Optimisto istorija


Sveikos visos! Pagaliau grįžtu su nauju straipsniu.
Kompiuterio gedimas buvo labai rimtas, teko naują
pirkti. Bet nekantravau ir toliau rašyti - visalaik sekiau
blog'o naujienas - daug kas pasikeitė. 
Na, o šiandien norėčiau aprašyti ir parekomenduoti
tikrai gerą filmą laisvalaikiui - neperseniausiai
išėjusią "Optimisto istoriją", kuri tapo mano antru
geriausiu praėjusių metų filmu.Optimisto istorija - Silver Linings Playbook, 2012
Žanras - Komedija, Drama          Režisavo: David O. Russel
IMDB vertinimas: 7.9           Mano vertinimas: 5/5!

Oficialus turinys:
Kartais gyvenimas nesiklosto taip, kaip planavome. Buvęs mokytojas Patas Solitano prarado viską - namą, darbą, netgi žmoną. Praleidęs aštuonis mėnesius psichiatrinėje ligoninėje Patas grįžta gyventi pas tėvus, bet kad ir kaip gyvenimo mėtytas, vyras nesiruošia nuleisti rankų ir bando viską pradėti iš naujo.
Bandydamas atstatyti tarp jo ir žmonos sugriautus tiltus, Patas susipažįsta su Tifani - mergina, turinčia savų problemų. Ši pažada padėti Patui susigrąžinti žmoną, mainais paprašydama šio to asmeniško. Tačiau vis daugiau laiko praleidžiant kartu, tarp jų ima megztis nelauktas ryšys, į abiejų gyvenimus grąžindamas saulę.

Plačiau:
Filmas pastatytas pagal šią
Matthew Quick knygą
Vieną dieną mokytojas Patas Solitano grįžta anksčiau iš darbo norėdamas tuo pradžiuginti mylimą žmoną. Užkopia į antrą aukštą ir ten iš muzikos grotuvo sklinda jų vestuvių melodija. Vyras savo žmoną pamato vonioje ir jau eina link jos, kai.... Pasirodo tos pačios mokyklos kitas dėstytojas - žmonos meilužis. Patas įsiunta, sumuša jį ir dėl to turi praleisti aštuonis mėnesius psichiatrinėje ligoninėje. Išėjęs vis dar tikisi susigrąžinti mylimą moterį, grįžta gyventi pas tėvus, susitinka su senais draugais.... Ir būtent viename susitikime jis susipažįsta su draugo žmonos seserimi Tifani - mergina turinčia savų problemų - neseniai mirė jos vyras Tomas. Moteris yra drąsi, ryžtinga, turinti savo nuomonę ir ją aršiai ginanti. Per vakarienę iš blusos padaro dramblį - kiekvienas sesers mestas sąmojis apie dabartinį jos gyvenimą Tifani atrodo kaip įžeidimas. Apskritai, su Patu ji kaip du vandens lašai - abu lankosi pas psichiatrą, geria vaistus (arba negeria).... Nenuostabu, kad gali vienas kitam ir padėti. Nikė vis dar lankosi pas draugo žmoną, tad Tifani sudaro sąlygas - ji gali perduoti buvusiai Pato žmonai jo laiškus, jei jis sudalyvaus kartu su ja šokių konkurse....
Mano nuomonė:
Šitas filmas - nustebinantis. Tikrai nesitikėjau būtent tokio scenarijaus, būtent tokių veikėjų charakterių.... Ir staigmena buvo maloni. Kūrinys įtraukia, negali atsiplėšti nuo ekrano. Vienas po kito sekantys įvykiai, kur romantinis momentas, kur drama.... Šeimyninės problemos, prisipažinimai neleis nuobodžiauti. Apskritai, šis filmas - vienas iš pačių geriausių, toks emocinis, kad net nesupranti ką ištikrųjų galvoji apie jį. Kūrinys tiesiog jaukus priverčiantis susimastyti ir tikrai įžiebiantis šypseną veide....
Jennifer Lawrence - Tifani


Bradley Cooper - Patas

Robert De Niro - Pato tėvas

Jacki Weaver - Pato mama

Chris Tucker - Denis, Pato draugas iš
psichiatrijos ligoninės

Anupam Kher - Pato psichiatras


Filmas sulaukė tikro pasisekimo - jis nominuotams gausybei apdovanojimų: aštuoniems "Oskarams" (Jennifer Lawrence laimėjo kaip "Geriausia aktorė"), keturiems BAFTA (vienas keliavo David O. Russel už geriausią adaptuotą scenarijų), penkiems MTV kino apdovanojimams (trys gauti - už geriausią aktorę bei aktorių ir už geriausią bučinį), keturiems "Auksiniams gaubliams" (vienas atiteko Jennifer Lawrence) ir dar daug kitų.... Iš viso Jennifer gavo net šešioliką statulėlių!


*Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu ir laimėk 5 litų sąskaitos papildymą! Daugiau informacijos - ČIA.

3 Komentarai

  1. Labai patiko. Kažkaip filmai.in svetainėje praleidau jį pro akis, bet kai dabar jį aprašei ir dar kai pamačiau jog čia vaidina mano mėgstamiausia aktorė... Viskas, žiūrėsiu!Ir šį kartą tikrai tikrai! Ačiū. :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Malonu! Aš susidomėjau šiuo kūriniu vien dėl aktorės - dėl Jennifer Lawrence :) Ji mano geriausia aktorė (gal kada nors susiruošiu parašyti straipsnį apie ją) ir manau jos vaidyba verta Oskaro! Kaip ir kitų aktorių. Filmas tikrai puikus, visiems tik ir siūlau :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Niekada šito filmo negirdėjau, bet jeigu būčiau girdėjusi, nemanau, jog būčiau žiūrėjusi :DD Aktoriai geri, filmo aprašymas žiauriai sudomino, todėl šį savaitgalį kai turėsiu laisvo laiko būtinai pažiūrėsiu. Ačiū už rekomendaciją :3

    AtsakytiPanaikinti