Žmonės, kurie negirdi

Labas. Šiandien kalbėsiu gan aktuolia tema – apie žmones. Žmones, kurie yra lygiai tokie patys kaip visi, kurie turi lygiai tiek pat jausmų, kurie turi lygiai tiek pat talentų... ir jie verkia, lygiai taip pat kaip tu... Ne, jie verkia ne dėl to, kad mama nenupirko „iPhone“, ne, jie verkia, nes turi daug daugiau priežasčių verkti.
Kokią įtaką jie daro. Gyvenu netoli tryjų mokyklų: viena iš jų yra vaikams iki aštuntos klasės, kita nuo devintos iki dvyliktos, o kita... kita yra pritaikyta vaikams, kurie negirdi. Kaip tik šalia paskutinės iš paminėtų mokyklų yra stotelė į kurią aš dažnai ateinu ir iš jos važiuoju į burelius. Man ten patinka būti, nes joje dažnai stovi daug vaikų, kurių visų veidus puošia šypsena ir ten stovint, tarp jų aš ir pati pradedu šypsotis. Jie šypsosi, nors turi daug daugiau problemų ir rūpesčių nei mes. Tiesa, tai stotelė kurioje beveik nėra garsų, nes joje vaikai šnekasi gestais.
Jie yra normalūs, tokie kaip mes. Ar pastebėjote, kad paskutiniu metu vyksta labai daug akcijų prieš patyčias, rasizmą? Turbūt daugelis Jūsų nesupranta šių akcijų tikslo, nes... Jūs dar nesate patyrę to, ką patiria kitokie vaikai. Jums atrodo ir taip aišku, kad tyčiotis negalima ir to nedarote, bet ar tikrai? Po pamokų į mano minėtąją stotelę susirenka vaikai iš tryjų mokyklų ir du trečdaliai jų stovi išplėstomis akimis, lyg šalia jų stovėtų Lady Gaga. Deja, stotelėje jos dar neteko matyti ir vargu bau ar ją joje išvysime.


Labas. Ačiū, kad sutikai atsakyti į mano klausimus ir savo jausmais pasidalinti su visais. 
Labas, Simona :). Man tai tikrai neproblema.
Ar patiri stresą dėl to, kad negirdi?
Tiesą pasakius nelabai, tiesiog prie to jau pripratau. Nuo vaikystės girdžiu blogai, tad ir nežinau kaip gali būti kitaip. Tiesa, vaikystėje mano klausa buvo geresnė, o paskutiniu metu geriau girdžiu tik su klausos aparatu.
Kaip reaguoji į žmonių žvilgsnius? Ar dėl to pergyveni?
Kai vaikštau viena, žmonės net nepastebi mano sutrikimų, bet kai būnu su draugėmis, žvilgsnių sulaukiu tikrai daug. Bet tam ir yra draugai, kad padėtų ir suprastų tave tokiose situacijose, o kadangi dažniausiai bendrauju su tokių pačių sutrikimų savininkais, guodžiame vienas kitą, bet kad ir kiek stengtumėmės nekreipti dėmesio į tuos visus „smalsuolius“, vistiek yra skaudu. Suprantu, kad įdomu žiūrėt į visus tuos gestus, bet mums tai nepatinka ir mes jaučiamės kitokie... na, mes ir esam kitokie (netaip išsireiškiau), bet visgi žmonės.
Nepaisant visų sutrikimų kiekvienas žmogus turi hobių, pomėgių. Kuo tu užsiimi laisvalaikiu?
Tiesą pasakius čia nesu tokia jau „išskirtinė“. Visi hobiai panašūs kaip ir kitų paauglių – skaitymas, rašymas, sportas, rankdarbiai... 
Ką norėtum pasakyti visom „Teenage dreams“ blog‘o skaitytojoms ir šiaip visiems žmogučiams?
Visada tikėkite svajonėmis, kad jos išsipildytų reikia tik labai norėti ir negirdėti žmonių, kurie tau tiesiog pavydi. Taip pat, nuo visų savo draugų siunčiu didelį prašymą – nesityčiokite, nesijuokite, nesišaipykite iš kitokių nei Jūs, nes mums yra skaudu matyti (ta lūpų kalba nepramanas, kartais ją naudojameJ) jūsų bjaurius žodžius, skaudu kęsti žvilgsnius. Tad labai prašau, perskaitę šį straipsnį susimąstykite bent kiek ir stenkites neapkalbinėti žmonių. Tiesiog prisiminkite, kai paskutinį kartą Jūs buvote apkalbinėjami. Skaudu? Mes tai patiriame kiekvieną dieną.**Ši mergina prašė, kad nebūtų skelbiami jos kontaktai arba vardas. Cituoju: 'nenoriu, kad manęs ieškotų facebook'uose ir guostų. Man užteks to, kad skaitytojai perskaitę šį intervių susimąstys. 

Taip, šį kartą straipsnis neilgas, bet juk reikia duoti laiko ir apmąstymams, tiesa?

Ačiū, kad skaitėt, ačiū tau, mielas žmogau, kad sutikai sumanim susisiekti.
Visada Jūsų Simona A.

*Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk šiame konkurse, gauk 3 taškus, tapk aktyviausiu ir laimėk 5 litų sąskaitos papildymą! Daugiau informacijos - ČIA

14 Komentarai

 1. straipsnis patiko, tik keletas klaidelių buvo :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Taip pat mačiau keletą klaidų, bet aš ne apie tai.
  Interviu buvo labai trumpas, bet užteko to, kad man pasidarytų negera... Žiauriai blogai pasijaučiau. Straipsnyje tokia tiesa buvo rašoma, kad net suspaudė širdį. Tikrai esu ne taip pasižiūrėjusi į kitokius žmones... Gaila, negaliu jų atsiprašyti, bet tiesiog apgailestauju. Ir gailiuosi. Ačiū, Simona, tau už tai, kad privertei susimąstyti... :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Smagiai skaitomas straipsnis :D... Beje kartais reikia ir trumpų ;) ! Šaunuolė !!!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš, kaip ir Greta, keistai pasijaučiau... Mes turim viską, o jie praranda tokį nuostabų gyvenimo jutiklį..

  Įdomu buvo paskaityti ir pačios merginos (kaip supratau, čia buvo mergina) apmąstymus, ir tavuosius.

  AtsakytiPanaikinti
 5. SUPER. Eilinį kartą. Spaudžiu visas 3 knopkes ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Iš ties labai geras interviu (pasirinkta tema). Tikrai nuoširdus ir priverčiantis susimąstyti, pačios pusbrolis ir geriausias draugas negirdi, tačiau tai netrukdo mums labai gerai bendrauti, ir galiu pasakyti tik, tiek, kad tokie žmonės yra be galo geri, nuoširdūs ir mieli ^^

  AtsakytiPanaikinti
 7. turiu senelius kurie negirdintys yra su jais gyvenau visa gyvenima , tai beveim zinau ka tai reiskia...

  AtsakytiPanaikinti
 8. patiko straipsnis. privertė susimąstyti... pati ne kartą esu žiūrėjusi į tokius žmones kaip į stebuklą, gėda pasidarė. Na bet iš tiesų jie yra stebuklingi, nes geba šypsotis ir džiaugtis gyvenimu dar stipriau negu daugelis visiškai sveikų žmonių...

  AtsakytiPanaikinti
 9. Niekada kreivai nežiūrėjau į žmones, kurie turi kažkokią negalią... Man tai atrodo normalu. Niekada nedrįsčiau žeminti ar tyčiotis iš tokio žmogaus, nes taip pati įrodau jog esu žemo lygio ir nesuprantu tų žmonių. Straipsniukas patiko. Ačiū. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Nuostabus straipsnis. Ačiū tau Simona, kad privertei susimąstyti kokie mes esame laimingi.. O dar kai kurie skundžiasi! O interviu.. toks nuoširdus.. Pati turiu draugų kurie sunkiai girdi ir žinau kaip jiems sunku kęsti įvairias patyčias. Aš dėl savo kelių draugų išmokau gestu kalbą ir tuo džiaugiuosi, nes tikrai prie jų jaučiuosi keistokai.. :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Ačiū visoms ;) Vilija, taip, tai buvo mergina. Smagu, kad susimąstėt...

  AtsakytiPanaikinti
 12. Like! Toks įsimenantis pokalbis ir priverčia susimąstyti :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Labai patiko straipsnis. Iš tiesų negalėčiau žeminti žmonių su negalia.Juk visgi,jie tokie pat žmonės ir taip pat nori gyventi visavertį gyvenimą...

  AtsakytiPanaikinti
 14. Skaičiaus užgniaužus kvapą. Puikus pasirinkimas daryti interviu su negirdinčiu žmogumi! Vau. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti