Pristatau jums savo fotografijos paslaptis


Kadangi sulaukiau komentarų, jog norite sužinoti apie fotografiją, prašom, atskleisiu kelias paslaptis. 
Įkvėpimo tam semiuosi iš gyvenimo. Tiesiog kartais norisi užfiksuoti tai, ką žmonės dažnai užmirštą, nekreipia į tai dėmesio. Fotografijai nebūtinas veidrodinis fotoaparatas, nes net su juostiniu galima padaryti tokių kadrų, kad kitiems žandikaulis atvėptų. Tereikia noro, kantrybės ir idėjų. Čiupkite fotoaparatus į rankas ir pirmyn! :)

1 patarimas: Niekada niekada nefotografuoti gėlių  iš viršaus! Tai didžiausia klaida, nes tokių nuotraukų pilna. Galvokite įdomius rakursus: iš šono, iš apačios ar kaip tik šauna į galva.
Mano pavyzdys:

2 patarimas: Jei fotografuojate namines gėles, sukurkite joms foną. Atrodo sunku? Tereikia kokios nors spalvos rūbo. Pastatote gėlių vazą ant kėdės, o už metro ar daugiau kėdę, ant kurios atlošo būtų padėtas švarkas, fotografuojate. 
Mano pavyzdys:

3 patarimas: Skysti dūmai. Nieko nesako? Tai dažai vandenyje. Jums reikės : stiklinės, vandens, dažų ir žinoma, teptuko. Vandens stiklinėje lašinkite dažus ir jiems pasklidus po vandenį imkite fotografuoti. Geriausia tai daryti nustačius serijinį fotografavimą, nes lengviau "pagausite" norimą kadrą, o galbūt ir visą seriją.
Mano pavyzdys: 

4 patarimas: Rasos lašų fotografija yra vienas iš lengviausių dalykų. Nėra rasos? Susikurkite ją pačios! Juk tereikia vandens purkštuvo, kurį kiekviena turime namuose. Kaip jau rašiau pirmame patarime, nefotografuokite iš viršaus, o bent šiek tiek pasukite objektyvą. Tiesa, čia labiausiai praverčia makro objektyvas, tačiau jei tokio neturite, nenusiminkite, prireiks tik kiek daugiau pastangų. :)
Mano pavyzdys: 

5 patarimas: Gyvūnų fotografija. Čia kaip ir visur reiktų kuo įdomesnio nuotraukos rakurso ar emocijų išryškinimo. Pradėkite nuo tokių dalykų, kaip detalių fotografavimas. Tai gali būti letenėlės, snukelis, akys ar nosis. Jei fotografuojate visą augintinį, pabandykite atskleisti jo emocijas. Galbūt jis džiaugiasi jūsų grįžimu, o galbūt guli vienas kamputyje? Užfiksuokite tai!
Mano pavyzdžiai: 
Tikiuosi jums buvo įdomu skaityti, o galbūt net išmokote ko nors naujo :) Laukiu daug kritikos!!!
P.s. Šioms nuotraukoms atlikti naudojau Sony Cyber-shot DSC-W120, Canon EOS 1000D + kitinis objektyvas, Nikon D3100 + nikkor 35mm f/1.8G

Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, tapk aktyviausiu ir laimėk 5 litų sąskaitos papildymą! Daugiau informacijos - ČIA

35 Komentarai

 1. Tavo taip lauktos kritikos nebus ;(. Pati dievinu šį užsiemimą ir kaip tik dabar taupau pinigus naujam fotoaparatui. Tavo patarimai išties vertingi :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šaunus straipsnelis! Ne tik labai įdomus, bet ir naudingas. Tikrai pasinaudosiu tavo patarimais. Ačiū. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kažkada užsiiminėjau fotografija, bet supratau, kad tai ne man.. Straipsnis naudingas, galbūt norėjosi daugiau teksto.. Ačiū, neabejoju, kad kitoms merginoms, tai bus tikrai naudinga! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū :)
  Dėl ilgesnio teksto... Norėjau, kad patarimai būtų kuo lengvesni ir galimi visiems fotoaparatų modeliams, tad nebuvo ką labai aiškinti, bet vistiek ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveikinu iškepus pirmą blyną, ir žinok, jis man bent jau skaniai susivalgė. :D

  Galbūt vien dėl to, jog pati kažkada šiek tiek fotografavau. Dabar šiek tiek užmiršau šį užsiėmimą, bet tu įkvėpei vėl tai daryti. :) Sužinojau daug įdomių dalykų, ačiū tau!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Sveika. Gal tu kaip fotkintoja ( :D ) žinai, kiek man kainuos sutaisyti fotiko ekraną? Ten kažkas išsipylę viduj bus, nes toks baltas.
  P.S. Gražu labai :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ačiū visoms!
  Barbora, patariu tada taupyt pinigus naujam, arba pirk zenit'ą, minolta, ką nors iš juostinių. Čia mano svajonė, bet kol kas nėra tam lėšų ;D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Pati fotografuoju ir žinau kas yra fotografija ;> Patarimų neskaičiau tik perbėgau akimis. Pamiršai kampus arba 3/4 , o dėl kritikos kai kur pabėgęs fokusas kai kur tiesiog nuotraukos trūksta kompozicijos nesustok ir kurk! ;>

  AtsakytiPanaikinti
 9. Barbora, pirk šitą: http://www.gerduva.lt/media/catalog/product/cache/3/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/0/7/07709.jpg

  AtsakytiPanaikinti
 10. Modelis gana senas, o taisymas visgi tikrai nebus pigesnis nei pora šimtų, o kaina gali siekti 800lt ar net daugiau. Siūlau tikrai pirkti naują fotoaparatą :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Netrukdo man fotkint svarbu. Bet vis vien..

  AtsakytiPanaikinti
 12. Gabriele, ačiū už kritiką! Nuotraukas dėjau ne geriausias, o įdomesnio rakurso. Dėl kampų... Rakursas ir yra nuotraukos kampas. Dėl 3/4 tikrai, kad pamiršau, bet tikrai tai dar ne paskutinis straipsnis apie fotografiją :))

  AtsakytiPanaikinti
 13. Man patiko! :) Pati kažkada fotografavau, kol nesudaužiau fotoaparato. :))

  AtsakytiPanaikinti
 14. Patiko straipsnis, bet tiems, kurie mažiau nusimano apie tai, reikėjo žodžių paaiškinimo, kad ir iš interneto :D Na, bet nuotraukos nuostabios! Sėkmės tau rašant toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 15. Kritikos,nebus.Straipsnis puikus.Pati užsieminėju fotografija.Kaip gera sutikti bendraminčių.

  AtsakytiPanaikinti
 16. Ir man patiko,pati mėgstu fotografuoti,tačiau sugedo fotoaparatas,tai net širdį skauda kai padoriu fotoaparatu negaliu užfiksuoti,juk telefonas visai kas kita...
  Ačiū! Lauksiu dar daugiau patarimų :)

  AtsakytiPanaikinti
 17. Labai patiko. Ir tavo tiesa - gražiam kadrui nebūtinas veidrodinis fotoaparatas. Tiesiog reikia turėti tik gerą akį bei miklią ranką. Šaunus straipsnis. Labai patiko! Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 18. Straipsnis tikrai informatyvus :D Bandysiu ir toliau gilintis į fotografija, nes labai jau užburia gerai nufotografuotos nuotraukos ( o jei dar pačios padarytos ) :D Tikrai lauksiu naujo straipsnio apie fotografiją!!!

  AtsakytiPanaikinti
 19. Labai naudinga, labai skoninga, neperkrauta ir gražu! Puikus straipsnis, norisi bėgti fotografuoti :)

  AtsakytiPanaikinti
 20. Ką galiu pasakyti - paprasti ir žinomi patarimai. Nieko naujo nesužinojau, tačiau manau, kad pradžiamokslėms šis straipsnis išties labai naudingas ;)

  AtsakytiPanaikinti
 21. Pati nesenai pradėjau fotografuoti. Šis straipsnis tikrai pravers man, ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 22. Ačiū už nuomones! :)
  Laura- taip, straipsnis pradžiamokslėms, vėliau kelsiu rimtesnius patarimus, kur reikės daugiau padirbėti :)

  AtsakytiPanaikinti
 23. Kadangi aš fotografijoje naujokė tai laaabai šie patarimai pravers :D.

  AtsakytiPanaikinti
 24. Labai geras straipsnis! Jis nebuvo ilgas, tačiau kažkuo patraukė :)
  Ačiū už pamokas, atrodo taip lengva, tačiau... taip nėra, deja :)

  AtsakytiPanaikinti
 25. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though
  you relied on the video to make your point.
  You definitely know what youre talking about, why waste your intelligence
  on just posting videos to your blog when you could be giving us something enlightening to read?


  Also visit my weblog :: arion

  AtsakytiPanaikinti
 26. Ačiū už šį straipsni, manau pravers ateityje man :)

  AtsakytiPanaikinti
 27. Taigi mano kritika: (kritika tai nėra blogas įvertinimas, tai yra nuomonė)Šaunuolė, straipsnis tikrai patiko, buvo įdomus.

  AtsakytiPanaikinti