Pamąstykime apie ateitį...

Mano pirmasis straipsnis!!! ;)
Taigi, manau jau dauguma jūsų žino, o kitos dar mąsto kuo bus po mokyklos. Taigi apsispręsti sunku, bet vistiek reiks. Noriu padėti jums,  įdėsiu kelis aprašymus apie merginų mėgstamas profesijas.

Dekoratyvinės kosmetikos kosmetikas(-ė):
Dekoratyvinės kosmetikos kosmetikas turi išmanyti apie grožį ir šį darbą. Jis(dažniausiai ji) teikia įvairias grožio procedūras: įvairių rūšių veido makiažą, kūno tapybą, depiliaciją, parinks ir atliks veido odos, kūno priežiūros kosmetines procedūras.Baigusieji 10 klasių mokosi 3 metus. Baigusieji 12 klasių mokosi 2 metus.
Apie profesiją: http://www.youtube.com/watch?v=DLWgv9Va57I&feature=player_embedded
Floristas(-ė):
Besimokydamas būsimasis floristas išmoksta floristinio dizaino stilius, komponavimo būdus, mokosi komponuoti puokštes, girliandas, vainikus, sodinti ir persodinti augalus, atsižvelgiant į jų biologines savybes. Geba apipavidalinti vitriną, interjerą, dekoruoti stalą. Pažįsta augalus, moka gėles paruošti komponavimui. Žino apskaitos rūšis versle, gėlių, augalų pateikimą prekybai, kaip dirbti su klientais.Baigusieji 10 klasių mokosi 3 metus. Baigusieji 12 klasių 3 metus.

Kirpėjas(-a):Kirpėjo kvalifikacija reikalinga norint dirbti kirpėju privačiose kirpyklose, grožio salonuose bei užsiimti individualia veikla. Kirpėjas turi gebėti aptarnauti įvairaus amžiaus klientus privačiose ir visuomeninėse kirpyklose, salonuose, patarti ir paaiškinti, kaip prižiūrėti plaukus, kokias priemones naudoti įvairios struktūros plaukams, derinti plaukų spalvą ir šukuoseną prie žmogaus veido, kirpti plaukus naudojant įvairias metodikas, priemones, formuoti šukuosenas, garbanoti plaukus, kirpti su įvairiais prietaisais, įrankiais, reikalingais plaukams formuoti. Baigusieji 10 klasių mokosi 3 metus. Baigusieji 12 klasių 3 metus.
Apie profesiją: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0MkhEhX5qa8

Konditeris(-ė):

Sėkmingą konditerio darbą lemia gebėjimas gaminti, apipavidalinti plataus asortimento gaminius, naudoti naujas konditerijos žaliavas ir technologijas, vykdant saugos ir higienos reikalavimus, mokėjimas naudotis informacinėmis priemonėmis, technologine literatūra.  Baigusieji 10 klasių mokosi 3 metus. Baigusieji 12 klasių 3 metus.

Sekretorius(-ė):

Sekretoriaus profesija yra paklausi šiuolaikinėje darbo rinkoje, o didžiausią paklausą turi kvalifikuoti specialistai, turintys puikius darbo kompiuteriu, organizacinius gebėjimus, išmanantys raštvedybos, informacijos apdorojimo pagrindus, turintys kalbos kultūros, bei užsienio kalbos žinių. Išmokstama dirbti personaliniu kompiuteriu, įvairia org. technika, bendrauti su lankytojais, kalbėti užsienio kalba prekybos ir verslo temomis. Raiškiai ir taisyklingai kalbėti, atlikti redagavimo darbus. Įforminti dokumentus pagal raštvedybos reikalavimus.Baigus 12 klasių, mokymosi trukmė - 2 metai. 


Tai tiek apie profesijas. Tikiuosi patiko, rašykit klaidas, klauskit. ;)) 
                                                                                                                    Agota


*Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu ir laimėk šaunią užrašų knygutę! Daugiau informacijos - ČIA


7 Komentarai

 1. Patiko. Bet tema kažkodėl tai neužkabino. Galbūt reikėjo dėti tas profesijas, kurios šiais laikais yra populiariausios ir turi paklausą. Bet ačiū :) Pirmas blynas visada būna šiek tiek prisvilęs. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Gal kitą kartą galėtumėte parašyti apie vestuvių planuotojos darbą? :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ir patiko, ir nepatiko. Patiko, kadangi aprašytos profesijos įdomios, pati tema gera, pakankamai gerai išplėtota. Nepatiko, kadangi labai daug klaidų: pamirštos nosinės raidės, kableliai. Taip pat išdėstymas. Straipsnis, mano nuomone, atrodo netvarkingai. Vienos nuotraukos per vidurį, kitos šone, tai nelabai patraukliai atrodo, čia ateičiai. O šiaip, čia tavo pirmas blynas, tad normalu, kad pasvilęs, tikiu, kad su laiku tokios klaidos dings ir tavo straipsniai bus vis geresni. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū jums :))) :> :* Hmm.. Manau galėčiau. :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tikrai neblogai, kita kartą galėtum parašyti apie paklausias profesijas dabar ir po 5 ar 6 metų.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man asmeniškai taip pat ir patiko, ir nepatiko. Mintis gera, gan daug informacijos, bet man kažkaip ta informacija per daug oficiali atrodo, na taip, suprantu,kad visgi ją ėmei iš interneto, bet galėjai viską savai žodžiais pateikti. :) Paveikslėliai kažkaip nelabai žiūrisi, galėtum sugalvoti kaip įdomiau juos įkomponuoti. :) Sekmės tobulėjant. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Aš nusprendžiau, kad būsiu buhalterė, tai lyg šeimos darbo pratęsimas :)

  AtsakytiPanaikinti