Eurovizija


Sveikos! Ši savaitė yra įdomi visai Europai. Ir turbūt visos žinot kodėl... nes vyks garsusis metų renginys „EUROVIZIJA“!

Šių metų Eurovizija.
Šiais metais vyks 58-asis Eurovizijos konkursas Švedijoje, Malmės mieste. Šiame mieste „Eurovizija“ vyks antrą kartą. Pirmasis kartas vyko Carol‘os dainos dėka:
Carola – Fångad av en Stormvind

Šiais metais galimybę rengti „Euroviziją“ Švedijoje iškovojo Loreen daina:
Loreen – Euphoria

Lietuva „Eurovizijoje“ pasirodys jau 13-ąjį kartą su Andriaus Pojavio daina „Something“:
Andrius Pojavis - Something

Visas raginu gegužės 14 d. 22 h. įsijungti televizorius ir psichologiškai palaikyti Andrių!

Šių metų „Eurovizijos“ repertuaras:
Kiekvienas pasirodymas Lietuvos laiku pradedamas rodyti 22 h. per LRT.

Pirmas pusfinalis (gegužės 14 d.):
1.      Austrija;
2.      Estija;
3.      Slovėnija;
4.      Kroatija;
5.      Danija;
6.      Rusija;
7.      Ukraina;
8.      Nyderlandai;
9.      Juodkalnija;
10.  Lietuva;
11.  Baltarusija;
12.  Moldova;
13.  Airija;
14.  Kipras;
15.  Belgija;
16.  Serbija.

Antras pusfinalis (gegužės 16 d.)
1.      Latvija;
2.      San Marinas;
3.      Makedonija;
4.      Azerbaidžanas;
5.      Suomija;
6.      Malta;
7.      Bulgarija;
8.      Islandija;
9.      Graikija;
10.  Izraelis;
11.  Armėnija;
12.  Vengrija;
13.  Norvegija;
14.  Albanija;
15.  Gruzija;
16.  Šveicarija;
17.  Rumunija.

Finalas (gegužės 18 d.)
Į finalą iš karto papuola didysis penketukas (Prancūzija, Italija, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Ispanija), kuris turi teisę nedalyvauti pusfinaliuose, nes penketuko šalys į Eurovizijos konkursą investuoja daugiausia pinigų. Prie penketuko prisideda ir Švedija, kurioje šiemet rengiamas šis konkursas.

Į finalą iš kiekvieno pusfinalio patenka po dešimt dainų, kurios varžosi dėl pirmosios vietos.


Šių metų Eurovizijos šūkis: We Are One (Mes Esame Kaip Vienas) (kuris man be abejo, patinka).

2013 metų Eurovizijos prognozės:
Kaip ir kiekvienais metais vyksta lažybos, kuri šalis šiais metais laimės Euroviziją. Šių metų spėlionės pasiskirčiusios taip - pirmoje vietoje šalis, už kurią daugiausia žmonių balsuoja, kad ji laimės pirmąją vietą:
1.      Danija;
2.      Norvegija;
3.      Nyderlandai;
4.      Švedija;
5.      Ukraina;
6.      Rusija;
7.      Vokietija;
8.      Italija;
9.      Baltarusija;
10.  Gruzija;
11.  Azerbaidžanas;
12.  San Marinas;
13.  Jungtinė Karalystė.

Šiais metais daugiausia reklamuota Vokietijos daina:
Cascada – Glorious

Visas 2013 metų Eurovizijos dainas galite rasti čia - http://www.eurovizija.net/2013/01/02/eurovizija-2013-dalyviai-ir-dainos/ .

Eurovizijos faktai ir įdomybės.

Eurovizijos dėka išgarsėjo mums puikiai žinoma grupė ABBA, kuri atstovavo Švedijai.
Daugiausiai kartų laimėjusi „Euroviziją“ yra Airija. Ji pergalę iškovojo 7 kartus! O trys kartus laimėjo išeilės.
Absoliutus surinktų balų rekordininkas - Alexanderis Rybakas, kuris 2009 metais konkurso finale surinko 387 taškus. Iki tol rekordininke buvo suomių grupė "Lordi", kuri 2006 metais laimėjo "Euroviziją" ir susižėrė 292 taškus.
Muzikinio konkurso jauniausia nugalėtoja tapo belgė Sandra Kim. Ji dalyvavo konkurse 1986 metais, kai jai tebuvo 13 metų. Dabartinės "Eurovizijos" taisyklės skelbia, kad dalyviai turi būti ne jaunesni nei 16-kos metų.
Didžioji Britanija dažniau nei kitos šalys organizavo "Eurovizijos" konkursą. Savo duris šiam renginiui ji atvėrė net aštuonis kartus. Penkis kartus šalis rengė konkursą po pergalės, o tris kartus tiesiog padėjo šalims, kurios atsisakė organizuoti "Euroviziją" savo teritorijoje.
Norvegija sąrašo gale atsidūrė net dešimt kartų! Nesėkme šalies pasirodymai baigėsi 1963, 1969, 1974, 1976, 1978, 1981, 1990, 1997, 2001 ir 2004 metais. Nepaisant to, Norvegijai pavyko tris kartus tapti „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtoja (1985, 1995 ir 2009 metais).
2001 metais „Eurovizijos“ dainų konkurso stebėti susirinko daugiausiai žiūrovų. Kopenhagos „Parken“ stadione buvo beveik 38 tūkstančiai žmonių, tapusių Estijos pergalės liudininkais.
Daugiausiai nugalėjusių dainų buvo atliekamos anglų kalba – konkurse angliškai atliktos dainos laimėjo 24 kartus. „Eurovizijoje“ populiari ir prancūzų kalba, surinkusi 14 pergalių. Olandų ir hebrajų kalba atliktos dainos pergalę pasiekė po tris kartus.
Marokas „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvavo tik kartą – 1980 metais. Deja, šalies debiutas nebuvo labai sėkmingas.
Pirmoji Eurovizija vyko 1956 m., Šveicarijoje. Tą kartą laimėjo Šveicarija su Lys Assia daina:
Lys Assia – Refrain

Aukščiausia vietą Lietuva Eurovizijoje iškovojo 2006 metais su daina “We are the winners”.

Mano nuomonė:
Tiesiai šviesiai – šių metų Lietuvos daina man patiko, bet... mano nuomone ji ne ta, kuri sužavėtų visus. Ši daina yra tikrai graži, kaip daugelis pastebėjo, primena „The Killers“ muziką, kuri buvo apžavėjus visą Pasaulį, bet šiandien karaliauja visai kitokia muzika. Mano manymu, Gabrielius Vagelis su daina „Sacrifice“ būtų labiau tinkamas – jis turi ir tą „saldų“ veidelį, o ir daina įsimenanti, lengva. Mano spėjimu, Andrius pateks į finalą, bet jame užims vieną iš paskutiniųjų vietų, nors labai tikiuosi, kad ji kitiems patiks taip, kaip ir patiko man, tad sekmės, Andriau!


Šių metų Eurovizijos dainos man ne itin patinka – vienos per daug „graužia“ ausį, kitos ne mano stiliaus, dar kitos – neskambios. Mano nuomone, didžiausią galimybę turinčios laimėti šalys – Danija, Belgija, Vokietija ir Švedija. Bet jeigu reikėtų išrinkti tą vieną, rinkčiausi Vokietiją. Ši šalis kiekvienais metais gerai pasiruošia Eurovizijai, stengiasi, skiria daug lėšų ir reklamuoja savo dainą. Praeitų metų daina „Standing Still“ iki šiol yra mano mylimiausių dainų saraše:
Roman Lob - Standing stillŠiandien tiek,
Tikiuosi, kad patiko!
P.S. Ką Jūs šiais metais palaikote? Kaip vertinate Lietuvos pasirodymą?
Simona A.
Informacija iš - eurovizija.net, wikipedia.org, eurovizija.zebra.lt, alfa.lt, delfi.lt.
*Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu ir laimėk šaunią užrašų knygutę! Daugiau informacijos - ČIA

6 Komentarai

 1. Tai, kad 1974 metais ABBA su "Waterloo" laimėjo Euroviziją (atstovavo Švedijai) :O

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na, drąsiai galiu teigti, kad praeita Eurovizija man labiau patiko, ten buvo daug geresnių dainų, nei šiais metais. Lietuvos pasirodymas šiais metais yra, na, tiesiog nei geras, nei blogas, džiaugsiuos, jei pavyks patekt į finalą. Labiausiai palaikau Švedijos, Airijos, Danijos, bei Italijos atstovus. Didžiausios sėkmės jiems, bei Andriui Pojaviui :))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai daug informacijos imi iš interneto.. Negerai..

  AtsakytiPanaikinti
 4. Super :) Labai informuojantis, akį traukiantis, spalvingas ir labai vykęs straipsnis ;) Sėkmės. Spaudžiu visas 3 knopkes.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Emma, taip ir aš to lyg ir neneigiau straipsnyje. Skaiste, taip, bet jei imu - visada nurodau iš būtent kokių puslapių imu informaciją, niekada nerašau, kad parašiau AŠ jeigu taip nėra.. Beto, tai yra FAKTAI, kurių išgalvoti negaliu. Na, bet ačiū visoms :)

  AtsakytiPanaikinti