Įpročiai, kenkiantys grožiui


Esu tikra, kad kiekviena svajojame apie lygią ir skaisčią odą, tobulus plaukus ir gražią išvaizdą. tačiau dažna nė nenutuokiame, kad pačios kenkiame sau neteisingais įpročiais, kurie mums atrodo nekalti ir nekenksmingi. Taigi pristatau jums - įpročiai grožio priešai:

Oda:

Stenkis kuo mažiau liesti veidą rankomis.
 Kiekvieną dieną rankomis paliečiame daugybę daiktų ir toli gražu ne visi jie būna sterilūs, todėl nuo jų ant odos patenka daugybė bakterijų, o esant sąlyčiui, jos patenka ir ant veido, todėl jis labiau riebaluojasi, atsiranda spuogų, gali kilti uždegimų.
Neaplaižyk savo lūpų.
Kai mūsų lūpos būna išsausėjusios, nesąmoningai jas nusilaižome, tačiau iš tiesų dėl to jos tik dar labiau išsausėja - seilės suardo natūralią apsauginę plėvelę nuo lūpų. Šiuo atveju vienintelė pagalba - lūpų balzamas. Jeigu nuolat trūkinėja lūpos, kasnakt ištepk jas storu vazelino sluoksniu.
Netrink akių.
Oda aplink akis yra labai plona ir jautri, o akys taip pat yra labai jautrios infekcijai, tad jeigu nenori akstyvame amžiuje turėti raukšlių ir nori sveikų akių, stenkis atsikratyti šio įpročio. Jeigu būtina pasikrapštyti akis, naudokis švaria servetėle.
Palik spuogus ramybėje!
Jokiu būdu nespaudyk ir nekrapštyk spuogų, nes tokiu būdu tik "pasėsi" juos ir visas veidas bus išbertas.
Neik miegoti nenusivaliusi makiažo. 
Jeigu eidama miegoti nenusivalai visų grožio priemonių, jos gali užkimšti poras ir sukelti spuogų protrūkius.
Nepamiršk savo kaklo.
Kaklo oda yra tokia pat jautri kaip ir veido. Todėl šią vietą taip pat reikia plauti prausikliu ir tepti drėkinamuoju kremu.Plaukai:

Nežaisk su savo plaukaisYra žmonių, kurie nervindamiesi tampo suka plaukų sruogą . Tai taip pat yra prasta įprotis, nes nuolant liečiant plaukus jie ima riebaluotis, skilinėti.
Nesurišk savo plaukų per stipriai ir nenaudok nekokybiškų plaukų gumyčių. 
 Jeigu bandant pasileisti plaukus gumytė stringa juose ir peša, vadinasi ji pasirinkta netinkamai. O jei pasileidus plaukus maudžia visą galvos odą, nesurišk plaukų taip stipriai - dėl to jie slenka.
Nedegink savo plaukų.
Kai tik įmanoma, džiovink plaukus natūraliai, o prieš naudodama plaukų tiesintuvą pasipurkšk nuo karščio apsaugančiu serumu.
Neplauk galvos kasdien.
 Taip pašalini iš plaukų natūralius aliejus, dėl to plaukai ims dar sparčiau riebaluotis. Stenkis galą plauti bent kas antrą dieną.


Kūnas:

Nekramtyk nagų
Turbūt labiausiai nagams kenkiantis įprotis - kramtymas. taip ne tik niekuomet neturėsi gražių nagų, bet ir gali užsikrėsti infekcija iš panagėse esančių bakterijų.  Šio įpročio atsisakyti gana sunku, tačiau labai gerai padeda specialus nagų lakas kramtukams.
Per ilgas nesėdėk prie televizoriaus ar kompiuterio.
 Tai ne tik kenkia akims ir stuburui, bet ir grožiui. tavo kūnui reikia daugiau gryno oro ir judėjimo. Stenkis laikytis 2/30 taisyklės - ne daugiau kaip 2 valandos prie televizoriaus ir kompiuterio arba 30 minučių sporto.
Kontroliuok laikyseną
 Šis įprotis yra būdingas daugeliui paauglių, ypatingai daug laiko praleidžiantiems prie kompiuterio. Jį įveikti labai sunku, tačiau įmanoma, tereikia stengtis nuolat sekti savo kūno padėtį ir įsivaizduoti, jog tau prie nugaros yra prikalta lenta. taip pat padeda stovėjimas visu kūnu atsirėmus į sieną 5-10 minučių.


-Akvilė

3 PAKOMENTAVO

  1. Man patiko, super straipsnis. Nemažai ką žinojau, bet ir nemažai dalykų girdėjau pirmą kartą. Tik dėl klaidų menkut menkutė pastabėlė: atkreipk dėmesį į antrą straipsnio sakinį. ;D O šiaip tai labai gera tema, labai gerai išplėtota, straipsnis tvarkingas. Ačiū. :) Spaudžiu 3 knopkes, tada atspaudžiu ir vėl paspaudžiu ;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Labai patiko! Buvo įdomu paskaitinėti tokį lengvą ir įdomų straipsnį... Ačiū :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Kramtau nagus ir nagų lakas, skirtas speciailiai tokiems žmonėms, man asmeniškai nepadeda :(

    AtsakytiPanaikinti