Nagai - mūsų pasididžiavimas


Sveiki visi! Iš pradžių norėčiau jums visiems padėkoti, kad suteikėt man tokią garbę ir jau pirmąjį mano rašymo mėnesį išrinkote mane mėnesio rašytoja. Tai man išties labai daug reiškia. Žinoma, mačiau atsiliepimus, kad neesu verta to, bet kaip sakoma, visiems neįtiksi. Bet visgi, naujas mėnuo – nauja pradžia. Tai ir pradėsiu naujuoju savo straipsniu, kurio kelios merginos norėjo. Malonaus skaitymo!

Šiandien, norėčiau susitelkti, ties gana opia problema - nagų kramtymu. Manau žinote, kad nagų kramtymas yra natūralus ir nevalingas veiksmas iš kurio dažniausiai yra išaugama. Tačiau, ne visiems pavyksta tai padaryti ir ši problema tampa nepakenčiama ir tikru galvos skausmu.
Nagų kramtymas būdingas beveik trečdaliui 7-10 metų vaikų. Pastebėta, kad nagus dažniau kramto berniukai. Mokslininkai teigia, kad tai taip pat susiję su auklėjimu: juk mūsų visuomenėje berniukams nuolatos peršama mintis, kad vyrai neverkia, vyrai nieko nebijo, vyrai nerodo emocijų. O nagų kramtymas tai ne kas kita kaip emocijų išraiška.
Taigi galima daryti išvadą, kad nagų kramtymas, tai psichologinės traumos išraiška. Kai vaikas baudžiamas – savo baimę jis išreiškia įvairiais fiziniais veiksmais: nagų kramtymu, pirštų barbenimu, nevalingu kojų judinimu arba siūbavimu ir t.t. Japonų vaikai panašių sutrikimų turi labai retai, nes jų kultūroje auklėjimas siejamas su skatinimu.
Taip pat, nagų kramtymas tai ne tik emocinė išraiška, bet ir būdas atsipalaiduoti.
Žmogui, kuris neturi tokio įpročio, kartais sunku suprasti kaip galima kramtyti nagus, juk tai skausminga (pastoviai tai darantys vaikai neretai nusigraužia ne tik nagus, bet ir odą aplink juos). Iš tiesų šis veiksmas suaktyvina nervų sistemos dalis, susijusias su nusiraminimu, todėl kramtydami nagus vaikai atsipalaiduoja ir nurimsta.
Taigi, apibendrinant, žmonės kramto nagus tada, jiems nuobodu, kai jie jaučiasi vieniši, arba tiesiog kramto ir apie tai net nesusimąstydami.


Kaip atsikratyti šios problemos?
Geriausia kreiptis į gydytoją, kuris gali pašalinti šį įprotį lemiančias priežastis. Naudinga pasikalbėti su psichologu. Kartais užtenka vienos konsultacijos, kad žmogus pamirštų savo įprotį. Deja, dėl stiprių išgyvenimų (pvz., nesėkmių darbe ar šeimoje) jis gali vėl pradėti kramtyti nagus. Todėl svarbu ne tik sužinoti priežastis, bet ir išmokti teisingai spręsti pasitaikančias problemas.
Paprastai skiriamas kompleksinis gydymas. Švelniai veikiantys raminamieji augaliniai vaistai derinami su fizioterapija, raminamosiomis procedūromis.
Tačiau ar mums verta kreipti į gydytojus? Ar visgi nėra būdų susitvarkyti su šia problema patiems? Turiu jus nudžiuginti – būdas yra!

Taigi, kaip nustoti kramtyti nagus?

1. Išsiaiškinkite kodėl kramtote nagus. Pagavę save, kramtant nagus tiesiog pamąstykite, kodėl taip darote? Kokia priežastis? Nuobodulys, nerimas, baimė, stresas? Žinant kramtymo šaltinį lengviau atsikratyti ir pačios problemos.
2. Tepkite ką nors ant rankų. Atsikratyti nagų kramtymo gali padėti bjaurus rankų bei nagų skonis. Ištrinkite rankas kremais, želė ar alkoholiu, tiks viskas, kas yra labai kartu ar rūgštu. Taip pat, galite naudoti garstyčias, krienus, karčius tepalus. Yra ir specialių priemonių, pavyzdžiui, kartus lakas. Bet ne visada ir jis padeda. Tai gali tekti jums daryti labai dažnai, bet tai padės atprasti kramtyti nagus.
3. Užsiimkite kokia nors veikla. Jei jūsų rankos pastoviai bus užimtos – neliks laiko žaloti ir nagučius! Tad turėdami laisvo laiko, jau geriau užsiimkite rankdarbiais, skaitymu, ar kita jums malonia veikla, bet svarbiausia , kad į darbą būtų įtrauktos rankos. Veikla padės jums užsimiršti!
 4. Palepinkite savo rankas. Kai Jūs nepatenkinti savo rankų nagais jums kyla noras juos kramtyti. Tačiau, jei pamatytumėte savo rankas gražias tas noras kaip mat praeitų. Manikiūras geriausia išeitis!  Be to, galite nufotografuoti savo nagus ir tai bus priminimas kaip gražiai jie gali atrodyti.
5. Laikykite rankas kuo toliau nuo burnos. Kai jaučiate, kad norite kramtyti nagus įsikiškite rankas į kišenes ar apsimaukite pirštinėmis.
6. Kolekcionuokite nagų apdailos priemones. Tam nereikia labai daug pinigų ar laiko, tiesiog, turit truputi santaupų? Nulėkite į parduotuvę ir nusipirkite taip seniai norimą nagų laką. Po truputi, didinkite savo kolekciją. O kai ji taps pakankamai didelė, sustatykite savo nagų lakus labai aiškiai matomoj vietoj. Ir vis atkreipsite į juos dėmesį, jus pradės graužti sąžinę, kad ties gražių spalvų lieka nepanaudotų.
7. Motyvuokite save. Manau, visi pastebime, kad visas internetas apkrautas nuotraukomis, su labai gražiu manikiūru  Tad kodėl gi nepasidairius ir neišsirinkus gražiausių variantų ir neišsisaugojus jų į kompiuterį? Vos užeis noras kramtyti nagučius, atsidarykite stulbinamo manikiūro nuotraukas Ir noras kaip mat pradings!
8. Pasinaudokite įtaigos galia. Taip, jūs galite pasinaudoti savo pasąmone, kad kontroliuotumėte nagų kramtymą. Kaip jau buvo paminėta šį įprotį gali sukelti nerimas, stresas ar depresija. Norėdami atsikratyti neigiamų jausmų kiekvieną dieną galite sau kartoti tokius teiginius: “aš galiu padaryti daug ką”, “aš galiu susikurti vidinę ramybę”. Norėdami atsikratyti streso gyliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Juk psichologija – labai stiprus dalykas!

Taigi, mielosios, mylėkime ir gerbkime save! Sustokime ir pagalvokime, ar mūsų nukramtyti nagučiai, sudaro tinkamą įvaizdį, ar jie atrodo gražiai? Kai pamatysite ir suprasite, kad nagų kramtymas ne tokia didelė bėda ir , kad to labai lengva atsikratyti, jums atsivers visi keliai ir gražias ir malonias akiai rankas! Sėkmės!

6 Komentarai

 1. Labai patiko! Kai prašiau parašyti tokia tema straipsnį, galvojau, kad nebus tokios kuri gerai tai padarys. Bet tu Laura, šia tema parašei nerealų straipsnį! Labai tau ačiū. Pasistengsiu pasinaudoti tavo patarimais ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sėkmės kovojant su šia problema! Ir ačiū už gražius žodžius :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikiai išplėtota tema, šaunūs patarimai. Belieka tik pakartoti - GERAI PADIRBĖJAI. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Oho, nesitikėjau, kad iš nagų kramtymo gali išeiti toks puikus straipsnis, ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Oho, nesitikėjau, kad iš nagų kramtymo gali išeiti toks puikus straipsnis, ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti