Surya Namaskar / Saulės pasveikinimas.


Sveikos! Prieš keletą dienų,  rašiau straipsnį apie rytinę mankštą namuose. Labai dėkoju toms, kurios nepagailėjo kelių žodžių ir komentaruose išreiškė savo nuomonę apie straipsnį! Sulaukiau paskatinimo, daugiau parašyti straipsnių sporto tema, taigi šiandien rašau apie dalyką, kurio pavadinimas - Surya Namaskar (liet. : Saulės pasveikinimas). Kas tai ir kaip tai atliekama, sužinosi perskaičiusi straipsnį!

KAS YRA SAULĖS PASVEIKINIMAS?
Saulės pasveikinimas (Surya Namaskar) - tai dvylikos pozų seka, atliekama kaip vienas tęstinis pratimas.

KADA ATLIEKAMAS SAULĖS PASVEIKINIMAS?
Saulės pasveikinimą, pagal visas "taisykles", reikėtų atlikti tekant saulei. O jeigu su saule keltis nesinori, jis gali būti atliekamas vietoje rytinės mankštos, t.y. ryte.

KUR TURI BŪTI ATLIEKAMAS ŠIS PRATIMAS?
Jeigu vasarą, teks gyventi prie jūros, siūlyčiau atsikelti tekant saulei ir nuėjus prie jūros atlikti šį pratimą, atsigręžus į kylančią saulę.  O apskritai, jį galima atlikti erdvioje patalpoje: namuose, sporto klube, lauke ir t.t.

KIEK TRENIRUOTIS?
Vieną Saulės pasveikinimo ciklą, sudaro dvylika be sustojimo atliekamų pozų. Keletą sekundžių pailsėdami po kiekvieno ciklo, atlikite jų tiek, kiek galite nepavargdami.

AR ATLIEKANT SAULĖS PASVEIKINIMĄ, GAUNAME NAUDĄ?
 Be abejo, saulės pasveikinimas, kaip ir rytinė mankšta, teikia mums ir mūsų organizmui naudą:
 • Stiprina, atgaivina ir mankština kūną. 
 • Suteikia gerą nuotaiką. 
 • Treniruoja sąnarius ir raumenis. 
 • Stiprina pečių, rankų, klubų ir pilvo raumenis. 
 • Gerina kraujotaką.
 • Ramina nervus. 
 • Didina plaučių tūrį. 
 • Suteikia stuburui lankstumą ir mažina skausmus. 
 • Tiesina laikyseną. 
 • Šalina nereikalingus riebalus.
 • Aktyvina žarnyno veiklą.

KAIP ATLIEKAMAS SAULĖS PASVEIKINIMAS?
Saulės pasveikinimo pratimai, atliekami štai taip:


1 poza - 'Pranamasana'
 Tiesiai atsistokite, pėdas suglauskite ir įsitikinkite, kad svoris paskirstytas tolygiai. Išsitieskite visu kūnu ir suglauskite delnus, ties krūtinės viduriu. Nusišypsokite ir giliai iškvėpkite.

2 poza - 'Hasta Uttanasana'
Įkvėpdami pakelkite rankas į viršų ir atsilenkite atgal, klubus stumdami į priekį, o kojas laikydami tiesiai. Pasistenkite labiau atverti krutinę, kaklą ištempkite.

3 poza - 'Hastapaadasana'
 Iškvėpdami pasilenkite į priekį, ištempdami visą užpakalinę kūno dalį. Rankas temkite žemyn, jei galite padėkite delnus ant žemės, atpalaiduokite kaklą.

4 poza - 'Aekpaadprasarnaasana'
 Nuleiskite plaštakas, laikykite jas pečių plotyje. Įkvėpdami ženkite dešine (kita kartą kaire) koja atgal, nuleiskite kelį ant grindų, atsiloškite atgal ir pažiūrėkite į viršų pakeldami smakrą.

5 poza - 'Adho Mukha Svanasana'
Sulaikydami kvėpavimą ženkite kita koja atgal. Įkvėpkite ir laikykite kūno svorį ant rankų ir kojų pirštų. Galva ir kūnas turi sudaryti vieną tiesią liniją.

6 poza - 'Ashtanga Namaskara'
Iškvėpdami nuleiskite kelius, po to- krūtinę ant grindų, palikdami klubus pakeltus, o kojų pirštus užlenktus į vidų, kaklą ištempkite.

7 poza - ' Bhujangasana'
 Įkvėpdami tempkitės į priekį ant ištiestų rankų. Ištiesinkite kojų pirštus ir išsilenkite atgal. Pečius nuleiskite, žvilgsnį nukreipkite į viršų.

8 poza -  'Adho Mukha Svanasana'
 Iškvėpdami užlenkite kojų pirštus į vidų ir pakelkite klubus į viršų, poza primena apversta "V" raidę. Stenkitės prispausti kulnus žemyn, ištiesti kojas. Atpalaiduokite kaklą, veidą, visą galvą.

9 poza - 'Ashwa Sanchalanasana'
 Įkvėpdami ženkite į priekį dešine (kita kartą kaire) koja, pėdą pastatykite tarp rankų, nuleiskite kitos kojos kelį ant grindų, atsiloškite atgal ir pažiūrėkite į viršų pakeldami smakrą (kaip pozoje 4).

10 poza - 'Uttanasana'
 Iškvėpdami pristatykite kitą koją į priekį, ištempdami visą užpakalinę kūno dalį. Rankas temkite žemyn, jei galite padėkite delnus ant žemės, atpalaiduokite kaklą (poza 3).

11 poza - 'Hasta Uttanasana'
 Įkvėpdami pakelkite rankas į viršų ir atsilenkite atgal, klubus stumdami į priekį, o kojas laikydami tiesiai. Pasistenkite labiau atverti krutinę, kaklą ištempkite (poza 2).

12 poza - 'Pranamasana'
 Iškvėpdami lėtai grįžkite į pradinę pozą ir nuleiskite rankas ties krūtinės viduriu, delnais į vidų, dėkodami mintyse Saulei, gyvybei, pačiam sau paprastai už tai, kad esate. 

IR DAR ŠIS TAS:
 • Kiekvienoje padėtyje išbūkite po penkias sekundes.
 • Pradedantieji Saulės pasveikinimo pratimą, turi atlikinėti lėtai. 
 • Geriau atlikite mažiau ciklų kruopščiai, nei daug - skubant. 
Įspėjimas: Menstruacijų ir nėštumo metu, saulės pasveikinimo atlikinėti negalima!!!


Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, tapk aktyviausiu ir laimėk 5 litų sąskaitos papildymą! Daugiau informacijos - ČIA

   Iki kitų susitikimų!
Simona Š.

16 Komentarai

 1. Oho! Net girdėjusi nesu apie tai. Man,asmeniškai buvo įdomu sužinoti apie tai. Reikės išbandyti. Ačiū!:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikrai įdomus straipsnis ;) Būtinai reiks išbandyti :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ooho! Kažkas kitokio, negu galima rasti TD bloge. Nustebinai gerąja prasme. Labai geras, išsamus straipsnis :) jeigu atrasiu laiko, nepamiršiu, būtinai išbandysiu tokį sporto būdą :D Ačiū tau, Simona, už negirdėtą sportą ;))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Prisidedu prie kitų merginų ir sakau OHO. Negirdėtas dalykas, įdomi tema, viskas perteikta vaizdžiai, smulkiai. Dar vienas pliusas tavo naudai, Simona. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Oho! Negirdėtas dalykas! Jau žinau ką ryte darysiu ;>

  AtsakytiPanaikinti
 6. Įdomi tema ir puikiai išpildyta, laukiu daugiau tavo straipsnių. Spaudžiu visas tris knopkes. Ir vėl, klaidų nepastebėjau, puiku.:)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kažkada mokykloje taip darėme, labai patiko :) Taip pat labai įdomus straipsnis, man patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai ačiū,merginos! Džiugu, kad kai kurioms tai buvo negirdėta naujovė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Atsimenu kai pradinėse klasėse tiesiog dėkodavom saulei, žolei, žemei ir kt. už gyvybę ir t.t. (na, tai buvo pavaduojančios mokytojos noras). Šis dalykas, buvo kažkas panašaus. Bet jei atvirai, patiko... Ačiū. Buvo įdomu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Taip negirdėta ir visai įdomu. Šaunus straipsnis, neperkrautas :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Kažkur apie tai buvau skaičiusi. Tai lyg joga, taip ? :) Labai norėčiau dar pratimukų :D. Pradėsiu užsiiminėti turbūt ja ;)*.... Šaunus straipsnis ;* !

  AtsakytiPanaikinti
 12. Karolina, ačiū!
  Milla, taip, tai jogos pratimai. Iš manęs straipsnių apie sportą - tikrai sulauksite. :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Nesu girdėjusi nieko apie tai, tad paskaityti buvo įdomu! Tavo pateikimas stulbinantis. Viskas paprasta, lengvai skaitoma! Ačiūūūūū

  AtsakytiPanaikinti