Interviu su fotografe Monika Markevičiūte

Taigi jau antrasis mano įrašas šiandien. Šįkart - interviu su labai įdomiu ir talentingu žmogumi. Fotografe mėgėja Monika.(Monika, tikiuosi nesupyksi, kad taip tave vadinu. Tikiuosi, kad ateity būsi fotografė profesionalė. ;) )


Trumpas dosjė:Vardas: Monika Markevičiūtė
Amžius:20m.

Gyvenimo tikslas(svajonė): Tapti profesionale fotografe.

Agota: Sveika, Monika!

Monika: Labas, Agota!

Agota: Nuo kelių metų pradėjai fotografuoti?

Monika: Fotografija pradėjau užsiimti maždaug nuo 16 metų.

Agota: Kaip ja susidomėjai? Kokie buvo pirmi įspudžiai šio hobio? Nebuvo dienų, kad norėjai viską mesti ir eiti šėlti su draugais?

Monika:  Viskas prasidėjo nuo to, kai kartą pamėginau fotografuoti savo geriausią draugę. Buvo smagu stebėti, kaip fotografijomis galima užfiksuoti jos emocijas, paveikslėliais perteikti nuotaiką. Vėliau pamėginau fotografuoti dar kelis pažįstamus ir viskas įsibėgėjo link to, ką dabar veikiu- fotografuoju ir nepažįstamus žmones ir šiaip dalyvauju įvairiuose projektuose. Nustoti fotografuoti tikrai nebuvo nei mažiausios minties, nes labai myliu tai, ką darau.

Agota: Kokie tavo hobiai be fotografijos? Ar fotografija pats didžiausias tavo hobis? Ar vistiek yra toks kuris ją aplenkia?

Monika: Tai yra mano pagrindinis hobis, beveik visą savo laisvą laiką paaukoju jam.

Agota: Ką gali paskayti apie fotografiją? Gal turi kokią mėgstamą frazę, kuria ją apibūdini?

Monika: Man tai yra ramybės, atsipalaidavimo šaltinis, kuris padeda atkurti vaizdus, spalvas tiesiai iš mano vaizduotės pasaulio ir visą tai parodyti kitiems. Fotografija yra tai, kas padeda pasaulį pamatyti kitokį. Fotografuodama žmones, į savo darbus, stengiuosi įnešti šiek tiek daugiau spalvų, šiek tiek daugiau stipresnių emocijų, nei jų galime pamatyti realiame pasaulyje. Tai geriausias būdas išreikšti save ir kitus.

Agota: Atrodo esi labai spalvinga asmenybė. Kaip į tavo hobį reaguoja draugai? Ar skiri jiems daug laiko, nepamiršti jų?

Monika: Iš tikrųjų tai, neturiu tiek daug draugų, kad neužtektų visiems laiko, labiau vertinu kokybę negu kiekį. Artimi draugai, mano vaikinas, šeima labai mane palaiko, skatina nesustoti, ragina tobulėti, už tai aš jiems esu labai dėkinga! Stengiuosi ir jiems skirti pakankamai savo laiko.

Agota: Ar ruošiesi tolesnę ateitį sieti su fotografija?

Monika: Tikrai taip! Iki šiol visko mokiausi savarankiškai, kaip įmanydama stengiausi lavinti savo įgūdžius. Kitąmet žadu studijuoti fotografiją, tik dar nesu visiškai įsitikinusi kur, kadangi blaškausi tarp kelių pasirinkimų.

Agota: Ačiū už interviu. Linkiu sėkmės tau fotografijoje. Ką norėtum pasakyti TD blogo skaitytojoms?

Monika: Norėčiau palinkėt atrasti save kokioje nors srityje, kurią dievintų ir nekreiptų dėmesio į mažas nesėkmes, visa tai - tik dar labiau padeda tobulėti.

Keli Monikos darbai:

                                                                                                             Agota

*Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu ir laimėk šaunią užrašų knygutę! Daugiau informacijos - ČIA


17 Komentarai

 1. Šiltas interviu :). Nenoriu pasirodyti priekaištaujanti ar kažkas pan. bet... pastebėjau porą klaidelių - tarkim, kreipinį visada reikia išskirti kableliais (labas, Monika ir labas, Agota). Šiaip pati tas klaidas darau. Kai dabar pasižiūriu į savo pirmuosius čia įrašus sausį - raunuos plaukus. Būtent TD man padėjo susitvarkyt su šia problema. Iki šiol sulaukiu komentarų - daug klaidų, bet žinau, kad pirmuosiuose buvo daug daugiau :) Tad jei neapleisi savo hobio rašymo - klaidos išnyks. Tuo labiau, kad interviu klaidas taisyti sunkiausia (patirtis tai byloja :D) ;). Sekmės tau, o Monikai linkiu pasiekti savo svajonę...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ir šį komentarą taip skubėjau rašyt, kad pati palikau klaidų :DDDDD

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šis straipsnis yra žymiai geresnis, nei praeitas, gal todėl, kad visgi rašyti interviu lengviau rašyti. :) bet viskas gerai, klausimai nebanalūs. c: o pačią fotografę drąsiai pavadinčiau profesionalia fotografe, nes nuotraukos buvo tikrai pritrenkiančios. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ahhhh, kodėl aš visada su tais kableliais susiveliu. :DD Tuoj pataisysiu, kad akių nedegintų mums visoms.. :DDD

  AtsakytiPanaikinti
 5. Agota, nedegini, tiesiog stengiuos patart ;D Aš pati kablelių priešė - arba per daug arba iš vis ne ;DDDDDDDDDDDD

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nu aš čia gi nepiktai :DDD Aš čia tipo...Nu žodžiu nepykstu tikrai, šiaip pasakiau kažkaip nesąmoningai :DD

  AtsakytiPanaikinti
 7. Monikos darbus facebook'e stebiu jau kurį laiką. Ji tiesiog nuostabi! Net šiek tiek sutrikau, kad šio interviu pavadinimas "Interviu su fotografe megėja". Atsiprašau, bet net kai kurie "profesionalūs" fotografai nėra nė iš tolo tokie talentingi, kaip ši mergina. Jos darbai spalvingi, gražūs ir įkvėpiantys. Tai tiek.
  O interviu buvo per trumpas. Trūko daugiau informacijos, įdomesnių klausimų. Linkiu tobulėti! :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Interviu įdomus, facebook'e žiūrėjau jos darbus jie tikrai nuostabūs.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Agota tikrai gerai pasidarbavo su šiuo interviu :) O fotografijos labai spalvingos ir ryškios...

  AtsakytiPanaikinti
 10. Ačiū, merginos, kad Jūs žinotumėt kaip gera skaityt tokius atsiliepimus! Bučkis!:}

  AtsakytiPanaikinti
 11. Labai patiko straipsnis, super. :) Kiek girdėjau, norint studijuoti fotografiją, pagrinde eina fizikos egzaminas. Tik esmė ta, kad aš asmeniškai nelabai skiriu profesionalių fotografų darbus nuo mėgėjų. Štai, kad ir Monikos darbai. Nebūtų žodžio mėgėja, apsakyčiau, kad rimtai fotografijos mokslus kirto. Nuotraukos labai kokybiškos, su paslaptim. Pavydžiu tokio talento!

  AtsakytiPanaikinti
 12. Labai patiko. Ypač nustebau pamačiusi nuotraukas - jos nuostabios! Tokios paslaptingos, tamsios... Bet įdomios! Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Labai patiko tiek interviu, tiek Monikos nuotraukos. :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Labai fainas interviu ir gana gražios Monikos nuotraukos :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Pastebėjau, kad fotografas kiekvienas, kas turi fotoaparatą. Bet šitaip išdažyti savo fotografuojamą "auką" yra talentas. :)

  AtsakytiPanaikinti