Ateities planavimas

Sveiki visi :) Iš karto atsiprašau jog tiek laiko nerašiau, mat tik dabar gavau galimybę priėsti prie kompiuterio. Tad ilgai nepliurpsiu į laukus ir eisiu prie temos.
Mes visi augame, visi planuojame savo ateitį, svajojame apie gražų ir finansiškai užtikrintą ateitį. Tačiau norint turėti gerą darbą, reikia baigti norimas studijas. O kokias gi studijas pasirinkti? Man tai buvo aktualu jau šeštoje klasėje, tačiau tik dabar devintoje klasėje mano klasiokai buvo su tuo supažindinti ir pasigirdo kalbos "Nu negali būti, kad jau taip greitai! Aš nežinau ko noriu!"
Ta proga norėčiau jus supažindinti su tikriausiai jau žinomu puslapiu http://www.lamabpo.lt/ visų pirma čia rasite visus Lietuvos Respublikos universitetus, bei kolegijas, naujienas apie egzaminus, bei kitas švietimo reformas.

Vis gi jei jūs dar net nenumanote kokią sritį norite pasirinkite, būtinai kreipkitės į mokyklos socialinę pedagogę ar į karjeros centro vadovę, taip pat manau ir psichologė prireikus jums padės. Vis gi jei nedrįstate šnekėtis apie tai su kitais, stenkitės ieškoti informacijos internete, daryti įvairius testus. Štai pora pavyzdžių:
Mes visi paaugliai galvojame, jog dar spėsime apie tai pagalvoti, jog laiko yra dar daug, tačiau atėjus metui apima panika (remtasi dešimtokų, dvyliktokų žodžiais) ir nežinoma ko norima iš gyvenimo. 
Duodu patarimą kiekvienam skaitančiam. Saugokite kiekvieną gautą diplomą, raštą, pagyrimą, dėkite tai į segtuvą, taip pat galite užsirašyti visus gautus rezultatus iš testų apie karjerą, rašyti savo norus, stebėti save kaip keičiatės. Tai padės ne tik jums, bet ir ateityje norint kur nors dalyvauti ar galų gale ieškant darbo galėsite pareikšti turiu "jūsų skaičius" diplomų, pagyrimų, padėkų, visos jos saugomos, prireikus galiu parodyti.
Tikiuosi bent šiek tiek jums padėjau, galbūt kas nors sužinojote, ką nors nauja, galbūt kas nors prisiminė ką nors. 
Dėkui, kad skaitote, Virginija ;*

6 Komentarai

 1. Trumpas, bet labai informatyvus straipsnis ;). Aš pati dabar laužau galvą kuo norėčiau būti bei kur studijuoti. Ačiū, Virginija !*

  AtsakytiPanaikinti
 2. Žiauriai trumpas straipsnis :D Bet suprantu, nes ta tema nelabai ir išsiplėsi :D Tačiau kad pateikei kelias nuorodas, man labai patiko! Ačiū ;)
  P.S. Nors esu tik penktokė, jau žinau kuo noriu būti :DD

  AtsakytiPanaikinti
 3. Informacijos galėjo būti tikrai daugiau. Galėjai padaryti kokią nors studentų apklausą, šia tema ar imti interviu iš kokios nors karjeros pasirinkimo specialistės ar pan.. Žodžiu, greitai susiskaitė ir norėjosi daugiau. Bet ačiū ir už tai, buvo naudinga.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Virginija, straipsnis labai trumpas, bet už tad - labai geras! Viskas bent jau man susiskaitė labai greitai ir lengvai. Taip pat, labai gerai, kad įmetei nuorodų! :) Ačiū tau! :))

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ačiū jums už gražius, bei tikrai naudingus žodžius, pasistengsiu išpildyti jūsų norus, ir kiek plačiau tai aprašyti :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Na, visai geras straipsnis. Bet kaip visada, turiu prie ko prikibti. Tokių straipsnių blog'ę buvo jau keli, tad norėjosi iš tavęs kažko daugiau nei buvo. Mano manymu - tai buvo tiesiog pranešimas. Beet. Sudomino. Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti