Sutark su mokytojais - palengvink savijautą mokykloje!


Apsileidau. Kad ir su bėdomis, bet vis vien apsileidau. Turbūt sulaukiau daug burbėjimų dėl savo „tobulų ir dažnų straipsnių“, bet prisiminkite, jog ne tik Jūs esate žmonės. Ir visi turime problemų. Tačiau dabar skubu pas Jus su straipsniu norėdama palengvinti likusius mėnesius mokykloje. Iš karto linkiu sėkmės ir kantrybės iškęsti "visada neteisius" mokytojus, o tam, kad ši "misija neįmanoma" taptų lengviau įveikiama, prieš jūsų akis patarimai, kaip sutarti su mokytojais.

Mokykla užima didžiąją dalį mūsų laiko. Mokyklon ateinam aštuntą, tada daugiau nei septynias valandas joje sėdime, o kur dar namų darbai! Ir tarsi būtų maža, ant galvos dar krenta pasakojimai apie bendraklasius, kontroliniai ir tie, kartais, nelemti mokytojai, burbantys dėl kiekvieno tavo pajudėjimo. Gal ir nustebsit, gal ir ne, tačiau vieną iš šių rūpesčių gali pamiršti visiems laikams! Tiesiog perskaitykit šį straipsnį.

1. Tvarka
Iš patirties galiu pasakyti, jog tvarka daug ką nulemia ir mokinio, ir mokytojo atžvilgiu. Jei visą pamoką blaškysitės ieškodami kažkur nukritusio pieštuko, o stalas bus apskleistas vadovėliais (o jei jie ne tik šios pamokos!), sulauksi net pačio ramiausio mokytojo priekaištų, o galimybė susikaupti bus lygi minus vienuolikai. O ir patys negirdėsite nė vieno mokytojo žodžio.
Be to, nė vienam mokytojui nepatinka sulankstyti, neaplenkti, neužrašyti ir pripaišyti sąsiuviniai, vadovėliai, pratybos.... Tai taip pat gali būti pykčių priežastis. O kad jos nebūtų, visų pirma griebkit savo kuprines ir pulkit jas tvarkyti!
Mano patarimas:  nepagailėkite savo laiko bei pinigų ir pasivaikščiokite po raštinių reikmenų parduotuves. Jose gali rasti daugybę gražių dėklų sąsiuviniams ir pratyboms, patogių penalų ir kitokių nerealių daiktų. Patvirtinu, jog gražūs daiktai skatina tvarkytis. Tad prisipirkite dėklų, spalvotų aplankalų ir kitokių daiktų "namų". O tada viską gražiai susikraukite į vidų. Ir stenkitės ten išlaikyti. Po pamokos neskubėkit išlėkti iš klasės ir pakeliui bėgdami nusisukti koją (o siaube, kokia aš žiauri...), o tvarkingai susidėkit vadovėlius ir sąsivinius. Jei ne į dėklus, tai bent į kuprinę.

2. Nusiteikimas
Jei į mokyklą ateinate tik tam, kad susitikti su draugais ar nerašyti pasiaiškinimų dėl nepateisintų „n“ raidžių, nieko gero iš to nebus. Gal ir nusibodo girdėti tą pačią frazę, bet galų gale, juk mokotės dėl savęs. Suprantu, pati irgi kartais paburbu, kad tokio dalyko, kaip „Pitagoro teorema“ ar „Naudingumo koeficientas“ tikrai ateity nepanaudosiu, bet ką gali žinoti? Gal po mokyklos baigimo savo gyvenimą susiesite su pačiu nemėgstamiausiu ir sunkiausiu dalyku? Tad pasiruoškit mokytis nuo šios akimirkos. Kruopščiai atlikit pirmadienio namų darbus, per pamokas įdėmiai klausykitės mokytojo ir jei kas neaišku, iš karto klauskit. Mokytojai įvertina pastangas ir norą, net jei iš kontrolinio vos sukrapštote teigiamą balą! (Nesakau, jog šiam blog'e vien nevėkšlos, bet pripažinkit, pasitaiko visko...)

3. Popamokinė veikla, papildomi darbai
Štai jau artėja trečio trimestro ar antro semestro pabaiga, o pažymiai tikrai ne visiems blizga. O ir su mokytoju santykiai nekokie? Nušaukite du zuikius vienu metu - prašykit papildomo darbo! Taip mokytojas parašys geresnį pažymį, o ir įvertins Jus kaip savimi besirūpinančią ir atsakingą asmenybę. Daugiau darbo dar niekam nepakenkė, nors labai tingisi jį atlikti... Bet susitarkit su tėvais dėl kokio apdovanojimo (juk vasara visai ne už kalnų!) ir stengtis bus žymiai lengviau.
Dar viena nebloga idėja - dalyvavimas olimpiadose, konkursuose, konferencijose. Deja pavasarį retai bevyksta kokios olimpiados, tačiau tai pasiūlymas kitiems metams - tuo labiau, jog daugelis mokytojų už dalyvavimą parašo visų trokštamą dešimtuką! Aišku, jei ir taip turite daug popamokinės veiklos, vos spėjate padaryt namų darbus, pavalgyti ir pamiegoti, prisidėti dar vieną rūpestį nesiūlau. Tačiau jei laisvo laiko turit - ar sunku?
Mano patarimas: nusipirkit ar patys pasidarykit gražią užrašų knygelę, kurioje rašytumėt su noru, ir susižymėk visus darbus, kuriuos turite atlikti, visus konkursus, olimpiadas ir panašiai. Tapsite atsakingu žmogumi, o ir mokytojas, kaip visada, įvertins tokį pasiryžimą. O kas geriau už įvertinimą (neminint daugeliui svarbių materialių vertybių)?

4. Gerbkite tylą
Galbūt šis mano pasakymas nuskambėjo keistai. Bet vis vien. Stenkitės per pamokas neplepėti, namų darbus atlikti tyloje, o ne viena ausimi prie televizoriaus, kita prie kompiuterio. Mokytojai tikrai pastebės, jog per pamokas sėdite tyliai, įdėmiai klausotės jo aiškinimų, o ir pažymiai pagerėjo. Be to, įdėmus klausymas padeda įsiminti informaciją. Galite kai ką ir užsirašyti į sąsiuvinį.
Taip pat ir bendraklasiai Jums padėkos už suteiktą galimybę ką nors išgirsti. Ypač, jei artėja kontrolinis. Tada juk visi sėdime kaip ant mielių ir bandome sugaudyti paskutinę mokytojo sakomą informaciją.
Mano patarimas: jei jau labai knieti išsipasakoti per pamoką draugui ar pasijuokti iš to, ką kątik juokingo mokytojas pasakė/padarė, viską surašykite ant lapo ir po pamokos įteikite draugui. Tada galėsite ir diskutuoti per visą pertrauką.

Tikiuosi, jog Jums padėjau. Apie viską rašiau iš savo patirties, tad manau, jog jei suveikė man, suveiks ir J
ums. Tik prisiminkite, jog be Jūsų pačių užsispyrimo ir darbo nieko nebus! Ir niekada neburnokite ant mokytojų, kad ir kaip norėtumėte. Visai neseniai vienas žmogus (deja, nepasakysiu, koks) pasakė labai protingą mintį:
„Mokytojai, rašydami pažymį, kad ir koks jis bebūtų, tai daro iš meilės. Jie skatina, peikia ir siunčia signalus - jei parašo gerą pažymį, jus skatina ir toliau gerai mokintis, jei parašo blogą, pasako, jog jūs neišmokot ir įpareigoja stengtis.“
Tad pasitikime tą nelemtą pirmadienį su naujomis emocijomis!!
Linkėjimai visiems ir tikiuosi Jūsų palaikymo,
Gabija.
P.S. Vis dar be kortelės, bet kaip nors....


Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu ir laimėk 5 litų sąskaitos papildymą! Daugiau informacijos - ČIA

12 Komentarai

 1. Naudingas straipsnis ir matosi, kad rašytas nuoširdžiai norint padėti. Man patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Turbūt prie to prisidėjo sava patirtis :)
  Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai šaunus straipsnis. Tikimės dažniau jų pamatyti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patiko. Pati pastebiu, kad mokytojai - man dažnai pakelia pažymį. Vien dėl to, jog visada klausausi ir darau tai kas pasakytą. Visada padarau namų darbus, stengiuosi... Todėl ir nekyla problemų (na gerai, su fizika kas kita). :D Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Straipsnis be galo įdomus, naudingas, informatyvus. Išties įkvėpei mane, nes jau vakar jį skaičiau ir šiandien pasitempiau :D Labai dėkoju! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Jūs turbūt neįsivaizduojat, kaip maitinat mano savimeilę :D
  Ir vėlgi ačiū :)

  P.S. Bei prašom :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. omg katik jusu bloga atradau, mirsiu is laimes, proofesonalu, begalo. wau, tai tarsi seni stardoll laikai.....

  AtsakytiPanaikinti
 8. Puiku! Geriau negali būt.. Kitiems mokslo metams prisipirksiu ko tik nebūt :P. Ačiū tau :)! Kitoje temoje norėčiau kažką pamatyti panašaus. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. JuSt - ačiū ačiū ir dar kartą ačiū! Ypač už šį sakinį: „Kitoje temoje norėčiau kažką pamatyti panašaus.“
  Jei reikia, galiu visą rubriką mokyklą padaryt. Antri mano namai, tad... :D
  O šiaip, dar kartą dėkoju už tokią nuomonę. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Va, tokie straipsniai ir puošia TD blogą! Nuoširdūs, platūs, nekopijuoti, skaitant iškart matosi, kad daug darbo įdėta. Galima sakyt, visada randu prie ko prisikabinti bloguose, bet šis - super. Man labai patiko, tikriausiai dėl to ir neradau nė vieno dalyko, prie kurio galėčiau prisikabinti. Turi platų mąstymą ir gerą supratimą, turbūt dėl to ir sugebi taip gerai išplėtoti straipsnį. Ir rašymo stilius man limpa. Laukiu kito straipsnio, puikiai. Spaudžiu visas tris knopkes, tada atspaudžiu, kad po to vėl galėčiau paspausti. :D**

  AtsakytiPanaikinti
 11. Eh, kaip ačiū tau, Gintarija :) Dar labiau pradžiuginai su tokiu šitu komentaru :) ^^

  AtsakytiPanaikinti