Puolę angelai...                      Apie puolusius angelus ir kokia paslaptis juos supa galima būtų parašyti labai daug. Šiandien aš pasistengsiu pateikti svarbiausias detales, kurios mane ir užkabino.
                      Atrodo visai neseniai išpopuliarėjo knygos paaugliams apie puolusius angelus. Tokios knygos mane privertė dar labiau domėtis angelologija ir puolusiuosius supančia paslaptimi.
                      Puolusieji angelai yra skirstomi į dvi dalis, tie kurie Dangaus karo metu prisijungė prie Liuciferio ir Puolę Stebėtojai – Grigori. Šiandien pasistengsiu kuo labiau atskleisti antruosius puolusiuosius.

                      Grigori išvertus į lietuvių kalbą reiškia „Tie, Kurie Stebi“, arba „Tie, Kurie Yra Budrūs“, arba „Tie, Kurie Niekada Nemiega“.
                      Grigori buvo sukurti, kaip pirmųjų žmonių ganytojai. Jie buvo tarsi dvasiniai ir fiziniai gigantai. „Jie tarnavo ankstyvajai žmonijai kaip platūs žinių apie subtilesnius civilizacijos dalykus rezervuarai, ir jų nesavanaudiškumas buvo su niekuo nepalyginamas.  Jie taip pat buvo vadinami Stebėtojais, nes jų darbas buvo stebėti žmoniją, esant reikalui ištiesiant pagalbos ranką, bet nesikišant į žmonių vystymosi eigą.“ Grigori vaizduojami kaip vyrai, tikriausiai visų išsvajoti jaunikiai, aukšti, platūs, tylūs ir niekur „nepaslystantys“.
Manoma, kad angelai Grigori buvo Dievo paskirti mokyti žmones ir jiems padėti esant nelaimei. Tačiau Stebėtojai ėmė žmones mokyti mokslų, kuriuos Dievas uždraudė. Tie mokslai buvo tokie kaip: žvaigždžių skaitymas, pranašavimas, burtai, žolelių magija.
                      Nors sakoma, jog angelai yra belytės būtybės, tačiau rašytiniai šaltiniai (Būties knyga ir Enocho knyga) teigia, jog „jie pasirinko žmonas ir vyrus tarp žmonių ir gyveno palaidą gyvenimą, neigdami savo dieviškąsias pareigas“ bei „Dievo sūnūs ėjo pas žmogaus dukteris ir su jomis sugyveno vaikų.“ Viso to pasekoje, atsirado mišrūnai, pusiau žmonės, pusiau angelai, vadinami Nefilimais.
                      Nežianau, bet manau, jog Grigori tikėjosi likti nenubausti, tačiau... Dievas juos nubaudė priversdamas kalėti viename iš dangaus sluoksnių. Taip pat  manoma, kad Nojaus tvanas buvo skirtas ne vien žmonėms nubausti, bet ir mišrūnams Nefilimams išžudyti.

                      O kodėl tiksliau Grigori puolė?

                      Teologas Metju Bansonas sako: „Tikslus būdas ir puolimą supantys įvykiai yra daugiau per amžius vykdomos spekuliacijos reikalas. Buvo daug teorijų ir legendų kaip tai atsitiko. Pavyzdžiui, Šv. Tomas Akvinietis (iš dalies remdamasis Šv. Augustinu), sako, kad angelai pradžioje buvo Dievo sukurti su laisva valia tam, kad leisti jiems pasirinkti priimti ar  atstumti jį visiems laikams. Kadangi jie buvo sukurti su prigimtim, kurią turėjo nuspręsti amžiams, jų sprendimas buvo neatšaukiamas.“

                      Manoma, jog angelai Grigori labai mylėjo žmones, tad teigiama, jog jie pasirinko žmonių gyvenimą, fizinį kūną, moteris tarp žmonių ir mirtį, o po to bausmę (nors nesu linkusi tikėti, jog Stebėtojai tapo mirtingi ne tik dvasiškai, bet ir fiziškai).
                      Sakoma, jog žmonių moterys sugundė ir nejučiom privertė angelus pulti, nes tuo metu jos vaikščiodavo nuogos. Tačiau kaip tokia dieviška būtybė, kaip angelas, galėjo susižavėti žmogumi, moterimi, kuri jų akimis turėjo būti tik eilinė gėlelė?
                      Tiesą sakant, man, mistikei, puolę angelai užduoda labai daug klausimų. Galbūt yra nenubaustų puolusiųjų, kurie vaikšto žeme, tarp mūsų? Galbūt dar pasitaiko pusiau žmonių, pusiau puolusiųjų – Nefilimų? Tokie klausimai ir dar jų daugiau sukasi mano galvoje. O kokie iškilo jums?
                      Jei kažką labai „užkabino“ angelologija, tuomet kviečiu paskaityti informaciją puslapyje: http://laura-celo.blogspot.com/2011/03/puole-angelai-i-dalis.html
                      Ačiū, jog perskaitėte.
„I love you all“ – S. S.

4 Komentarai

 1. Kaip aš mėgstu tokius straipsnius :) Nesvarbu tiesa ar netiesa, bet be galo įdomu ;) Šaunuolė, Simona.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man irgi patiko. Kadangi pirm1 kart1 apie tai i6girdau... :) Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Esu perskaičius ne viena dešimtį knygų apie puolusius angelus, jie taip pat mane labai sudomino. Straipsnyje nepamačiau nieko naujo, bet jis man patiko. Pasidomėsiu ta svetaine kurios nuorodą davėte. Gal galit pasiūlyti kokių nors filmų apie puolusius angelus, knygos labai įdomios, bet norėčiau ir vaizdinės informacijos.
  Vytautė,12metų.

  AtsakytiPanaikinti