Emigracija

Simona Še
Sveikos! Štai ir pirmasis mano straipsnis. Jaudinuosi, bet čia turbūt suprantamas dalykas :)
Pirmame savo straipsnyje norėčiau jums papasakoti apie emigracija ir emigrantus. Šiais laikais, manau kiekvienas žmogus yra šiek tiek su tuo susijęs arba žino kas yra susiję.Ką reiškia žodis Emigrantas?
Žodis emigrantas reiškia asmuo persikeliąs gyventi į kitą šalį savo noru. Emigracijos priežastys būna politinės arba ekonominės. Būna atvejų kai emigracija yra susijusi su kitu žmogumi. Žmonės emigruoja suradę antrą pusę svetimoje šalyje.


Emigracija
Lietuvoje emigracija prasidėjo XIX amžiuje, ją lėmė tiek politinės, tiek ekonominės priežastys. XX amžiaus pabaigoje Lietuvos gyventojai emigravo į JAV, Kanadą, Argentiną, Braziliją, Australiją, ir Vokietiją. XXI amžiuje apie 200000 žmonių emigravo į Jungtinę Karalystę, 150000 gyventojų emigravo į Airiją, taip pat Ispaniją, Vokietiją ir JAV. Oficialiai vertinama, kad Lietuvoje per 20 metų emigravo apie 0,6 milijono gyventojų. Šie rodikliai manes nestebina. Daugiausia jaunų žmonių pabaigę vidurinę emigruoja į kitas šalis baigti mokslų. Priežastis kodėl jie tai daro, kad užtikrintų savo ateitį. Lietuviškas diplomas šiais laikais kitose šalyse nieko nereiškia. 2011 metais net 63% emigrantu buvo 15-36 metų. Emigracijos struktūra paaštrina demografines problemas ir ilgainiui gali trukdyti ekonomikos vystymuisi. Lietuva praranda daugybe verslių žmonių medicinos bei informacinės technologijos srityse. Bet palyginus su 2010 metais atvykstančių gyventojų padaugėjo 3 kartus. Galima teigti, kad dalis grįšimu buvo tik 'popieriniai' todėl nes buvo įvesta sveikatos draudimo prievolė. Bet geriau tikėkimės, kad jie tikrai grįžo.

Emigrantai
Atverskime kito medalio pusę, emigravus į kitą šalį žmonės vistiek nesijaučia laimingi. Nors jie gyvena dešimt kartų geriau nei Lietuvoje, tėvynės ilgesys vistiek išlieka. Apie tai kalbu iš savo patirties. Dauguma žmonių sunkiai priima kita kalbius žmones. Jie masto visiškai kitaip nei lietuviai, elgiasi kitaip. Daug yra buve atvejų kaip žmonės tiesiog pabėga iš šalies. Lietuvos ilgesys būna toks stiprus, kad jie pėsčiomis grįžta į tėvynę.
Ir aš jų nesmerkiu, nes kuo puikiausiai suprantu kaip nervina kiekviena karta laužyti liežuvį norint kažką pasakyt ar išaiškint. Kitataučiai Lietuvą laiko neegzistuojančia šalimi. Jie galvoja, kad mes kaip iš akmens amžiaus. Nežinom kas yra Velykos ar Iphon'as. Stipriai gerbiu lietuvius kurie susitaiko su tuo. Tiesiog gyvena ir mėgaujasi gyvenimu.

 *Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu ir laimėk šaunią užrašų knygutę! Daugiau informacijos - ČIA

7 PAKOMENTAVO

 1. Man patiko. :) Tvarkingas išdėstymas, straipsnis patrauklus akiai. Šiaip pastebėjau daug gramatinių klaidų(pas visas naujas rašytojas ta pati problema, negerai!). Bet temą galėjai dar šiek tiek labiau išplėtoti, ilgesnį straipsnį parašyti. Pats tavo rašymo stilius tai geras, rišlus tekstas. :) Tik va su nuomone tikrai nesutinku. Užsieniečiai nelaiko mūsų visiškai anrarūšiais. Mokykloj vyksta programa, kur dailę, kūno kultūrą, technologijas, muziką, pilietinį ugdymą dėsto užsieniečiai iš tokių šalių kaip Meksika, Brazilija, Indonezija, Moldova ir pan.. Iš jų pačių lūpų girdėjau, kad Lietuva pasižymi labai geru "education". Beje, lietuviai yra ypač mėgstami išsivysčiusiose vakarų šalyse, kadangi yra labai kvalifikuoti, gerai paruošti universitetuose. Manau vyresnėse klasėse nuomonę pakeisi ir ji bus labiau pagrįsta. O šiaip kaip pirmas straipsnis tikrai neblogai :) Tiek iš manęs šįkart, Spaudžiu patinka ir naudinga. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū tikrai už nuomone. Nesitikėjau, kad pirmas komentaras ir toks ilgas bus tikrai ačiū. O dėl to galėčiau dar su tavim ginčytis. Aš nesakau, kad visi taip galvoja, bet kur aš gyvenu ir kai kurie žmonės tikrai taip pagalvoja. Nežinau ar jie čia taip 'paerzinti' nori ar tiesiog tikrai taip galvoja.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Patiko straipsnis. Pritariu Gintarijai. Tikrai ne visose šalyse lietuviai yra nepripažįstami. Aišku, nesistebiu ir tuo. Kadangi kiek teko girdėti, lietuviai dažnai nuvažiavę į kitas šalis (pvz: Norvegiją), dažnai ten ne geresnio gyvenimo ieškoti pasilieka, o tiesiog - vogti. Pati turiu kaimynus kurie gerai gyvena, ir žinau kuo užsiima. Ir manęs tai nestebina. Dėl to kai kurie mūsų ir nepripažįsta - laiko mus vagimis... Ačiū. Patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man tikriausiai * Gintarija * komentaras patiko labiau, nei pats straipsnis. Akis badė klaidos, o pateikti skaičiai buvo tokie sausi, kad net norėjos nusispjaut ir nė nebeskaityt toliau. Taip pat nežinau realių pavyzdžių, jog kas nors pėstute grįžtų į Lietuvą. Net jei tai ir metafora, šiame konteste ji paprasčiausiai netinka.
  Sveikinu su tuo, jog stengiesi kurti, įsilieti į šio puikaus blog'o komandą. Siūlau toliau rašyti, tobulėti, perskaityti keletą knygų ir dirbti, dirbti, dirbti!

  Sėkmės! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ačiū už įsakyta nuomone ir kritika. Dėl klaidų žinau, kad aš jas darau ir turbūt visada darysiu. Rašyt tikrai nenustosiu ir stengsiuosi tobulėti :) O kodėl tau tie skaičiai buvo tokie sausi? Tai buvo ne metafora toks atvejis buvo ištikrujų ir žinau kas tai per žmogus buvo. Sunku tuo patikėti, bet kaip sakiau, gyvenant svetimoj šalį, ilgesys Lietuvai visada išlieka :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Straipsnio tema tikrai verta dėmesio, bet gal ne iki galo ją išplėtojai, norėjosi daugiau įdomybių, galbūt kokių nors kitoje šalyje garsių lietuvių emigrantų istorijų :) Na nežinau, įdomu, bet galbūt nebaigta. Tai pat tos gramatinės klaidos klaidelės. Sėkmės tolesniuose darbuose! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Va aš kaip tik bijojau labai išplėsti straipsnį. Norėjau irgi kelias istorijas įkelti, bet pabijojau.Dėkui, kad skaitei ir nepatingėjai pakomentuot :)

  AtsakytiPanaikinti