Skautavimas - gyvenimo pašaukimas?

INGA

Savo pirmąjį straipsnį rašysiu turbūt daugeliui nauja, gal net nežinoma tema - skautavimu,o tiksliau - kalbėsiu apie Europos skautus.

Kas yra skautai?
Turbūt visiems vos tik išgirdus žodį skautas mintyse susidaro žmogaus su uniforma ir „krūva“ženklelių vaizdinys. Turiu jus nuvilti, taip nėra. Žinoma skautai nešioja uniformą, bet juostos su ženkleliais nerasite. Tikslios sąvokos kas yra skautas nėra, turbūt todėl, kad kiekvienas tai supranta kitaip. Mano nuomone, skautas, tai žmogus „pasišventęs“ gamtai, gyvūnams ir visai augalijai.

Ką veikia skautai? 
Visiems įdomu sužinoti ką gi tie skautai veikia. VISKĄ. Neapsiriksiu taip sakydama. Skautai mokosi teoriją apie skautų įkūrėją ir kitus dalykus, mokosi rišti mazgus, daro geruosius darbelius, o svarbiausia - stovyklauja. Stovykla yra įdomiausias ir labiausiai laukiamas renginys per visus metus. Skautai patys statosi stalus, indaujas, dušus ir viską ko tik jiems reikia, taip pat stovyklose būna įvairių tyrinėjimų, žygių, bei Didysis Žaidimas.

Ko reikia norint tapti skautu?
Reikia tik vieno - noro. Taip pat reikia turėti bent kruopelę atsakomybės jausmo, užsispyrimo. Reikėtų nepamiršti, jog norint tapti skautu reikia turėti bent dvylika metų. Yra ir mažesnieji, kuriems užtenka turėti bent septynis metus, bet deja, Klaipėdos Euroskautuose nėra mažesniųjų, na nebent Vilniuje.

Kur galima skautauti? 
Aš asmeniškai pati buvau Europos skautė Klaipėdoje, bei taip pat Euroskautų yra Vilniuje. Yra ir kitokių „rūšių“ skautų, tai žemės, vandens, oro, žemaitijos, raitieji. Bet deja apie juos aš nieko nežinau.
Taip pat jei gyvenate netoli Klaipėdos ar Vilniaus ir jums bus patogu važinėtis į sueigas, galite skautauti šiuose miestuose.

Kuo išskirtiniai Europos skautai?
Tai krikščioniška organizacija. Tai buvo dar viena priežastis kodėl „mečiau“ juos. Mano nuomone, ten kartais meldžiamasi per daug.


Kontaktai
Europos Skautai
Klaipėda - voverių patrulio vadė Radvilė  864138954, fb - Radvilė Bagdonavičiūtė
Vilnius - boružių patrulio vadės pavaduotoja Karolina 862540010, fb - Karolina Juršėnaitė

Labai tikiuosi, kad sudominau. (: Komentuokit, jūsų nuomonė man labai svarbi!
Inga (:

*Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu ir laimėk šaunią užrašų knygutę! Daugiau informacijos - ČIA

12 PAKOMENTAVO

 1. Nieko apie tai nebuvau girdėjusi, todėl smagu buvo sužinoti daugiau :) Man patinka tavo nuoseklus ir tvarkingas rašymo stilius,tiesa informacijos galėjo būti ir daugiau :))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Akvile, ačiū, tiesiog tos informacijos nėra daug,na nebent galiu iš savos patirties papasokoti,bet mano nuomone jei kas susidomėjo tai gali patys išbandyti tai ir vis tik sava nuomonė geresnė. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Oooo, super tema, pati juk esu Jūrų skautė! Man patiko straipsnio išdėstymas, gal tik galėjo būti šiek tiek ilgesnis. Keistai nuskambėjo, kad norint būti skautu, reikia turėti 12 metų. Hm, mano organizacijoj tereikia 7, nes tai pats momentas, kai žmogus pradeda formuoti savo vertybes. Pamiršai, kad skautaujant išmoksti lyderiauti, atrandi savo stipriąsias puses, sužinai BEGALĖ dalykų, kurie labai padeda mokykloje, kad ir per geografijos pamokas, iš patirties sakau. Kadangi jau komentuoju, tai pareklamuosiu Jūrų skautus būtent kauniečiams. Užsuk! http://www.youtube.com/watch?v=AJNII16ppsU

  AtsakytiPanaikinti
 4. Na aš kalbėjau labiau apie Klaipėdos Europos skautus. :) būtent skautus, yra ir vilkiukai, kurie gali nuo 7 metų, bet Klaipėdoje vilkiukų nėra, tad.. :) bet pataisysiu. :) Na, jūrų skautuose manau daugiau galima išmokti geografijos, bet ne Europos. :) ten yra krikščioniška, pamaldi organizacija ir kažkaip su geografija nelabai susidursi. :) bet ačiū už nuomonę. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tikrai į domu. Žinojau kad yra įvairios skautu stovyklos bet tu praplėtei mano akiratį, ačiū. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Inga, vos pamačiusi Tavo straipsnį susidomėjau. Pati skautauju. O iš tiesų informacijos apie skautus internete yra pilna. Vieno straipsnio apie juos parašyti neužtektų. Nemanau, jog užtektų ir dviejų.
  Norėjau pasidomėti, ar pati esi skautė? Ar skautauji?
  Simona
  P. S. Gintarija, skautai vilkiukai (atrodo jūrų skautai bėbriukai ir ūdrytės) būna nuo septynerių, tačiau Panevėžio krašte jei gerai žinau buvo ir janesnių skautų atvažiavę.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Tai taip, ištiesų skautavimas yra plati tema, tad galvoju, jei tik bus norinčių galiu ir daugiau, bei plačiau parašyti. :) Šiuo metu neskautauju. :(( buvau euroskautė, bet greitu metu turėčiau įsijungti į žemės skautų būrį, nes gavau pasiūlymą. :) o pati kokiems skautams priklausai?

  AtsakytiPanaikinti
 8. Esu kaip sakai, žemės skautė. Skautauju beveik dvejus metus. Būtų įdomu, jei parašytum apie skautus daugiau ir daugiau žmonių įtrauktum į skautišką veiklą. :)
  Simona

  AtsakytiPanaikinti
 9. Jei būčiau dar iki šiol skautė, tai greitai irgi būtų 2 metai. Manau,kad parašysiu daugiau. :) o dėl žmonių įtraukimo manau sunkiau, nes ne visi susidomi + ne visuose miestuose yra. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Labai patiko. Buvo įdomu sužinoti daugiau apie tai, kadangi pati nieko nežinojau, nes mano mieste tokių dalykų nėra... Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Galvojau apie skautavimą, norėjau išbandyti tai, bet neteko :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Eve Lyn, iš kokio tu miesto? gal ir yra, nes aš ankščiau pati nieko apie tai nežinojau. :)
  Monika, jei tik turi šansą, išbandyk!

  AtsakytiPanaikinti