BelgijaJeigu paklausčiau, ką žinote apie Belgiją, turbūt apie šią nedidelę Europos valstybę pasakytumėte nedaug. Ji randasi kažkur Europoje, o jos sostinėje briuselyje įsikūrusi ES būstinė. Stereotipiškai belgai ramūs žmonės, gaminantys gerą šokolada ir alų. Tai viskas, ką žinojau apie Belgija, prieš nuvykdama į šią nuostabią šalį. Taigi šiandien norėčiau pasidalinti savo įspūdžiais ir žinomomis įdomybėmis apie Belgiją.

 Ši šalis yra vakarų Europoje, jos krantus skalauja Šiaurės jūra, ribojasi su Prancūzija, Olandija, Vokietija, Liuksemburgu. Pragyvenimo lygis čia - vienas aukščiausių pasaulyje.
  Belgija yra perpus mažesnė už Lietuvą, tačiau ten gyvena 3 kartus daugiau žmonių (10 mln.).
 Įdomus reiškinys Belgijoje yra ryški kalbos riba. Pusė šalies (geltona spalva žemėlapyje) kalba Olandiškai, pusė - prancūziškai (raudona spalva). Mėlyna spalva pažymėtuose regionuose kalbama vokiškai.
 
Beveik visi žmonės (97 poc.) gyvena miestuose.
  Belgai nėra labai tikintys žmonės. Pasak 2005 m. apklausos, 43 % Belgijos gyventojų „tiki, kad egzistuoja Dievas“, 29 % „tiki, jog yra kokia nors dvasia arba dvasinė energija“ ir 27 % „netiki jokiais dievais, dvasiomis ar dvasinėmis energijomis“ Tačiau tik 4 - 8 % Belgų vaikšto į bažnyčią. Palyginimui, Lenkijoje šis skaičius siekia 70%.

Belgai, skirtingai nei Lietuviai ar kitos tautos, neturi būdingo pasididžiavimo savo tauta, šalimi, viešai skelbiamo patriotiškumo. Jiems nėra būdingas noras pūstis, sukelti kitiems pavydą ar džiaugtis kito nelaime. Laimingiausi jie būna turėdami patogius namus ir gerą darbą, ramią šeimos ir draugų atmosferą, nesiekdami kokių nors ypatingų aukštumų. Galbūt todėl belgai ir užsitarnavo "ramiųjų" etiketę.
   Kiek teko pastebėti, belgai yra malonūs ir mandagūs žmonės (Nors tai galima pamatyti nuvažiavus į bet kurią vakarų Europos šalį). Parduotuvėse, pasienio postuose, degalinėse darbuotojai visada maloniai pasisveikina, žmonės atsiprašinėja kada reikia ir kada nereikia, vos stumtelėję susirūpina: "ar nesusižeidei?". Labai nustebino kuomet vaikštinėjant kanalo pakrante prie mūsų priėjo belgai senukų pora ir paprasčiausiai užkalbino. Nors mes deja, mažai ką supratome, tai netrukdė jiems toliau kažką pasakoti ir net aprodyti savo mini jachtą. Dar vienas pastebėjimas apie belgus- jie visuomet yra pasiruošę padėti. kartą, kai reikėjo laukti ilgoje eilėje prie rinkliavos būdelės, man pasidarė bloga ir aš atsisėdau ant šaligatvio. Iš karto net keletas žmonių priėjo ir pasiūlė pagalbą.
  Vienas iš dalykų kuris nepatiko belgijoje - kainos. Jos ten iš tiesų nenormalios. 200g guminukų atsiėjo 4 eurus (14LT), o pusryčiai degalinėje (2 nedideli submarinai ir buteliukas gėrimo) kainavo net 10 eurų (34LT)! O rūkantiems Belgija iš viso neapsimoka - pakelis ciagrečių kainuoja ~17 LT.

Belgiški vafliai
  Lankantis Belgijoje, ypač Briuselyje, būtina paragauti Belgiškų vaflių ir šokolado, kuris vertinamas kaip vienas geriausių visame pasaulyje.
 Ypač žavi belgijos gamta. Čia daugybė kanalų, prie kurių išdygę jaukūs kaimiško stiliaus namukai o ant pakrančių auga lietuvio akiai neįprasti graikiški riešutmedžiai, kedrai, ąžuolai raudonais lapais ir viskas apraizgyta vijokliais. Namai čia gražiai ir moderniai sutvarkyti, niekur tobulos miestelio atmosferos nedarko apleistos trobos ar tarybinių laikų gamyklos. Labai daug dirbamos žemės laukų, kur daugiausiai auga kukurūzai, taip pat daug ganyklų, kur ganosi avys, karvės, tiesa, čia jos daug stambesnės nei Lietuvoje, beveik kvadratinės. Visur prie upių ir kanalų nutiesti pėsčiųjų takai, čia žmonės eina pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais, vedžioja šunis. Net ir tokia urbanizuota šalis kupina nepaliestų gamtos vietų ir vaizdingų kaimelių, kuriuose namai daugiau atlieka vasarnamių funkciją.
  Belgijoje taip pat vyksta garsusis "Tommorowland" elektroninėms muzikos festivalis, kuris yra vienas iš ryškiausių pasaulyje muzikos įvykių.

Atomiumas Briuselyje - Belgijos simbolis.
Antwerpeno miesto senovinė architektūra

Seni namai Belgijose kaimelyje
Ganyklose besiganantys galvijai - dažna kraštovaizdžio dalis
Instaliacija iš Parc le Chaudfointaine Belgijoje.
Miesteliuose dažnai teko matyti pakelėse paliktus automobilius. Pasirodo, Belgai senas ir nenaudojamas mašinas palieka tiesiog gatvėje (dažnai net atrakintas ir su rakteliais), kad pasiimtų kas nors, kam jų reikia. Kai kurie lietuviai imigrantai tuo ir verčiasi - surenka paliktas mašinas ir jas perparduoda.
Įdomūs faktai apie Belgiją:

1. Belgija pasiekė pasaulio rekordą kaip šalis, ilgiausiai išbuvusi be vyriausybės. Jau dvejus metus Belgija gyvena be jokios valdžios.
2. Didžiausias pasaulyje šokolado pardavimo taškas yra Belgijos nacionalinis oro uostas.
3.  Net 90 proc. pasaulio deimantų yra pjaustomi, poliruojami ir apdirbami Antwerpene, Belgijoje.
4. Prancūziškos bulvytės iš tiesų atsirado Belgijoje.
5. Belgijoje gaminama 1000 alaus rūšių.
6. Iki 1970-tųjų Belgijos mokyklų valgyklose alus buvo patiekiamas prie priešpiečių.
7. Belgija buvo antra valstybė pasaulyje legalizavusi tos pačios lyties asmenų santuoką.
8. Šioje šalyje mokslas privalomas iki 18 metų, o nuo 18 privaloma balsuoti.
9. Belgija turi giliausią uždarą plaukimo baseiną, pavadintą Nemo 33, kurio gylis siekia 35 metrus.
10. Belgijoje buvo pastatytas pirmasis geležinkelis.


Ar esate lankęsi šioje šalyje? Gal norite ką nors pridėti prie šio straipsnio? :)
Tikiuosi patiko :)
-Akvilė.

14 Komentarai

 1. Patiko straipsnis, išties norėčiau apsilankyti Belgijoje :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai labai patiko! Sužinojau tiek daug naujo... Nepaprastai įdomus straipsnelis! Atrodo, vos pradėjau skaityti, o jau pabaiga... Ačiū. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. S-U-P-E-R! Labai geras straipsnis, pateikta įdomių faktų, gramatinių klaidų nėra, tvarkinga, patrauklu akiai. Pati norėčiau nuvykti kada į Belgiją, o ypač po šio straipsnio. Spaudžiu visas 3 knopkes, puiku. Taip ir toliau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pastebejau, kad senesni tavo straipsniai buvo visai kitu temų, ir mano manymu, šis- vienas geriausiu:) labai fainas:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pastebejau, kad senesni tavo straipsniai buvo visai kitu temų, ir mano manymu, šis- vienas geriausiu:) labai fainas:)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man irgi straipsnis patiko! Tik vat laaabai nemėgstu kai užsienietiškas kainas verčia į litus.. Juk ten didesnės algos, tai normalu ir tokios kainos. Nepatinka man tas vertimas

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai patiko. Sužinojau tiek daug naujų dalykų... Manau, tai pravers geografijos pamokose... Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Pasirodysiu padlaižiautoja, bet... esi viena iš mėgstamiausių rašytojų. Viską papasakojai įdomiai. Belgijoje lankytis teko kelis kartus, bet nė karto Briuselyje. Visus šalies pliusus ir įdomumus aprašiai PUIKIAI. Vienintelis mažas, mažas minusiukas už tas kainas... tiesiog Belgijoje žmonės uždirba daug daugiau. Pavyzdžiui, Minakas - valanda stovėjimo aikštelėj 29 eurai. Tuo tarpu Lietuvoj, prie Katedro 8 litai... :) Bet šiaip straipsnis wauuu

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ačiū visoms už paskatinimus, tai man reiškia labai daug ^^ O dėl kainų - Taip, puikiai žinau, kad belgai daug daugiau uždirba, tačiau lietuviui nuvažiavus ten tik atostogauti ir pakeliauti, viskas yra be galo brangu :) Bet ačiū už pastebėjimus.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Aš vistiek ten blogai parašiau :DDD

  AtsakytiPanaikinti
 11. LABAI patiko! Super, ypatingai faktai straipsnio pabaigoje. Spaudžiu visas 3 knopkes. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Gražu! Parašyk straipsnį apie Bulgariją !!!

  AtsakytiPanaikinti