Viktorija. Jaunoji karalienė + Dešimt geriausių filmųSveikos visos. Sveikinu su jumis po baleto koncerto
Anykščiuose, tad norėjosi parašyti kažką.... atsipalaidavimui.
Pastebėjau, kad dar nesu rašiusi apie jokį filmą, tad
pasiryžtu šią klaidą ištaisyti - šiame straipsnyje net mintys
netelpa. Rasite dalį apie filmą "Viktorija. Jaunoji karalienė",
tris mano laukiamiausias premjeras, naujos rubrikos pristatymą
bei geriausius 2012 metų filmus.


Viktorija. Jaunoji karalienė

Viktorija. Jaunoji karalienė - The Young Victoria. Premjera 2009 metais.
Trukmė: 105 minutės.     Žanras: Romantinis, Drama.     Režisierius: Jean-Marc Vallee.

Oficialus turinys:                                                                                      Filmo trileris:
Ji valdė milijonus… Tačiau jos širdis priklausė tik vienam. 
Aukso amžiaus Didžioji Britanija… Karališkuosiuose rūmuose bręsta permainos – jaunajai princesei Viktorijai (Emily Blunt) netrukus sukaks aštuoniolika ir ji bus karūnuota imperijos valdove. Tačiau kovoje dėl sosto nėra draugų – tie, kurie žarsto patarimus ir šypsosi į akis, širdyje turi savų kėslų… Būsimoji karalienė negali pasitikėti net savo motina. Vieninteliu Viktorijos draugu netrukus tampa princas Albertas (Rupertas Friendas), atsisakęs dalyvauti dvariškių manipuliacijose. Tarp Viktorijos ir žavaus jaunuolio įsiplieskę jausmai virs romantiškiausiu meilės romanu Anglijos istorijoje.
2009 m. Toronto kino festivalį užbaigęs didingas kūrinys atskleidžia nematomus karališkos šeimos konfliktus ir nesklandumus. Kas svarbiau – širdies balsas ar patriotizmas savo šaliai? Ar gali kova dėl karalienės skeptro apnuodyti net mamos ir dukters santykius? Ir pagaliau – ar įmanoma gyvenimą paskirti milijonams savo šalies žmonių, o širdį – vieninteliam vyrui, kurį myli?
Filmas gavo "Oskarą" už geriausius kostiumus, bei buvo nominuotas dar dviems.
Mano nuomonė:
Šis filmas.... Sujaudina iki širdies gelmių. Jis tikrai parodo, kad būsimųjų sosto paveldėtojų gyvenimas nėra toksai saldus kaip galbūt kiti mano. Princesė Viktorija negalėdavo skaityti populiarių knygų, vaikščioti kur nori. Mama su savo padėjėju visiškai kontroliuojančiu gyvenimą kankina tiesioginę paveldėtoją reikalaudami pasirašyti regentystės įsaką, taip pat motinos įsakymu po tėvo mirties Viktorijai, norinčiai užlipti arba nulipti laiptais kas nors turi būtinai palaikyti merginos ranką.... Du karaliai spaudžia ją iš visų pusių, o pati jaučias kaip šachmatų figūrėlė, kuri yra pavaldi savininkui. 
Aš pati mėgstu istorinius filmus bei dramas - "Hercogienė", "Karalienė", "Karaliaus kalba", "Vargdieniai", "Ana Karenina". Tada tiesiog pajunti tų pūstasijonių laikų dvasią ir paslapčiomis nori ten atsidurti bei pašokti..... O jau knygos kokio tikroviškumo..... Vien paskaičius istorinių romanų karaliene tituluojamos Philippos Gregory kūrinius - tiesiog žadą atema. Paskui prisimeni, vaikščiodamas po kokios nors pilies griuvėsius - "Čia visai kaip iš to filmo......".
"Viktorija. Jaunoji karalienė" siūlyčiau pažiūrėti visoms merginoms. Vakare, su puodeliu arbatos bei pakeliu sausainių. Filmą galite peržiūrėti ČIA, ČIA ir ČIA.


Emily Blunt - Princesė Viktorija
Rupert Friend - Princas Albertas
Paul Bettany - Lordas Melburnas
Miranda Richardson - Kento kunigaikštienė,
Princesės Viktorijos motina

Jim Broadbent - Karalius Viliamas
Thomas Kretschmann - Belgijos karalius Leopoldas
Mark Strong - Seras Džonas Konrojus - Kento
kunigaikštienės asmeninis patarėjas


Nauja rubrika "Filmų iššūkis"

Filmus žiūriu tris kartus per savaitę, dažniausiai du iš jų (jei ne daugiau) - pasirinktus per internetą. Tiesa ta, kad pastaruoju metu nesugalvoju ką ir bežiūrėti. O mintis traukiu iš Youtube - duag žmonių yra sudarę savo top'us. Aiškiai matosi, kur sudarė merginos, kur - vaikinai. Tad ir sugalvojau naują rubriką "Filmų iššūkis". Jai sudaryti prireiks Jūsų pagalbos! Iki ateinančio penktadienio (kovo 22 dienos) siųskite man į elektroninį paštą laiškučius su savo filmų pasiūlymais. Sugalvoti galite bet kiek, tik, kad vienas bent būtų. Paskui išrinksiu dešimt filmų, kurių pavadinimai minėti dažniausiai, ir, nesvarbu ar kūrinį būsiu jau mačiusi, peržiūrėsiu. Ir, aišku, aprašysiu. Kas savaitę - po vieną-du filmus. Kiekvieno pranešimo gale bus apklausa: Išteisinam ar Nuteisiam. Tikiuosi, ši rubrika pavyks!
Laiškus su pasiulymais siųskite adresu emma.denwille@gmail.com. Lauksiu!

Dešimt geriausių 2012 metų filmų

Ir vėl pasitarnavo geroji Youtube su vloger'ių padarytais "Top films of 2012". Kai kurių pasirinkimai atrodo keisti, kai kurių - nežinomi. Pateikiu trijų žmonių sudarytus sąrašus bei savo.

smochesknow sąrašas:
10. Dredd
9. Les Misarables
8. Arbitrage
7. Wreck-It-Ralph
6. Looper
5. The Avengers
4. The Dark Knight Rises
3. Django Unchained
2. The Perks Of Being A Wallflower
1. Zero Dark Thirty - Taikinys #1!

10. The Hobbit
9. The Amazing Spiderman
8. Wreck-It-Ralph
7. The Perks Of Being A Wallflower
6. Looper
5. Argo
4. Silver Linings Playbook
3. Lincoln
2. Zero Dark Thirty - Taikinys #1
1. The Avengers

movieclipsTRAILERS, Movies with Meg sąrašas:
10. Ted - Tedis
9. Argo - Operacija Argo
8. The Perks Of Being A Wallflower
7. Looper
6. Zero Dark Thirty - Taikinys #1
5. The Cabin In The Woods
4. The Dark Knight Rises
3. The Avangers
2.  Life of Pi - Pi gyvenimas
1. Silver Linings Playbook - Optimisto istorija!

JeremyJahns sąrašas:
10. Wreck-It-Ralph
9. The Cabin In The Woods
8. Lincoln - Linkolnas
7. Hobbit - Hobitas
6. Argo - Operacija Argo
5. Skyfall - 
4. Django Unchained - Ištrūkęs Džango
3. The Avangers
2. Looper
1. The Dark Knight Rises!

Tas pats kūrėjas dar padarė blogiausių 2012 metų filmų sąrašą:
10. Ice Age 4 - Ledynmetis 4
9. Taken 2
8. Twilight Breaking Dawn Part 2 - Brėkštanti Aušra 2 dalis
7. Three Stooges
6. Underworld
5. Guilt Trip
4. Evil Goes Global
3. Ghost Rider: Spirit Of
2. Cold Light Of Day
1. Silent Hill: Revelation

Mano sąrašas:
10. Brave - Karališka drąsa
9. The Cabin In the Woods 
8. Zero Dark Thirty - Taikinys #1
7. Amour - Meilė
6. Ted - Tedis
5. Life Of Pi - Pi gyvenimas
4. The Perks Of Being A Wallflower
3. Les Misarables - Vargdieniai
2. Silver Linings Playbook - Optimisto Istorija
1. The Hunger Games - Bado Žaidynės!


Mano laukiamiausi 2013 metų filmai

Priėjome ir prie priešpaskutinės straipsnio dalies - mano laukiamiausių šių, 2013 metų filmų sąrašo. Filmai - tai tie, kurios tikrai trokštu pažiūrėti - kino teatre, su draugėmis. Kai kurių ir trilerius vos ne kasdien žiūriu. Tiesa, tų filmų tik du, bet jie yra iš tų, kurie verčia spelioti scenarijų ir užgniaužia kvapą vien pristatymais. Šiaip laukiu trijų filmų, bet to trečio niekaip neprisimenu pavadinimo, niekaip..... Tik tiek žinau, kad jo premjera - vasarą, tad tikiuosi dar sužinoti kino teatruose.

2. Sielonešė / The Host
Iš filmo herojų akimirksniu atimama viskas, kas jiems brangiausia. Žmoniją okupuoja nematomas priešas. Jis neturi kūno ir vardo.  Ateivės sielos apsigyvena žmonių kūnuose, užvaldo jų protus, ištrina asmenybes ir jų prisiminimus: „Kova už jūsų pasaulį jau baigta, kova už jūsų ateitį tik prasideda“, – teigia sielų užkariautojos. Žmonės tampa tik marionetėmis – sielų nešiotojais. Žemėje liko vos keletas žmonių, kovojančių su sielomis įsibrovėlėmis. Viena iš jų – Melani. Kai ji sugaunama ir į merginą įkūnijama siela, vardu Klajoklė. Prieš atvykdama į Žemę ši siela buvo perspėta, kokie iššūkiai jos laukia: galingi žmogiški jausmai, sudėtingos asmenybės, aštrūs pojūčiai ir pernelyg ryškūs prisiminimai. Negana to, Klajoklė suvokia, kad Melani neišnyko... Pavergtoji užverčia sielos mintis prisiminimais apie savo mylimąjį - Džaredą. Klajoklė nejučia pasiduoda tam pačiam jausmui. Galinga meilė žmogui pakeičia visą jos gyvenimą. Melani irgi turi tikslą - žūtbūt apsaugoti Džaredą ir Džeimį, savo brolį. Abi herojės leidžiasi jų ieškoti. Ar joms pasiseks rasti? Kaip klostysis tokių skirtingų būtybių santykiai? Ar gali viena siela išgelbėti pasaulį?
Mane šis filmas (ar veikiau jo anonsas bei knygos aprašymas) sužavėjo tuo, kad tai nėra įprastas copy paste nuo "Saulėlydžio" - juk pati jo autorė šią knygą, dabar virtusią filmu ir parašė. Nors nemėgstu fantasy žanro (kaip jau ir ne viena kartą minėjau) prie tokio pobūdžio pradedu priprasti ir jį pamilti. Juk taip realybėje ir neatsitiks, bet bent kartą užmirškim tai, ir pagalvokim vis dėlto.... Juk troliais tai tikrai nepavirsim, bet čia juk mūsų pasaulis, taip gerai ir kartu taip blogai pažįstamas. Tad visiems, kurie prieštarauja tik dėl to atsakyčiau: "Čia jūsų nuomonė, bet ar geriau būtų pavirsti monstru ir vaikščioti po smurfų (nors man šis filmas patiko) pasaulį, ar sekundei patapti po Žemę vaikštinėjančiu šiek tiek kitokiu žmogumi, kuris prieš tai buvo normalus?
Filme vaidina Soirse Ronan (Melanie), Diane Kruger, William Hurt. Premjera - kovo 28 dieną, bet Lietuvoje man rodos balandžio 5 (galiu ir suklysti).

1. Bado Žaidynių antra dalis "Catching Fire" - "Pavojinga Meilė" arba "Ugnies Gaudymas"

Įsižiebia kibirkštis.
Liepsnos įsisiautėja.
Ir Sostinė trokšta keršto.
Gudrumu Ketnė išplėšia pergalę Mirties žaidynėse. Abu paaukotieji iš 12-os apygardos lieka gyvi ir tampa Žaidynių nugalėtojais. Ketnė jaučiasi beveik laiminga. Pagaliau ji grįžta namo, pas savo šeimą, susitinka su senu medžioklės draugu Geilu. Bet viskas klostosi ne taip, kaip norėtų Ketnė. Geilas laikosi nuo jos atstu, o santykiai su Pitu atšąla. Žmonės šnabždasi apie sukilimą prieš Sostinę. Neramumus, prezidento manymu, sukėlė Ketnė su Pitu.
Pati to nežinodama, Ketnė tampa sukilimo simboliu. Mergina dvejoja: bėgti su artimaisiais ir draugais ar prisidėti prie sukilėlių. Viskas pastatoma ant kortos, kai Ketnė su Pitu leidžiasi į Nugalėtojų turą. Jeigu jiems nepavyks įtikinti prezidento ir Panemo gyventojų savo neblėstančia meile, jų artimieji bus išžudyti.
Tai štai, štai, štai..... Laukiamiausia mano premjera, kurios dar tikrai ilgai reikės laukti..... Datą iškalusi atmintinai, visą vasarą matyt nerimsiu. Jau su drauge slaptai susitarėme KAI KĄ, ko aš laukiu visa širdimi. Ši knyga, šis filmas - tai mano visų laikų mėgstamiausi kūriniai. Kiekvieną vakarą iki kalėdų mamą nervindavau: "Juk tu man padovanosi "Bado Žaidynes"? Juk padovanosi?". Tai taip nerealu, taip neįtikėtina. Tiesa, vienas dalykas mane itin nervina - tai  antros dalies lietuviškas pavadinimas. Originalus - "Catching Fire", lietuvių kalba - "Pavojinga Meilė". ??? Juk išvertus būtų "Ugnies Gaudymas". O ir tas meilės pavadinimas su tekstu ne ką rišas.... Įdomu, ką darys kino platintojai?
O visiems, sakantiems, kad taip realybėje negali būti, atsakysiu - gali. Tai tiesiog labai pažengusios technologijos. Suzanne Collins knygos įdėją sugalvojo žiūrėdama laidą apie karą Irane. Ir pažvelgus iš šalies, viskas atrodo logiška ir įmanoma, todėl tik dar labiau traukia peržiūrėti.
Susitiksime lapkričio 11 kino teatre!
Filme vaidina: Jennifer Lawrence (Ketnė), Liam Hemswort (Geilas), Josh Hutcherson (Pitas).
Fanų padarytas klipas (nes oficialaus dar nėra):
Mano sugalvota įdėja

Baigiu straipsnį savo sugalvota įdėją naujovę kino teatruose. Kai žiūriu filmą namie, būtinai pirma peržiūriu jo treilerį - tai suteikia įdomumo bei entuziazmo žiūrėti, žinau maždaug ko tikėtis. Tad sugalvojau, kad prieš rodant kūrinį, kino teatruose parodytu ir jo treilerį. :) Pritariat? Bet iš šios situacijos lengvai galima išsisukti - tokiose vietose būna nemokamas WiFi, tad iki filmo likus kelioms minutėms (kai rodys kokį super neįdomų kito filmo anonsą) paprasčiausiai prisijungti ir Youtube peržvelgti. Bent jau aš taip darysiu.


6 Komentarai

 1. Buvo klaidelių, būtinai prieš keldama jas ištaisyk. Vis dėl to gramatika-atleidžiama. Tavo tekste yra ir nelogiškų klaidų.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikiuosi, kad prieš pažiūrint šiuos du filmus, perskaitysi knygas...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai labai laukiu bado žaidynių antrojo filmo. Buvo smagu žiūrėti treiler'į ir spėti, kas jis, kas jis, ai taiip, gi čia tas....! Ačiū, buvo įdomu :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš taip pat labai laukiu antrojo ''Bado žaidynių'' filmo. Nors ir esu perskaičiusi visas serijos knygas. Straipsnis patiko, nauja rubrika taip pat. Manau, tai puiki mintis! Ypač patiko skaityti sąrašus ''Dešimt geriausių 2012 filmų''. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pirmasis anonimiškas - taip, taip.... Gramatika nėra mano stiprioji pusė :( O dėl logikos - pasistengsiu, prižadu :) Antrasis anonimiškas - aš irgi taip manau, kad pirma reikia perskaityti pradinį variantą (t.y. knygą) o tik paskui žiūrėti pavertinius. Bado Žaidynių antra dalis jau seniai perskaityta, o Sielonešės dabar labai labai ieškau - jau šešiose bibliotekose jos nėra, tad belieka patikrintas variantas - Mažvydo biblioteka. Evelina ir Gintare - Ačiūkas :3 Peržiūrėjus treilerį man toks įdomumas sukilo, kad miegot negalėjau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. P.s. Jei ką čia buvau aš, Ema tiesiog per sugalvotą gmail :D

  AtsakytiPanaikinti