Šešiasdešimtųjų veidas - Twiggy
Septintajame dešimtmetyje garsioji Twiggy buvo stiliaus ir mados ikona tūkstančiams merginų visame pasaulyje.  Turbūt visi esate bent kiek girdėję apie šią personą, ar bent jau matę tas stulbinamai dideles ir išraiškingas akis. Manau niekas nepaneigtų, kad Twiggy yra viena įdomiausių visų laikų asmenybių mados istorijoje. Nepaprastai sėkminga modelio (ir ne tik) karjera iki šiol stebina žmones. Kaip jaunajai  Lesley Hornby, eilinei paauglei, gyvenusiai Londono priemiestyje, pavyko tapti  Twiggy, ikona, ikvėpusia tūkstančius?

Išgarsėjo dėl šukuosenos?


Lesley Hornby gimė 1949 metų rugsėjo 19 dieną. Mergina augo normalioje šeimoje, turėjo dvi smarkiai vyresnes seseris, gyveno Šiaurės vakarų Londono priemiestyje.  Paauglės sėkmės istorija prasidėjo tada, kai vieną dieną mergina tiesiog panoro pakeisti šukuoseną. Lesley apsilankė plaukų salone "Leonardo namai", kuris tuo metu smarkiai klestėjo su žymiu kirpėju Leonardu priešaky.  Meistras kaip tik ieškojo modelių, su kuriais galėtų išbandyti naująjį trumpų plaukų kirpimą, o Lesley pasirodė labai tinkama. Stilistas merginos šukuoseną  pakeitė radikaliai, taip išryškindamas pribloškiančius veido bruožus ir sukurdamas klientei visiškai kitokį įvaizdį. Leonardas merginą nufotografavo, o nuotrauką pakabino savo kabinete. Neilgai trukus ją pastebėjo laikraštis „The Daily Express". Šiam leidiniui Lesley davė interviu ir žmonės iškart pradėjo ja domėtis. Vos po mėnesio tame pačiame laikraštyje pasirodė straipnis ir nuotraukos iš fotosesijos, kurioje jaunąją panelę fotografavo L. Hornbi. Taip ir gimė Twiggy. Beje,tokį pseudonimą mergina pasirinko dėl labai paprastos priežasties, išvertus iš anglų kalbos šis žodis reiškia laiba. Taigi, po didžiulio populiarumo sulaukusio straipsnio Twiggy titulavo 1966-ųjų metų atradimu ir nuo to prasidėjo kvapą gniaužianti panelės karjerą.  Mergina pasirašė kontraktą su Nigel Davies bei nieko nelaukusi išvyko į Niujorką dirbti. Ji buvo pirmoji pasaulyje paauglė, pradėjusi modelio karjerą.

Tinkamu laiku tinkamoje vietoje


Ne paslaptis, kad septintasis dešimtmetis buvo tikras perversmas mados istorijoje. Viena iš didžiausių naujienų - mini sijonėlis. Iš pradžių ši naujovė sulaukė daug pašaipų ir kritikos, tačiau drabužis visgi prigijo mados industrijoje ir gerokai apsuko galvas visoms dailiosios lyties atstovėms.  Be baimės galima teigti, kad viena iš daugelio Twiggy sėkmės paslapčių  buvo velniškai geras atsitiktinumas - jos figūra puikiai tiko to meto tendencijoms. Labai taikliai merginą apibūdino Vogue atstovė  Diana Vreeland – „mini mergina mini amžiuje“.

Unisex simbolis


Visiems žinoma, kad Twiggy garsėjo savo neįprasta išvaizda. Žmones stebino jos didžiulės akys bei ilgos ir tankios blakstienos. Nemažiau dėmesio sulaukė ir neeilinė merginos figūra.  Twiggy buvo berniukiško sudėjimo, labai liekna ir kaulėta. Būdama šešiolikos mergina svėrė vos 41 kilogramą. Tačiau tai išėjo į naudą, septintajame dešimtmetyje itin klestėjo unisex mada. Vyrus ir moteris norėta paversti kone vienalyčiais ar bent jau panašiais vienas į kitą apranga ir jos detalėmis.  Taigi, berniukiškas Twiggy įvaizdis labai greit tapo didžiausia siekiamybe paauglių tarpe.

Bjauri kritika ir nuopuoliai


Žinoma, merginos kelias į šlovę nebuvo vien rožėmis klotas. Twiggy sulaukdavo daug kritikos, neva propoguoja nesveiką gyvenimo būdą ir daro neigiamą įtaką to laiko paaugliams. Kartais mieste jai tekdavo pamatyti plakatų su užrašais „Duokite Twiggy pavalgyti“. Žmonių manyta, kad mergina alindavo savo kūną dietomis, tačiau pati žvaigždutė iki šiol tvirtina, kad visada buvo smulkaus sudėjimo, tai užkoduota jos genuose. Twiggy drąsiai teigia, kad visą laiką maitinosi sveikai ir normaliai.

Nepaprasta sėkmė ir Twiggy manija


Šios merginos modelio karjera truko tik ketverius metus, tačiau per tą laiką Twiggy paliko milžinišką pėdsaką mados istorijoje. Ji buvo nenuginčijama septintojo dešimtmečio sensacija, tikra ikona, turėjo begales gerbėjų ir sulaukdavo labai daug žiniasklaidos dėmesio. Pasaulis be abejonės užsikrėtė Twiggy manija. Buvo kuriamos galybės įvairiausių siuvenyrų su jos atvaizdu, mergina puikavosi netgi ant pusryčių dėžučių. Eidamas paprasta, siaura Londono gatvele galėjai pamatyti dešimtis plakatų su Twiggy veidu bei žinoma krūvas vietinių merginų, bandančių atkartoti jos įvaizdį. Nepamirškime ir nuosavos drabužių linijos „Twiggy suknelės“, daugybės filmų bei  televizijos šou, kuriuose mergina filmavosi, ir netgi šiokios tokios dainininkės karjeros.

Twiggy dabar


Nieko nėra amžino, garsioji Twiggy jau seniai nebe paauglė, šįmet moteris švęs 63-ąjį gimtadienį. Galbūt ji nebe tokia populiari, kaip septintajame dešimtyje, bet vis dar yra aktyvi visuomenės veikėja. Prieš kelis mėnesius Twiggy išleido muzikinį albumą, pavadinimu - „Romantically Yours“. Tiesa, pati moteris dainų nebekuria, šiame albume didžioji dalis hitų tiesiog jos perdainuoti. Twiggy taip pat aktyviai dalyvauja įvairiuose TV projektuose, laidose, šou programose, turi savo internetinę svetainę. Moteris kovoja už gyvūnų teises, rengia akcijas, skatinančias nedėvėti natūralaus kailio gaminių ir remia krūties vėžio tyrimus. 2005-2007-ais metais ji teisėjavo realybės šou „America‘s Next Top Model“.

Palikimas


Dabartinė Twiggy jau nebe didžiausia mados pasaulio sensacija, minios gerbėjų taip pat smarkiai praretėjo, tačiau  po savęs mergina paliko tikrai daug. Pradėsiu nuo to, kad būtent ji visiškai pakeitė daugumos žmonių požiūrį klausimu „kas yra graži moteris?“, kuris tuo metu buvo itin aktualus. Taipogi,  to meto gyventojai labai pamilo garsiąją merginos šukuoseną ir marios jaunų merginų užplūdo kirpyklas, prašydamos trumpo ir kampuoto bob kirpimo. Turbūt visos besidominčios mada žinote, kad šį sezoną itin madingos A formos silueto suknelės. Spėkite kas pirmoji pradėjo tokias kurti ir nešioti? 

Taigi, kaip jau minėjau Twiggy populiarumas smarkiai išblėso, tačiau manau visi sutiktų, jog ji - vaikščiojanti legenda. Straipsnį norėčiau užbaigti gražiais, labai jai tinkančiais žodžiais: „People die, but legends live forever“. 

*Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk šiame konkurse, gauk 3 taškus, tapk aktyviausiu ir laimėk 5 litų sąskaitos papildymą! Daugiau informacijos - ČIA

15 Komentarai

 1. Nesu girdėjusi apie ją, bet Twiggy matyta. Nuostabu! Straipsnis žiauriai patiko, spaudžiu visas tris `knopkes` :D O pati Twiggy labai išraiškingų bruožų, nesistebiu, jog buvo labai populiari. Net keista pasidarė matyti ją jauną ir seną... Tik klausimas iškilo: Kodėl nuotraukos nėra nespalvotos? :DDDD Sėkmės, Terese, toliau rašant įdomius straipsnius! Ačiū :3

  AtsakytiPanaikinti
 2. Niekad negirdėjau apie Lesley Hornby tad straipsnis patiko ;). Super :D !

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai ačiū meginos! :) Greta, geras klausimas, dabar susimąsčiau :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Heh, Tere... ką mes darydavom SIBY tai čia vaaau.. gerai varai! :D straipsnis man labai patiko, nors mada ir nesidomiu. Bet tekstas susiskaitė labai greitai, kadangi buvo visko, ko reikia (na, bent jau man, straipsnių tvarkomanei). :D Buvo įdomu sužinoti apie tokią personą, nes aš prisidedu prie gėdos klubo ir prisipažįstu, jog tokios merginos nežinojau... :D Tai va, labai ačiū už gerą straipsnį. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Esu girdėjusi ir kažkiek žinojau apie Twiggy, bet šitame straipsnyje sužinojau dar daugiau! :) Puikus straipsnis, patiko, kad nepastebėjau rašybos klaidų. ;) Kas geriausiai, nepagalvojau, kad ji dar gyva ;D Asmeniškai man, jos stilius, kurį ji propagavo paauglystėje, nėra priimtinas, tačiau vis tiek įdomus ir kažkuo patraukiantis akį. paudžiu visas tris knopkes :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai patiko straipsnis. Žinojau beveik viską (ahh tas domėjimasis mada...), bet susiskaitė itin lengvai ir greitai. Atrodė jog šis straipsnis būtu lyg iš žurnalo. Jei reikėtu pasakyti kas jį parašė, tikrai nepasakyčiau jog paauglė. Ačiū. Labai patiko ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Dievinu Twiggy !:D Daugelį faktų jau žinojau bet buvo labai įdomu skaityti :) Ačiū tau :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Pirmą kartą girdžiu apie Twiggy, bet žinau, kad tikrai kažkur esu mačiusi jos nuotraukos kai ji buvo jaunesnė (jos "klestėjimo" laikuose). Ir ji man tada paliko labai didelį įspudį! :) Dabar paskaičius šį straipsnį kuris buvo nerealus, man ji paliko dar didesnį! :))

  AtsakytiPanaikinti
 9. Niekada nesu apie ją girdėjus, tik mačiau ''America next Top model''. Straipsnis nerealus :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Ačiū labai visoms, labai gera skaityti tokius komentarus! :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Matyta, bet nelabai girdėta. Informacijos nemažai, bet neperkrovei. Įdomu buvo :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Na,apie ją nesu girdėjusi. Bet straipsnis man labai patiko. Kaip kažkas minėjo,lyg būtų iš žurnalo ;)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Matyta, tačiau niekada apie ją nieko nesu girdėjusi, buvo labai įdomu sužinoti apie ją.
  Tiesa, patariu kitą kartą nesirinkti taip greitai judančių paveikslėlių, labai maišė susikaupti, stengiausi į jį nežiūrėti, tačiau ne taip lengva :DDD
  bet straipsnis puikus, ačiū

  AtsakytiPanaikinti
 14. Nerealus sraipsnis! Labai ačiū. :)

  AtsakytiPanaikinti