Keisčiausi psichiniai sutrikimai


Sveikos! Pagaliau aš namie ir galiu vėl rašyti straipsnius. Šį kartą rašau gan reta, net man nelabai žinoma tema - apie keisčiausius psichinius sutrikimus.

Likantropija (Žvėrtakystė)
Šį sutrikimą turintys žmonės mano, jog yra pusiau žmonės, pusiau vilkai, kitaip sakant vilkolakiai. Jie labai gerai jaučiasi miške, tad kartais naktimis eina į mišką, kur kaip jie patys sakė „transformuojasi“ į vilkus, ir miške praleidžia visą naktį. Man asmeniškai, labai
keistas šis sutrikimas, atrodo lyg žmonės tiesiog per daug visokių „Saulėlydžių“ prisižiūrėjo.

Dipsomanija
Šis sutrikimas yra panašus į alkoholizmą, tik mano nuomone, jis dar žiauresnis, nes žmonės, turėdami šį sutrikimą gali išgerti ne tik alkoholį, bet ir kitas chemines, žmogui kenksmingas medžiagas. Turbūt geriausias dalykas šį sutrikimą turintiems žmonėms - tas potraukis gerti kenksmingas medžiagas atsiranda retai. Internete radau tokį faktą, jog šis sutrikimas kamavo Merilin Monro ir Edgarą Alaną Po.Apotemnofilija 
Turbūt keisčiausia man girdėta liga. Žmonės, turintys šį sutrikimą mano, jog jų viena galūnė yra svetima, t.y. ateivio ir jie žūtbūt nori ją pašalinti. Tokie žmonės labai dažnai serga depresija. Yra istorijų apie tai, kaip žmonės dėjo savo rankas ant bėgių, arba bandė kaip nors kitaip jas sužaloti, kad daktarai būtų priversti jas nupjauti. Po amputacijos žmogus pajunta ramybę, kurios nebuvo jautęs, nors ranka ar kita galūnė buvo visiškai sveika.

Vendigo psichozė
Tai „liga“ kurios metu žmonės jaučia potraukį žmogienai. Buvo paplitusi tarp aborigenų genčių, mat vyravo mitas apie demoną Vendigo, kuris neva apsėda žmogų, paragavusį žmogienos paverčiančiu jį kanibalu, neįstengiančiu gyventi be žmogaus mėsos. Sergantys Vendigo psichoze jautė potraukį žmogėnai ir jos baimę vienu metu.

Kotardo sindromas
Žmonės, turintys kotardo sindromą mano, jog yra negyvi. Jiems dažnai pasireiškia depresija, jie nebendrauja su žmonėmis. Pasitaiko net tokių atvejų, kai žmogus atsisako valgyti, nes juk negyvajam maisto nereikia.
  
Kapgraso iliuzija
Kapgraso iliuzijos arba sindromas – tai sutrikimas, kai žmogui staiga ima atrodyti, kad jo draugas, sutuoktinis, kuris nors iš tėvų, kitas artimas šeimos narys ar pažįstamas, buvo pakeistas identiškai atrodančiu apsišaukėliu. Manoma, kad šis sindromas atsiranda, kai pažeidžiama smegenų dalis, atsakinga už veidų atpažinimą. Istorijoje užfiksuotas įvykis, kai 74 metų moteris manė, kad jos vyrą pakeitė nepažįstamas žmogus; ji miegodavo atskirame kambaryje ir rakindavo duris tam, kad apsisaugotų nuo apsišaukėlio. Nepaisant to, ji atpažindavo visus kitus šeimos narius. Man asmeniškai labai žiauri šita iliuzija, nes nenorėčiau, kad kas nors mane vadintų apsišaukėle arba,kad aš manyčiau, jog mano draugai yra netikri.

Fregoli sindromas
Fregoli sindromas pavadintas italų aktoriaus Leopoldo Fregoli, išgarsėjusio staigiu persikūnijimo pasikeitimu, vardu. Šis sindromas labai panašus į Kapgraso, tik atspindi kitą medalio pusę. Jei jau yra žmonių, kurie mano, kad vienas iš jų artimųjų sukeistas, tai yra ir tokių, kuriems atrodo, kad visi žmonės – tai vienas ir tas pats žmogus, kuris tik keičia išvaizdą. Pirmą kartą liga buvo diagnozuota 1927 metais vienai moteriškei, kuri buvo įsitikinusi, kad ją persekioja du aktoriai, kuriuos ji matė teatre, ir jie neva apsimetinėja jos artimaisiais.

Taigi, šiam kartui tiek, tikiuosi jog sudominau. :)

 
*Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu ir laimėk šaunią užrašų knygutę! Daugiau informacijos - ČIA

6 Komentarai

 1. Labai patiko! :)
  Norėtųsi daugiau tokių straipsniukų. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. labai idomus straipsnis, tikrai noretusi daugiau tokio tipo- informatyviu, "apsvieciaciu" zmogu:)
  Beje man asmeniskai inga- viena geriausiu rasytoju, gaila, kad dar pasirode mazai jos straipsniuku.
  manau, blogui tokiu straipsniu ir reikia- idomiu, be daugzodziavimo, nebanaliomis temomis:)
  (atsiprasau uz nelt raides;))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aqile,ačiū. :)
  Anonime, ačiūūū labai labai labai. :33 O mano straipsnių nedaug kol kas buvo, nes baigiamieji buvo, o aną savaitę su projektu pas mane lenkė gyveno. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Super, tokie straipsniai tikrai puošia blogą. Jei žurnale būtų toks straipsnis, tikrai perskaityčiau. Šiaip daugelį perverčiu tik. O šio tema labai gera ir šiaip puikiai viskas. Išdėstymas , klaidų nėra. :)Ką galiu pasakyti, šaunuolė, taip ir toliau, laukiu kito straipsnio. Sėkmės, dar labiau tobulėk, o kol kas spaudžiu visas 3 knopkes. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Vienas geriausiu čia skaitytu straipsniu, 10 balų garantuotai duočiau:) valio, Inga!

  AtsakytiPanaikinti