Makiažas nešiojančioms akinius

Sveikos,

Taigi su atėjusiu pavasariu :) Buvau dingusi, nes klaviatūra buvo sugedusi, rašyti galėjau, tačiau kai kurie mygtukai įsispausdavo ir nebe atsispausdavo.. Taigi sugrįžau ir šiandienos tema: Makiažas nešiojant akinius.

Problema.

Dažnai merginoms reikia nešioti akinius, tačiau jos jų prisibijo, nes mano, kad kiti šaipysis, gal „neteks grožio“, tačiau tai yra netiesa. Prieš kelerius metus man nustatė astigmatizmą – įgimtą akių ligą, dėl kurios mano vienos akies vaizdas tiesiog liejasi, „plaukioja“. Kita akis mato vis dar puikiai... Tai buvo labai netikėta, nes mano rega visą gyvenimą buvo ideali. Tačiau, kažkaip nepergyvenau, akiniai – ne pasaulio pabaiga. Jie padeda akims, o nenešiojant, gali nutikti įvairių nesąmonių.  Aš jų visą laiką nenešioju, nes anksčiau man būdavo paskirta tik per pamokas, prie kompiuterio, televizoriaus. O šiais mokslo metais paskyrė beveik visam laikui. Tačiau nereikia bijoti – akiniai yra ir puikus aksesuaras. Jeigu ir šaiposi, vadina „keturake“, „moksliuke“,  į tokius viščiukus dėmesio nereikia kreipti, jie kvaili, menkaverčiai. Mane taip pat pravardžiavo, bet aš nekreipiau dėmesio, viską nuleisdavau juokais. Beje, jeigu labai nenori akinių arba tiesiog kai kurioms progoms: yra ir linzės.Akiniai – aksesuaras

Taaaip, tai puikus aksesuaras. Daugybe merginų juos nešioja ne dėl naudos, o dėl išvaizdos :) Ir tai nebūtinai turi būti šiais laikais madingieji „nerdai“, aš turiu paprasčiausius akinius. O makiažas prie akinių – nereikia jo bijoti, man asmeniškai, tai truputį padidina pasitikėjimą savimi. Ir nekalbu apie kalnus – aš šneku apie savo bruožų paryškinimą. Taigi didžiausias akinių pranašumas – gali naudoti ryškiausias, energingiausias spalvas, kurių niekada nenaudotum būnant be akinių, nes jie tas spalvas „nublukina“. O didžiausias akinių minusas – po stiklais, akys tiesiog „išnyksta“. Taigi, pradėkime.

1. Veidas turi būti švarus.


Tai turi būti tiesiog MUST, nes jeigu veidas bus su nešvarumais, užsikimšusiomis poromis ir riebalų pertekliumi – tada tave gali išberti spuogais.
Mano patarimas: visada prieš makiažą, nusiplauk veidą, beje naudok priemones. Jeigu tavo veidas turi didelę spuogų problemą, daugybę inkštirų ir riebalų perteklių – naudok kokią stipresnę priemonę, pavyzdžiui – Garnier produktus, kurie kainuoja maždaug virš 10 LT. O jeigu tavo veidas neturi daug spuogų ir yra lygus – naudok lengvesnes priemones, pavyzdžiui mano mėgstamiausia – Lietuviškas „Margarita veido prausiklis“ – jis nėra labai brangus – apie 8 LT :)

Žinoma, čia tik mano patarimas, gali visada naudoti priemones kurios tau atrodo labiausiai tinkančios tavo odai.


2. Kremas
Tai yra būtina!!!! Nesvarbu ar tavo oda sausa, normali ar riebi, po valymo yra BŪTINA naudoti kremą. Visu pirma – jis apsaugos nuo įvairių bakterijų, kadangi nusiplovus veidą su priemonėmis, nusivalo ir riebalinis sluoksnis (su visais nešvarumais) kuris apsaugo nuo bakterijų.
Mano patarimassusižinok kokią turi odą. Jeigu ji sausa – naudok kremą sausai odai, jeigu ji riebi – riebiai odai, o jeigu normali – normaliai odai. Ir nemaišyk jų. Beje žiemą diena geriausia yra naudoti maitinamąjį kremą – išėjus į lauką nenušalsi veido (drėkinamojo kremo sudėtyje yra daug vandens), o vasarą – atvirkščiai, naudok drėkinamąjį kremą. Tačiau jeigu yra žiema ir tu turi drėkinamąjį kremą – jį naudok būtinai kai iki išėjimo yra likusios 2-3 valandos, kad galėtų įsigerti, tačiau jeigu skubi prieš mokyklą – nerizikuok ir įsigyk maitinamąjį kremą.

3. Pagrindas
Jeigu tavo oda yra spuoguota ir turi dėmelių rekomenduoju nebėgti prie pudros, - o tiesiog išbandyti BB kremą ar toninį kremą. Tačiau jeigu tavo oda lygi ir neturi labai daug dėmių – tiesiog nenaudok nieko arba maskuoklį (angliškai concealer).
Mano patarimas: akiniai sukuria liūdną šešėlį tau po akimis ir jeigu turi natūraliai tamsius paakius kaip aš – nepamiršk maskuoklio. Tai labai svarbu. Nuėjusi į parduotuvę – išsirink savo spalvą, tačiau tai nėra taip svarbu kaip rinktis pudrą, maskuoklis gali būti ir šviesesnis :) Man labiausiai patinka pieštukinis, nes jis būna labiau kreminis (geriau maskuoja). Labai gerą nusipirkau Š. Airijoje už 2 svarus (8 litus), už panašią kainą Lietuvoje galima nusipirkti – Essence maskuoklį.

4.Akys
Kaip jau sakiau, akys dažnai po stiklais „išnyksta“. Tačiau galima naudoti pačias ryškiausias spalvas, - nes akiniai jas „nublukina“
Mano patarimas: prasideda pats smagumas. Yra daugybė įvairiausių būdų. Aš pateiksiu tik keletą iš gausybės:
Būdas A:


Viršutinį voką pravesk su minkštu akių pieštuku. Pasistenk ko arčiau blakstienų (jeigu nepavyksta pasirepetuok iš vakaro) jeigu yra mažų klaidelių – nepergyvenk, vis vien viską suliesime, o jeigu netyčia „nueini“ į šoną – paprasčiausiai ausų krapštuką įmerk į makiažo valiklį ar kremą ir nuvalyk. Tada naudok makiažo šepetėlį (geriausia su kempinėle ant galiuko) ir viską gerai suliek. Stenkis lieti ne link viršaus, o – į šoną. Tada apatinę liniją (angliškai waterline) pravesk baltu akių pieštuku, o blakstienų liniją iki pusės švelniai pravesk juodu arba kokios spalvos nori, pieštuku :)

Būdas B:
Viršutinį voką patepk šviesiais (smėlio spalvos) šešėliais, o akių kampučius – truputi tamsesniais (šviesiai rudais) šešėliais. Tačiau NEPERSISTENK. Pasiimk šlapią akių pravedimą arba gelinį akių pravedimą (angliškai gel eyeliner) ir kiek begali arčiau blakstienų linijos, vesk nuo blakstienų linijos pradžios iki pabaigos, tada truputi aplikatorių pakreipk į šoną ir padaryk tokius sparnelius (angliškai wing eyeliner). Tada apatinę liniją nėra būtina dažyti :)


Yra daugybė įvairiausių pamokų. Taip pat gali rasti pamokų youtubėje :)5. Blakstienos

Blakstienos taip pat atlieka svarbų vaidmenį, jos tiesiog „atveria“ akis, bet žinoma, niekada nereikia persistengti.
Mano patarimas: svarbiausia – turi būti kokybiškas akių tušas. Naudojant nekokybiškus, neaiškios firmos, gali likti ir be blakstienų. Geriau truputį sumokėti daugiau, negu rizikuoti. Vienos iš geresnių ir kokybiškesnių firmų – Essence, Maybeline ir t.t. Svarbiausia – nepersistenkti. Ant viršutinio voko blakstienų užtenka vos vieno-dviejų potėpių o ant apatinių – reikia truputi daugiau, kad akis atrodytų didesnės, tačiau ne per daug, kad būtų sulipusios.

6. Antakiai
Labai svarbūs nešiojant akinius! Antakiai turi turėti formą, taigi geriausias būdas – išsipešioti (geriausia kirpykloje). Tačiau jeigu jie šviesūs – reikėtų paryškinti.
Mano patarimas: Eurokose, Droge ar dar kokioje kosmetikos priemonių parduotuvėje yra specialus pieštukai antakiams arba speciali pudra. Na man, asmeniškai labiau patinka pudra :)

Kaip jais naudotis?

Pieštuku – jokiu būdų nebrėžk linijos, gražiau ir natūraliau atrodys jeigu brėši mažus brūkšniukus.

Pudra – jos komplektėlyje turėtu būti ir šepetėlis. Truputį paryškink antakius, tačiau ne per daug!7. Lūpos

Ties lūpomis reikėtų sustoti – jokių ryškių spalvų. Kadangi naudojant ryškias spalvas, mes dėmesį nukreipiame į lūpas, o ne į akis.
Mano patarimas: jeigu nori naudoti spalvą, geriausia būtų: persikinė, šviesiai rožinė. Ir jeigu nori, kad ji laikytusi visą dieną – naudok lūpų pieštuką, kuris dera prie lūpų dažų spalvos. Tačiau, jeigu tau lūpų dažai atrodo per daug – užteks lūpų vazelino arba lūpų blizgio:)


+ 8. Skruostai

Žinoma, gali pabrėžti ir skruostus. Geriausia naudoti šviesiai rožinę arba raudoną spalvą. Yra dviejų rūšių skaistalai: kreminiai arba sausi. Tačiau neseniai mačiau, kad atsirado ir skysti.
Mano patarimas: jeigu tavo veidas pailgas spalvą tepk tik ant pačių skruostų burbuliukų, tačiau jeigu jis ovalesnis, gali tepti ir smilkinių link. Jeigu tavo oda riebi – patariu naudoti sausus skaistalus, tačiau jeigu sausa – labiau tiks kreminė.
Žinoma gali naudoti kaip tik tau atrodo priimtiniau, čia tik mano patarimai :)
Taip pat gali naudoti ir bronzatą paryškinti skruostikaulius.

Gali ir praleisti kai kurios patarimus, kurie tau atrodo yra nepriimtini, gali ir pridėti savų. Svarbiausia mylėti savo tokią, kokia esi – visa kita, tik priedai :)

Sėkmės visoms 
Kristė

11 Komentarai

 1. Vietomis buvo labai nuobodu. Bet neblogai padirbėta. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Neblogai, bet iš ties vietomis nuobodu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Na, o man buvo įdomu. Kadangi pačiai reikia akinių, tai labai patiko patarimai. Ačiū, kol kas, mano manymu, tai pats geriausias straipsnis :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sutinku ir su Anonimu ir su Evelina. Buvo vietų, kurių neskaičiau, bet iš Tavo rašytų straipsnių šis buvo labiausiai pasitesinęs. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Eglinna.meow(Eglė)2013 m. kovo 3 d. 18:18

  Pati nešioju akinius,ir labai norėjau rasti informacijos apie makiažą nešioančioms akinius. Man labai patiko :) Gėda,tačiau nesu girdėjusi apie antakių pudrą :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai ačiū visoms už komentarus :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Mano manymu straipsnis apie grožį neturi būti įdomus ar neįdomus. Jis gali būti naudingas arba ne, juk čia ne knyga... Kadangi pati nešioju akinukus šis straipsnis man pagelbėjo :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai padėjo Tavo straipsnis. Pati turiu astigmatizmą ir mano oftalmologė sakė, kad akys negerės iki trisdešimties, taigi akinius teks nešioti dar ilgai. Iki šiol man buvo galvos skausmas kaip išryškinti savo akis. Ačiū Tau.
  "I love you all" - S. S.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Simona - ačiū labai, džiugu, kad galiu padėti :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Gal kiek per ilgas, bet naudingas.:)

  AtsakytiPanaikinti