Spuogai - mūsų priešai

 Sveikos!


Panašu, tuojau turėtume sulaukti tikrojo,ne tik kalendorinio pavasario. O pavasarį kaip niekada norisi šypsotis, bendrauti ir ,žinoma, būti gražioms! Deja, jaustis gražia ne taip paprasta, kai ryte atsibudusi su gera nuo taika nueini prie veidrodžio, ir pamatai, jog tavo veidas nusėtas spuogais! Tai iš tiesų vienas nemaloniausių dalykų, su kuriuo tenka susidurti paauglystėje. Taigi, šiandien paruošiau jums straipsnį šia tema.

 Nors dažniausiai paauglystėje spuogai yra sukeliami hormonų pokyčių, tačiau jeigu jie dygsta  tik tam tikrose vietose, arba jų būna labai daug, vertėtų atkreipti dėmesį. Gali būti, kad tai organizmo signalas, jog kažkas yra negerai... Taigi, ką reiškia spuogų protrūkiai įvairiose veido srityse?


1 ir 2 - Virškinimo sistema.  Jeigu daugiausiai spuogų pastebi ant kaktos, stenkis valgyti mažiau sunkaus ir nesveiko maisto. Papildyk racioną agurkais, pomidorais.
3 - Kepenys. Venk persivalgyti, vartoti labai riebų maistą, per dieną bent 15 minučių skirk sportui. Šioje zonoje beria ir jeigu esi kam nors alergiška, todėl atkreipk dėmesį į savo mitybą.
4,5,7,8 - Inkstai. Jeigu nuolat dygsta spuogai ant smilkinių ir ausų, vadinasi geri nepakankamai vandens.
6 - Širdis. Spuogai ant nosies atsiranda daugeliui paauglių, tačiau kartais tai gali rodyti cholesterolio perteklių arba vitamino B trūkumą.
9, 10 - Kvėpavimo sistema. Vienas kitas spuogas ant skruostų iškyla kiekvienai paauglei, tačiau jeigu jų itin daug, reiktų susirūpinti. Jeigu rūkai, spuogai yra pavojaus ženklai, kad reikėtų mesti. O jeigu to nedarai ir neturi alergijų ar plaučių sutrikimų, tiesiog stenkis daugiau būti gryname ore, valgyk žalių daržovių, dažniau keisk pagalvės užvalkalą, venk kofeino, sumažink cukraus kiekį.
11 ir 12 - Bėrimus šioje zonoje lemia stresas ir hormonų pakitimai. Nors dažnai išvengti to neįmanoma, tačiau gali savo kūnui pagelbėti pakankamai išsimiegodama, gerdama daug vandens ir skrupulingai nuvalydama veidą du kartus per dieną.
13 - Skrandis. Spuogai ant smakro rodo, kad organizme kaupiasi toksinai. Gerk daug vandens (tik ne gaiviųjų gėrimų), žaliosios arbatos, stebėk savo mitybą, venk nesveiko maisto.
14 - išbertas kaklas dažniausiai įspėja, kad pasigavai kokią nors infekciją arba virusą ir organizmas kovoja su bakterijomis. Taigi stebėk ar neatsiranda jokios ligos simptomų.


Greitoji pagalba

Nueini miegoti su švariu ir švytinčiu veidu, tikėdamasi, kad karą sus spuogais pagaliau laimėjai, o ryte pabundi su dideliu visą vaizdą gadinančiu iš niekur nieko išdygusiu spuogu. Iš tiesų taip būna visoms, Ir, kaip taisyklė spuogas būtinai išdygs, jeigu tą dieną turi pasimatymą ar svarbų įvykį. Štai keletas būdų, kurie gali padėti atsikratyti spuogo per dieną:

Labai padeda spuogo užšaldymas. Tiesiog paimk leduką, suvyniok jį į kokią nors medžiagą ir pridėk prie odos.  daryk taip keletą kartų per dieną ir spuogas turėtų sumažėti.

Svarbiausia, NIEKADA nespaudyk, nekrapštyk ir nedraskyk spuogų. Aišku, lengva pasakyti, sunku padaryti, bet tai tikrai nepadės atsikratyti to. Spuogai turi įprotį "keršyti" - išspaudus vieną dažniausiai jis sugrįžta didesnis ir dar su kompanija, todėl galiausiai įprotis liesti spuogus gali išberti visą veidą.

Jeigu spuogas yra didelis ir raudonas, reiškia jame jau kilęs uždegimas. Tokiu atveju gelbsti aspirinas. Sutraiškyk vieną tabletę iki miltelių, užlašink keletą lašelių vandens, kol gausis tiršta masė. Ją užtepusi ant spuogo, palaikyk kol išdžius. Taip sumažės uždegimas ir paraudimas. O jei paliksi per naktį, ryte spuogas bus nepastebimas arba išvis išnykęs.

Dar vienas stebuklingas vaistas - dantų pasta. Tiesiog šiek tiek jos užtepk tiesiai ant spuogo ir palauk per naktį. Dantų pasta naikina bakterijas, todėl spuogas bus gerokai sumažėjęs.

Skaistaus veido paslaptys

Anksčiau kartais taip būdavo, kad vaikščiodama kur nors su močiute, praėjus kokiai nors nors makiažo padauginusiai panelei tekdavo klausytis jos dūsavimų - kokios "prisimaliavojusios", nenatūralios ir spuoguotos šiuolaikinės merginos ir kokios visos lieknos, sveikais ir ilgais plaukais, skaisčiais veidais ir rausvais skruostais jos būdavo senovėje. Tada iš močiutės išvedžiojimų tik pasijuokdavau, gal ji tik idealizuoja savo jaunystę - "anais laikais" ne tik merginos buvo gražesnės, bet ir žolė žalesnė, padangė platesnė ir vasara tęsdavosi amžinai... Tačiau kartą susimąsčiau, kad galbūt močiutė sako tiesą - anksčiau juk iš tiesų visas maistas buvo natūralus, žmonės daug laiko praleisdavo gryname ore ir panašiai... Tačiau juk spuogai yra problema pasitaikanti daugeliui paauglių ir dažnai jie nuo šių veiksnių nepriklauso. Šiais laikais tam yra įvairiausi prausikliai ir šveitikliai, o kaip merginos su tuo tvarkėsi anksčiau? Močiutė paaiškino, kad jokių priemonių nė nereikia, nes visko galima rasti gamtoje. Ji atskleidė man keletą natūralių receptų, kad veidas taptų švarus ir skaistus.

Mielių kaukė - ši kaukė stebėtinai padeda nuo spuogų. šaukštelį mielių sumaišyk su šiek tiek šilto pieno, kol išeis grietinės tirštumo koncistensija. Užtepk ant veido ir palauk kol išdžius, tuomet nusiplauk vandeniu.

Kiaušinio plėvelės kaukė. Šiai kaukei yra naudojama plėvelė, esanti vidinėje lukšto pusėje, kitaip sakant, tarp baltymo ir lukšto. Kad suprastum, kaip tai veikia, reikia suprasti kiaušinio sandarą. Kuomet kiaušinyje vystosi viščiukas, ta plėvelė iš jo pašalina visas nereikalingas medžiagas ir toksinus. Lygiai tokį patį poveikį ji daro uždėta ant veido odos. Kaip pasidaryti tokią kaukę? Tiesiog paimk kiaušinį, atsargiai jį suskaldyk, išpilk trynį ir baltymą, tuomet nuo lukštų nulupk plėvelę ir uždėk ją ant problematiškų veido vietų. palaikyk 15 minučių, nuimk ir nuplauk veidą šiltu vandeniu.

 Morkų kaukė
Sutarkuok vieną virtą morką, įmušk kiaušinio trynį ir įdėk šaukštelį medaus. Viską gerai išmaišyk ir dėk ant veido 20 minučių. Nuo šios kaukės oda ne tik būna stangri ir skaisti, bet ir įgauna švelniai įdegusį atspalvį.

Pasukos - grožiui
 Išrūgos - pati geriausia kosmetinė priemonė, vertingesnė už geriausius kremus odos priežiūrai, drėkinanti, aktyviai atstatanti ir sustiprinanti odą po žiemos.
Pasukos gerina veido spalvą, mažina paraudimus, giliai drėkina veido odą. Nuostabus efektas pasiekiamas naudojant išrūgas 15 - 30 dienų. kaip jas naudoti? Tiesiog dieną, grįžusi iš mokyklos, ir vakare, nusiplauk veidą natūraliomis pasukomis (gali būti šiek tiek atskiestos vandeniu). Palauk kol veidas nudžius ir vės nusiplauk vandeniu. Šį receptą taip pat esu išbandžiusi "savo kailiu" ir galiu pasakyti, kad šis patarimas iš ties vertingas. Anksčiau mano oda būdavo linkusi rausti nuo šalčio ar drėgno oro, o dabar šios problemos nebeturiu!


Tiek šįvakar. Taigi, linkiu visada būti gražioms ir laimingoms  :)
-Akvilė12 Komentarai

 1. Puikus straipsnis! Ačiū, pagelbėjai. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šaunus straipsnis, nors daug domiuosi spuogais tu parašei informaciją, kurios dar nežinojau, ačiū. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ačiū tau, labai! :) Labai padėjai man. ;>

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai dėkoju už informatyvų straipsnį ;). Man ši problema labai aktuali ://... Dar kartą tariu didelį AČIŪ !!! : D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kažkodėl ant savo veido pamačiusi didelį raudoną spuogą nekreipiu dėmesio. O kitą dieną jo net nelieka :D Manau, jog tiesiog jeigu negalvoji, tai ir pranyksta :D
  Man rodos, dėl tų svarbių įvykių, tarkim, pirmojo pasimatymo su vaikinu, ir išdygsta spuogas - tai čia dėl pernelyg didelio nervinimosi.
  Akvile, tu išties šauni. Niekada nesidomėjau spuogais, tačiau tu taip viską įdomiai pateikei, labai patiko kaukės, ir apskritai viskas tobula. Ačiū tau! :3

  AtsakytiPanaikinti
 6. Cha,galvoju paziuresiu, kurioje veido dalyje daugiausia spuogu, koks organas streikuoja. Prieinu prie veidrodzio ir pamatau, kad pas mane visas veidas vienodai daaaug spuoguotas :DDD zodziu, amen man xDDD
  lol

  AtsakytiPanaikinti
 7. Akvile, tu esi viena mėgstamiausių rašytojų. Tavo straipsniai VISADA būna įdomus. Taip ir toliau! Lauksiu kitų tavo straipsnių. Be to, ačiū ir už šį, labai geras :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Nepadės čia niekam jokios kaukės. SUSITAIKYKIT SU TUO, KAD JŪS BRĘSTAT, PO GALAIS...

  AtsakytiPanaikinti
 9. Puikus straipsnis. Daug geros ir naudingos informacijos. Džiaugiuosi, kad pas mane spuogelių - tik keletas :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Ant kaktos turiu spuogų, tai vadinasi teks susimastyti savo virškinimo sistema.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Klausimas kaip panaikinti spuogus kamuoja tikrai ne vieną — čia dramblio didumo problema. :) O straipsnis labai patiko, nes niekada nesusimąsčiau, kad spuogai tam tikroje vietoje gali parodyti tikrąją problemą. Super.

  AtsakytiPanaikinti