Nuskendusi Atlantida ir jos paslaptis
Sveiki žmogeliukai!

Nusprendžiau šiandien pakalbėti apie Atlantidą. Manau, kad visi yra girdėję nemažai pasakojimų apie ją, tad norėjau pakalbėti ir aš!

 Gyvename XXI-ąjame amžiuje ir žinome, kad mūsų mėlynojoje planetoje yra šeši žemynai. Kadaise, pagal rašytinius šaltinius, yra teigiama, kad buvo dar vienas žemynas, kuris spėjama, jog buvo dabartiniame Atlanto vandenyne, kažkur šiaurinėje dalyje: turėjo sieną su Europa, Šiaurine Afrika ir Šiaurės Amerika. Manoma, jog Atlantida buvo sulig Europos dydžio ar net didesnė.

Prieš 2500 metų Atlantidą apibūdino garsus mokslininkas Platonas. Nuo to laiko parašyta apie 2000 knygų, kurios ieško atsakymų, neigia arba tvirtina teoriją. Tačiau dabar egzistuoja trys pagrindinės teorijos:
 • Atlantida yra realiai egzistavęs žemynas, prieš maždaug 12 tūkstančių metų paniręs po vandeniu.
 • Mitas apie Atlantidą yra iki galo išgalvotas.
 • Atlantida egzistavo, tačiau Platonas aprašydamas jos vietą suklydo ir ji galėjo būti net ne Atlanto vandenyne.
Mokslininkai yra pasinėrę į tyrinėjimus - yra žinių, kad jau atrastas šis žemynas, tik jie nenori sakyti kur jis, nes reikia pirmiausiai ištirti tas vietas.

Atlantidos civilizacija tikrai galėjo didžiuotis savo puikiai išvystyta technika, jos pažangumu. Įrašai apie Atlantidą yra rasti Egipto piramidėse bei Pietų Amerikoje.
Vietiniai galėjo laisvai keliauti po Europą, Pietų Ameriką ir Afriką.

Atlantidiečiai turėjo daug nepaprastų išradimų, akmenis atsparius ugniai, lazerių ir kitų energijos šaltinių. Legenda pasakoja, kad jie jautėsi laimingi, tai darydami. Bėgant laikui jų širdys tapo akmeninės, užpildytos pavydo, godumo, savanaudiškumo, pykčio... Jie pradėjo žiūrėti tik tai, kas yra jų, kitaip sakant - žiūrėjo tik į savo lėkštę ir į savo pilvą. Tokiu būdu atsirado nesantaika, išgaravo draugystė, bendravimas ir bendradarbiavimas. Žlugimas Atlantidai buvo neišvengiamas. Nors žemynas klestėjo, tačiau daugelis žmonių jautė badą, nepriteklių (kaip ir dabar).
Turtingiausia šalimi pasaulyje yra laikoma JAV, bet kiek ten žmonių neturi kur gyventi, dirbti, neturi artimųjų? Afrikoje viešpatauja didžiulis badas, ligos, jokios higienos, kur dingo žmogiškumas? Blogiausia tai, kad Atlantidos likimas gali pasikartoti ir vėl, kai karuose tėvas žudys sūnų, brolis brolį... ir visi vieni kitus. Kai niekingi padarai - žmonės - išdrįs vieni kitus taip menkinti, pakelti ranką prieš savus...


Pasakojimas tikrai labai pakeitė mano asmeninį požiūrį į šiuos dalykus, tad tikiuosi, kad jūs skaitysite iki pat galo ir supraste kas atsitiko, kodėl. Rašiau trumpai - tebūnie tai būna desertas Jums prieš miegą.
Labos nakties,
Kotryna :)

*Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk šioje rubrikoje, gauk 3 taškus, tapk aktyviausiu ir laimėk 5 litų sąskaitos papildymą! Daugiau informacijos - ČIA

12 Komentarai

 1. Tema įdomi, bet norėjosi daugiau. Spaudžiu ačiū ir patiko. Sėkmės ir ačiū! :3

  AtsakytiPanaikinti
 2. Gėda pripažinti,bet nelabai apie ją žinojau...:D
  Nors buvo ir trumpa,bet įdomu!
  Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Na, trumpa, nes nenorėjau prikišti nereikalingos informacijos ir skaičių, kurių niekas neatsimins :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pasikartosiu ir aš - trumpa, bet įdomu :) Ačiū ;)))

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai smagu buvo paskaityti ;) ! Dėkui už straipsnį ;D !!!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Straipsnis, kad ir trumpokas, bet labai informatyvus. Nesitikėjau, kad Antarktida buvo tokia didelė. Aš maniau, kad ji buvo panaši į Arabijos pusiasalį (plotu). Tai tikrai ačiū už šį straipsnį!!! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Niekada rimtai negalvojau ar Atlantida iš tiesų egzistavo. Retkarčiais atrodo, jog tai tiesiog pramanas.... Bet, kad ir kaip bebūtu, ačiū. Visai nieko straipsniukas :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Įdomu ir kai kam tikrai negirdėta. :) Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Pradžia iš tiesų patiko ir buvo įdomi. Sužinojau daug naujų faktų apie Atlantidą. Tačiau pabaiga kažkuo nepatiko, nes ėmei labai kalbėti apie visas šalis ir jų problemas. Galėjai daugiau išsiplėsti apie Atlantidos žmones, kokie jie buvo, galbūt pasvarstyti dėl kokių priežasčių jie taip elgėsi. Tačiau spaudžiu visus tris mygtukus. Įdomu,kai jaunimas rašo straipsnius ne tik apie madą ir grožį.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Paskutinis apmąstymas buvo kaip pavyzdys, kas gali nutikti ir dabar kaip Atlantidai :)

  AtsakytiPanaikinti