"Kai aš žuvau" Lauren Oliver


Sveiki! Ilgai čia nebuvau... Bet naujas mėnuo, nauji straipsniai - stengsiuos pasitaisyti :) Na, o šiandien pristatau Jums knygą:
Lauren Oliver „Kai aš žuvau“

Aprašymas nuo knygos nugarėlės:


Samanta Kingston – viena populiariausių mokyklos merginų, kaip ir trys geriausios jos draugės. Pasipūtusios ir įžūlios, jos puikuojasi savo pranašumu ir be gailesčio žemina kitus mokinius – ne tokius gražius, nepopuliarius ar tiesiog joms nepatinkančius. Be abejo, Samanta susitikinėja su mokykloj populiariausiu vaikinu, jai ir draugėms atitenka viskas, kas geriausia, – stalelis mokyklos valgykloje, patogiausia vieta automobilių aikštelėje, o jų gyvenimas kupinas nuotykių ir lekia pašėlusiu tempu.
Penktadienis, vasario 12-oji, Valentino diena, turėjo būti dar viena smagi šventė Samantos gyvenime. Tačiau puikiai nusiteikusioms draugėms iš vakarėlio grįžtant namo, ant kelio staiga šmėsteli nežinia koks baltas pavidalas, ir merginų automobilis nudarda į griovį.
 Valentino diena turėjo būti paskutinė Samantos gyvenime, bet...
 Jai suteikiama dar viena galimybė – išgyventi šią dieną... septynis kartus. Taigi kiekvieną rytą Samanta pabunda iš kraupaus sapno, o vakare vėl panyra į tamsą.
 Per šias septynias dienas Samantai teks suprasti daug dalykų, padaryti tai, ko niekada nebuvo dariusi: prie Žąsies uolos nusivesti jaunėlę sesutę Izę, kurią vadino įkyria zirzle, pasakyti gerą žodį mamai, kuriai drausdavo užeiti į savo kambarį, apkabinti kone užmirštą tėtį, atitaisyti skriaudas ir kitaip pažvelgti į žmones, kuriuos niekino...
Samanta - „Sakoma: Gyvenk taip, tarsi kiekviena diena būtų paskutinė. Bet iš tiesų niekada negalvoji, kad tai bus paskutinė diena. Bent jau aš negalvojau. Bėda ta, kad niekada nežinai, kas tavęs laukia. Nepabundi kankinamas blogos nuojautos ir nematai šešėlių ten, kur jų šiaip jau neturėtų būti. Nedingteli, jog reikia pasakyti tėvams, kad juos myli; tarkim, aš su jais nė neatsisveikinau“.

 Mano nuomonė, knygos pliusai, pastebėjimai:


Gal penkis kartus bibliotekoje bijojau imti šią knygą. Iš aprašymo jau buvau nusipiešusi sau veiksmą. Bet galiausiai šią knygą man pasiūlė bibliotininkė. Ir žinote ką? Dabar aš visą laiką klausiu jos patarimo. Ji buvo teisi – ši knyga paprasta, bet ypatinga.
Kai skaičiau šią knygą aš įsimylėjau savo gyvenimą. Autorė privertė mane tai padaryti – pamilti save, aplinkinius, gyvenimą. Privertė išnaujo įžvelgti didžiąsias pasaulio vertybes, o jų tiek daug.
Labiausiai mane sužavėjo knygos pabaiga. Tiesa, ji ne tokia kokios tikėjaus, ne, bet man patiko tai, kaip autorė ją pateikė. Ir žinot ką? Aš pasakysiu kaip baigsis knyga, nes vis dėl to, ji šioje knygoje nėra svarbiausia, tiesiog ji mane labiausiai nustebino.
Samanta mirs.
Mano draugė pasakė, kad jos manymu šiai knygai netiko tokia pabaiga. Tikrai nesutikau, ne.  Aš žaviuosi, kad autorė būtent taip išreiškė savo mintis – viduryje knyga man suteikė optimizmo, o pabaiga privertė vėl atsistoti ant žemės. Puiku, kad autorė nepasidavė paauglių mėgstamai pabaigai – jie gyveno ilgai ir laimingai.
Didelį pliusą rašytojai dėčiau už frazių lobyną. Šioje knygoje jų labai daug. Ir jei mano galva atmintis neklysta – tai pirmoji knyga (žinoma, mano skaityta), kuri turėjo tiek daug gyvenimiškų frazių. Kai kurias perskaitydavau keliskart, kad geriau suprasčiau. Ir tai puiku! Juk daug įdomiau skaityti knygas, kurios bent kiek pamoko, o ne tik – įsimylėjau, pasibučiavom, palikau. Knygynų lentynos jau lūžta nuo tokio tipo knygų ir žinoma, šita prie jų prisideda, bet „Kai aš žuvau“ turi mintį ir daug prasmingesnę...
Geri draugai saugo tavo paslaptis. O geriausi draugai padeda tau saugoti tavo paslaptis.
Smagu žinoti, kad „Kai aš žuvau“ yra pirmasis Lauren Oliver kūrinys, juk pirmas blynas dažniausiai būna prisvilęs. Autorė įrodė, kad gali būti ir kitaip. Šioje knygoje daugiau dėmesio buvo skirta veikėjų jausmams, o ne veiksmams. Tai padaryti netaip lengva (tuo labiau pirmą kartą).
Turbūt daug iš Jūsų mokykloje nori būti populiarios, kietos (o galbūt kas ir esat*). Būtent ši knyga parodo kaip tai yra puiku, kol neperžvelgi visos situacijos iš šono ir nepradedi gėdytis savo poelgių.
Nuomonės:
Teodora - Neperseniausiai skaičiau, labai idomi!
Greta - Knyga sudomino, Samanta suintrigavo. Rekomenduoju perskaityti.
Lola - Šita knyga yra labai nuostabi. Rašytoja puikiai išdėstė savo mintis. Nuo knygos man buvo labai sunku atsitraukti,nes ji kažkuo bent jau mane užbūrė. Linkiu visiems perskaityti šią knygą.
Evelina (dabar skaito) - kol kas - knyga nebloga. Pačioje pradžioje buvau nusiteikusi kategoriškai, bet įpusėjus tai wauu. Atskleidžia labai daug šių laikų problemų... 

Šį kartą tiek,
Simona A.
P.S. Knygas „ėdu“ kasdien, bent po valandą. Tad greitu metu iš manęs sulauksite daug knygų aprašymų... :)
*Nors populiari šiais laikais po truputį įgauna kitokia prasmę (populiari – kurią visi mėgsta, o ne ta, kurios visi bijo).
Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, tapk aktyviausiu ir laimėk 5 litų sąskaitos papildymą! Daugiau informacijos - ČIA

http://www.padanguparduotuve.lt/

19 Komentarai

 1. Simona, dabar išduok kaip mane stebi... :D Nes jau labai seniai skaitau šią knygą ir tikrai norėjau pabaigus parašyt nuomonę. :D

  Vienaip ar kitaip, savo nuomonę išreikšiu čia. Dar nebaigiau šios knygos, bet jau perskaičiau daugiau nei pusė. Teisingai parašei : paprasta, bet ypatinga. Esu knygų su didesniu veiksmu gerbėja. Kažkaip mano mėgstamiausios knygos yra pilnos nuotykių, nuo kurių tikrai negali atsitraukti... Ši knyga, kaip ir sakei, interesuota į kitus dalykus. Ir iš ties, visiškai pritariu tau dėl kelių dalykų. Knygos moralas yra labai geras, pati pagrindinė mintis labai pamokanti ir kviečianti pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies.

  Nebaigiau šios knygos kol kas, negaliu vertinti. Bet labai noriu pasidalinti su jumis viena eilute iš šios knygos, kurią net užsirašiau į savo dienoraštį (!!!) :

  ''Tuo pačiu metu egzistuoja kelios galimybės, o kiekvieną akimirką galima išgyventi tūkstančiais skirtingų būdų.''

  Labai pritariu šiai autorės minčiai ir linkiu ir pati sau, ir jums džiaugtis kiekviena akimirka, ko ir moko ši knyga. :)

  O Simona - šaunuolė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Vilija - pasiėmu senelio didelius akinius ir iš Vilniaus Gedimino bokšto žiūriu į tave ką veiki. Dėl frazių kaip ir sakiau - ši knyga jų lobynas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus straipsnelis! Knyga sudomino, tad paieškosiu jos bibliotekoje. Ačiū. :) Taip pat noriu pagirti, jog vis labiau tobulėji. Pritariu Vilijai, tikrai esi šaunuolė! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Barbora, kiek žinau - tu vilnietė :) Bent jau aš skolinausi iš Kalvarijų, bet yra ir Mažvydo... ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kaip mane ši knyga sudomino! Tikrai norėčiau paskaityt, bet gaila, kad mano kaime tikrai nerasiu tokios..

  AtsakytiPanaikinti
 6. 1. Kam priimat "rašytojas", kurios aprašymus knygų kopijuoja iš interneto? Pati parašyk.
  2. Tu esi pati didžiausia debilė, kuri kada nors galėjo aprašyti knygą. Tikiuosi, kad tai darai paskutinį kartą. Kaip galima aprašinėti knygą, neee, tiesiog nukopijuoti aprašymą, o vėliau dar ir pabaigą atskleisti?
  Dura esi ir tiek.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonime, buvo aiškiai parašyta - aprašymas nuo nugarėlės. Vėliau - mano pastabos. Dėl ko parašiau pabaigą? Na, perskaityk dar kartą, atsakymą turėtum rasti :).

  AtsakytiPanaikinti
 8. Knyga labai sudomino. Seniai žinojau šią knygą, bet nei pavadinimas, nei knygos viršelis nesudomino, todėl nesidomėjau jos aprašymu. Būtinai perskaitysiu ją, Simona, ačiū tau už gerą knygos pristatymą! :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Skaičiuo šią knygą,labai įdomi.Siūlau visiems paskaityti.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Norėjau tos knygos jau senų seniausiai,tačiau kažkas pasiėmęs iš bibliotekos, ją ilgai laiko :D
  Man patiko,kad tu pridėjai savo pastabų :)
  Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Gaila, knygos dar nebaigiau perskaityti, bet netrukus ji jau gulės bibliotekoje - perskaityta :) Iš tiesų patiko autorės idėja. Visas požiūris, emocijos, mintys sudėtos į šią gana nestorą knygą. Patiko žodžiai, frazės kurios šią knygą padarė dar įdomesne... Ačiū, Simona. Straipsnis iš ties puikus :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Knyga tikrai išskirtinė :) Iš aprašymo ir išreikštų nuomonių sprendžiu, kad knyga mane sudomintų, bet nemanau, kad tokią knygą rasiu bibliotekoje :(

  AtsakytiPanaikinti
 13. Įdomiai aprašei, reikės pasiimti iš bibliotekos :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Sudomino. Būtinai reikės kada nors šią knygą perskaityti :D.

  AtsakytiPanaikinti
 15. Juokinga, kad po ši tiek laiko grįžtu čia ir vis dar esti tokių žmonių, kurie anonimiškai ižeidinėja rašytojas..:D o šiaip, gerai aprašyta viskas, mano nuomone. pati skaičiau knygą... iš pradžių prisipažinsiu kilo pagunda tiesiog praverst puslapius, sužinoti kas vėliau ir panašiai, nes postringavimus tos panelės, nelabai mėgau, bet ačiū dievui to nepadariau.:D nes nuo vidurio viskas pradėjo... po truputį atverti akis. galima net sakyti, kad knyga labai veda į apmąstymus, man pavyzdžiui, padėjo suvokti, kaip reikia vertinti tuos, kurie šalia tavęs... puiki knyga:)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Tipo anonimas :332015 m. kovo 2 d. 17:46

  Kaip tik vakar baigiau skaityti šią knygą. Tikrai privertė susimąstyti :33

  AtsakytiPanaikinti