Nesėkmės


Ką daryti, kai niekas nesiseka? Ką daryti, kai viskas krenta iš rankų ir nebežinai kaip elgtis, kaip reaguoti ir nebematai tikslo stengtis toliau? Su tokiais klausimais esame susidūrę visi. Motyvaciją dirbti ir kovoti dėl tam tikro, išsikelto tikslo, labai lengva prarasti, jei šalia nėra palaikančio žmogaus. Vakar vakare buvau įdėjusi straipsnį apie sukčiavimą mokykloje. Tačiau tai padariau tik todėl, kad norėjau vesti konkursus, kurių niekas nenori. Žinoma, piktiems laido riteriams geriau išreikšti save, kai yra rašomi straipsniai. Juk būtent tada galima pastebėti visas klaidas, prikibti prie detalių ir išryškinti kitų žmonių netobulumą. Na, juk tai dariau ir aš. Puikiai suprantu savo kolegas, kurie dabar, ten apačioje, peikia mane. Štai kodėl nusprendžiau būti savimi. Bandžiau rašyti gražiai, naudingai, tačiau abejoju, jog tai mano stilius. Tebūnie, rašysiu kaip man patinka: sarkastiškai, ciniškai, piktai, smerkiančiai ir sudėsiu viską, kas mane piktina, nes tai darau geriausiai. Na, prisipažinsiu, jog šioje srityje esu puiki ne viena. Vis dėl to, straipsnis turi būti parašytas, o šablonus sukūrė nuostabieji lituanistai, tad jų privalu laikytis.

Nesėkmės

Visi planetos žmonės yra susidūrę su blogomis dienomis ir nesėkmėmis, kurios privertė jaustis šūdinai. (Išsireikščiau gražiau, tačiau nėra prasmės slėpti tiesą.) Pavyzdžiui (gyvenimiška situacija), pagalvė suformavo tokius plaukus, kuriuose net ir paukščiai lizdo nesuktų, o plaukų formavimo priemonės tik dar labiau sugadino visą reikalą.  Plačiau:Dar vėliau pastebi naujai išdygusį spuogą, kuris vidury veido jaučiasi patogiai ir nė nesiruošia trauktis. Mokykloje irgi ne geriau. Draugės pyksta dėl priežasčių, kurias sunku suvokti, mokytoja netikėtai parašo 2 už namų darbus, kuriuos retai kada pamiršti padaryti, tačiau šįkart - pamiršai. Pasibaigus pamokoms pradeda lyti, o tu kaip tyčia neturi skėčio. Susinervinusi skubi į autobusų stotelę, tačiau išsitėški veidu į purvą, o reikiamas autobusas kaip tik tuo metu nuvažiuoja.

Nenutaisykit skeptiško veido, taip tikrai būna. Galbūt keičiasi tik situacijos, problemos ir pagrindiniai veikėjai. Esmė tame, kad kai sėdi ant suoliuko ir drebi iš šalčio, o veidą plaka lietus, pyksti ant viso pasaulio, atrodo, kad gali kumščiu išmušti skylę bokso kriaušėje ar sugriauti pastato sieną. Niekas niekada nemokė ir nemokys kaip kovoti su tokiais jausmais, nes niekam nerūpi. Niekam nerūpi kaip jautiesi, niekam nerūpi su kokiomis problemomis kovoji, o jei paklausia "Kaip gyveni?", tai po "Gerai, normaliai, puikiai" ir kitų maskuojamųjų žodelių, puola kalbėti apie save ir savo problemas, kurios taip pat jums nerūpi. Taip tiesiog yra ir sunku ką nors pakeisti. Galite man prieštarauti, tačiau tiesa yra viena. Nors net ir ant jos visiems nusispjaut.

O gal įmanoma ką nors padaryti?

Žinoma, galima bandyti mąstyti pozityviai, tačiau ne visiems tai suprantama ir priimtina. Pavyzdžiui, aš esu apsigimusi pesimistė ir kaip tik neleidžiu sau jaustis puikiai vien tam, kad nesusikurčiau iliuzijų. Moksliniais tyrimais, "Rožiniai akiniai" dar niekam nepakenkė, tačiau iš tiesų realybę suvokti yra sunku. Ypač tada, kai ji žeidžia.

Vis dėl to, įniršį galima išlieti racionaliai būdais.
Kai jaučiate, kad viskas nesiseka, kad jaučiatės blogai, tiesiog sekite šiais patarimais:

1. Nuvažiuokite į mišką (pavyzdžiui, dviračiu) ir išsirėkite. Šaukite iš visų plaučių, kol užkimsite ar bent pajusite, kad jau gana.
2.  Padarykite pertrauką. Jei jums nesiseka su projektu ar kažkokiu darbu, tiesiog nelieskite jo artimiausias kelias dienas. Jei yra nurodytas deadline'as, tiesiog atsiprašykite projekto vadovo ir nurodykite priežastis, kodėl jums nesiseka, gal padės.
3. Veskite užrašus. Savo mintis, skausmą ir visus jausmus protingiausia išlieti popieriaus lape. Na, galima vesti ir internetinius dienoraščius, tačiau jie itin nepatikimi. Kas nors gali pasinaudoti jūsų nuoširdžiai liejamais jausmais ir iš jūsų pasišaipyti.
4. Užsiimkite džiuginančia veikla. Pažiūrėkite komediją, nueikite su draugais pašėlti, klausykitės linksmos muzikos ar šokių hitų, kurkite ir neleiskite sau liūdėti. Depresija - nemalonus ir niekada nepaliekantis dalykas, tad geriau jos vengti.
5. Sportuokite. Intensyvus sportas ir fizinis krūvis padeda bent trumpam užmiršti visas problemas.

Straipsnis trumpas, kad visi intelekto nesužaloti asmenys galėtų jį perskaityti. Linkiu jums, mieli skaitytojai, turėti kuo mažiau blogų dienų ir visgi mąstyti optimistiškai. Net blogiausiais gyvenimo momentais yra kažkas, kas paguodžia, o situacija prasta atrodo tik aukščiausiu įtampos momentu.

Apkabinu ir pabučiuoju,
Skaistė

11 Komentarai

 1. Labai patiko. Tikrai. Ypač tavo požiūris į tai. Džiaugiuosi, kad rašei kaip tau patogu, kaip tau geriau. Ačiū, buvo įdomu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kadangi nemėgstu straipsnių, kuriuose daug teksto, tad šis dalykas nelabai man patiko.. Bet šeip straipsnis originalus, matosi, kad rašei iš savo minčių. Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kokio velnio ištrynei tą pirmą straipsnį?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Simona, ne "šeip", bet "šiaip". :)
  Paveiksliukai skirti mažiems vaikams ir nesubrendusioms merginoms.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Paveiksliukai tikrai nėra skirti nesubrendėliams, reiškia ir pati tokia esi jei taip manai :) Jie kaip tik pagyvina visą tekstą, bei akį labiau patraukia spalvoti, ryškūs straipsniai, o ne nuobodūs, neišsiskiriantys. O su tuo video - man tai buvo labai žiauru, gaila tos merginos ir čia kaip buvo pasišaipymas iš jos.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aš turiu savo nuomonę, aš ją ir pasakysiu. Gerokai mane nuvylei. Visų pirma - straipsniui reikia įžangos, jei tą pirmą pastraipą tu laikai įžanga, tai ji turi būti gerokai sutrumpinta, joje per daug minčių.. Straipsnis be emocijų, šaltas.. Tame video, toks jausmas, kad tyčiojiesi iš tos mergaitės.. Prieš ateidama čia, visas peikei, o dabar galiu pasakyti, kad pati esi ne ką geresnė rašytoja.. Atsiprašau už nuomonę.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Sutinku dėl paveiksliukų, jie net pagyvina visą tekstą, juk knygos su paveiksliukais daug įdomesnės nei be jų. rimtai šaltas straipsnis, viska labai lengvai išsakai ir lieji mintis,o savo bloge manau rašai geriau.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Visiškai sutinku su Rūta.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Nežinau.... Šiaip straipsnis gal ir neblogas, bet manau paveiksliukai tikrai nepakenktų :) Bet čia tik mano nuomonė. Beto juk gi gali būti nuotraukos.
  Ir dar - užuojauta mergaitei video.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Pritariu Rūtai. Tikai reikėjo pasižiūrėti į save, o tada jau peikti kitus. Ir su ta mergaite - žinok tavo plaukai gal tik pačiai gražiai atrodo, pvz man video šukuosena patiko. Ir tikra nesąmonė pastaba su pagalve, nes plaukai buvo sušukuoti bei gražiai krito, o jų netyčinis nukirtimas - tiesiog nelaimingas nutikimas iš ko nereikia šaipytis. O kas jei taip nutiktų tau? Susimąstyk.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Anonimiškas (paskutinis),
  žiūriu į save ir ką? Gražiai šiandien atrodau. Taip, tau patiko video šukuosena... Kurios nebuvo! Genialu, tiesa? Aš nerašiau pastabos apie pagalvę, ten buvo metafora ir ji visiškai nesusijusi su video.

  Video yra tik pavyzdys. Aš nesityčioju iš mergaitės. Beje, ji pati patalpino tą klipą ir daugiau nei dvidešimt milijonų žmonių tai matė. Gyvenime taip būna, tačiau aš nerašiau "Ooo, žiūrėkit kaip jai nutiko! O dieve, kokia ji <...>, kaip jai netinka" ar dar kaip nors, tad susikiškite savo neargumentuotą ir blogai suprastą nuomonę, kur tik jums patinka. Ačiū. :)

  Paveiksliukų kitame straipsnyje įdėsiu. Supratau, jog jaunimui jų labai trūksta, nes juk knygose paveiksliukų nėra! Nors ir jų niekas nebeskaito. :)

  AtsakytiPanaikinti