Įdomūs renginiai arba ką gero galima nuveikti Gegužę?Ema

Sveikos visos. Sveikinuosi su Jumis
šį nuostabų saulėtą pirmąjį Gegužės 
mėnesio sekmadienį. Nors dabar tesinori 
sėdėti saulutėje su gera knyga rankose,
esu tikra visą mėnesį taip nemurksosite.
Tad tam ir paskyriau šį straipsnį - atskubu
su įdomiausių renginių, premjerų bei
kitų verta nueiti aprašu.


Mėgstantiems šokį
Manau tarp mūsų yra ne viena šokėja ir ne viena šios meninės išraiškos žiūrovė. Galiu pradžiuginti - šį mėnesį renginių šia tematika gausu.
 • Šiuolaikinio šokio gerbėjus turėtų sudominti Gegužės 6-12 dienos vyksiantis festivalis "Naujasis Baltijos šokis".  Tai - didžiausias šiuolaikinio šokio renginys Baltijos šalyse, rengiamas Vilniuje jau daugiau nei dešimtmetį. Šokėjai suplūsta iš įvairiausių pasaulio kampelių - nuo Baltijos regiono šalių iki Kanados ir net Izraelio. Reginys turėtų prikaustyti akis netik profesionaliais šokėjų žingsneliais, bet ir paprastais, bet kartu ir įspūdingais kostiumais.
          P.S. Aš planuoju eiti į šį renginį, tad manau parašysiu kupiną įspūdžių straipsnį.

 • O jei labiau linkstate prie griežtos bei tikslios choreografijos, Jus turėtų patraukti sportinių šokių varžybos "Gintarinė pora" (Gegužės 11-12 dienos). Iki skausmo atrepetuoti pasirodymai, negailestinga vertinimo komisija pastebinti menkiausius nukrypimus sukels jaudulį bei nenuspėjamą pabaigą. Varžybose dalyvaus apie šeši šimtai šokėjų porų iš vienuolikos pasaulio šalių, o teisėjauti kviečiami trisdešimt penki įvairių šalių teisėjai. Susidomėjusieji laukiami Kauno sporto halėje.
 • Klasikinio šokio gerbėjams nuobodžiauti taip pat neteks ir tuo pasirūpins Lietuvos Nacionalinis Operos ir Baleto teatras. Gegužės 24 dieną į spektaklių tvarkaraščius įsitrauks baletas "Čiurlionis" su dirigentu Robertu Šerveniku ir choreografu Robertu Bondaru priešakyje. Kas jau kas, o šis teatras tikrai pasistengs, kad norėtum sugrįžti ir pamatyti pastatymą dar kartą, tad galime tikėtis žavingo ir meistriško šou su geriausiais atlikėjais ir geriausiais scenografais. O smaližiams įvaizdį dar labiau pagerins puodelis žymiojo karšto šokolado, pro kurį praeiti neįmanoma. 

Mėgstantiems šurmulį
O šurmulio bei mugių mėgėjams rekomenduoju:
 • Švelnaus jūros dvelksmo šalininkai renkasi "Palangos kurorto šventėje" Gegužės 17-19 dienomis! Būtent šių metų Lietuvos kultūros sostinėje atidarysime vasaros sezoną ir oficialiai padėsime megztinius į šalį - šalčiui nebe vieta. Šventėje linksmybių netrūks: tradicinis kermošius "Palangos Juzė", parodų pristatymai, šventės atidarymo ceremonija, Palangos meno kolektyvų koncertai, tetralizuotas šviesios muzikos reginys "Kurhauzo istorija". O jei dar dvejojate, prisiminkite pajūryje vyksiantį muzikos bei pirotechnikos reginį, bei šešiasdešimtmetį švenčiančio "Palangos orkestro" paradus ir pučiamųjų garsus!
 • Na, o jei jau ne į Palangą - tai bent į Nidą! Gegužės 24-26 dieną sezonas prasidės ir šioje vietovėje, kartu su geriausiais Lietuvos balsais. Bei kitais įdomiais renginiais. Tad nieko nelaukę susieškokite pačią mėgstamiausią palaidinukę, ir - tiesiu taikymu į šventę!
 • O įprastos mugės pasiilgusius sukvies Europos dienos šventė Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje. Tris dienas vyks įvairiausios viktorinos, restoranų mugės bei perkusininkų koncertais. Taip pat mestelti akį privers ir kolektyvų pasirodymai.
 • Pasiilgusiems papročių ar tiesiog romantikams puikiai tiks Deivės Mildos šventė. Gegužės 11 dieną Neries regioniniame parke susiburs žolininkai, amatininkai bei įvairūs menininkai. O paskutinį argumentą "už" turėtų pridėti įspūdingas ugnies ir šokio šou.

Mėgstantiems muziką

Muzikos gerbėjus pakilti nuo žolytės kvies įvairūs įdomūs renginiai bei koncertai. O jų, kaip žinia, labai labai daug, tad visų išvardyti praktiškai neįmanoma. Bet bent svarbiausius paminėti galima.
 • Kai toks gražus oras, nelabai norisi sėdėti namuose. Atsižvelgiant į šį faktą visus kviečiu į muzikos festivalį "GaDI" - pirmąjį festivalį po atviru dangumi. Nekomercinis renginys gamtoje, skambant gerai muzikai turėtų patraukti akis ir ausis. Tad labai tikėtina, kad Gegužės 17-19 dienomis Kaišiadorių Vasaros estrada bus tiesiog perpildyta!
 • Gerai nuotaikai sukurti tiks gatvės muzikos diena. Juk taip smagu pasivaikštinėti tarp muzikantų.... Tad čiumpam draugus ir Gegužės 18 dieną lekiam į Vilniaus gatves!
 • Manau, etnokultūros gerbėjų yra taip pat nemažai, ir juos visus (ar bent dalį) galėsime sutikti Gegužės 23-26 dienomis Vilniuje, folkloro festivalyje "Skamba, skamba kankliai". Šis, jau 41-asis, yra tikrai išskirtinis etnomuzikos renginys, kuriame tikrai verta apsilankyti bei "pasižmonėti".

Mėgstantiems kultūrą
Manau kultūra - labai plati sąvoka. Tad nesupykite jei kuris renginys ir nelabai pritiks prie šio skyrelio. Bet šiaip - viskas yra kultūra, tik gal kiek kitokia.
 • Mėgstate tulpes? Nebūtina važiuoti į Olandiją - pakaks nusigauti iki Burbiškio dvaro Radviliškio rajone Gegužės 11 dieną. Tulpių žydėjimo šventė prasideda 11 valandą, o baigiasi 20 - bet, užtikrinu veiklos turėsite nuo pradžios iki pabaigos. Pradedant nuo nuostabių dviejų šimtų skirtingų tulpių rūšių gėrėjimosi ir baigiant fejerverkais bei šventiniu koncertu. Tik nepamirškite fotoaparato!
 • Jei jau senokai lankėtės Trakų pilyje, yra puiki progą tai ištaisyti dalyvaujant "Naktis muziejuje" renginyje. Nusikelti į viduramžių pasaką bus taip paprasta, kad net laiko mašinos nereikės. Tiesa, teks ir susimokėti - suaugusiems dvidešimt litų, o moksleiviams - perpus pigiau.
 • Gegužės 24-25 dienomis Šiuolaikinio meno centras kviečia visus suaugusiuosius į "Vyno dienas". Patapti gurmanais visada smagu, o jei dar gauni paragauti įvairių, ilgai brandintų prabangių gėrimų - išvis gerai. Bet taip pat nereikėtų piknaudžiauti!
 • Kas jums labiausiai primena vaikystę? Vienas iš tų dalykų, beabejo, yra muilo burbulai. Tad Gegužės 27-Rugsėjo 30 dienomis kiekvieną antradienį siūlau pasičiupti pūtyklę ir lėkti į susitartą viešąją vietą bei kartu su daugeliu kitų žmonių į orą paleisti šiuos mažyčius prisiminimus "Burbuliatoriaus" renginyje. Tik nepalikite draugų namie!
 • Sakote, muziejuose nuobodu? Bandykite pakeisti šią nuomonę ir Gegužės 17-19 dienomis apsilankykite keliuose "Europos muziejų" proga. Bus nemokamos ekskursijos, rodomi filmai - tik pasieškokite kompanijos ir programous ir pirmyn!

Mėgstantiems kiną
Tai štai ir priėjome prie paskutinio, bet tikrai nenuobodžiausio skyriaus. Technologijos šiais laikais labai pažengusios, ir įdomu pamatyti kaip nuo pirmosios viešos televizijos transliacijos priėjome prie aukščiausių subtilybių. Tai siūlyčiau padaryti kine - dar gausite proga pažiūrėti gerą kūrinį su mėgstamais aktoriais ir linksmai praleisti laiką. Štai kelios šio mėnesio premjeros:
 • Didysis Getsbis. Šis filmas turėtų pritraukti ne tik dėl gerų aktorių (pvz. Leonardo DiCaprio) bei gero režisieriaus, bet ir dėl svajingo scenarijaus. Knyga, virtusi filmu taip pat neturėtų nuvilti. Plačiau apie tai ČIA. Premjera Lietuvoje - Gegužės 17 dieną.
 • Greiti ir įsiutę 6. Manau šešta šio ciklo dalis turėtų būti tokia pat gera kaip ir prieš tai buvusiosios - greitis, įspūdingi specialieji efektai bei kovos turėtų neapvilti gerbėjų. O kūrėjai jau planuoja septintą dalį! Plačiau apie tai ČIA. Premjera Lietuvoje - Gegužės 22 dieną.
 • Operacija: Zodiakas. Šis kūrinys turėtų pritraukti vien dėl to, kad tai yra paskutinis legendinio Jackie Chan'o filmas. Ir jis turėtų būti įdomus, intriguojantis ir įtraukiantis. Plačiau apie tai ČIA. Premjera Lietuvoje: Gegužės 10 dieną.
Nepraleiskite ir kitų filmų - Mergvakario Maljorkoje, Geležinio žmogaus 3, Tarp dviejų pasaulių, Rifo pasakos 2.... Visus einančius ir ateinančius filmus galite susižinoti forumcinemas.lt bei multikino.lt.

Tai tiek šiandien. Linkiu turiningos Gegužės!

 *Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu ir laimėk šaunią užrašų knygutę! Daugiau informacijos - ČIA

http://showart.lt/

8 Komentarai

 1. Daugiau tokių straipsnių, labai patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai labai patiko straipsnis! Kaip tik tokio man ir reikėjo :) Ačiū!!! Spaudžiu visas tris reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Žiauriai patiko straipsnis! Jau senai norėjau į „skamba, skamba kankliai“ nuvažiuot tai gal šiais metais išeis.. būtų žiauriai faina, nes 4 metu groju kanklėm. :3

  AtsakytiPanaikinti
 4. Jau iš anksčiau pastebėjau, kad tavo straipsniai visad būna tvarkingi, patrauklūs akiai, be gramatinių klaidų. Puiku. Spaudžiu visas 3 knopkes. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tikrai naudingas! Gal kur nors nuvyksiu :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai patiko! Toks supažindinimas su mėnesio renginiais turėtu atsirasti kiekvieno mėnesio pradžioje, šiame blog'ę. Tik gaila, kad neturiu galimybių nuvykti į renginius :s Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti