Psichologiniai tyrimai
Šį kartą sveikinuosi su jumis ir pristatau jau antrą tokį straipsnį, kuriame jus supažindinu su psichologiniais tyrimais. 

Optimizmo perdozavimas

Turbūt daugelis girdėjot, kad optimizmas ir vien tik geras nusiteikimas gali padėti gyvenime tapti laimingesniais. Optimizmą savyje sunku išlaikyti, tačiau gal tai ir gerai?
Psichologiniai tyrimai teigia, kad per didelis optimizmas žmogui gali pakenkti, nes tuomet jis priima neprotingus sprendimus susijusius su finansais, santykiais. Per daug optimizmo turintys žmonės dirba mažiau valandų, mažiau stengiasi dėl santykių, netaupo pinigų, rečiau atiduoda skolas ir daugelis yra linkę rūkyti.
Žmonėms, kurie turi saikingą optimizmą, lengviau sutaupyti daugiau pinigų, gražinti juos laiko, jų santykiai su aplinkiniais daug geresni. Taigi, neleiskime sau užmigti ant laimės laurų, juk vėliau net nepajausime, kada mus aplanko blogis. Kaip pasakė šio tyrimo tyrėjas Puri : ""Per didelis optimizmas, kaip ir perdėtas pasitikėjimas savimi, gali priversti neprotingai elgtis"

Bendrauk ir protingėk!

10 minučių bendravimo gali padidinti protinę veiklą ir pagerinti jūsų atliekamų testų rezultatus. Taip teigia Mičigano universiteto mokslininkai. Tyrimo rezultatai parodė, kad maždaug 10 minučių bendravimas su žmonėmis gali būti toks pat naudingas, kaip ir protinio lavinimo pratimai. Mosklininkai atliko tyrimą su 76 savanoriais, kurie buvo suskirstyti į 3 grupes. Socialinės sąveikos grupės savanoriai prieš atlikdami testus dalyvavo 10 minučių diskusijoje apie tam tikrą socialinę problemą. Intelektinės veiklos grupės dalyviai prieš testus turėjo atlikti 3 užduotis. O kontrolinės grupės dalyviai žiūrėjo dešimties minučių trukmės ištrauką iš populiaraus humoro serialo. Vėliau tyrimo dalyviai atliko intelekto testus, kurie parodė mąstymo greitį bei darbinę atmintį. Taigi, rezultatai iš tiesų parodė, kad dešimties minučių bendravimas padidina intelektualinę veiklą taip pat, kaip ir intelektualiniai pratimai. Taigi, nevenkite bendrauti! :)

Kvepėk!

Turbūt daugelis apie žmones sprendžiame iš jų išvaizdos, bendravimo ar elgesio manierų. Tačiau ar kada pagalvojote, kad daug ką lemia kvapai? Kvapai turi įtaką vertinant žmogaus patrauklumą. „Mes žmones vertiname kasdien, nuspręsdami, ar jie mums patinka, – teigia tyrimo vadovė Wen Li. – Manome, kad mūsų pasirinkimą lemia objektyvios priežastys, tačiau prie to taip pat labai prisideda mūsų pojūčiai – suteikia nesąmoningos informacijos ir turi įtakos mūsų elgesiui.“ Taigi, buvo atliktas tyrimas, kuriame savanorių buvo prašoma pauostyti tuos buteliukus, kuriuose buvo malonūs, nemalonūs ir neutralūs kvapai. Kvapais buvo manipuoliajama ir nuo sitpraus kvapo pereinama iki mūsų sąmonei nebefiksuojamo. Tiriamiesiems buvo parodyta nuotrauka, kurioje buvo žmogus su neutralia veido išraiška. Jie turėjo įvertinti žmogaus nuotraukoje patrauklumą. Kvapai, kurie buvo suvokiami sąmonei, neturėjo jokos įtakos savanorių pasirinkimams, tačiau tie kvapai, kurių jie sąmoningai nefiksavo, paveikė žmogaus nuotraukoje vertinimą. Kuomet jų pasąmonę veikė malonūs kvapai, žmogų nuotraukoje jie įvertino geriau, negu tuomet, kai pasąmonę veikė blogi kvapai. Taigi, dauguma yra linkę manyti, kad jutiminiai dalykai nėra tokie svarbūs, tačiau tyrimai parodė visai ką kitą.:)

Priešingybės traukia? Mitas ar tiesa?
Ech ta meilė. Nežinia ką ir kaip gali pamilti ir su kuo praleisi savo gyvenimą... Yra daug nuomonių dėl asmenybių priešingumo ir jų sutarimo. Taigi, buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo stebimi panaš bei skirtingų pažiūrių sutuoktiniai. Rezultatai parodė, kad panašias vertybes turinčios poros buvo daug laimingesnės ir jautė pilnatvę. Tačiau tyrimas tęsėsi toliau, o jo rezultatai neliko tokie patys. Santuokos viduramžyje asmenybės, kurios yra panašios, bendavime įgavo neigiamą atspalvį. Tačiau vėl gi, senyvame amžiuje poros ima puikiai sutarti, artumas tampa stipresnis ir keliantis didesnę laimę. Tyrėjai aiškina: taip vyksta todėl, kad skirtingi amžiaus tarpsniai pateikia žmogui vis kitokias gyvenimo užduotis, kas ir lemia tokius pasitenkinimo vedybiniu gyvenimu svyravimus.Galbūt mus iš tiesų traukia visai ne priešingybės, o tokie patys kaip ir mes.? :)

Taigi, šiam kartui tiek. Deja, nuvilsiu, kad laiko neturiu daug, kad paruoščiau tikrai daug gerų straipsnių, o ir idėjų trūkumas, juk tiek daug straipsnių šitame blog'e! Beeet, mano pagalbos ranka vis dar ištiesta, ją pagriebti galite čia http://ask.fm/gyvenimokeliu . Klauskit, o gal net duokit patarimų straipsniams? :)
Tiek šiam kartui. Gero vakaro!!! :)

6 Komentarai

 1. Šaunus straipsnis, bet manau, kad jis galėjo būti truputį ilgesnis, išsamesnis ;).

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pritariu Millai, kad straipsnis galėjo būti ir ilgesnis, tačiau tinka ir toksai :) Labai patiko, faktai negirdėti, arba tokie, dėl kurių abejojau. Labai ačiū už tokį puikų informacijos kupiną straipsniuką, tai labai naudinga! :33

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nors straipsnis buvo ir trumpas, man pasidarė šiek tiek nuobodu ir skaitydama vis galvojau: "Tikiuosi jau greitai pabaiga..." Bet žinoma, ačiū ir už tai! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Edita, man visada patinka tavo straipsniai ir palieka didelį įspūdį! :) Šis straipsnis nebuvo išimtis. Man labai patiko! :)) Galėjo būti ilgesnis, bet tebunie. Ačiū tau!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tikrai nereikėjo ilgesnip straipsnio. Man labai patiko. Šauuolė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pritariu Simonai. Buvo šiek tiek nuobodu, bet vis tiek sužinojau naujų dalykų, kurie man manymu, yra naudingi. Ačiū už straipsnį ;)

  AtsakytiPanaikinti