Eteriniai aliejai


      Žmonės jau prieš kelis tūkstantmečius išmoko iš augalų išgauti kvapniąsias medžiagas ir naudojo jas ne tik kūnui kvepinti, bet ir įvairiems negalavimams gydyti.

KVAPŲ GALIA
      Daugelis kvapų išties gydo. Vieni padeda įveikti kūno negalavimus: malšiną skausmą, padeda įveikti persišaldymo simptomus. Kiti - teigiamai veikia mūsų dvasinę būklę: ramina, padeda atsipalaiduoti, mažina nuovargį, suteikia energijos, gerina nuotaiką ir t.t. Beje, gydomųjų savybių turi tik natūralūs kvapai. Šauniausia tai, kad gydytis kvapais galime kiekvienas savo namuose. Pakanka uždegti kvapą skleidžiančia žvakę ar smilkalą. Jei mėgsti pasikaitinti vonioje, gali naudoti įvairių kvapų druską voniai. Tačiau kur kas veiksmingesni yra eteriniai aliejai. Kaitinami jie skleidžia gana stiprų kvapą. Tau reikėtų įsigyti aromatinę lempą - molinį, metalinį, arba stiklinį indą, kuris kaitinamas žvake. Į indą pilamą vandens ir įlašinama eterinio aliejaus. Pakanka vos kelių lašelių eterinio aliejaus ir kambarys prisipildo gėlių, prieskonių arba vaisių kvapo. Liko tik išsirinkti tinkamą kvapą.
Aromatinė lempa
KAIP VEIKIA ETERINIAI ALIEJAI
Anyžių
      Anyžių kvapu galima gydyti kosulį. Šis kvapas padeda įveikti slogią nuotaiką, gydo depresija.
Arbatmedžių
      Jei peršalai ar susirgai gripu, pakaitink aromatinėje lempoje eterinio arbatmedžių aliejaus. Arbatmedžių kvapas gelbsti ir tuomet, kai jautiesi išsekusi.
Bergamočių
      Eterinis bergamočių aliejus taip pat gydo peršalimo ligas. Jei kamuoja gerklės skausmai ir kosulys, į litrą karšto vandens įlašink 2-3 lašus eterinio bergamočių aliejaus, palenk galvą ties indu, užsidenk rankšluosčiu, užsimerk ir 5 min. pakvėpuok garais.
Citrinų
      Eterinis citrinų aliejus slopina galvos skausmus, padeda įveikti nerimą ir pakelia nuotaiką.
Čiobrelių
      Čiobrelių kvapas galėtų būti puikiu pagalbininku mokantis, mat padeda sukaupti dėmesį ir skatina protinę veiklą. Jis padės ir tuomet, jei prieš menstruacijas tave kamuoja bloga savijauta ir skausmai.
Eukaliptų
      Eukaliptų kvapas veiksmingai kovoja su sloga ir gerklės negalavimais, puikiai tinka karščiuojant. Šalina nuovargį, mieguistumą ir gerina nuotaiką.
Greipfrutų
      Jei grįžusi iš mokyklos jautiesi visiškai išsunkta, tau padės eterinis greipfrutų aliejus. Jis kaipmat grąžins jėgas.
Levandų
      Jei nuolat jautiesi įsitempus, nerandi sau vietos ir sunkiai užmiegi, prieš miegą pasikaitink levandų vonioje. Į stiklinę pieno įlašink 5 lašelius eterinio levandų aliejaus ir supilk šį mišinį į vonia. Levandų kvapas sumažina įtampa ir padeda atsipalaiduoti.
Pušų
      Kas kartą maudydamasi vonioje įlašink į vandenį kelis lašelius eterinio pušų aliejaus. Tai padės tau apsisaugoti nuo peršalimo ir infekcinių ligų.


DĖMESIO!
      Eterinis aliejus gydo, tačiau per didelis jo kiekis ar per dažnas jo vartojimas gali ir pakenkti. Patariama atidžiai perskaityti eterinio aliejaus vartojimo instrukcija. 


Myliu,
Bučiuoju,
Ir iki greito!
Simona D.

3 Komentarai

  1. Dievinu eterinius aliejus! Ypač vonioje. Ačiū už naudingą straipsnį,man patiko. Sužinojau daug naujo. Pritaikysiu tai pati sau. Spaudžiu visas tris knopkes, šaunuolė, taip ir toliau :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Eterinia aliejai mano buityje jau seniai tavo nepakeičiamu produktu. Naudoju juos kaip kvepalus kūnui ir namams. Taip pat gydome žaizdeles ir peršalimo ligas. Labai džiaugiuosi, kad atradau tokį produktą

    AtsakytiPanaikinti