Socialiniai tinklai kitaipSveikos!

Šiandien papasakosiu apie socialinius tinklus, jų istorijas. Garantuoju, kad visus paminėtus žinote, o bent keletu iš jų naudojatės. Naudojatės suprasdami, kad tai ugdo priklausomybę, bet turbūt niekad nesate susimąstę kaip jie buvo sukurti. Mes tikrai žinome Bilą Geitsą, kuris savo dėstytojui į akis pasakė, jog būdamas trisdešimties bus milionieriumi, bet realybė su kompiuterių verslu išaugo iki milijardieriaus! Taigi, nenuostabu, kad šių tinklų įkūrėjai pinigus skaičiuoja ne mėnesiais, o minutėmis!

 Taigi, pradėsiu nuo turbūt geriausiai žinomo socialinio tinklo facebook.
Zuckerbergas sukūrė soc. tinklą facebook ir su keleto draugų (Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin ir Chris Hughes) pagalba į jį įtraukė vis daugiau mokyklų ir kitų įstaigų angliakalbėse šalyse ir su vis didesniu užregistruotų vartotojų skaičiumi augo pelnas už reklamą. Vėliau kaip ir Bilas Geitsas jis nusprendė mesti Harvardo universitetą (tai būdinga daugeliui milijardierių).
Turtai ir šlovė nepakeitė įkūrėjo Zuckerbergo būdo, nes jis ir toliau nuomojasi butą, vaikšto ,,apsitrynusiais treningais'', kasdien eina arba važiuoja dviračiu į darbą...
Na, aš nežinau ar visa tai tiesa, nes mano tėtis pasakoja, kad socialinį tinklą facebook sukūrė viena iš Amerikos slaptųjų organizacijų, siekdama gauti daugiau informacijos apie žmones ir prisidengdama Zuckerbergo pavarde.
Taigi, šiaip ar taip facebook'as tapo kasdien žmonių lankoma vieta, kurioje visi dalinasi nuotraukom, įrašais, ieško žmonių su panašiais interesais, dauguma spaudžia nykščius greta šmaikščių draugo nuotraukų ar dalinasi užaugintais derliais fermose.


Tai turbūt irgi puikiai žinomas socialinis tinklas twitter.
Bet kadangi informcijos plačiai neradau, tai įdedu įdomu istorijos paveiksliuką (paspauskit ant raidžių ir atidarys, bet norint matyti, tai jį reikia pasididinti).
Twitter'iu nesinaudoju, tad nežinau kokią padėtį (lygmenį) užima twitter paukščiukas. Tačiau vienintelis turbūt dalykas, kurio dauguma naudotojų nežino - ir šis paukščiukas turi vardą!
Iki 2006-ųjų metų kovo pradžios jis buvo anoniminis, bet dabar reikėtų žinoi, jog jo vardas yra Larry. Taip, jūs tikrai taip ir supratote - Instagram, tai dar ne tinklas, bet jis siekia juo įsitvirtinti. Kol kas jo vadovai rūpinasi akcijomis su facebook.
Kevinas Systromas, Instagram'o įkūrėjas buvo kitoks nei visi milijardieriai, uždirbę iš socialinių tinklų, nes jis priešingai negu visi - baigė mokslus. Kas jį paskatino imtis šio darbo? O gi - Markas Zuckerbergas! Jis pasakė, jog reikėtų facebook'ui fotoserviso ir paragino mesti universitetą, bet Systromas nepaisė to.
Galiausia sukūrus įrangą pirmas 24 ištisas valandas Systromas ištisą parą budėjo prie įrangos, o per tą laiką į savo Iphone šią programėlę atsisiuntė keli šimtai tūkstančių naujųjų vartotojų.
Systromas tvirtina, jog su draugais net būdamas kur nors išvykęs visada palaiko ryšį su savo įranga ir taiso sistemos klaidas. Vieną kartą jis buvo išvykęs toli už miesto ir vieną minutę buvo pranešta, jog sistema užlūžo. Jis pradėjo blaškytis, nes interneto niekur nebuvo, tačiau nepasidavė ir rado vienintelę vietą, kurioje jis veikė. Tai buvo vištidė. Ten viską sutvarkė ir sistema toliau veikė nepriekaištingai.
Instagram'o įkūrėjo taip pat nelabai pakeitė šis milijardai, nes jis ir toliau gyvena kaip jaunas visiškai laisvas žmogus.


Tai turbūt tiek,
ir iki kito karto,
Kotryna :)


Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu ir laimėk 5 litų sąskaitos papildymą! Daugiau informacijos - ČIA

8 Komentarai

 1. Visai vykęs straipsnis, tik galbūt galėjai jį labiau išplėtoti :) Turi problemų su kableliais (taip,a š bjauri boba lituanistė :D ). Bet šiaip tai spaudžiu visas tris konpes, straipsnis tikrai patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Manau reikejo parasyti ir kitu soc. tinklu kaip tumbrl , rusiskaji vkontakte , google socialini tinkla ir paieskoti ko nors ne taip gerai zinomo... Cia esanvios informacijos yra truputi mazokai bet seip viskas grazus smagu ir idomu ! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man patiko, bet pritariu Emilijai, kad galėjai įdėti daugiau ir nežinomų socialinių tinklų. Būtų tikrai įdomiau :D.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš kaip tik maniau, kad būtų įdomiau apie žinomus, bet tikrai pasinaudosiu patarimu :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Galėtumei padaryti tokią rubriką... Manau visoms būtu įdomu paskaitinėti apie tai. Bet ačiū. Patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Straipsnis žiauriai patiko, nes pagaliau šiek tiek susipažinau su jų istorijomis. Ir pritariu Evelinai, iš šitų socialinių tinklų išeitų puiki rubrika! Tik norėtųsi daugiau informacijos. Tačiau labai dėkoju už nuostabų straipsnį ir linkiu kituose straipsniuose daugiau sėkmės! :33

  AtsakytiPanaikinti