Visų gerbiamam aktoriui Vytautui Šapranauskui atminti
Labas vakaras, mieli skaitytojai. Turbūt jau visi girdėjote, kad šiandien anapilin iškeliavo vienas talentingiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių Vytautas Šapranauskas (1958-2013). Iš gyvenimo jis pasitraukė savo noru, rytoj aktorius būtų šventęs penkiasdešimt penkerių metų sukaktį.
Pastarąsias porą dienų artimieji negalėjo susisiekti su Vytautu ir šiandien jo vaikai su policijos pagalba įsilaužė į tėvo namus. V. Šapranausko kūną jie rado vonioje. Manoma, kad aktorius galėjo pasikarti, tačiau tiksli priežastis dar nežinoma.
Šiuo straispniuku aš nesiruošiu ieškoti atsakymų į klausimus, kurių mano galvoje knibžda devynios galybės. Taip pat nežadu filosofuoti ar aiškinti mirties aplinkybių, aš netgi nebandysiu jo suprasti. Jeigu žmogus taip pasielgė - vadinasi buvo tikrai rimta priežastis. Tenoriu priminti jums šio aktoriaus gyvenimą, nuostabius vaidmenius, kuriuos jis sukūrė bei padėkoti už visus tuos metus televizijoje ir teatre.
V. Šapranauskas jaunystėje toli gražu nemąstė apie aktoriaus profesiją, tačiau likimas vis dėl to pakišo koją. Į aktorystės kursus Vytautas sugalvojo stoti visai atsitiktinai, nė nesitikėjo, kad praeis pirmąjį etapą, tačiau... jam pavyko! Nuo to ir prasidėjo kvapą gniaužianti karjera, vis daugėjo darbo pasiūlymų ir jaunam, ambicingam vaikinui pavyko išgarsėti. V. Šapranauskas vaidino šiuose spektakliuose: „Trys seserys“, „Vilnius-Dakaras“, „Maskaradas“, „Mano žmonos vyras“, „Nuodėmių miestas“ ir daug kitų. Vedė nemažai TV laidų, tokių kaip :  „Šapro šou“, „TV šeškas“, „Puikusis šou“, TV3 „Šok su manimi“, „Chorų karai“, „Auksiniai svogūnai“ ir kt. Visai neseniai jis gavo auksinę gervė už vaidmenį kino filme „Valentinas vienas“. Taip pat nepamirškime garsiojo „Garfildo“ ir kitų animacinių filmukų, kuriuos įgarsino būtent V. Šapranauskas.
Vytautas visada į gyvenimą žvelgdavo su ironija, kartais kiek nerimtai, tačiau tai tik pagyvindavo jo ir taip žavų bei spalvingą įvaizdį. Aktorius turėjo savo nuomonę ir niekada nebijojo jos išreikšti, buvo drąsus žmogus, be to nevengdavo juodo humoro juokelių tiesioginiame eteryje. Manau visi sutiks, kad televizijoje jo mums tikrai be galo trūks.
Asmeniškai aš sužinojusi naujieną apie V. Šapranausko mirtį likau abstulbusi, negalėjau patikėti, kad tai iš tiesų įvyko. Kartais labai sunku suprasti, kodėl geri žmonės iškeliauja taip anksti. Aš su V. Šapranausko vaidyba ir humoru užaugau, todėl tiesiog nenoriu tikėti, kad šio vyro tarp gyvųjų nebėra, kad čia jau pabaiga, kad netrukus jis atsidurs po žeme. Tačiau tokia ta tiesa, gyvenimas sunkus, belieka tik susitaikyti su šia netektimi ir tikėtis, kad jis dabar geresnėje vietoje. Ilsėkis ramybėje, Vytautai, visada liksi mūsų širdyse.

Visiems V. Šapranausko gedintiems gerbėjams siūlau paklausyti šios dainos :) 

5 Komentarai

 1. Aš dar ir dabar negaliu patikėti, tuo kas įvyko.. Šis žmogus buvo mano numylėtinis televizijos veidas.. Kai sužinojau apie tokią nelaimę, net ašaros nesulaikė.. Tai yra labai skaudi netektis tiek jo artimiesiems, tiek visai Lietuvai. :((

  AtsakytiPanaikinti
 2. Visgi, nepaneigsi, jeigu jis nusižudė, šiolks toks savanaudis yra. Tačiau su jo dalyvavimu laidose, tv projektuose aš taip pat užaugau. Nuo mažens stebėdavau jo vaidybą, tuos juokingus `prikolus`... Liūdna. Viename bloge skaičiau, koks neteisingas pasaulis, jog aplinkui miršta geri žmonės, visiškai to nenusipelnę. Skaudu.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Vytautas buvo mano idealas. Labai mėgau jo vaidybą. Tuos jo keistus, bet juokingus posakius. Žodžiu aš tikrai jo ilgėsiuosi. Labai liūdna, kad JIS iš gyvenimo pasitraukė savo noru. Tik tas man nelabai priimtina. Bet nesiruošiu teisti, nes visi esame žmonės, visi darome klaidų.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Gaila, kad talentingi žmonės savo noru traukiasi iš gyvenimo... Atrodo dar nesenai jis šoko, dainavo, pokštavo tv3 laidoje "Chorų karai", o dabar jau gulės po žeme. Žiauriai gaila. Niekada nepamiršiu šio vyro, kuris neieškodavo žodžio kišenėje, kuris sugebėdavo kiekvieno veide įžiebt šypseną. Ačiū tau, Vytautai, kad buvai. Ačiū...

  AtsakytiPanaikinti