi keistai – nieko tokio.
  Pradėk pildyti pergalių žurnalą. Kaskart, kai tau ką nors padarysi gerai arba tau pasiseks dėl tavo sprendimo (loterija nesiskaito – tai įvyko ne dėl tavo įtakos), į pergalių žurnalą įrašyk trumpą įrašą, pavyzdžiui, „pasimokiusi gavau 10”, “prisiverčiau pabėgioti ryte“ ir panašiai. Užklupus nepasitikėjimui savimi, tiesiog paskaitinėk tą žurnalą ir pasijusi geriau.
  Nebijok prašyti. Prašyk pagalbos, jei ko nors nežinai ar nesupranti. Kreiptis į kitus geriau, nei bandyti „išradinėti dviratį“ pačiai. Prašyk, ko tik nori. Ar žinai posakį „Prašykite, ir jums bus duota“? Atmink jį.
  Visada galvok, ką šneki. Stenkis kalbėti taisyklingai, nenaudoti jokių svetimžodžių. Bendrauk su kitais, būdama sąžininga ir atvira. Neapkalbinėk kitų. Jei matai, kad pokalbis krypsta link apkalbų, keisk temą, nusišalink nuo pokalbio ar kitaip parodyk, kad elgiamasi blogai ir tu neprisidėsi.
  Niekad nenuvertink savęs. Niekada nekalbėk apie save blogai. Visi turime ydų, vienas galime pašalinti, kitų – ne. Stenkis kalbėti apie jas taip, kaip, tavo manymu, turėtų būti. Nesakyk sau, kad niekada to ar ano nepadarysi, nes taip nėra!
 

Ir pabaigai – istorija apie tai, kaip nereikia bijoti suklysti. Šis pasakojimas – apie garsų mokslininką, padariusį svarbių atradimų medicinos srityje. Reporteris, imdamas iš jo interviu, paklausė, kas jam padėjo tapti tokiu įžymiu žmogumi. Kitaip sakant, kas leido jam taip smarkiai atitrūkti nuo kitų?
  Mokslininkas atsakė, kad viskas prasidėjo nuo pamokos, kurią gavo iš motinos būdamas tik dvejų metų. Jis bandė išimti iš šaldytuvo butelį su pienu, bet jo neišlaikė, ir visas pienas išsiliejo ant grindų. Motina, užuot pradėjusi jį barti, tarė:“Na, ir pridarei!Seniai nemačiau tokios didelės pieno balos. Na, bet ką padarysi – yra, kaip yra. Tai gal dabar kiek pažaisi su pienuku, o paskui išvalysime?“
  Na, žaisti, tai žaisti – jis taip ir padarė. Po kelių minučių motina grįžo prie šios temos:“Žinai, kai taip atsitinka, tai vieną kartą vis tiek reikia išvalyti. Kuo valysime? Rankšluosčiu, kempine, mazgote? Kuo norėtum?“
  Kai jiedu baigė valyti grindis, motina tarė: „Kas tau nutiko, buvo tik nepavykęs eksperimentas, kaip dviem mažutėm rankutėm nešti didelį pieno butelį. Dabar eikim į kiemą, ten prisipilsime butelį vandens ir galėsi pasimokyti, kaip jį nešti neišpilant“. Taip ir padarė.
  Čia mokslininkas pridūrė, kad kaip tik tada jis suprato, jog nereikia bijoti suklysti, kad klaidos yra tik progos, galimybės išmokti ko nors naujo, o juk kaip tik toks ir yra visų mokslo eksperimentų tikslas.

Informacija – iš Jack Canfield knygos „Sėkmės principai“.

Ar patiko? Komentuokite :)

Gabija 

7 Komentarai

 1. Eglinna.meow(Eglė)2013 m. kovo 5 d. 20:54

  Labai panašų žadėjau rašyt,bet...nemanau,kad būčiau parašiusi tokį gerą straipsnį. Pasirodo,ne viską žinojau,nes skaičiau kitokias knygas. Tavo debiutas tikrai šaunus!:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šaunuolė. Naudingas straipsnis (bent jau man) ir šiaip labai įdomus ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Bet čia viskas copy ir paste.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man irgi patiko. Tik kai kuriose vietose per dažnai kartojosi žodžiai. Siūlau kas kart perskaityti dar ir dar kartą straipsnį, kad rastum klaidas ir kt... Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti