Filmas - ,,Tarnaitė"/,,The Help"
Sveikos!

Šiandien papasakosiu apie tokį dalyką, apie kurį dar nerašiau - filmas! Taigi, šiandien pristatau filmą, kuris yra nuostabus visomis prasmėmis...
,,Tarnaitė"

Lietuviškas viršelis aptinkamas internete
Filmo pagrindinė informacija:

Žanras: Drama
Pasirodymo metai: 2011
Premjeros data: 2011-10-14
Režisierius: Tate Taylor
Vaidina: Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Octavia Spencer, Jessica Chastain ir kiti.
Trukmė: 2 val. 26 min

Veiksmas vyksta 1960 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Džeksono valstijoje. Jauna mergina Eugenija, slapyvardžiu (bet daug kas vadina) Skiter sugrįžusi iš koledžo nori tapti rašytoja. Ji gauna darbą Džeksono laikraštyje, tačiau pirmajam interviu ji pasirenka ne ką kitą, kaip juodaodę tarnaitę.
Tarnaitės šioje valstijoje yra lyg žaislai padėti ant lentynos - nori, tai gali išmesti, atleisti už bet ką - už tai, jog pasinaudoji tualetu, kad padedi įrankį ne vieton...
Skiter rašo namų apyvokos skiltį žurnale, tuo pridengdama bendravimą su tarnaitėmis, kurios yra visiškas niekas, o bendrauti uždrausta lyg taisyklė. Jos prižiūri vaikus, gamina valgyti, tvarko namus... Ir apie visą tai pasakoja Skiter, kuri užsirašinėja.
Valstijoje ir miestely lyg nerašyta taisyklė, jog panelės privalo ištekėti, o vaikinai vesti. Skiter nenori tekėti, tačiau jos mamai atrodo tai būtina.
Tačiau vieną kartą pagaliau (Skiter buvo pradėjusi tikėti, jog jis jau neegzistuoja) atvažiavus Siuartui, jis pripažįsta, jog pirmą kartą mato tokią panelę, kuri ką galvoja, tą ir sako. Susipyksta, bet vėliau vėl susitaiko.
Galiausia jie susibendrauja ir vėl... (sužinosite kas ir kodėl atsitinka tik pamatę filmą)
Angliškas viršelis aptinkamas internete
Tačiau tarnaitė Minė papasakoja ypač neįprastą istoriją, kurios niekam nėra keinusi pasakoti. Ji iškepusi savo šokoladinį pyragą ir nunešusi panelei Hilei, tačiau jai paklausus ką ji dėjo, Minė nenoromis pasako, jog tai speciali vanilė ir dar kai kas (sužinosite pamatę filmą). Hilės mama pradėjusi iš jos juoktis, o Hilė ją uždariusi į senelių namus.
Tačiau filmo sensacija tampa knyga, kurią parašė visos spalvotosios (taip vadinamos negrės) tarnaitės, padedamos Skiter. Tai knyga išleista mažiausiu tiražu istorijoje, bet tampa labiausia perkama knyga Džeksone.
Kadangi Hilės pyragas aprašytas knygoje, tai ji visiems tvirtina, jog tai ne Džeksonas, o jos mama atvirkščiai. Taip, jos mama teisi, bet Hilė ir taip pridarius sau gėdos.

Filmas pastatytas pagal tikrą istoriją.
Filmo detalių nepasakosiu - pažiūrėkit, pamatysit. Tikrai sakau, jog jis labai vertingas, nes visapusiškai žmogus kovoja prieš rasizmą.
Filmas tikrai labai paliečiantis - išmoko pasitikėjimo, pagarbos viskam... Net keli doleriai gali sušildyti žmones, kad jie pasijaustų laimingi.
Eibelinos prižiūrimos mažylės Mėjos Moblės tariami išmokti žodeliai vien gali paliesi kiekvienos širdį, o ką bekalbėti apie visa kita...
Klasėje žiūrėjom filmą, vėliau žiūrėjau dar kart su sesėm kartu - po pamokos visi išėjo pusiau apsiverkę. Tad prieš žiūrint siūlau pasiimti nosines, nes net kietaširdiškiausią žiūrovą gali patraukti ir sugraudinti.

p.s. Filmo nuorodos nenumesiu, nes tikrai internete galite pasirinkti įvairiausios kokybės :)

Myliu, bučiuoju iki :*
Kotryna

*Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus, tapk aktyviausiu ir laimėk 5 litų sąskaitos papildymą! Daugiau informacijos - ČIA

4 Komentarai

 1. Filmas sudomino, tik aprašymas kažkoks nesuprantamas :D Bet manau, greitu metu pažiūrėsiu. Ačiū už pristatymą ir rekomendaciją! :33

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pritariu Gretai. Aprašymas buvo netvarkingas, rašai rašai apie vieną ir žiū, jau apie kažką kitą. Bet puikus straipsniukas. O ir filmas sudomino. Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Gan įdomiai, bet nerišliai (kaip jau minėjo kitos merginos) pateikta info apie filmą. Bet būtinai pažiūrėsiu ;) !

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man patiko filmas, nes jau mačiau. :> Bet parašei tikrai keistai.. :D

  AtsakytiPanaikinti