Pragaištingasis bermudų trikampis


Jūra + trikampis + paslaptingos 
mirtys = Bermudų trikampis. 
Tikriausiai neverta nė aiškinti,
patys žinote, kuo ši vietovė
traukia skaityti bei klausyti
pasakojimų apie tai. Dar žinant,
kad didelė dalis istorijų apie
 šiuos dingimus yra neabejotino tikrumo.

Bermudų trikampis - viena iš labiausiai bauginančių, žymiausių, bei pragaištingiausių vietų Žemėje. Ši vietovė, dar vadinama Mirties trikampiu, Atklanto kapinėmis bei Velnio trikampiu – vakarų Atlante, netoli JAV pietryčių pakrantės esantis rajonas, apimantis 1,2 mln. km² plotą. Nuo Bermudų salų šiaurėje, link pietų Floridos, o iš ten į rytus per Bahamų salas, palei Puerto Riką iki keturesdešimt laipsnių vakarų ilgumos ir atgal į Bermudus - tokios šios tikslios geometrinės figūros ribos. Regionas garsus tuo, kad jame vyksta paslaptingi laivų ir lėktuvų dingimai. Šiems dingimams paaiškinti keliamos įvairiausios hipotezės, nuo neįprastų oro sąlygų iki ateivių pagrobimų. Skeptikai tvirtina, kad dingimų Bermudų trikampyje nėra daugiau nei kituose pasaulinio vandenyno rajonuose ir dingimus aiškina natūraliomis priežastimis. Bet ar tai tiesa?

1780-aisiais metais Bermudų trikampyje nuskendo pirmasis laivas, pavadinimu “General Gates”. Tokių atvejų istorijoje ne vienas šimtas, tačiau visuotinis susidomėjimas prasidėjo 1840 metais, kai po šešesdešimt metų buvo "General Gates" buvo rastas nė kiek nepaliestas, bet be įgulos narių. Didelė dalis lėktuvų dingsta beveik iškart po to, kai prarandamas ryšys.  Dauguma pilotų ar laivų kapitonų prieš jam dingstant pradeda skųstis, kad prietaisai iki tol veikę be priekaištų, pradeda neveikti ar suktis it pašėlę. Tačiau pasitaiko atveju, kai iki lemiamo momento negaunama jokio signalo. Orientyrų Bermudų trikampio vietovėje praktiškai nėra, tad daug lėktuvu krenta žemyn išsekus kuro atsargoms. Kodėl Bermudų trikampis vadinamas būtent taip, o ne kitaip? Viskas prasidėjo, nuo pirmųjų penkių lėktuvų, pakilusių iš jūrų laivyno oro bazės Fort Lauderdale. Nei viena nelaimė neatrodė tokia sukrečianti, kaip šis penkių, atliekančių treniruočių skrydį lėktuvu, išskridusių iš Fort Lauderdale bazės 1945 metų gruodžio 5 dienos popietę. Be laivus valdžiusių penkių pilotų dar buvo devyni įgulos nariai. Vėliau paaiškėjo, kad dešimtasis lakūnas atsisakė skristi, lyg nujausdamas kažką negera. Bet kadangi lakūnai buvo patyrę bei profesionalūs, niekas nei lėktuvuose nei Žemėje per daug nesijaudino. Skrydis prasidėjo 14 valandą, tačiau apie 15 val. 15 min. priimta neįprasta radiograma iš skrydžio vado: "Šaukiu bokštą. Mūsų padėtis avarinė. Atrodo, nukrypome nuo kurso. Nematome žemės... Kartoju... Negalime įžvelgti žemės". Kai kuriuose raportuose teigiama, kad paskutinieji girdėti iš lėktuvo žodžiai buvo tokie: "Atrodo, kad esame..." Nors kiti klausytojai prisiminė daugiau: "Įeiname į baltą vandenį. Mes visiškai paklydę... pražuvę...". Nelaimėlius gelbėti išskridęs hidroplanas su trylikos žmonių komanda taip pat negrįžo. Jų dingimą gaubia nemenka paslaptis kuri vis dar kirbina žmonių mintis. O ši pragariška vieta taip pradėta vadinti todėl, kad lėktuvų maršrutas buvo trikampio formos.


Nustūmę paslaptis į šalį, pagalvokime labiau iš mokslinės pusės: kodėl visa tai vis dar vyksta?Tikintieji, kad katastrofų Bermudų trikampyje statistiškai vyksta daugiau, nei kitose pasaulio vietose, kelia šias hipotezes:
Magnetizmas: Bermudų trikampis yra viena iš dviejų vietų pasaulyje, kur kompaso rodyklė rodo tiksliai į šiaurę. Kaip ir rašiau, kai kurių lėktuvų pilotai teigdavo, kad kompaso rodyklė kaip pašėlusi sukdavosi ratu, o keli prietaisai nustodavo veikę. Visa tai bandoma paaiškinti magnetinio žemės lauko anomalijomis.
Infragarsas: Kai dėl vandenyne vykstančio žemės drebėjimo laivas pradeda vibruoti, jūreiviai negali ištverti galingo infragarso. Laivai gali būti puikūs infragarso rezonatoriai, tačiau ši hipotezė nepaaiškina nė vieno lėktuvo katastrofos.
Metanas ir eteris: Laivų katastrofos siejamos su staiga pasikeitusiu vandens tankiu. Milžiniškiems metano burbulams pakilus į paviršių, vandens tankis staiga sumažėja, laivas netenka plūdrumo ir nuskęsta. Pasiekus vandens paviršių jis atmosferoje sugeba sudaryti gigantišką vakuumo juostą, todėl tai veikia pilotus.
Taip pat yra galybė fantastinių hipotezių: kad įsikišę NSO, laiko ir erdvės kintamumas, netgi susiejamas pradingęs Atlantidos miestas (apie jį kada nors būtinai parašysiu).


Priežasčių, kodėl vyksta šie mįslingi įvykiai, 
yra daug. Majamio universiteto meteorologas daktaras D. Rutas teigia, kad svarbiausia katastrofų Bermudų trikampyje priežastis – oro sąlygos su netikėtais pablogėjimais. Paslaptingoje vietoje dažnai kyla viesulai ir uraganai - pavyzdžiui 1975 metais gegužės pradžioje uraganas Fort Loberdeilo aerodromui ir buvusiems jame lėktuvams padarė trijų milijonų JAV dolerių nuostolių, nepaisant to, kad pačiame mieste nebuvo nė vėjelio. Dar remiantis JAV kranto apsaugos atstovo spaudai Romo Raito nuomone  - "Šis okeano sektorius, jeigu panagrinėtume jį įprastose ribose linijos viduje: Bermudų salos, Floridos pusiasalis ir Puerto Riko sala, – iš pirmo žvilgsnio pasižymi labai dideliu katastrofų kiekiu, bet antra vertus, nereikia užmiršti koks tankus čia aviacijos ir jūrų transporto kelių tinklas. Tūkstančiai laivų vagoja vandenis netoli nuo Floridos ir skraido tūkstančiai lėktuvų. Daugelį įvykstančių čia nelaimingų atsitikimų galima priskirti ypatingoms gamtinėms sąlygoms šiose vietose. Iš jų svarbų vaidmenį vaidina ir Golfo srovė, ir ryškiai juntamos kosmoso jėgos, sukeliančios netikėtas audras. Dėl didesnio negu daugumoje kitų Atlanto vandenyno rajonų kosminių jėgų „įsikišimo“ Karibų jūros orai kartais nenuspėjami ir dažnai pilotus bei jūreivius stichijos siautėjimas užklumpa netikėtai". Ir jokios paslapties čia nėra?
Dabar Bermudų trikampio rajonas ypač atidžiai stebimas iš dirbtinių Žemės palydovų. Greičiausiai tai yra svarbiausia priežastis, kad paskutiniuoju metu katastrofų skaičius šiame rajone sumažėjo.

Bet kad ir kokie svarūs būtų
mokslininkų įrodymai, nemanau,
kad ši legenda nugrimz
užmarštin. Pati savo nuomonės
neturiu - bet patinka žiūrėti
visokius filmus, skaityti knygas
susijusius su šia vietove - 
dar neišaiškinta mįslė vis
dar duoda peno kūrėjams.


Informacija iš: wikipedia, tikrasispasaulis.eu, 15min.lt, agnes.itgo.com, apiemistika.lt, ve.lt, balsas.lt, delfi.lt, komentaras.lt.

5 Komentarai